Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2008., 14:55   #4501
Quote:
huntruder38 kaže: Pogledaj post
ja sam protiv apsolutne istine.
Odnosno, da se bolje izrazim, ja sam protiv prozivanja BILO čega apsolutnim. ni svoja uvjerenja ne smatram apsolutnom istinom. smatram ih svojom istinom u koju vjerujem ja, a poštujem sva tuđa mišljenja i uvjerenja.
tako mislim, jer što se tiče uvjerenja, nitko ne može dokazati da je u pravu, a svačije se uvjerenja razlikuje bar u nečemu od drugog. prema tome NITKO nije u pravu, pa nema ni pravo tako nastupati. još jednom se ispričavam ako sam zadirao u nešto osobno.
ok. učinilo mi se u početku da ti je pristup bio dosta agresivan pa sam se i ja osjetila ugroženo stoga sam morala onako burnije reagirati.

da se sad ne vraćam po cijelom topicu....

baviš se spiritualnim sotonizmom?...

kolike poveznice ima spiritualni sotonizam sa ordo templi orientisom?...

neki su mi rekli da nema nikakve... neki da su usko povezani.... a drugi da su usko povezani ali se to kao ne govori.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Old 09.09.2008., 15:01   #4502
da, moglo bi se reći da se bavim spiritualnim sotonizmom, ali to se previše dovodi u vezu s Joy of Satan, a s njima nemam veze. više volim reći da sam tradicionalni sotonist, ali ne previše teist, naginjem kaotizmu i luciferijanima (jer mi je MIchael W. Ford super xD)
citiram OTO stranicu: "Ciljeve O.T.O.-a mogu u potpunosti shvatiti jedino njegovi najviši posvećenici; ali otvoreno se može reći da on podučava Hermetičku Znanost ili Okultno Znanje, Čistu i Svetu Magiku Luči, Tajne Mističnog Postignuća, Jogu u svim oblicima, Gnana Jogu, Raja Jogu, Bhakti Jogu, Tantra Jogu i Hatha Jogu, i sve druge grane tajne Mudrosti Predaka."
huntruder38 is offline  
Old 09.09.2008., 18:15   #4503
Quote:
OneManArmy kaže: Pogledaj post
Istina da nisam proučavao JoS. Satanizam je osim religije tjelesnog i anti religija tj. nevjerništvo (satan=protivnik), čime logičnim razmišljanjem zaključujem da satanist ne može vjerovati.
Satan/Protivnik može biti protivnik bilo čemu ...
Tvoja percepcija ga svrstava u ono čemu se želiš protiviti .. ti se protiviš duhovnosti.
Za neke druge, Satan je protivnik u obliku "duhovnog protivljenja" i dižu duhovnu revoluciju u sebi jer ne žele da im se išta nametne.
Za kršćane je on protivnik boga ..
Kod nekih je Satan opet nešto drugo ...
Iako je mnogo više od toga.

Ti percipiras stvarnost tako,
ovaj drugi satanist tako ...
obadvoje ste u različitoj dimenziji.
Ti si njemu oksimoron,
on je tebi ...

Kad to shvatiš, nema smisla za raspravom jer se nadilazi "činjenica" i "onaj tko je u pravu" .. jer je ona nebitna - ona je posrednik cilju.
Nismo tu da budemo u pravu ..
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Old 09.09.2008., 18:16   #4504
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Satan/Protivnik može biti protivnik bilo čemu ...
Tvoja percepcija ga svrstava u ono čemu se želiš protiviti .. ti se protiviš duhovnosti.
Za neke druge, Satan je protivnik u obliku "duhovnog protivljenja" i dižu duhovnu revoluciju u sebi jer ne žele da im se išta nametne.
Za kršćane je on protivnik boga ..
Kod nekih je Satan opet nešto drugo ...
Iako je mnogo više od toga.
krasno, jedna od najboljih stvari koje sam pročitala na forumu
Innocent is offline  
Old 09.09.2008., 18:52   #4505
hehe
__________________
www.google.hr
gnjure is offline  
Old 09.09.2008., 19:48   #4506
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Satan/Protivnik može biti protivnik bilo čemu ...
Tvoja percepcija ga svrstava u ono čemu se želiš protiviti .. ti se protiviš duhovnosti.
Za neke druge, Satan je protivnik u obliku "duhovnog protivljenja" i dižu duhovnu revoluciju u sebi jer ne žele da im se išta nametne.
Za kršćane je on protivnik boga ..
Kod nekih je Satan opet nešto drugo ...
Iako je mnogo više od toga.

Ti percipiras stvarnost tako,
ovaj drugi satanist tako ...
obadvoje ste u različitoj dimenziji.
Ti si njemu oksimoron,
on je tebi ...

Kad to shvatiš, nema smisla za raspravom jer se nadilazi "činjenica" i "onaj tko je u pravu" .. jer je ona nebitna - ona je posrednik cilju.
Nismo tu da budemo u pravu ..
Znam, luciuse, i ja tako mislim, stvar je u tome da je on smatrao da njegovo mišljenje vrijedi za sve sotoniste, tako da su ostali oksimoroni, tako da sam mu rekao da postoje različita mišljenja. a to da nema apsolutne istine, to je apsolutno istina!

da, innocent, rekao sam već, vlade je legenda
huntruder38 is offline  
Old 09.09.2008., 20:37   #4507
Samo treba shvatiti da su znanost i duhovnost jedno te isto.
Pričaju i objašnjavaju istu stvar različitim jezikom - lijevom i desnom stranom mozga.
Pošto ljudi jako rijetko abstraktno razmišljaju - religije su im smiješne; ali svejedno će raditi istu stvar logičnom stranom, stranom znanosti.
Svima nam je evolucija zajednička - bili mi svjesni toga ili ne.

Satan, što god predstavlja, na bilo koji način, bilo gdje i bilo kad - on predstavlja Evoluciju - Idol, zato Ga i slavimo, jer tko god je meditirao na njegov sigil i potpuno otvorio percepciju prema spoznaji - razumje sve njegove manifestacije.

Tko zeli percipirati stvarnost sa 12% posto mozga - taj nije Sotonist.

Vječnost Dostojnima!
Om Shiva/Satan
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Old 09.09.2008., 20:54   #4508
meditirati na njegov sigil kažeš...mislimd a to nij pametno,ako nisi ostavrio sporazum/pakt s njim...odnosno ako nisi napisao dokument i potpisao ga krvlju...meni se ta ideja nikako ne sviđa,i krvni sporazum ne bi radio niti sa bratom,a kamoli sa nečim što ne razumijem...
300 is offline  
Old 09.09.2008., 20:55   #4509
Zato se i kaže da sotonizam nije za svakoga ...
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Old 09.09.2008., 21:18   #4510
Ne postoji niti sotona niti bog,to je samo moje mišljenje.
Marko88 is offline  
Old 09.09.2008., 21:19   #4511
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Samo treba shvatiti da su znanost i duhovnost jedno te isto.
Jok braco,

Quote:
Pričaju i objašnjavaju istu stvar različitim jezikom - lijevom i desnom stranom mozga.
Baš zato nisu isto. "Lijeva i desna" strana mozga nisu ista stvar, kao što isto nije i pamet i sila, jel, jedino što ovdje može biti točno jest da ne ide baš u potpunosti jedno bez drugog. Ali to kažem sad ovako malo po seljački i priprosto, o tome da znanost i duhovnost ma samo i čisto po značenju nemaju veze jedno s drugim kao individualna pojava se da znatno više raspravljati.

Quote:
Pošto ljudi jako rijetko abstraktno razmišljaju - religije su im smiješne; ali svejedno će raditi istu stvar logičnom stranom, stranom znanosti.
Ovo je nekak apsurdna konstatacija. Prvo i osnovno apstraktno mišljenje se uopće ne da staviti u ovu rečenicu, a ako se nekako ipak i ugura, opet nema veze s time da su zbog toga religije smiješne. Većinsko stanovništvo je istinski uvjereno u Boga i slijedi postavljenu religiju. Manjina je ta koja smatra da širi span mišljenja i smatra nepostojnost očitom.

Quote:
Svima nam je evolucija zajednička - bili mi svjesni toga ili ne.
Forth, you make no sense. Kakve točno ono veze ima što je "zajednička"?

Quote:
Satan, što god predstavlja, na bilo koji način, bilo gdje i bilo kad - on predstavlja Evoluciju - Idol, zato Ga i slavimo, jer tko god je meditirao na njegov sigil i potpuno otvorio percepciju prema spoznaji - razumje sve njegove manifestacije.
Aha možda s tim, kakti sve od jednog ide; Iz ovog zaključujem da se meditacijom vraćaš u prahistoriju. Zbilja, čitam i ne djeluješ ništa posebno pametno, u smislu, produhovljeno, mudro ili razumno, kako bi čovjek očekivao od neke osoba koja podređuje vrijeme...meditaciji. Osim ako meditiraš samo kad se narajcaš il sjetiš. S obzirom da ti je jedan od poslova pridobivanje novih članova, a manjina to ne puši, vjerojatno su svi ovako...apstraktni.

Quote:
Tko zeli percipirati stvarnost sa 12% posto mozga - taj nije Sotonist.
Ova ti je informacija gotovo i kao čudovište iz Loch Nessa. Samo što je pobijena s jedno pedeset novijih studija. Btw, zaista, sotonist je zbilja samo osoba koja svoja uvjerenja predaje pojavi Sotone, kao što netko drugi to čini predajom Bogu, postotak mozga koji koristi zaista nikad neće biti mjerilo, posebno iz razloga što većina sotonista jest na isti način prosjek kao i bilo koje društvo. Uostalom, lucidna meditacija zatupljuje odnosno gasi određene dijelove mozga. Tako da nikad nećeš biti iznad mrskih ti 12%.

I usually like you people, but YOU're funny instead interesting.
Decadent Sympozium is offline  
Old 09.09.2008., 22:22   #4512
Vidim da ste dobili konkurenciju u temi, pa se je i ovaj vaš glupasti chat digao na višu razinu. Hvala Bogu.
Sympozium
EXORCIST XXX is offline  
Old 09.09.2008., 22:56   #4513
hahah, došao se katolički puk naslađivati, kak se braća tuku...tctctc

Decadent kao da poznaje vlada
Preosobno zvuči ovaj napad. Iako me zasvrbilo da repliciram.
Flamen_Maior is offline  
Old 09.09.2008., 22:59   #4514
Quote:
Decadent Sympozium kaže: Pogledaj post
Jok braco,
Baš zato nisu isto. "Lijeva i desna" strana mozga nisu ista stvar, kao što isto nije i pamet i sila, jel, jedino što ovdje može biti točno jest da ne ide baš u potpunosti jedno bez drugog. Ali to kažem sad ovako malo po seljački i priprosto, o tome da znanost i duhovnost ma samo i čisto po značenju nemaju veze jedno s drugim kao individualna pojava se da znatno više raspravljati.
Znanost i duhovnost nisu ciljevi - nego su jezici (posrednici) koji su različiti, ali pričaju istu stvar.
Dakle, samo različiti jezici ....

Quote:
Decadent Sympozium kaže: Pogledaj post
Ovo je nekak apsurdna konstatacija. Prvo i osnovno apstraktno mišljenje se uopće ne da staviti u ovu rečenicu, a ako se nekako ipak i ugura, opet nema veze s time da su zbog toga religije smiješne. Većinsko stanovništvo je istinski uvjereno u Boga i slijedi postavljenu religiju. Manjina je ta koja smatra da širi span mišljenja i smatra nepostojnost očitom.
Ovdje sam aludirao na uzdizanje znanosti i pljuvanje po duhovnosti - a to je po meni oksimoron.

Quote:
Decadent Sympozium kaže: Pogledaj post
Forth, you make no sense. Kakve točno ono veze ima što je "zajednička"?
Svi plešemo na glazbu evolucije.

Quote:
Decadent Sympozium kaže: Pogledaj post
Aha možda s tim, kakti sve od jednog ide; Iz ovog zaključujem da se meditacijom vraćaš u prahistoriju. Zbilja, čitam i ne djeluješ ništa posebno pametno, u smislu, produhovljeno, mudro ili razumno, kako bi čovjek očekivao od neke osoba koja podređuje vrijeme...meditaciji. Osim ako meditiraš samo kad se narajcaš il sjetiš. S obzirom da ti je jedan od poslova pridobivanje novih članova, a manjina to ne puši, vjerojatno su svi ovako...apstraktni.
Nisam ovdje da ostavljam primjer ..
O kakvim članovima pričamo ??
Očito je da si krivo shvatio o čemu pričam ..
Maknu ego trip sa strane.
Kada sam rekao da sotonizam nije za svakoga - onda to i mislim.

Nemoj gledat samo ono što bi htio vidjeti ..

Quote:
Decadent Sympozium kaže: Pogledaj post
Ova ti je informacija gotovo i kao čudovište iz Loch Nessa. Samo što je pobijena s jedno pedeset novijih studija. Btw, zaista, sotonist je zbilja samo osoba koja svoja uvjerenja predaje pojavi Sotone, kao što netko drugi to čini predajom Bogu, postotak mozga koji koristi zaista nikad neće biti mjerilo, posebno iz razloga što većina sotonista jest na isti način prosjek kao i bilo koje društvo. Uostalom, lucidna meditacija zatupljuje odnosno gasi određene dijelove mozga. Tako da nikad nećeš biti iznad mrskih ti 12%.

I usually like you people, but YOU're funny instead interesting.
Opet nisi shvatio što sam pokušao reći ovom rečenicom ...
Aludirao sam na Antona LaVeya koji propovjeda da se prihvati ono što jesmo ... (cijela priča se svela na LaVeyanu viziju i duhovnu - on nju negira)
ako se to prihvaćanje drži oko prihvaćanja 12 posto mozga - onda za mene to nije sotonist.
Kao što je kolega rekao da je njemu oksimoron sotonist koji vjeruje u Sotonu ...

Upao si u pola rasprave, pa baš nisi shvatio o čemu se priča ..
Ne zamjeram, bitno je da se kritički i analitički razviješ.
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Old 10.09.2008., 00:10   #4515
Quote:
Flamen_Maior kaže: Pogledaj post
hahah, došao se katolički puk naslađivati, kak se braća tuku...tctctc

Decadent kao da poznaje vlada
Preosobno zvuči ovaj napad. Iako me zasvrbilo da repliciram.
e, baš.
ioanko nitko od 'vjernika' nema što pametno iskomentirati.
i obvidno su moje molitve urodile plodom
Innocent is offline  
Old 10.09.2008., 00:27   #4516
Quote:
Dr.gu kaže:
ja ne vjerujem u boga tako ne vjerujem i u sotonu a da bog i postoji on nas je davno napustio. Dovoljno da pogledate afriku i kakve se stvari tamo događaju. Ili na primjer tko vodi svijet dobri ljudi ili loši evo pogledajte ameriku bush i ekipa nema gorih kriminalaca od njih. Iako ne vjerujem u boga vjerujem da postoji nesto lose i nesto dobro oko nas ali mi to jos neshvacamo
to siromaštvo nije od boga, nego od sotone. bush, opet si reko ZLI ljudi

Quote:
H-K kaže:
to znači da je naš on-line ritual polučio uspjeh!!!
ili ste jednostavno dosadni većem brou pučanstva ,)

Quote:
Death-of-Art kaže:
nije google više što je nekad bio... ha?...
naravno, sada imate mnogo više mogućnosti od googla nego što je to bilo prije 10-tak godina

Quote:
Innocent kaže:
ioanko nitko od 'vjernika' nema što pametno iskomentirati.
dušo, i ti si isto vijernica, vjeruješ u sotonu. dakle sama sebi govoriš danemaš šta pametno iskomentirat i btw očeš li se sada pijavit moderatoru zbog vrijeđanja
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Old 10.09.2008., 00:31   #4517
black, da si šutio, bio bi pametniji
Innocent is offline  
Old 10.09.2008., 00:46   #4518
šta je, istina boli
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Old 10.09.2008., 01:09   #4519
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
meditirati na njegov sigil kažeš...mislimd a to nij pametno,ako nisi ostavrio sporazum/pakt s njim...odnosno ako nisi napisao dokument i potpisao ga krvlju...meni se ta ideja nikako ne sviđa,i krvni sporazum ne bi radio niti sa bratom,a kamoli sa nečim što ne razumijem...
Može malo šire objašnjen ovog???sigil-koliko mogu povezat je simbol???ali ovaj dio sa sporazumom i krvlju 1 put čujem....
Fatal 69 is offline  
Old 10.09.2008., 01:20   #4520
Quote:
EXORCIST XXX kaže: Pogledaj post
Vidim da ste dobili konkurenciju u temi, pa se je i ovaj vaš glupasti chat digao na višu razinu. Hvala Bogu.
Sympozium
Jbga, ovim uletom je opet pao na niske grane
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.