Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2008., 16:00   #101
sve je to lijepo...al bi moj pas to odmah rastrgao...:P
iksde is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 21:13   #102
Što mislite o oblačenju kaputića psima?

ja mislim da se psima ne bi trebalo oblačiti kaputiće osim onim malenim kao što su pinčevi,maltezeri ili terrier... njima bi se trebalo po zimi oblačiti zato što su oni maleni , a dlaka im je jednoslojna pa se treba zaštititi.po ljeti ili vručim danima im se ne treba ništa oblačiti. ali svatko ima svoj ukus i svaki vlasnik odlučuje za svoga psa.željela bih znat što vi mislite o oblačenju kaputića psima. p.s. ako imate psa dali mu oblačite kaputiće?
koira is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 21:55   #103
Protiv oblačenja kaputića pesikima i micekima i protiv stavljanja nekakvih nepotrebnih ukrasa na životinje.
Osim ako naravno nekim životinjama treba nešto obući radi njihovog zdravlja, onda ok, ali ovako mi je totalno bezveze.
Imam psa i mačku i ne pada mi napamet obući im kaputić.
flora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 22:03   #104
naucimo nesto o pasminama prije nego odlucimo provaljivati gluposti
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 23:37   #105
Quote:
flora kaže: Pogledaj post
Protiv oblačenja kaputića pesikima i micekima i protiv stavljanja nekakvih nepotrebnih ukrasa na životinje.
Osim ako naravno nekim životinjama treba nešto obući radi njihovog zdravlja, onda ok, ali ovako mi je totalno bezveze.
Imam psa i mačku i ne pada mi napamet obući im kaputić.
npr. malim psima (samo nekim) bi trebalo. ali mački nikad ne treba oblačiti kaputić. kao što si rekla/rekao osim kada im to treba radi zdravlja.
koira is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 11:46   #106
Ja imam dva mala dugodlaka psa, od toga mije kujica bijela....i pada kiša a oni svu zmazanoću s ulice pokupe....i kaj bi ja sad trebala razmišljati kaj će netko drugi misliti o tome, dal je to zbog zdravlja ili zbog mode....šta vas briga!!! Pa ljudi imaju pravo na izbor.....

Moja kuća je uredna i čista i ne da mi se svaki put kada dođem iz šetnje stavljat ih u kadu da ih perem, a još k tome skaču po krevetima....od kada sam im nabavila kabanice spasila sam se..... ili, susjed ima velikog zlatnog retrivera, pada kiša i on ima na leđima kabanicu, velik je ne vuče se špo podu s trbuhom, al mu se smoči ona debela dlaka, dođe doma, otrese, sve smoči, da ne pričam o mirisu itd.
Kod mojih to izgleda otprilike ovako....



I zar i dalje ne bi trebala psima oblačiti kaputiće ili kabanice?!
scottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 12:33   #107
Joj kako su ti slatki! Westica pogotovo!!!!

Moj frajer ima narančastu Camon kabanicu, svi me sprdaju ali ja sam zahvalna jer kad krenu "kiše jesenje" kabanica ga stvarno spasi. jer ako se smoči, sav se nakovrča dok se osuši a mrzi fen!
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 15:08   #108
kako bi ja bila sretna da se moj hoce utrpati u ovakav kaputic
ne zeli niti u onaj otvoreni
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 15:35   #109
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
kako bi ja bila sretna da se moj hoce utrpati u ovakav kaputic
ne zeli niti u onaj otvoreni

pokušaj ga već nekako utrpat u kaputić.
koira is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 15:41   #110
Quote:
koira kaže: Pogledaj post
pokušaj ga već nekako utrpat u kaputić.
s njim se ne moze nista na silu
nosio ga je par puta, zamjerio mu se... i sad vise nece

s obzirom da se radi o dugodlakom pekinezeru, setnja po kisi je pravi izazov
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 16:20   #111
Quote:
scottie kaže: Pogledaj post
Ja imam dva mala dugodlaka psa, od toga mije kujica bijela....i pada kiša a oni svu zmazanoću s ulice pokupe....i kaj bi ja sad trebala razmišljati kaj će netko drugi misliti o tome, dal je to zbog zdravlja ili zbog mode....šta vas briga!!! Pa ljudi imaju pravo na izbor.....
Scottie, reci mi, molim te, jesu li ove kabanice iz Kuhačeve, odnosno, gdje si ih nabavila? I mogu li pesići u njima trčkarati, budući da su kod kabanica i kaputića obično problem zadnje nogavice (loše iskrojene, pa pas ne može silaziti niz stepenice, niti potrčati)?

I pozdrav predragoj i prekrasnoj Koni i onim simpatičnim tenisicama koje je prate, a koje sam susrela na izložbi za Noinu arku u nedjelju.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 22:17   #112
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
s njim se ne moze nista na silu
nosio ga je par puta, zamjerio mu se... i sad vise nece

s obzirom da se radi o dugodlakom pekinezeru, setnja po kisi je pravi izazov


pokušaj ga namamiti sa psećim keksima , a ako to ne uspije dokaži psu da mu kaputić neće ništa. uspješno
koira is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 22:25   #113
Da, kabanice su iz Kuhačeve, ova plava je čak po njegovoj mjeri....i mogu sve u njima....i tračati i po stepenicama.... Kako je samo mala prasica trčala jučer s Koni po livadi, ali Konica je ipak brža....a onda se Koni okupala u jezeru, a ova moja krenula za njom, dok nisam graknula NE!!!!
scottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 19:18   #114
Danas sam bila u pet centru,isla po hranu i slucajno nabasala na hrpu robice,to je nova kolekcija i pretpostavljam da su bas danas dobili jer ima svih zivih velicina,a obicno se mali brojevi prvi pograbe i kasnije samo ostane nesto puno puno preveliko...ali danas smo imali srece pa smo mogli birati.ima fakat dobra ponuda,bolje nego ikada u pet centru...trenirke,kabanice,veste,kaputici raznih dezena i materijala,ali stvarno ima kvalitetnih komada koji iznutra griju a izvana su ko kabanica za kisu,ma super!
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 20:29   #115
Ja sam skroz za oblačenje! Mislim da ne treba pretjerivat al kaputić, puloverić... To mi je preslatko... Zaš neki imaju nešto protiv tog?! Mislim da mučenje nema veze s ovim..... Moram i ja svom kupit koji kaputić!!!!
Xx...TiKi...xX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 13:25   #116
Quote:
Xx...TiKi...xX kaže: Pogledaj post
Ja sam skroz za oblačenje! Mislim da ne treba pretjerivat al kaputić, puloverić... To mi je preslatko... Zaš neki imaju nešto protiv tog?! Mislim da mučenje nema veze s ovim..... Moram i ja svom kupit koji kaputić!!!!


čuj svatko ima svoje mišljenje i svoj ukus.
koira is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 18:32   #117
Slazem se i ja da svako ima svoj ukus ali mislim da trebamo gledati na to da li je to psu potrebno.Moj pas je jako osjetljiv na zimu i najvise radi toga ga oblacim kad idemo u setnju,vjerovatno nekim psima to nije potrebno(veca neka rasa)i smatram da ako on to ne zeli nositi zasto ga onda siliti na nesto!
Cupka je ponosna oblaciti se,a cim ugleda da sam uzela nesto od njenih stvarcica odma skace jer i sama zna da idemo u setnju!

adri-jana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 19:53   #118
Quote:
adri-jana kaže: Pogledaj post
Slazem se i ja da svako ima svoj ukus ali mislim da trebamo gledati na to da li je to psu potrebno.Moj pas je jako osjetljiv na zimu i najvise radi toga ga oblacim kad idemo u setnju,vjerovatno nekim psima to nije potrebno(veca neka rasa)i smatram da ako on to ne zeli nositi zasto ga onda siliti na nesto!
Cupka je ponosna oblaciti se,a cim ugleda da sam uzela nesto od njenih stvarcica odma skace jer i sama zna da idemo u setnju!



upravo tako.
koira is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 21:37   #119
Question odjeća za pse

Počela sam čitati ove stranice, jer me zanima garderoba za mog mopsića. Ne mogu vjerovati koje gluposti ljudi pišu. Ako su ovo stranice vezana za odjeću za pse onda mi nije jasno kako su se neki forumaši našli na ovim stranicama. Zalutali na krive stranice. Ako si protiv odjeće za pse, to je tvoj problem. Sigurno nemaju pse pa neznaju šta to znači.

Ja se slažem s time. U kući imam tri veterinara, muža, kćer i zeta i oni misle da psi trebaju u nekim uvjetima odjeću, ali ako to prelazi u pomodarstvo i nema veze sa praktičnošću, nisam ni ja za to. U ostalom "ukusi i šamari su različiti".

Imam zapravo jedno konkretno pitanje. Znam šivati pa bi sašila neki kaputić ili pelerinu za mog Kiru, jer ni on ne voli izlaziti po kiši van. Ovo šta vidim na internetu je prilično skupo, pa jedan kaputić košta više nego šta sam ja za sebe platila u Neckermanu. Ja bi to ipal sama sašila, ali da li tko zna gdje ima krojeva ili mi može netko poslati.

Hvala
petunija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:45   #120
I ja bih rado došla do kroja za kabanicu za moju Lunu (maltezericu). Ali, kvalitetnog kroja. Naime, Luna ima doma jednu kabanicu koju ne nosi, a prošle jeseni smo tri kabanice/skafandera vratili u dućan, jer u njima nije mogla hodati, a kamoli potrčati. Jednostavno, kroj zadnjih nogavica nije izveden kako treba te zateže i sputava psa u hodanju.

Jedni skafanderi za koje mi se čini da su dobro skrojeni su oni iz Kuhačeve u Zagrebu. Barem po iskustvu vlasnika. Ali bih ja rado Luni sama sašila odjećicu (znate, ono, damica želi imati jedinstvenu kabaničicu, kakvu, jelte, nitko nema ), pa čak i dva tri komada, jer kada je jedna na pranju i sušenju (bljuzgavica, blato) druge dvije suhe čekaju na izlazak.

Dakle, i ja čekam kroj skafandera za maloga psa.

A nemate pojma kako bih bila sretna da dođem u posjed kabanice koja ima dolje i nogavice poput čarapica. Vidjela sam ih prije dvije godine na netu, na nekoj stranici s hrtovima. I da me ubijete, više ne znam doći do te stranice . Dakle, ubaciš psića u tu kabanicu, zakopčaš na leđima, odšetaš (stopice su mekane, ne poput ovih prilično krutih cipelica kojih ima kupiti i kod nas), dođeš doma, izvadiš je iz kabanice i ne trošiš sljedećih pola sata na pranje, sušenje i raščešljavanje dugodlake zvijeri .
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:28.