Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2008., 13:18   #1
Exclamation Poliklinika Podobnik (pregledi, vođenje trudnoće, porodi)

Drage moje forumašice,

Evo privatno rodilište i poliklinika radi već godinu dana.

Ja svoju trudnoću vodim tamo, te vjerujem mnoge od vas zanima da li i kada jednog dana budu trudne uvjeti, način, pristup te sve sve o privatnim pregledima, vođenju trudnoće te poroda tamo...

Tamo su i pregledi neovisno o trudnoći, genetsko savjetovanje te sve što se nudi na web stranicama....

Svaki komentar na tu temu je dobrodošao te molim sve forumašice da iznesu sve svoje stavove i sugestije

Hvala najlijepša
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 13:20   #2
evo kopiram od 01.12.2008. godine novi cjenik:
pregled: 700,
vaginalni: 14.500,
porod u vodi 18.000,
carski 24.000,
epiduralna 2.000,
matične stanice 1.000,
Rh faktor i zaštita 500,
KG u slučaju žutice 200
i boravak supruga u bolnici 550 po danu..i na to sve se obracunava pdv...

Cijena pregleda je 500 kuna s tim ada izda R 1 i ide u poreznu olakšicu na kraju godine
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 13:48   #3
sve jako,jako lijepo,ali preskupo,mislim da je malo onih koji si mogu to priustit(mislim na to kad je porod u pitanju,a da ne govorim carski,itd.)
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:04   #4
čuj draga, slažem se, trenutno je monopol i jedno jedino ali složiti ćeš se sa željom da ih uskoro bude sve više i više te da jedan drugom budu konkurencija te i cijene će padati.

Jelda?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:05   #5
Bilo bi super kad bi se javila neka forumasica koja je jednu bebu rodila kod Podobnika, a jednu u drzavnoj bolnici, pa da nam usporedi ta iskustva i kaze nam je li to vrijedno tolikog novca. S tim da nisu ni sve bolnice iste, naravno.

Ja sam rodila u Varazdinu pred 4 mjeseca i definitivno ne bi dala 14 500 kuna za vaginalni porod. Ne vidim tocno kakvu bi mi to oni tamo uslugu mogli pruziti koja bi opravdala tu cijenu. Dakle, u radjaoni sam imala svoju sobu, muz je cijelo vrijeme bio kraj mene, mogla sam setati, ici na wc (nisam imala kateter), nisu mi davali nista na sto nisam prethodno pristala..

Jedino sto bi mozda smatrala dobrom investicijom jest onih cca 500 kuna dnevno za neki apartman _nakon_ poroda gdje bi muz mogao prespavati uz mene i bebu. Ne radi komfora ( u vzu su novouredjene dvokrevetne sobe s vlastitim kupaonicama) , vec zato sto mi je falilo podrske u tim kriticnim prvim danima.
Dandelion_seed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:09   #6
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
čuj draga, slažem se, trenutno je monopol i jedno jedino ali složiti ćeš se sa željom da ih uskoro bude sve više i više te da jedan drugom budu konkurencija te i cijene će padati.

Jelda?
nadam se,bilo bi dobro...
ne sumnjam da u privatnoj klinici nije osoblje ljubaznije,da se vise posvete,itd. ali zalosno da si to nemozemo bas priustit.tj. kako tko,ima ih i koji mogu,svaka cast..
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:10   #7
čuj, vjerujem da će se vremenom javiti cure, ja samo znam da ima tu dosta cura koje su rodile i vodile trudnoću tamo...

Nije uvjet da se vodi trudnoća ako ćeš samo roditi ...to podržavam.

Ono što je mene dojmilo dostupnost doktora koji ti vodi trudnoću (ima ih oko 6-8) 0-24 sata na dan...

To je dosta dobro organizirano te mislim da daje jednu sigurnost trudnici da se uvjek može obratiti na svom matičnom mjestu gdje je sve počelo a i dobar je feeling jer opet znaš da te uvijek isti prati
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:12   #8
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
nadam se,bilo bi dobro...
ne sumnjam da u privatnoj klinici nije osoblje ljubaznije,da se vise posvete,itd. ali zalosno da si to nemozemo bas priustit.tj. kako tko,ima ih i koji mogu,svaka cast..
da, ponavljam to je veliki veliki novac, za prosječnog građanina i radnika.

Nekako ja sam se odlučila tamo samo zato što moje prebolno iskustvo prve trudnoće me je nagnalo na to da vrlo često me obuzme panika, strah, i tjeskoba te da mi doktor treba koji je stalno dostupan...

a ovi to jesu.

Nadalje, imaju vrhunsku UZV dijagnostiku a i konkretno profesor Podobnik je specijalizirao UZV dijagnostiku te zaista se trudi sve objasniti... pregled kod njega traje po sat i pol.

a oko 40 minuta samo UZV
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:16   #9
ja nisam trudna al sam kod profesora podobnika dugo godina. ne razmisljam o tome di cu rodit al bi svakako zeljela da bude on dio toga jer sam na miru kad me on pregleda i jako ga cijenim i digne mi ful raspolozenje
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:21   #10
da to je istina beti... on je totalna pozitiva od čovjeka
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:21   #11
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post

Nije uvjet da se vodi trudnoća ako ćeš samo roditi ...to podržavam.

Ono što je mene dojmilo dostupnost doktora koji ti vodi trudnoću (ima ih oko 6-8) 0-24 sata na dan...

To je dosta dobro organizirano te mislim da daje jednu sigurnost trudnici da se uvjek može obratiti na svom matičnom mjestu gdje je sve počelo a i dobar je feeling jer opet znaš da te uvijek isti prati
Ovo potpisujem - jako je bitno to da te prati jedan te isti doktor koji je uvijek dostupan. I to sam imala u Varazdinu gdje se dr Jukic stvarno jako jako trudi - ne smijem ga previse reklamirat, ionako je vec pre-popularan :-) Stvarno nisam nikad dozivjela, ni od jednog doktora, a pogotovo ne od ginekologa (a promijenila sam ih uslijed okolnosti 5 u trudnoci) da toliko paznje posvecuje pacijentici, nikad mu nije nista problem pojasnit, odgovorit na sva pitanja etc.

To vrijedi svake lipe!
Dandelion_seed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:31   #12
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
da to je istina beti... on je totalna pozitiva od čovjeka
pa kad je lavic

al iza njega stvarno stoje rezultati, mislim da nisi mogla boljeg ginica izabrati
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:42   #13
Quote:
Dandelion_seed kaže: Pogledaj post

To vrijedi svake lipe!
e to baš to me je zanimalo zašto za privatno rodilište i za Podobnika i njegov tim sve trudnice to govore... Mene je to tako zanimalo.

Na kraju shvaćam zašto.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 20:53   #14
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
da, ponavljam to je veliki veliki novac, za prosječnog građanina i radnika.

Nekako ja sam se odlučila tamo samo zato što moje prebolno iskustvo prve trudnoće me je nagnalo na to da vrlo često me obuzme panika, strah, i tjeskoba te da mi doktor treba koji je stalno dostupan...

a ovi to jesu.

Nadalje, imaju vrhunsku UZV dijagnostiku a i konkretno profesor Podobnik je specijalizirao UZV dijagnostiku te zaista se trudi sve objasniti... pregled kod njega traje po sat i pol.

a oko 40 minuta samo UZV
vjerujem,i kazem svaka cast ko si moze priustit,da ja mogu i ja bih.i ja sam prosla pred tocno godinu dana,bas u ovo vrijeme lani kalvariju,ako mogu to tako nazvat,spontani,kiretazu....pa mi je muka od svega kako cujem da i na zivo kiretiraju zene,i ne ociste ih dobro pa nanovo,ma grozno,vazno je nekom pouzdanom doci u ruke a ako ne onda jadan ti.nisam iz zagreba pa ne znam bas puno o klinici podobnik,ono sta znam,znam iz novina,foruma,...ako si prosla svasta nije ni cudo da zelis bit kod nekog pouzdanog,znam kako ti je.
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 20:22   #15
kada se uzmu u obzir loši uvjeti u bolnicama, činjenica da je velik broj raznih oštećenja ploda nastao upravo liječničkim nemarom i pogreškom onda se ni 14 tisuća kuna ne čini kao neki veliki novac. ako mogu dignuti kredit za svakakve gluposti, sigurno ću moći i za svoje dijete. to će biti jedan od bolje uloženih novaca za koji mi nikada neće biti žao.
da je za naše uvjete velik iznos, je, ali zdravlje djeteta nema cijene.
moja prijateljica ima brata koji je zbog liječničke pogreške pri porodu čitav život gluhonijem.. tako da..
nažalost, ni privatne klinike ni stopostotna pažnja ne mogu spriječiti neke komplikacije,ali ovako barem znaš da si sve pokušao.
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 08:29   #16
Quote:
jagodica_bobica kaže: Pogledaj post
kada se uzmu u obzir loši uvjeti u bolnicama, činjenica da je velik broj raznih oštećenja ploda nastao upravo liječničkim nemarom i pogreškom onda se ni 14 tisuća kuna ne čini kao neki veliki novac. ako mogu dignuti kredit za svakakve gluposti, sigurno ću moći i za svoje dijete. to će biti jedan od bolje uloženih novaca za koji mi nikada neće biti žao.
da je za naše uvjete velik iznos, je, ali zdravlje djeteta nema cijene.
moja prijateljica ima brata koji je zbog liječničke pogreške pri porodu čitav život gluhonijem.. tako da..
nažalost, ni privatne klinike ni stopostotna pažnja ne mogu spriječiti neke komplikacije,ali ovako barem znaš da si sve pokušao.

ovo je totalna istina.

Dijete ne rađaš svake godine, rodiš ga jednom - dvaput u životu, i ljudi dižu kredite za sise, guzice, aute, dionice, skijanja..pa meni je sasvim normalno da ga dignu i za privatno rodilište.

Ionako se u državnim bolnicama sve sveda da daješ mitologiju sestri ili doktoru plaćaš babicu sve na crno i sve mitologijom, onda sam stala i rekla pa ako moram dati pa dati ću i platiti i dobiti račun i PDV i sa pečatom i potpisom i staviti ga u poreznu olakšicu kao odbitak poreza.


Iako ruku na srce ni PVT rodilište ni državno nije garancija da će sve proći OK, ali kako ti kažeš...barem si sa svojom savješću na miru i možeš sebi reći pokušao sam i napravio sam što je bilo u mojoj moći...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 08:37   #17
doduše, svatko od nas ima svoje prioritete u životu, nekome je 14 tisuća novac koji nikada ne bi dao jer smatra da ima pravo na dobru socijalnu skrb preko obveznog odiguranja. JA to poštujem i takve ljude nikada ne bih osudila - to su stavovi i to je u redu.

Ima onih kao što ej naša draga forumašica OOOOOO i koja je pošteno rekla da nema novaca i da sumnja da će ikada imati novaca za takvu avanturu..
Ja to također poštujem.

Moje iskustvo je drugačije. Nakon poroda u državnoj bolnici, nakon mitologije babici od 600 USD da me dođe uopće vidjeti jer su me ostavile da se sama porađam... i mitologije doktoru oko 1000 USD...shvatila sma ovako onako opet plaćaš...

Sve je stvar imanja mogućnosti te ako se ima principa kako želiš da to djeluje i kako sam sebi možeš pogledati u lice u ogledalu.

Ako je čovjek moralista onda ga ta spoznaja mitologije boli, te nije mu baš ni svejdno a ni ispravno dati nešto za što u suštini nije u skladu sa moralnim načelima. E to je ona klasična, sukob razuma i osjećaja.

Ako si Čovejk koji voli imati sređene račune te smatra da se stvari morauju platiti da se ne bi osjećao dužnim ili da bi ti se pružila kvalitetnija skrb te dužna pažnja.. onda platiš i to je to.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 25.12.2008. at 08:46.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 09:51   #18
Sve je to divno i krasno dok ne dodje do komplikacija i klinika zavrsi na sudu.

Vrlo lako dodje do komplikacije tijekom poroda, npr. porod zapocet vaginalno, a mora se prevesti u carski rez, ili carski rez koji ima komplikaciju i zahtijeva pomoc abdominalnog kirurga.


Drzite se klinike, ginekologija nije dermatologija (u dermatologiji primijetis madez i proslijedis onkologu/kirurgu ako se radi o melanomu), u ginekologiji se sve dogadja na licu mjesta, nema se vremena.

A tko je siromasan, on moze se poroditi i kod kuce, zabiljezen je slucaj indijanke iz sredisnjeg Meksika koja je drmnula 2 L rakije i sama si razrezala trbuh i izvadila dijete, hebi ga, spasila je zivot i sebi i djetetu:
http://www.smh.com.au/articles/2004/...037758224.html
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 10:11   #19
ma čuj...sve je moguće i u Bolnici.... a kamo li tu

Koliko sam ja upoznata oni sa dvije bolnice imaju Ugovor i suradnju Sveti Duh i Rebro...

Sveti duh je doslovno 500 metara udaljen.

A komplikacije su svugdje moguće....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 14:29   #20
postujem to kao sta sam vec rekla da ko moze ide u privatnu kliniku,svaka cast,i ja bih da mogu,kako je navela gore forunasica da se kredit digne,u redu naravno da za svoje dijete nije nista problem,ali sad sam u takvoj situaciji da ni to ne mogu,samo muz trenutno radi.....
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.