Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2008., 16:01   #581
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Kada svaku napisanu rečenicu podrediš svome ograničenom načinu razmišljanja dobiješ takav zaključak. No, kada bi ti bio u stanju vidjeti dalje od nosa ili vratiti se u drugi osnovne na čitanje s razumijevanjem mogao bi i shvatiti ono o čemu se ovdje piše. Bar se nadam.
A danas ti se u 6. osnovne uči o opojnim drogama i onima koje izazivaju halucinacije. Da si ranije educiran u tom smjeru ne bi se urokao pa umjesto granita vapnenac vidio.
Ograničenost znači ono što znači, ne po meni niti bilo kojem pojedincu već kao pojam za koji si ti najbolji primjer na ovom forumu. Osim toga pokazuješ i svoj kulturni nivo, ono boldano jel pa bi se u narodu reklo:"Džaba mu škole osto je i dalje seljo!"
???
Sad je jasno da je tvoj problem puno dublji nego što se činilo do sada. Ti zaista misliš da je nekome bitna tvoja potvrda slike aliena!? Ako ju ti ne označiš kao vjerodostojnu onda ona to nije? Khm.....
Što se mene tiče, tvoj ton, tvoje pisanje i tvoji odgovori pokazuju samo jedno.
Pristojnost i odgoj kojeg očito nisi stekao, znanje iz bilo kojeg područja o kojem piše je ili totalno slabo ili ga uopće nemaš, vrhunac razmišljanja su ti opojne droge (vidim da imaš i iskustva s halucinacijama) i vrijeđanje. Piramide nikad nisi vidio, niti o njima znaš više nego što si pročitao u par člančića nekog od časopisa. I to nekog koji "otkriva tajne". I tu je tvoj kraj.
A svoje neznanje pokrivaš agresijom i bezobrazlukom.
Serija pojmova koje si mi udjelio u svom postu bila bi dovoljna da te se banira do kraja ovog foruma, ali čemu...ionako imaš ti još nickova ovdje pa vjerovatno ovdje raspravljaš koristeći dva-tri nicka i sam sebi povlađuješ u njima. I onda stojiš pred ogledalom i gledaš se kako si lijep i "alternativan".

Što se mene tiče, na tebe nemam namjeru više trošiti ni sekunde, pokazao si se, prosipao "svoje znanje" (ne znam samo gdje si to nešto pametno napisao)
i moja konverzacija s tobom tu prestaje.

Dragi admini sorry za ovaj off topic ali dužan sam bio odgovoriti na vrijeđanje. Isprika drugim korisnicima foruma.

Quote:
Dva su moguća scenarija: ili mi u hijeroglifima ne vidimo prostornost koja je tamo, ili oni nisu sagradili te silne prostorno-zorno zahtjevne građevine. Jer, čak i da im je netko drugi crtao nacrte, to treba i čitati. A kako ćeš čitati nacrt ako nemaš prostorni zor. Nešto ne štima.
Mislim da si u pravu u prvom dijelu rečenice. S obzirom da je puno naroda u povijesti koristilo "šifrirane" znakove za prikriti neke svoje nacrte i ideje, tako je moguće da i u hijeroglifima postoji uz njihovo slikovno-tekstualno značenje i značenje koje se može vidjeti samo na određeni način. Pada mi na pamet gledanje nekog teksta napisanog hijeroglifima kroz posebno probušenu pločicu koju imaju samo posebno odabrani ljudi.
Tekst opisuje žetvu uz Nil a ako se gleda kroz rupice na glinenoj pločici dobiju se točne mjere hodnika i prolaza.
Nakon završetka gradnje..pločicu o pod i nema više, ostaje samo zapis o žetvi.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 17:01   #582
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Mislim da si u pravu u prvom dijelu rečenice. S obzirom da je puno naroda u povijesti koristilo "šifrirane" znakove za prikriti neke svoje nacrte i ideje, tako je moguće da i u hijeroglifima postoji uz njihovo slikovno-tekstualno značenje i značenje koje se može vidjeti samo na određeni način. Pada mi na pamet gledanje nekog teksta napisanog hijeroglifima kroz posebno probušenu pločicu koju imaju samo posebno odabrani ljudi.
Tekst opisuje žetvu uz Nil a ako se gleda kroz rupice na glinenoj pločici dobiju se točne mjere hodnika i prolaza.
Nakon završetka gradnje..pločicu o pod i nema više, ostaje samo zapis o žetvi.

Ako bi to bilo tako, pa da egipćani barataju ne samo prostornim zorom nego i načinom šifriranja istog kroz ingeniozne optičke mehanizme, onda oni nikako nisu bili nazadni. Dapače.
U današnje vrijeme, kada smo pomoću kompjutera napravili one stereo slike skrivene u ponavljajućim uzorcima, uviđa se da je i za jednostavne stvari potrebno ogromno znanje. Uzmemo li da smo perspektivu otkrili tek u srednjem vijeku, a da je tek Leonardo to analitički objasnio, zaista se treba čuditi da su mnogo toga znali i sami Egipćani.

Ja osobno ne znam što su bile piramide, ovdje sam dao jednu od mogućih teorija a zato da se malo odmaknemo od stereotipa, no duboko sam uvjeren da su stare civilizacije bile mudrije nego što se nama to čini, pa čak i da su posjedovali naprednu tehnologiju, bilo da su je samo posjedovali, bilo da su je posuđivali od onih koji je imaju.
Ta tehnologija, po mom dubokom uvjerenju nije nestala i nije otišla. Tu je, ali je ne vidimo. Kao kada bi negome posudio maglite svjetiljku, a on bi njome tucao orahe, uvjeren da je to palica.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 22:04   #583
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
piramidion nije jedan kamen. to je sklop kamenja od po nekoliko sada vi recite koliko stotina tona.
logika slaganja bi ti bila otprilike ovakva: gradiš neboder odozdo, normalno, npr 15-okatnicu.
dođeš do 12og kata i tu staneš.
a zadnja 3 kata spuštaš gotova vertikalno odozgo. tko bi to radio, kako i čemu?
Odakle ideja da nisu gradili vrh kamen po kamen?
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 22:27   #584
Jesu li stari Grci poznavali perspektivu? Svi njihovi crteži i slikarije koje sam vidio vrlo su plošni ali su im kipovi i hramovi savršeno trodimenzionalni. Zašto tražiti od Egipćana više? Ako su grci i ekipa iz Drage Baščanske i Jurandvora mogli graditi to što već jesu bez, ne samo trodimenzionalnih već bez ikakvih nactra, onda mogu i Egipćani.
Zašto nitko nije pokopan u piramidi? Ovako nabrzake padaju mi na pamet barem dva razloga.
1. Investitor je umro a njegov nasljednik ne kani uzdizati svog prethodnika sahranom u najmonumentalnijoj građevini na svijetu.
2. Investitor je umro a njegov nasljednik zaključuje da je grobnica nesigurna jer vrišti do neba da u njoj ima skrivenog blaga pa časnog pretka pokapa na sigurnije mjesto.

Netko se tamo igrao množenjem nekih koordinata i na čudan način je umnoškom dva cijela i jednog realnog broja dobio cijele brojeve. Neka nova matematika. Osim toga, smetnuo je s uma da puni krug, ne samo da ima 360 stupnjeva, već ima i 100 gradi a bome i 2pi radijana. Kako s time stoji računica, tim više što su radijani jedina prava prirodna mjera kruga?
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 22:44   #585
Zato je i namjerno spaljena Aleksandrijska knjižnica, da se ne bi saznali neki odgovori!
swenson is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 00:42   #586
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Mi robovi, oni gazde, a onda ostavljaju tekstove rješenja svojih tajni onima koje koriste kao tegleću marvu, ma vidi molim te, samo jedna osoba i to Sitchin zna dešifrirat... Uz sve vojne stručnjake (ova ciivilizacija se ipak najviše razvija kroz vojne krugove), nobelovce, znanstvenike, nitko ni čuo za takve stvari...
Vidis, to je interesantna stvar, posto svi (i Sitchin) kaze da ono sto su oni rekli, oni su rekli nama, a samim time, ne znaci da su nam sve rekli. I ti i ja i Sitchin i svatko drugi normalan zna da informacije koje su nama rekli su cenzurirane i obradene tako da odgovaraju trenutacnoj politickoj situaciji (koja je naravno bila trenutacna tada, a ne sada, of course). Samim time, te informacije nisu 100% istina, ali isto tako, kao sto svaki uspjesni i profesionalni politicar (ujedno i lazljivac) zna, najbolje je lagati kad se koristi puno istine i malo dobro usmjerenih lazi.

Recimo, mit o stvaranju suncevog sustava u Sumerskoj verziji spominje Anua (njihovog vrhunskog boga) kao glavnog stvaraoca (ocito da nije, posto je on bio na vlasti tada, a ne kad je suncev sustav stvaran), a Babilonska verzija spominje Marduka (koji pak bio glavni u Babilonu). Ocita je politicka manipulacija i postavljanje trenutacnog glavnog u nekom lokalitetu na glavno mjesto panteona.

Samim tim, mnoge informacije imaju i neistina, ali opet, lakse je lagati drzeci se istine u nekim dijelovima. Pa samim time, nikad nam nisu rekli kako nesto napraviti, a da nisu shvatili koliko to njima koristi i steti. Ustvari, to je interesantno pitanje i s arheoloske tocke gledista, jer su prije neke stvari bile naprednije, pa su opet nazadovale i tako to, kroz geoloske slojeve.

I da, ja i ovdje...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 00:44   #587
Quote:
swenson kaže: Pogledaj post
Zato je i namjerno spaljena Aleksandrijska knjižnica, da se ne bi saznali neki odgovori!
Ona je spaljena (i to vise puta, Rimljani su ju na kraju spalili do temelja) cisto da se unisti znanje prethodnih civilizacija, te se trenutno aktualno politicko misljenje (dakle, Rimsko carstvo) ucvrsti kao dominantno.

I mi to i sada radimo, recimo Hitler je spaljivao knjige, Vatikan to radi i danas, svugdje po svijetu netko zeli nesto spaliti i to je cisto normalan proces za ljudsku vrstu, kad im neka informacija ne odgovara, onda se ona lijepo unisti.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 01:37   #588
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Ako bi to bilo tako, pa da egipćani barataju ne samo prostornim zorom nego i načinom šifriranja istog kroz ingeniozne optičke mehanizme, onda oni nikako nisu bili nazadni. Dapače.
U današnje vrijeme, kada smo pomoću kompjutera napravili one stereo slike skrivene u ponavljajućim uzorcima, uviđa se da je i za jednostavne stvari potrebno ogromno znanje. Uzmemo li da smo perspektivu otkrili tek u srednjem vijeku, a da je tek Leonardo to analitički objasnio, zaista se treba čuditi da su mnogo toga znali i sami Egipćani.

Ja osobno ne znam što su bile piramide, ovdje sam dao jednu od mogućih teorija a zato da se malo odmaknemo od stereotipa, no duboko sam uvjeren da su stare civilizacije bile mudrije nego što se nama to čini, pa čak i da su posjedovali naprednu tehnologiju, bilo da su je samo posjedovali, bilo da su je posuđivali od onih koji je imaju.
Ta tehnologija, po mom dubokom uvjerenju nije nestala i nije otišla. Tu je, ali je ne vidimo. Kao kada bi negome posudio maglite svjetiljku, a on bi njome tucao orahe, uvjeren da je to palica.
Da,kao da su morali otici ali su trajno zeljeli sacuvati neko znanje npr u piramidama medjutim to znanje nesmije doci u ruke nedovoljno inteligentne civilizacije jer bi ga ona mogla nekako i zloupotrijebiti.Znanje ce biti dostupno tek civilizaciji koja uvidi tajnu i rijesenjedajem masti na volju.Kao knjiga koja ti se otvara samo ako znas odgovoriti na zagonetku na pocetku.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 06:25   #589
Quote:
9ak kaže: Pogledaj post
Odakle ideja da nisu gradili vrh kamen po kamen?

vrh piramide, piramidion i predstavlja duh ili 'ideju'.
otkuda Ideja?(za građenjem piramide) -odozgo.
obično velike ideje dolaze naglo.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 06:30   #590
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Ona je spaljena (i to vise puta, Rimljani su ju na kraju spalili do temelja) cisto da se unisti znanje prethodnih civilizacija, te se trenutno aktualno politicko misljenje (dakle, Rimsko carstvo) ucvrsti kao dominantno.

I mi to i sada radimo, recimo Hitler je spaljivao knjige, Vatikan to radi i danas, svugdje po svijetu netko zeli nesto spaliti i to je cisto normalan proces za ljudsku vrstu, kad im neka informacija ne odgovara, onda se ona lijepo unisti.
da, npr FBI koji je spaljivao knjige.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 10:41   #591
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Da,kao da su morali otici ali su trajno zeljeli sacuvati neko znanje npr u piramidama medjutim to znanje nesmije doci u ruke nedovoljno inteligentne civilizacije jer bi ga ona mogla nekako i zloupotrijebiti.Znanje ce biti dostupno tek civilizaciji koja uvidi tajnu i rijesenjedajem masti na volju.Kao knjiga koja ti se otvara samo ako znas odgovoriti na zagonetku na pocetku.

Nisam siguran da su oni prvobitno to htjeli skrivati. No kada su u ruke svećenstvu dali znanje (jer nekako moraju), i shvatili da ljudi tako funkcioniraju, dakle da sve čuvaju kroz konspiraciju, i malo toga dijele, a kada dijele to izaziva velike stresove u društvu, odlučili su da tako i ostane: konspirativno. Ljudski mozak je ustrojen tako da funkcionira kroz mistiku. I dan danas, kada je znanost otvorena svima, prava otkrića se događaju u opskurnim i tajnim laboratorijama vojnih kompleksa.
I sam to razumijem: otvoreno za široke narodne mase je uvijek ono što masa može i razumjeti: skandali oko Vlatke Pokos, tko je opljačkao sobu Paris Hilton, big brother kuće i nogomet.
Stavi prosječnom čovjeku da odluči treba li uložiti milijardu dolara u svemirski program ili u razvoj novih grafičkih kartica, mobitela ili automobila, i on će redovito zabataliti svemir. Zato i nismo nikuda otišli još od ranih 70-ih.

Znajući da je ljudska svijest takva da masa uglavnom vuče unazad, u ugodnu inertnu toplinu svakodnevice, shvatilo se da napredak čovječanstva ide kroz pojedince. Zato su osnovana bratstva, a jedno od njih je svakako i Veliko Bijelo Bratstvo.
Dakako, u današnje vrijeme se i masa povodi za time, pa u svom prostom umu kopira bratstva. Tako imamo sve te nakaradne stvari od alfi nua na koledžima pa do masonskih loža koje okupljaju debele političare i biznismene (isto tako zapravo predstavnike običnog puka, nimalo produhovljenog).
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 11:58   #592
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
vrh piramide, piramidion i predstavlja duh ili 'ideju'.
otkuda Ideja?(za građenjem piramide) -odozgo.
obično velike ideje dolaze naglo.
[/center]
Nisam mislio to. Odakle ideja da se vrh nije postavljao kamen po kamen? Tko ti je izvor za tu tvrdnju?
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 16:30   #593
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Stavi prosječnom čovjeku da odluči treba li uložiti milijardu dolara u svemirski program ili u razvoj novih grafičkih kartica, mobitela ili automobila, i on će redovito zabataliti svemir. Zato i nismo nikuda otišli još od ranih 70-ih.
Netko opljackao sobu Paris Hilton i ja to ne znam? Stvarno sam izvan svih bitnih stvari...

No, malo off topic, ali jedna svemirska teorija zavjere kaze da kad su ovi s Apollo 11 isli u svemir, to je bio zadnji (povijesna cinjenica, to nije dio zavjere) live prijenos leta u svemir. Svi ostali su isli s kontroliranim pomakom.

Desile su se tada dvije interesantne stvari. Prvo, netko je uletio u prijenos jos dok su bili na putu prema Mjesecu i rekao izvjesne rijeci, koje se jos uvijek ne znaju sto su tocno znacile. Jedna varijanta kaze da je poruka glasila da jos nismo spremni za put prema zvijezdama. I ta poruka se cula svugdje. Sluzbeno objasnjenje je da je zemaljskog porijekla, naravno.

A druga stvar je bila ta da kad su sletjeli u krater i nakon odmora (da, u planu misije su prvo malo "prilegli", pa tek onda isli na EVA, tj. mali korak za njih, a velik za TV prijenos) izisli iz LEMa, vidjeli su (navodno, tako se prica i to se culo na zapisu uzivo, koji je bio zadnji uzivo) vanzemaljce kako ih promatraju iz dvije letjelice na rubu kratera. Malo su bili potreseni, prijenos je bio prekinut, MC im je objasnila da se smire i prave da je sve ok, pa su oni nastavili po planu i programu. Zapise o detaljima se bez problema nadu na netu...

I sad, prica o tome zasto nema vise ljudi u svemiru (van zemljine orbite) je ta da su im vanzemaljci rekli da je Mjesec njihov i da ne dolazimo jos neko vrijeme. Te su zadnje 2 misije Apolla zaboravljene (trebalo je biti 20), a jedna nije isla na sami Mjesec (18 je bila zadnja, nije bilo slijetanja).

I jos je interesantan detalj da su misije na Mars vise licile na parodiju nego na strucan i ozbiljan pokusaj slijetanja na Mars. Radi se o tome da je odvise letjelica stradalo pri slijetanju, ili neke i pri samom priblizavanju Marsu, da bi to bilo normalno za ikakvu tehnologiju. A objasnjenja su tragicno glupa. Recimo, jedno objasnjenje je reklo kako je vise timova radilo SW. I jedan tim je koristio metricki sistem, a drugi tim imperijalni. I sto sad? Pa jedan je programirao senzore, a drugi pogon. Sto je naravno dovelo da je letjelica malo prebrzo zaorala Mars. Zar to nije glupo? Zar se NASA ne moze dogovoriti u kom sistemu rade projekt? Ili bar da treci tim napravi SW za prebacivanje podataka.

I opcenito govoreci, ljudske letjelice na Marsu su stvarno pravo cudu. A da ne pricam o nekim NASAinim PR izjavama povodom nekih materijala snimljenih na Marsu.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:00   #594
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Ona je spaljena (i to vise puta, Rimljani su ju na kraju spalili do temelja) cisto da se unisti znanje prethodnih civilizacija, te se trenutno aktualno politicko misljenje (dakle, Rimsko carstvo) ucvrsti kao dominantno.

I mi to i sada radimo, recimo Hitler je spaljivao knjige, Vatikan to radi i danas, svugdje po svijetu netko zeli nesto spaliti i to je cisto normalan proces za ljudsku vrstu, kad im neka informacija ne odgovara, onda se ona lijepo unisti.
no danas je informaciju teško sakriti...curenje je toliko brzo da dok se i dođe na ideju da se "poništi" tu informaciju, nju već zna milijuni ljudi....
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 02:01   #595
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
no danas je informaciju teško sakriti...curenje je toliko brzo da dok se i dođe na ideju da se "poništi" tu informaciju, nju već zna milijuni ljudi....
Hm, s jedne strane, danas ima puno informacija, ali je problem u tome sto je informacija samo ono sto mozes iskoristiti. Ostalo je dezinformacija. A danas definitivno ima i puno dezinformacija. Tj. sum u kanalu je izuzetno velik.

Cak je interesantan efekt da stare informacije (tu mislim na izjave starih autora, tipa starih Grka, Rimljana) se uglavnom smatraju tocne (recimo, Platon je pricao o Atlantidi, pa mi jos i danas pricamo o tome), dok se nove informacije smatraju vise manje netocne. Ukratko, da li ti vjerujes bas svemu sto procitas, cujes, vidis na TVu?
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 03:31   #596
Quote:
9ak kaže: Pogledaj post
Nisam mislio to. Odakle ideja da se vrh nije postavljao kamen po kamen? Tko ti je izvor za tu tvrdnju?
pa nebi imalo smisla. nije ti to kamenje hrpica smeća na Jakuševcu.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 07:44   #597
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post

I jos je interesantan detalj da su misije na Mars vise licile na parodiju nego na strucan i ozbiljan pokusaj slijetanja na Mars. Radi se o tome da je odvise letjelica stradalo pri slijetanju, ili neke i pri samom priblizavanju Marsu, da bi to bilo normalno za ikakvu tehnologiju. A objasnjenja su tragicno glupa. Recimo, jedno objasnjenje je reklo kako je vise timova radilo SW. I jedan tim je koristio metricki sistem, a drugi tim imperijalni. I sto sad? Pa jedan je programirao senzore, a drugi pogon. Sto je naravno dovelo da je letjelica malo prebrzo zaorala Mars. Zar to nije glupo? Zar se NASA ne moze dogovoriti u kom sistemu rade projekt? Ili bar da treci tim napravi SW za prebacivanje podataka.

I opcenito govoreci, ljudske letjelice na Marsu su stvarno pravo cudu. A da ne pricam o nekim NASAinim PR izjavama povodom nekih materijala snimljenih na Marsu.

a gle ovu verziju: javnost pita NASU koja ubire vel`k pare - zašto nisu još poslali ljude na Mars - oni odgovaraju da su prazne letjelice koje su slali dozivjele katastrofalne rezultate.
Bolje reć i to (pa da se ljudi malo smire zbog straha pogibije) nego priznati da ništa nisu pokušavali
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 15:23   #598
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
pa nebi imalo smisla. nije ti to kamenje hrpica smeća na Jakuševcu.
Kako su onda držali kamenje na okupu kad su ga stavljali gore? Kakvo je vezivo među kamenjem?
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 15:51   #599
Quote:
9ak kaže: Pogledaj post
Kako su onda držali kamenje na okupu kad su ga stavljali gore? Kakvo je vezivo među kamenjem?
sive stanice.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 16:07   #600
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
a gle ovu verziju: javnost pita NASU koja ubire vel`k pare - zašto nisu još poslali ljude na Mars - oni odgovaraju da su prazne letjelice koje su slali dozivjele katastrofalne rezultate.
Bolje reć i to (pa da se ljudi malo smire zbog straha pogibije) nego priznati da ništa nisu pokušavali
dakle ajmo prvo reć da "mi" dalje od mjeseca najvjerovatnije ne možemo ni doć.
mislim da postoji jedna energetska ovojnica koja ljude i njihove bogove spriječava da odu van odavde.
ovdje je ipak "tako je dole". da li su nekadašnji bogovi mogli da premoste tu barijeru ili su bogovi univerzuma samo slali bogove kažnjenike na zemlju (koji stvaraju svoje robove ljude-svaka vrsta bogova-svoju rasu ljudi) to ne znamo. ili su recimo bogovi sa zemlje došli i do marsa a možda i do još nekih planetica. no svejedno, nakon barijere mjeseca je barijera sunčevog sustava. za to su bogovi trebali biti vrlo jaki da premoste i tu barijeru. a možda i njihovi ljudi. pitanje je samo da li se to događalo i fizički ili samo astralno. a i pitanje što je onda bilo astralno a što nije.
svakako, ljudima možda nije suđeno da izađu ni iz prvog kaveza.
a šta su ljudi krivi što su ih nesavršeni bogovi radili.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.