Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2007., 21:43   #1
Gojzerice reloaded

Želim kupiti gojzerice i trebala bih malu pomoć. Prvenstveno me zanima veličina. Kažu da ih treba uzeti 1-2 broja veće s obzirom na debele čarape. Moj broj noge je 39 (ima 25 cm) ali je uska. Našla sam jedne dobre u Alpine, ali na deklaraciji ne piše koliko cm ima unutrašnja podloga. Nisam nikad nosila gojzerice pa ne znam da li kad se obuće deblja čarapa ta cipela mora biti taman ili da još ostane malo mjesta u cipeli (ako da koliko?). Broj 40 mi je ok kad hodam po ravnom, ali imam osjećaj da mi palac ipak malo dodiruje naprijed kad idem niz kosinu. Broj 41 je dobar dužinom, ali su mi malo šire i kao da ima lufta sa svih strana. Budući da nema međubroja što je bolje, taman ili malo veća? Moje planinarenje je rekreativno i ne baš toliko često pa ne znam da li važi ono klasično "pa razgazit ćeš cipelu, kožna je".
*dalmatinka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 22:35   #2
Nisu svi kalupi jednaki. Ovisno o kalupima, obuća određenog broja može općenito može biti uža ili šira. Obiđi još i pogledaj drugdje različite modele. Ako se već ova koju si gledala ne da stegnuti da ti ne bude široka.

Ukratko, obuća za ovakve namjene ne smije biti premala jer ćeš nabiti žuljeve. Također ne smije biti niti prevelika niti preširoka, jer ćeš opet nabiti žuljeve ako ti cipela lamata po nozi.

Preporučam ti da pogeldaš i isprobaš one adidaske koje je tijekom rata nosila HV. Nikad ništa bolje nisam nosio. Mekane, čvrste i lako se prilagode nozi. A izdrže najgore moguće uvjete.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 09:30   #3
Još ti je važna tvrdoća cipele. Ak ideš rekreativno po bregima onda si nemoj kupovati tvrde cipele.
Glavno ti je da ti drži zglob. Obavezno kod isprobavanja cipela uzmi čarape u kojima misliš hodati.

Možeš uzeti obične čarape, ali imaš baš planinarske koje su podebljane na mjestima koje se više troše, i se brže se suše od običnih (dugo traju)

Postoje 3 vrste planinarskih čarapa: ljeto, jesen, zima (različita debljina i grijanje)

Preporučljivo je uzeti za jedan broj veću cipelu jer po zimi nosiš deblje čarape,
a od višesatnog hoda ti noga malo natekne.
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 14:18   #4
Gojzerice reloaded

koje bakse imate, u čemu hodate planinama?

moram u kupovinu.
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 14:23   #5
Bakse? Bakandže? What, what
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 14:30   #6
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Bakse? Bakandže? What, what
ja oduvijek za gojzerice govorim bakse.

sad kad znaš o čemu je riječ, možeš napisati koje ti imaš.
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 14:41   #7
Prije Garmont. Nepoderive godinama, ali strasno los dzon... uzasno se klizao jos na pocetku, a nakon puuuno godina kad je skroz izlizan, jos vise. Srela jednu seniorku iz Zg Matice na Sv Brdu s istim gojzama i kad je skuzila u cemu hodam pita "sklize se, jel?"

Od prije 2 sezone imam Alpinu Tibet (link na sliku). Odlicne, odlicne. Ne izgledaju prelijepo... vise su onaj klasicni stil, ali zato drze nogu i super su i za grublje terene i snijeg. Kad sam ih kupovala dvoumila sam se izmedju njih i gotovo identicnog Garmont modela, i prevagnula je Alpina.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 14:44   #8
Za ljeto La Sportiva, goretex, vibram, pre obožavam ih, i van idem u njima.
Kao na prvoj slici u 4. postu ovdje, jebem ti Macintosh bez desnog klika :2up:

EDIT: ne, lažem, nisu iste. Moje su nešto niže.

Za zimu nešto prostije, od Alpine, duplo teže od ovih, stariji model, ne mogah ( ) naći sliku na netu
Pročačkat ću kad dojdem domov.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 14:47   #9
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
jebem ti Macintosh bez desnog klika
offtopic, al moja jabucica ima desni klik tako da stisnem ctrl+obican klik, probaj pa vidi dal i tvoja tako radi
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 14:49   #10
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
offtopic, al moja jabucica ima desni klik tako da stisnem ctrl+obican klik, probaj pa vidi dal i tvoja tako radi
Ajme radi
Ali svejedno neću mećat' sliku tute, vidim da je kopirajtana
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 15:00   #11
lei -ove tvoje alpinine mi izgledaju čvrsto. nije važno kako izgledaju bitno da su funkcionalne.
garmontice imam niske. to su druge koje sam kupila jer sam prve nosila dok se nisu poderale. sve super, sve za pet, totalno udobne, ali kao što kažeš, kliže se u njima do zla boga.

Herp- tvoje mi izgledaju ok. takve bi si kupila za ljetne pohode u alpe, ali za ono za što meni trebaju djeluju mi premekano, prenježno.

sutra ću vidjeti što se nudi i ak nađem nešto što bi mi odgovaralo ispeglat karticu.
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 15:02   #12
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
Herp- tvoje mi izgledaju ok. takve bi si kupila za ljetne pohode u alpe, ali za ono za što meni trebaju djeluju mi premekano, prenježno.
Ae, to su ljetne. Ove druge su doslovce bakandže.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 15:07   #13
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
lei -ove tvoje alpinine mi izgledaju čvrsto. nije važno kako izgledaju bitno da su funkcionalne.
garmontice imam niske. to su druge koje sam kupila jer sam prve nosila dok se nisu poderale. sve super, sve za pet, totalno udobne, ali kao što kažeš, kliže se u njima do zla boga.
i tebi se isto klize u garmonticama bas me to cudi za te gojze, a kostaju jako puno

ove moje alpinine sam kupila po preporukama i zbilja su vrijedne svake lipe i upravo to sto kazes - nisu izgledom lijepe, ali su funkcionalne u svakom pogledu! cvrste, drze odlicno nogu, udobne, robustne, idu po kamenjaru ko lude i dzon drzi toliko dobro da mi se polako poceo gubiti strah od spustanja nizbrdo jedina mana alpina je da su pretople za ljetno planinarenje (nisu tome ni namijenjene doduse, pa se ne bi trebalo smatrati manom)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 15:11   #14
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Ae, to su ljetne. Ove druge su doslovce bakandže.
dal se sjeća netko onih pravih, teških planinarskih gojzerica?
to su bile prave bakandže.

ja se sjećam svojih prvih baksi.
adidasove, sive, ružne (ne one s čepićima na đonu). proizvodili su ih slovenci po licenci. poderala sam dva para i potom još dva para onih laganih sa čepićima.
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 15:15   #15
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
i tebi se isto klize u garmonticama bas me to cudi za te gojze, a kostaju jako puno

ove moje alpinine sam kupila po preporukama i zbilja su vrijedne svake lipe i upravo to sto kazes - nisu izgledom lijepe, ali su funkcionalne u svakom pogledu! cvrste, drze odlicno nogu, udobne, robustne, idu po kamenjaru ko lude i dzon drzi toliko dobro da mi se polako poceo gubiti strah od spustanja nizbrdo jedina mana alpina je da su pretople za ljetno planinarenje (nisu tome ni namijenjene doduse, pa se ne bi trebalo smatrati manom)
napisala sam da imam niske garmontice, ja to ne bih nazivala gojzama.
jednom sam izletila iz suhog ulaza na mokre stepenice i razletila se da je to bilo ružno za vidit'. otada pazim.

pretople kažeš. ja baš i tražim nešto toplo. ima li još tih modela za kupit?
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 15:22   #16
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
pretople kažeš. ja baš i tražim nešto toplo. ima li još tih modela za kupit?
pretpostavljam da ima, jer alpina ne mjenja svoje modele bas cesto.. ova slika koju sam linkala gore je s aktualnog weba

imaju popust na planinarske iskaznice isto

jedino... ja svoje (zenski model) nisam pronasla u alpini u rijeci, vec sam ih kupila u alpininom ducanu u BTCu u Ljubljani
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 15:32   #17
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
jedino... ja svoje (zenski model) nisam pronasla u alpini u rijeci, vec sam ih kupila u alpininom ducanu u BTCu u Ljubljani
što bi se ono reklo - ljubi te majka
sad si zadnjih 15-tak minuta mislim kako sam bila lijena obići prvo trgovine kod nas prije nego se zaletim do btc-a u ljubljani.
sutra kod njih nije praznik, a možda bude i kakvo sniženje.
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 16:29   #18
e vidis ti teme...vako, sljedeci vikend idemo u planinu sa ekipon, i kolko cujem, od auta ima 4 sata hoda svakakvim putevima, uglavnom uspon, a bit ce i sniga tako da nadodat jos koji sat, pa de mi recite, koje su najbilje bakandje za to, i dje ih ima kupit, do sada sam na manje izlete isa u martama (klizu se sacuvajboze i tabani otpadnu) i nekim Camper cizmama koje su mi male)
nisam nikad vako puno hoda, nosit cu i veliki teski ruksak pa bi volio da mi noge sta manje trpe

nek budu neke kvalitetne jer eto ko pricam s ekipom da cemo ic cesce u te rambo pohode, sve mi se cini da cu ih poslat u mp3


a mozete mi pridlozit i kako da se razbolim do petka
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 16:35   #19
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
e vidis ti teme...vako, sljedeci vikend idemo u planinu sa ekipon, i kolko cujem, od auta ima 4 sata hoda svakakvim putevima, uglavnom uspon, a bit ce i sniga tako da nadodat jos koji sat, pa de mi recite, koje su najbilje bakandje za to, i dje ih ima kupit, do sada sam na manje izlete isa u martama (klizu se sacuvajboze i tabani otpadnu) i nekim Camper cizmama koje su mi male)
nisam nikad vako puno hoda, nosit cu i veliki teski ruksak pa bi volio da mi noge sta manje trpe

nek budu neke kvalitetne jer eto ko pricam s ekipom da cemo ic cesce u te rambo pohode, sve mi se cini da cu ih poslat u mp3

a mozete mi pridlozit i kako da se razbolim do petka
Di ćete?

Marte božesačuvaj uzmi Alpinine gojzerice, za početak, veća je vjerojatnost da ćeš njih naći u svojoj bližoj okolini. I kupi gamaše za snijeg, nisu skupe a jako puno pomognu. Ako je staza zaleđena, trebat će ti i dereze, pa nije loše raspitati se prije o vremenskim prilikama.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 16:42   #20
idemo u neku planinarsku kucu iza Omisa pitaj djavla, ugl Mosor valjda, ali totalna zabit

sta se marti tice ne valjaju za nista kamoli u planinu i zaliboze svake kune za njih, ko 2 daske na tabanima

dje ima tih cuj gojzerica, jedino sam kupovao skijasku jaknu u Primi (Split) lani od neke opreme, a kako se sicam tamo nema takve obuce

e i nemoj mi sada neku svemirsku opremu predlagat, meni je glavni cilj doc do tamo a da se piva ne prolije, mislin da ni drugi nece imat neku opremu osim dvojice i jedne cure koji su totalno u tome, bar mi kazu tako, triba bi njih nazvat ali ih nit znan nit iman broj
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.