Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2009., 14:15   #21
i ja sam to puno puta razmisljala,danas sutra kad budem isla rodit sta me ceka?vec unaprijed me tako strah da je to strasno,kako sam svakakvih stvari cula....a nazalost uvijek vise losih nego dobrih...kazu da,da su sestre i babice najcesce neljubazne,drske,odrijesite,,...bas mi prica frendica koja je prije 4 mj rodila,i sestricna koja je radjala od 8 ujutro do 9 navecer,sama u boksu,umire od bolova zove sestre ali svake predstupne navrate da vide jel ziva.....tako da me strah uzasno....kod nas nazalost nema privatnog rodilista tako da nam ne preostaje ili se tu mucit ili u ZG u privatno rodit(naravno ko ima mogucnosti uopce).
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 14:21   #22
sve je to individualno...ja sam čula toliko lijepih iskustava o riječkom rodilištu...
eto ja trebam roditi za petnaestak dana pa ćemo vidjeti...za sada me nije strah i uopće ne razmišljam o tome...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 14:46   #23
Mamice,pišite o svojim iskustvima u riječkom rodilištu... Mene također zanima,termin mi je 15.5.
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 15:47   #24
ja sam čula samo pozitivne komentare što se tiće osoblja u rađaoni dok na odjelu je sasvim druga priča

termin mi je 16.5 i ako sve bude uredu planiram porod u kadi, i to dosta cura koje su tako rodile su mi rekle da su ih babice odmah pokušale odgovorit zato što ako si u kadi cijelo vrijeme mora jedna bit pored žene bez obzira dali je muž s njom, to se naravno njima neda, ali baš me briga ako zadovoljim uvjete za kadu sigurno me neće babica odgovorit zato što mora bit pored mene pa to je njezin posao i za to je plačena
__________________
17.05.2009...stigla Lana
babybum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 18:02   #25
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
E kad bi i ja tako...moram si još dobro razmosliti šta bi htjela,jako teško podnosim bol i uvijek me uhvati panika pa me je strah svega šta me čeka i dosta sam mlada i zbunjena...
Svaka ti čast,ali ja u takvom stanju nikako ne bi mogla biti sama!! Dragi će biti samnom na porodu ako sve bude u redu, a može li biti i u to vrijeme dok sam u sobi ili..? Mislila sam da bi možda probala roditi na stolčiću(ako bude slobodan),kažu da je manje bolno. Termin mi je 21.4. pa se moram dobro pripremiti.
muž može sa tobom u boks ali ne i u predrađaonu. i na odjelu babinjača samo kad su posjeti osim ako si u apartmanu ako si na to mislila.
ako bi stolčić moraš to odmah napomenuti kad te zaprime.
thalia_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 18:05   #26
Quote:
babybum kaže: Pogledaj post
ja sam čula samo pozitivne komentare što se tiće osoblja u rađaoni dok na odjelu je sasvim druga priča

termin mi je 16.5 i ako sve bude uredu planiram porod u kadi, i to dosta cura koje su tako rodile su mi rekle da su ih babice odmah pokušale odgovorit zato što ako si u kadi cijelo vrijeme mora jedna bit pored žene bez obzira dali je muž s njom, to se naravno njima neda, ali baš me briga ako zadovoljim uvjete za kadu sigurno me neće babica odgovorit zato što mora bit pored mene pa to je njezin posao i za to je plačena

upravo to i kažem. znaš šta želiš i inzistiran na tome. to je tvoje pravo. meni je bilo bitno da to bude čim prije gotovo. i da sa bebanom bude sve ok. o drugom nisam ni razmišljala.
thalia_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 18:07   #27
[QUOTE=OOOOOOO;18543111]
Quote:
Nova0303 kaže: Pogledaj post
sve je to individualno...ja sam čula toliko lijepih iskustava o riječkom rodilištu...
eto ja trebam roditi za petnaestak dana pa ćemo vidjeti...za sada me nije strah i uopće ne razmišljam o tome...

drzim fige....i ja bih voljela da ne mislim o tome i da me nije strah,ali to je jace od mene......sretno,i svim zenama koje moraju uskoro rodit!!!!!!!!!!!

vjeruj mi ako sam ja rodila bez epiduralne i bez ičega a ja ne trpim da me išta boli. može se. samo posložiš kockice da je to samo par sati tvog života. mora priznati da mi je bilo teže izdržati prvi par mjeseci kolika nego porod.
thalia_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 18:28   #28
Quote:
thalia_ri kaže: Pogledaj post
muž može sa tobom u boks ali ne i u predrađaonu. i na odjelu babinjača samo kad su posjeti osim ako si u apartmanu ako si na to mislila.
ako bi stolčić moraš to odmah napomenuti kad te zaprime.

Pozdrav svima. Ja sam rodila prije 4 godine i muž je osim na pregledu bio cijelo vrijeme samnom. I u predrađaoni i u rađaoni. Doduše, ja sam napravila malo scena pa su vjerovatno zaključili da je bolje da me on trpi nego oni. Doktor koji me pregledao je bio stariji i bio je jako ljubazan, babica antipatična, sestra simpa jako. U sobi sestre... nadam se da su me zaboravile
Dea.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 18:56   #29
Quote:
Dea.ri kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Ja sam rodila prije 4 godine i muž je osim na pregledu bio cijelo vrijeme samnom. I u predrađaoni i u rađaoni. Doduše, ja sam napravila malo scena pa su vjerovatno zaključili da je bolje da me on trpi nego oni. Doktor koji me pregledao je bio stariji i bio je jako ljubazan, babica antipatična, sestra simpa jako. U sobi sestre... nadam se da su me zaboravile
moraš bit takav jer te inače ne doživljavaju.

samo jedan napomena. ako morate na kontrolu u bolnicu informirajte se koji je dok dežuran
thalia_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 19:12   #30
Quote:
Dea.ri kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Ja sam rodila prije 4 godine i muž je osim na pregledu bio cijelo vrijeme samnom. I u predrađaoni i u rađaoni. Doduše, ja sam napravila malo scena pa su vjerovatno zaključili da je bolje da me on trpi nego oni. Doktor koji me pregledao je bio stariji i bio je jako ljubazan, babica antipatična, sestra simpa jako. U sobi sestre... nadam se da su me zaboravile
puno toga se promjenilo od prije 4 godine...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 19:22   #31
Quote:
Nova0303 kaže: Pogledaj post
puno toga se promjenilo od prije 4 godine...
Znam, al samnom je u sobi bila cura čijem mužu nisu dali u predrađaonu, pa... drama
Dea.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 19:34   #32
Quote:
Dea.ri kaže: Pogledaj post
Znam, al samnom je u sobi bila cura čijem mužu nisu dali u predrađaonu, pa... drama
sad ne daju nikome...jer su tamo tri kreveta...žene su polugole...
i to je jedan od razloga zbog čega ih ne puštaju tamo...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 20:22   #33
Quote:
Nova0303 kaže: Pogledaj post
sad ne daju nikome...jer su tamo tri kreveta...žene su polugole...
i to je jedan od razloga zbog čega ih ne puštaju tamo...
Sad si me ubila u pojam jer sam se nadala da će i ovaj put bit uz mene .
p.s. upravo mi muž govori da su i tada bila 3 stola. Nisam baš bila koncentrirana na to .
Dea.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 20:24   #34
Quote:
Dea.ri kaže: Pogledaj post
Sad si me ubila u pojam jer sam se nadala da će i ovaj put bit uz mene .
p.s. upravo mi muž govori da su i tada bila 3 stola. Nisam baš bila koncentrirana na to .
neće dati...bar ja tako mislim... jer znam 5-6 trudnica koje su rodile u posljednjih 10 mjeseci i tako je bilo...nema muža i nema mobitela...tako su rekli i na tečaju...a kad pređeš u box dolazi partner...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 20:26   #35
Može jedno pitanje, za one koje su rodile u Rijeci...može te mi nešto reći o dr.Ćuku?
On zna neke moje rođake (poznanik) pa kad je čuo da sam trudna inzistira da mu se javim. Sad, pošto nisam čula nikada za njega voljela bi ako netko nešto zna da mi kaže da mogu odlučiti.
Može i na PP ako ne želi javno
Hvala!
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 20:26   #36
Hvala vam puno na informacijama. I ja sam čula da su ljubazni...ali kad ja pravim dramu i paniku za svaku sitnicu,neznam šta će to biti. a ne mogu biti sama u takvim trenucima...
Nebi htjela epiduralnu,možda i izdržim bez nje-ali teško. Znači za stolčić ih moram odmah napomenuti...uf...sva sam zbunjena.
moram si napravit popis svega šta želim šta ne želim...i nadam se da će to i poštovati.
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 21:06   #37
Pozdrav svima

Mene je strah...baš sam danas rekla da bih se vratila deset tjedana unatrag koliko me strah terminu koji će doći broz. Paničar sam, totalni.
Nadam se da će mi tečaj pomoći da se malo oslobodim i "sprijateljim" s ambijentom rodilišta
Inače, mislim da je naše riječko rodilište među boljima
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 21:13   #38
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Može jedno pitanje, za one koje su rodile u Rijeci...može te mi nešto reći o dr.Ćuku?
On zna neke moje rođake (poznanik) pa kad je čuo da sam trudna inzistira da mu se javim. Sad, pošto nisam čula nikada za njega voljela bi ako netko nešto zna da mi kaže da mogu odlučiti.
Može i na PP ako ne želi javno
Hvala!
moja frendica je vodila cijelu trudnocu kod njega(inace se poznaju)i porodio ju je,ona je zadovoljna...(rodila je pred 4mj).opet na drugu stranu sam cula da je saljkav dosta,kad je kiretirao jednu curu,dobila je od nemara sepsu..to ti je sve individualno....tebi moze biti naj naj.
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 21:16   #39
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Mene je strah...baš sam danas rekla da bih se vratila deset tjedana unatrag koliko me strah terminu koji će doći broz. Paničar sam, totalni.
Nadam se da će mi tečaj pomoći da se malo oslobodim i "sprijateljim" s ambijentom rodilišta
Inače, mislim da je naše riječko rodilište među boljima

samo bez panike
kad si tamo koncentriraš se na trudove i disanje i to je to.
da boli boli. zašto da te lažem. uvijek možeš tražiti epiduralnu
ja nisam mogla vjerovati kad su mi govorili da to zaboraviš, ali zaista je tako. čak sad razmišljam kad drugo iako sam rekla nikad više.
sad kad gledam sa odmakom bilo mi je gore što nisam mogla sjediti i što su me šavovi boljeli nego sami trudovi.
thalia_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 21:20   #40
Quote:
thalia_ri kaže: Pogledaj post
samo bez panike
kad si tamo koncentriraš se na trudove i disanje i to je to.
da boli boli. zašto da te lažem. uvijek možeš tražiti epiduralnu
ja nisam mogla vjerovati kad su mi govorili da to zaboraviš, ali zaista je tako. čak sad razmišljam kad drugo iako sam rekla nikad više.
sad kad gledam sa odmakom bilo mi je gore što nisam mogla sjediti i što su me šavovi boljeli nego sami trudovi.
E mene kad nešto boli ja samo u plač,plač i plač... ja ne mogu ni do zraka doć ni da hoću...pa neznam oću li se ja moći koncentrirati na disanje ni s najboljom voljom.....i još ta bol
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.