Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2009., 19:58   #1
Tihomir Dujmović - ?

Zna li tko zašto više u Večernjaku nema Tihomira Dujmovića?
Gdje sad piše (ako piše)?
(Ispričavam se ako je negdje, na nekoj drugoj temi pisalo o tome, ali ja nisam nigdje vidjela...)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 20:36   #2
U Harahvatima vjerojatno, ako ne i u Zadarskom listu ili Hrvatskom slovu, takvi stupovi državotvorne misli naprosto žude za doajenima žanra, a možda s Merčepom opet aktivira "Zoru"(naravno uz Dr. Zdravka Tomca kao pobočnika), a uskoro će i godišnjica smrti Muniba Suljića- Sulje , pa je red da ga se sjeti jednim sjetnim i i nostalgičnom osvrtom, koji ipak ne prelazi rub patetike
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 21:23   #3
Nemoj tako, molim te. Po cijenjenim kolegama s podforuma Politika - Tihomir Dujmović je najbolji hrvatski novinar, a samim ti i svjetski, jel'te.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 10:04   #4
Tihomir Dujmovic BI BIO "desnicarski" pandan "ljevicarskom Denisu Latinu", da nije nekoliko vaznih razlika:

1) Latin u goste pozove i prestavnike "druge strane", pa se odigra nekakav (kakav takav) sukob misljenja. Dujmovic u goste zove iskljucivo Andriju Hebranga, Domazeta-Lošu i Zdravka Tomca, sa kojima se citavo vrijeme trajanja emisije natjece u igri "tko ce se s onim drugim vise sloziti". Nakon sto se sva trojica gostiju izredaju (u 3 uzastopne emisije), krug ponovno zapocinej Andrija Hebrang.

2) Latin nakon svake dvije ideoloske emisije, jednu emisiju posveti nekoj neutralnoj temi (majstorima, zdravlju i sl.). Tihomir Dujmovic se u 100% vremena bavi iskljucivo borbom protiv aveti komunizma, zlocinom na Bleiburgu i vjecnim vapajem "hoce li se konacno saznati istina o Domovinskom ratu"...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 11:07   #5
Ako sam dobro informiran, Večernji list je otkazao suradnju Tihomiru Dujmoviću.
__________________
Madrid
Madrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 13:30   #6
@ari peka nikkola
@schmokljan
Tihomir Dujmović je, sviđao se on posebno meni ili schmokljanu ili ...., imao u Večernjaku svoju ne malu čitačačku publiku. Likovanje jednih što je "izbačen" i što će sad "vjerojatno pisati u Harahvatima, Zadarskom listu ili Hrvatskom slovu..." jednako mi je primitivno i žalosno kao i veselje drugih što je "otkazana suradnja" (koja zgodno-primjenljiva sintagma!) Ivančiću (nemojte sad s usporedbama njih dvojice... Govorim o principu - o činjenici da je Dujmović definitivno bio prepoznatljivo pero Večernjaka, nije bio neki no-name novinar izostanak čijih pisanih doprinosa nitko posebno ne primjećuje, imao je svoju publiku koja ga je voljela čitati i kojoj je uskraćeno to zadovoljstvo...).

@gugenheim
Miješaš kruške i jabuke.
Nemam pojma kako izgledaju Dujmovićeve emisije, niti je ovdje o tome riječ... Čak i da jest, jedno je javna televizija i standardi koji moraju biti zadovoljeni na istoj, a drugo neka mala privatna televizijica na kojoj pravila igre više-manje kroji vlasnik... (Misliš li da bi ikog na ovom svijetu bilo briga kako Latin "kroji" svoju emisiju ili koji su mu i u kojoj mjeri "uravnoteženi" gosti - da to radi na Z1 ili OTV-u?)
Što se pak novinskih kolumni tiče, nisam primijetila da ijedan novinar-kolumnist svoje stavove "korigira" i "uravnotežuje" pozivajući "u goste" ljude suprotnog svjetonazora, pa to valjda ne očekuješ ni od Dujmovića...

Pitanje sam postavila jer mi nije poznato je li do prekida suradnje s Večernjakom došlo dogovorno (eventualno čak po Dujmovićevoj želji, zbog privatnih razloga... svašta se čovjeku u životu može dogoditi...), ili je suradnja otkazana jednostrano od strane Večernjaka, protivno Dujmovićevim željama.

Ako je u pitanju ovo drugo, onda je žalosna činjenica da u novinarskom udruženju (HND), ali i među samim novinarima, postoje bijedno dvostruki kriteriji koji nalažu da se o "otkazivanju suradnje" "našima" pišu stranice i stranice tekstova/žalopojki, protesta, dubinskih analiza o neslobodama, političkim pritiscima..., dok se isto - kad se dogodi "njihovom" novinaru - sramotno i unisono prešućuje.

I sve dok je tako - bez obrazloženja će se "otkazivati suradnje" i "našima" i "njihovima". (Samo što neki ne žele ili su toliko zaslijepljeni da zbilja ne vide istu "tajnu vezu" između toga, pogotovo pogubne posljedice te beskrajne klackalice "naše"/"njihove" "podobnosti"...)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 02.02.2009. at 13:40.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:13   #7
Cekaj malo...

..pa zar igdje postoji podatak da je Dujmovic iz Vecernjaka izbacen?

Prije nego se potvrdi da se ne radi o nikakvim sporazumnim ili osobnim razlozima, nemoj raspetljavati ideoloske teorije.

Moje osobno misljenje: vjeciti borac protiv komunizma, bleiburskih krvnika i Tita moze jedno vrijeme biti interesantan odredjenom broju ljudi. No, osim sto nije aktualan, nema veze sa stvarnoscu 21. stoljeca, s vremenom postane dosadan. Nema tu nekog velikog ideoloskog problema, radi se o predvidljivosti i dosadi. Valjda to shvacaju i vlasnici Vecernjaka...

Osim toga, kad bih ja bio vlasnik novina tzv "desne orijentacije", pokusao bih skupiti pametne "desne" autore, one koji idu u korak s vremenom, shvacaju kako stoje stvari... Nasuprot njima, oni koji se ukopaju na par "anti" stajalista i vjecito recikliraju jednu te istu pricu, samo stete desnici...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 14:25   #8
Nisam uopće likovao, a da će mi nedostajati - neće.
Još jedan u ergeli dosadnih, polupismenih desničara u Večernjaku, koji uvijek vrte istu priču.
Tajna njihovog angažmana je valjda u želji da se Ivkošića istakne.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 15:53   #9
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
...pa zar igdje postoji podatak da je Dujmovic iz Vecernjaka izbacen?

Moje osobno misljenje: ....... Valjda to shvacaju i vlasnici Vecernjaka...
Jedina "informacija" koju sam igdje pročitala o tom "slučaju" jest ovaj post jednog forumaša na drugom pdf-u (Politika):

Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
U ponedjeljak, u svojoj emisiji "Opasne veze" sam Dujmović je kratko opisao situaciju a to je; Da mu je zabranjeno pisati u Večernjaku, da su mu provalili u auto i u stan. Više od toga nije govorio. Samo je napomenuo da će o tome jednom pisati.

Ako je istina, da i Malenica više ne piše u Večernjaku (netko je to spomenuo) onda stvari postaju jasnije. Čiste se nepodobni kadrovi a Večernjak preuzima/preuzeo je "vučji čopor".

Ista situacija je i sa Novom TV. Njihov informativni program se sve više izjednačuje sa RTL-om.
Ipak sam se u svom komentaru ogradila i napisala: "Ako je u pitanju ovo drugo..."

Ti mene pitaš kako mogu znati zašto je Dujmović "otišao", te savjetuješ kako bih se trebala suzdržati od komentara, a istovremeno sebi zadržavaš pravo da zaključiš kako to (tj., tvoje osobno mišljenje o Dujmoviću) "valjda shvaćaju i vlasnici Večernjaka...", i kako je to, valjda razlog otkaza...
Tebi je, znači, dozvoljeno pretpostavljati i na osnovu pretpostavke davati "blagoslov" otkazu? (S tim da ja ipak imam nešto malo "više" od pretpostavke... )
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 02.02.2009. at 16:04.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 16:00   #10
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Ti mene pitaš kako mogu znati zašto je Dujmović "otišao", a sebi zadržavaš pravo da zaključiš kako to (tj., tvoje osobno mišljenje o Dujmoviću) "valjda shvaćaju i vlasnici Večernjaka...", i kako je to, kao razlog otkaza... Odakle ti znaš!?
Nisi bas shvatila/o.

Nije to moje misljenje o konkretnom razlogu odlaska, vec moje opcenito misljenje. sto bih ja i kako bih ja, da sam kojim slucajem vlasnik konzervativnih novina.

Prva stvar - potrazio bih kvalitetne tekstopisce. Sa vjecitim borcima protiv aveti druga Tita ne mozes daleko dogurati, trenutno je 21. stoljece i problemi su neki sasvim drugi.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 03:51   #11
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Nije to moje misljenje o konkretnom razlogu odlaska, vec moje opcenito misljenje. sto bih ja i kako bih ja, da sam kojim slucajem vlasnik konzervativnih novina.
Ne, napisao si:
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
...Moje osobno misljenje: vjeciti borac protiv komunizma, bleiburskih krvnika i Tita moze jedno vrijeme biti interesantan odredjenom broju ljudi. No, osim sto nije aktualan, nema veze sa stvarnoscu 21. stoljeca, s vremenom postane dosadan. Nema tu nekog velikog ideoloskog problema, radi se o predvidljivosti i dosadi. Valjda to shvacaju i vlasnici Vecernjaka...
...pa su mu (dakle - s pravom) dali otkaz...
Sorry, ali to je objašnjavanje i opravdanje za otkaz u Večernjaku, a ne u nekim tvojim imaginarnim novinama...
A sve je tvoja pretpostavka - upravo ono što si meni predbacio... (Ja sam ipak "pretpostavljala" manje - oslonila sam se na citat o Dujmovićevoj izjavi u vlastitoj emisiji o tome kako mu je u Večernjaku zabranjeno pisanje...

Naravno, sad netko "pametan" može povesti diskusiju o tome što znači "zabranjeno"... i o tome kako netko opravdani otkaz može doživjeti kao "zabranu pisanja"...bla...bla...bla... Ipak - za pretpostaviti je da se relativno ozbiljan novinar ne bi olako razbacivao riječima... bar ja tako očekujem...)

Ukratko - osvrt na dosadašnji tijek teme...: dakle, pored dosta "insidera" koji "svašta" znaju, o ovome nitko ne zna ništa. Niti ikoga, izgleda, zanima zašto je relativno poznati novinar (možda njihov kolega) iznenada, bez objašnjenja (bar nekog dostupnog čitalačkoj javnosti koja ne prati njegovu emisiju na Z1), prestao pisati kolumne... Tužno.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 03.02.2009. at 04:19.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 10:27   #12
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Ne, napisao si:

...pa su mu (dakle - s pravom) dali otkaz...
Sorry, ali to je objašnjavanje i opravdanje za otkaz u Večernjaku, a ne u nekim tvojim imaginarnim novinama...
A sve je tvoja pretpostavka - upravo ono što si meni predbacio... (Ja sam ipak "pretpostavljala" manje - oslonila sam se na citat o Dujmovićevoj izjavi u vlastitoj emisiji o tome kako mu je u Večernjaku zabranjeno pisanje...

Naravno, sad netko "pametan" može povesti diskusiju o tome što znači "zabranjeno"... i o tome kako netko opravdani otkaz može doživjeti kao "zabranu pisanja"...bla...bla...bla... Ipak - za pretpostaviti je da se relativno ozbiljan novinar ne bi olako razbacivao riječima... bar ja tako očekujem...)

Ukratko - osvrt na dosadašnji tijek teme...: dakle, pored dosta "insidera" koji "svašta" znaju, o ovome nitko ne zna ništa. Niti ikoga, izgleda, zanima zašto je relativno poznati novinar (možda njihov kolega) iznenada, bez objašnjenja (bar nekog dostupnog čitalačkoj javnosti koja ne prati njegovu emisiju na Z1), prestao pisati kolumne... Tužno.
Pokusao sam jos jednom sve procitati, cak i u tom svjetlu koje impliciras...
...ali svoje objasnjenje navodnog otkaza u Vecernjaku nisam uspio iscitati. Ideja da "valjda u Vecernjaku shvacaju.." nije moje objasnjenje otkaza, vec nada u zdrav razum.

Drugim rijecima - ako Dujmovicu nisu ogranicili pisanje kolumni u starm stilu, nadam se da ce mu ograniciti...

A sto se tice tvoje zalosti, mnogi novinari bez objasnjenja prestaju raditi pojedine stvari. Ne razumijem po cemu je Dujmovic toliko poseban...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 13:47   #13
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
...ali svoje objasnjenje navodnog otkaza u Vecernjaku nisam uspio iscitati...

...A sto se tice tvoje zalosti, mnogi novinari bez objasnjenja prestaju raditi pojedine stvari. Ne razumijem po cemu je Dujmovic toliko poseban...
O iščitavanju: ti jesi pretpostavljao zašto je Dujmović možda dobio otkaz (jer bi mu i ti sam, kako si objasnio, otkazao da si vlasnik novina...)! Ključne riječi su: pretpostavljao, možda.
Meni si prigovorio zbog pretpostavljanja o razlogu otkaza, a sebi to isto dozvolio - od toga sam krenula, to je bila moja prva zamjerka tebi, i to i dalje stoji, neovisno o tvojim objašnjenjima.

Tvoja sintagma kako "mnogi novinari...prestaju raditi pojedine stvari..." meni zvuči beskrajno, gotovo agitpropovski cinično - opet moj problem s isčitavanjem? Pa ne govorimo o prestanku odlaska u teretanu ili roštiljanju...! Govorimo o prestanku pisanja, točnije - o mogućoj zabrani pisanja za novinara, kojemu je pisanje život, egzistencija, bitak!...

Po čemu je Dujmović "poseban"?
Ako je svojevoljno prestao pisati u Večernjaku, ni po čemu.
Ali ako ima i trunak istine u njegovoj izjavi kako mu je u Večernjaku zabranjeno pisati, čudi me kako to da nitko nema potrebu reagirati, kako to da se to sasvim ignorira, i kako to da "otkazivanje suradnje" bez obrazloženja nekim drugim novinarima jest "posebno" i zaslužuje svaku moguću pažnju i niz protestnih tekstova i objava (pa i HND-a), a Dujmovićevo je prošlo bez i glasa - makar interesa, pitanja, zanimanja...


To - eventualno saznavanje istine o njegovom otkazu - je bio razlog mog uvodnog posta. I to očito neću uspjeti saznati, jer ne zanima nikog osim mene, tako ispada... Neki se vesele, ostali šute ili "pretpostavljaju" kako sigurno Večernjak ima "svoje razloge" (zašto se u ovom slučaju tako lako ignorira njegova izjava o zabrani?), nitko ništa ne zna, nitko ništa ne pita...

Pa da na kraju, koliko god patetično zvučalo, parafraziram (onu Titovu o pravdi): istinu ne tražite (search for), pa ju niti ne tražite (demand) (za sebe)!
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 14:25   #14
Špranja, postoji jedna bitna razlika.
Dujmović je ustvrdio da mu je zabranjeno pisati, ali, jel'te, još nije vrijeme da pojasni o čemu se radi.
Tipično desničarski - jest da su me šutnuli, ali moji su me šutnuli, a neću ništa za sad reći jer ću se već negdje uhljebiti.
Vrlo jednostavno - ako on nije u stanju artikulirati o čemu se radi - zašto bi se to mene uopće ticalo?
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 14:56   #15
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
O išèitavanju: ti jesi pretpostavljao zašto je Dujmoviæ možda dobio otkaz (jer bi mu i ti sam, kako si objasnio, otkazao da si vlasnik novina...)! Kljuène rijeèi su: pretpostavljao, možda.
Meni si prigovorio zbog pretpostavljanja o razlogu otkaza, a sebi to isto dozvolio - od toga sam krenula, to je bila moja prva zamjerka tebi, i to i dalje stoji, neovisno o tvojim objašnjenjima.

Tvoja sintagma kako "mnogi novinari...prestaju raditi pojedine stvari..." meni zvuèi beskrajno, gotovo agitpropovski cinièno - opet moj problem s isèitavanjem? Pa ne govorimo o prestanku odlaska u teretanu ili roštiljanju...! Govorimo o prestanku pisanja, toènije - o moguæoj zabrani pisanja za novinara, kojemu je pisanje život, egzistencija, bitak!...

Po èemu je Dujmoviæ "poseban"?
Ako je svojevoljno prestao pisati u Veèernjaku, ni po èemu.
Ali ako ima i trunak istine u njegovoj izjavi kako mu je u Veèernjaku zabranjeno pisati, èudi me kako to da nitko nema potrebu reagirati, kako to da se to sasvim ignorira, i kako to da "otkazivanje suradnje" bez obrazloženja nekim drugim novinarima jest "posebno" i zaslužuje svaku moguæu pažnju i niz protestnih tekstova i objava (pa i HND-a), a Dujmoviæevo je prošlo bez i glasa - makar interesa, pitanja, zanimanja...


To - eventualno saznavanje istine o njegovom otkazu - je bio razlog mog uvodnog posta. I to oèito neæu uspjeti saznati, jer ne zanima nikog osim mene, tako ispada... Neki se vesele, ostali šute ili "pretpostavljaju" kako sigurno Veèernjak ima "svoje razloge" (zašto se u ovom sluèaju tako lako ignorira njegova izjava o zabrani?), nitko ništa ne zna, nitko ništa ne pita...

Pa da na kraju, koliko god patetièno zvuèalo, parafraziram (onu Titovu o pravdi): istinu ne tražite (search for), pa ju niti ne tražite (demand) (za sebe)!
Ja zaista ne razumijem gdje se ti nalazis u citavoj toj prici.

Ti znas da je Dujmovic dobio otkaz?

Ako znas - zasto nas pitas je li on dobio otkaz?

Ako ne znas, kao niti mi svi, onda valjda postoji razlog za to. A taj razlog najvjerojatnije lezi u cinjenici da taj otkaz nije javno prezentiran.

Ako nesto nije objavljeno (dostavljeno javnosti u obliku pogodnom za shvacanje price), onda mi je nejasno kako se ti mozes ljutiti na javnost zbog toga sto javnost ne reagira?

Na sto da javnost reagira? Na Spranjino pitanje "je li Dujmovic dobio otkaz"?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 19:27   #16
Quote:
ari peka nikkola kaže: Pogledaj post
U Harahvatima vjerojatno, ako ne i u Zadarskom listu ili Hrvatskom slovu, takvi stupovi državotvorne misli naprosto žude za doajenima žanra, a možda s Merčepom opet aktivira "Zoru"(naravno uz Dr. Zdravka Tomca kao pobočnika), a uskoro će i godišnjica smrti Muniba Suljića- Sulje , pa je red da ga se sjeti jednim sjetnim i i nostalgičnom osvrtom, koji ipak ne prelazi rub patetike
S obzirom na tvoj nivo znanja i mogućnosti razumijevanja nije ni čudo što se sprdaš sa Dujmovićem, a medije koje spominješ tako i tako ne možeš razumijeti jer su pisani na previsokom intelektualnom nivou za tebe. Tvoj vrhunac je bio Feral (i to ne svi tekstovi) i vijesti sa Iblerovog.

Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Nemoj tako, molim te. Po cijenjenim kolegama s podforuma Politika - Tihomir Dujmović je najbolji hrvatski novinar, a samim ti i svjetski, jel'te.
Kako očekivati od ljevičarskog primitivca iole ozbiljniji odgovor ili komentar?


Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Tihomir Dujmovic BI BIO "desnicarski" pandan "ljevicarskom Denisu Latinu", da nije nekoliko vaznih razlika:

1) Latin u goste pozove i prestavnike "druge strane", pa se odigra nekakav (kakav takav) sukob misljenja. Dujmovic u goste zove iskljucivo Andriju Hebranga, Domazeta-Lošu i Zdravka Tomca, sa kojima se citavo vrijeme trajanja emisije natjece u igri "tko ce se s onim drugim vise sloziti". Nakon sto se sva trojica gostiju izredaju (u 3 uzastopne emisije), krug ponovno zapocinej Andrija Hebrang.

2) Latin nakon svake dvije ideoloske emisije, jednu emisiju posveti nekoj neutralnoj temi (majstorima, zdravlju i sl.). Tihomir Dujmovic se u 100% vremena bavi iskljucivo borbom protiv aveti komunizma, zlocinom na Bleiburgu i vjecnim vapajem "hoce li se konacno saznati istina o Domovinskom ratu"...
Usporedba ti je vrhunska, kao što i dolikuje antihrvatskim ljevičarskim zatupljenim budalama (budale, molim ispriku).


Ipak je Dujmović preveliki intelektualac za prosjecno zatupljenje ljevičare koji svršavaju na jednog Latina.
PORCUPINE is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.02.2009., 10:43   #17
Goran Gerjevic prestao igrati rukomet, Pavo Crnac zavrsio svoju nogometnu karijeru, Damir Voloder napustio radost loptanja pod obrucima...

Kao sto rukomet, nogomet ni kosarka u Hrvata vise nisu isti - ni novinarstvo u nas - bez Tihomira Dujmovica ne moze biti kao sto je bilo.
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 11:57   #18
Quote:
Zemljanin kaže: Pogledaj post
Goran Gerjevic prestao igrati rukomet, Pavo Crnac zavrsio svoju nogometnu karijeru, Damir Voloder napustio radost loptanja pod obrucima...

Kao sto rukomet, nogomet ni kosarka u Hrvata vise nisu isti - ni novinarstvo u nas - bez Tihomira Dujmovica ne moze biti kao sto je bilo.
Ja se bojim da ce bez Dujmovica javnost ubrzo zaboraviti i Bleiburg i Tita.

A, sto je jos vaznije, zaboravit ce i Tomca i Vladu nacionalnog jedinstva.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 13:03   #19
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ja se bojim da ce bez Dujmovica javnost ubrzo zaboraviti i Bleiburg i Tita...
Možda je s otkazom Dujmoviću riješen "problem" Bleiburga.
"Problem" s Titom je malo teži... Previše bi otkaza to bilo, druže... desetkovane redakcije - a to nema smisla...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 13:08   #20
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Možda je s otkazom Dujmoviću riješen "problem" Bleiburga.
"Problem" s Titom je malo teži... Previše bi otkaza to bilo, druže... desetkovane redakcije - a to nema smisla...
Samo sam se salio druze

O Bleiburgu i Titu ce se i bez Dujmovica navelike raspravljati, bas kao i o Jasenovcu, ustasama, partizanima, cetnicima i ostalim krucijalnim stvarima Hrvatske u 21. stoljecu. Dakle - nemoj se bojati.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.