Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2009., 09:30   #81
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Zanimljivo. Koliko je to po tvome tj. koliko mjesečno primaš glavarine za svakog od svojih 2000 pacijenata? Po 10 kn?!? To je tek LOL

Ok, ako je tako onda ja imam krive informacije od svoje rođakinje dr.med. i svog zubara koji je otvorio novu ordinaciju uređenu da ti mozak stane.
ne pričam o zubarima i njihovoj nadoplati usluga.Pričam o općoj...da draga ,dobiju 15 kuna po pacijentu mjesečno......i ako imaju previjanje ili ispiranje uha...također dobiju 15 kuna, a materijal za previjanje dođe 10 i moja usluga...znaći njima ništa......aj se ti ponovo interesiraj kod te tvoje rođakinje.....
__________________
obožavateljica durice,desetke,male,slave,karla i ostalih šušai drage pingu i naravno moje spasiteljice bleki i inke i tenkice i alsinije i maripose.i.:misli:...ima još neko?? ..naravno da nema...

Zadnje uređivanje maderica : 08.02.2009. at 09:38.
maderica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 09:33   #82
Quote:
Berkut kaže: Pogledaj post
Je,je "sekica" u potpunosti si u pravu....
I to ne za 500 pacijenata ,neg skoro za 1500..
Ne kužim od kuda ljudi vade i lupaju te astronomske cifre ???
Cijelo se vrijeme prica o glavarinama,a da ljudi zapravo ne znaju koliko ona iznosi..?
a kad je ljudima drago tračat....al šta je najgore ni njihove kolege ,koje rade u bolnici neznaju šta je glavarina, pa nije ni čudo da neuki narod ovako razmišlja
__________________
obožavateljica durice,desetke,male,slave,karla i ostalih šušai drage pingu i naravno moje spasiteljice bleki i inke i tenkice i alsinije i maripose.i.:misli:...ima još neko?? ..naravno da nema...
maderica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 00:18   #83
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Zanimljivo. Koliko je to po tvome tj. koliko mjesečno primaš glavarine za svakog od svojih 2000 pacijenata? Po 10 kn?!? To je tek LOL

Ok, ako je tako onda ja imam krive informacije od svoje rođakinje dr.med. i svog zubara koji je otvorio novu ordinaciju uređenu da ti mozak stane. Ne znam od koje love, jer do sada je radio u skromnoj ordinaciji u okviru doma zdravlja kao ugovorni djelatnik hzzo-a. Od tih 10 kn/mj po pacijentu?
Pa izjava zubarice koja je netom otišla u penziju - na pitanje kak je: možeš misliti kako kad sam s 40.000 spala na 4000 penzije mjesečno. Čula vlastitim ušima.
Naši su ti ljudi skloni pretjerivanju,tak da te priće uzmi sa rezervom...
I moja je ordinacija nova velika i dosta dobro opremljena,al ni to od glavarine,neg od krede i pomoći od staraca.....
A ako te baš bude zanimalo,budem skeniraoi poslao ti na PP svoj novi ugovor( od HZZO-a,sa iznosom glavarine po dobnim skupinama( od 0-3g,od 3-18 i stariji od 18),jer nije ista glavarina za sve dobne skupine...
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 02:38   #84
Quote:
Berkut kaže: Pogledaj post
Naši su ti ljudi skloni pretjerivanju,tak da te priće uzmi sa rezervom...
I moja je ordinacija nova velika i dosta dobro opremljena,al ni to od glavarine,neg od krede i pomoći od staraca.....
A ako te baš bude zanimalo,budem skeniraoi poslao ti na PP svoj novi ugovor( od HZZO-a,sa iznosom glavarine po dobnim skupinama( od 0-3g,od 3-18 i stariji od 18),jer nije ista glavarina za sve dobne skupine...
Ne treba da mi šalješ, hvala na ponudi. Samo pliz napiši kolike su te glavarine mjesečno po glavi stanovnika određene dobne skupine, pa da konačno znam točno.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 13:03   #85
Dakle svi novi koju dođu, ovo su pravila:
za sjekutiće i očnjake (prednja 6 zuba) bijele plombe moraju biti besplatne. Dalje od toga plaćamo po plombi od 50 do preko 150 kuna, ovisi o zubaru i koju on cijenu odredi (veeeeliki grey area).
Ovo nema veze s participacijom.
Ko ima dopunsko, neće plaćat participaciju, ali svejedno plaća bijele plombe.
Tražite račun jer ih dogodine možete poslat za povrat poreza. Ja svoje šaljem dogodine pa ću vam reći jesam li dobila lovu nazad. Za sada imam račune na 250 kuna.
Ako vam sestra ne da račun, na putu doma nazovite besplatni broj Porezne uprave 0800 1001. Tako neće znati tko ih je prijavio pa se ne morate bojati da će vam idući put izvadit pogrešan zub .

Ja sam insistirala na računima, bila ukupno 4 puta i od toga 2 zadnja puta dobila račun da nisam A rekla. To je moja mala pobjeda, ali moramo se svi izboriti za sebe i da pravna država profunkcionira.
Zubima sam super zadovoljna, a ako su okretale očima meni iza leđa, za to me zabole uvo .

Zadnje uređivanje Katrin : 09.02.2009. at 13:36.
Gioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 18:15   #86
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ne treba da mi šalješ, hvala na ponudi. Samo pliz napiši kolike su te glavarine mjesečno po glavi stanovnika određene dobne skupine, pa da konačno znam točno.
E,vako....
Sa trenutnom povećanom glavarinom ona iznosi:

0-3 god. 93.44 kn godišnje ili 7.78kn. mjesećno
3-18 god. 200 kn godišnje ili 16.6 kn. mjesećno
18 i više 176.76 kn godišnje ili 14.73kn. mjesećno

Evo to su te "slavne " glavarine(pretvorite ih u kave ili cigarete da se bolje vidi kolika je to mjesećno veelika cifra ) i od njih se plaća sestri plaća,socijalno i mirovinski,režije, seminari na kojima skupljamo bodove za produženje licence,sav materijal za ordinaciju(koji je vjerujte mi stravićno skup ),kredit za stolac,ostalu opremu,a neki i za prostor,pa baš i ne ostane previše za plaću,kako ljudi misle....
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 01:44   #87
Quote:
Gioia kaže: Pogledaj post
Ako vam sestra ne da račun, na putu doma nazovite besplatni broj Porezne uprave 0800 1001. Tako neće znati tko ih je prijavio pa se ne morate bojati da će vam idući put izvadit pogrešan zub .

Ja sam insistirala na računima, bila ukupno 4 puta i od toga 2 zadnja puta dobila račun da nisam A rekla. To je moja mala pobjeda, ali moramo se svi izboriti za sebe i da pravna država profunkcionira.
Zubima sam super zadovoljna, a ako su okretale očima meni iza leđa, za to me zabole uvo .
Lijepa ti je pobjeda! Steta sto stomatolozi u ovoj drzavi nisu organizirani kako treba pa se nisu uspijeli organizirati za normalne cijene. A to nije 50 kn po plombi.

Ti trazis za plombu od 50 kn racun? Slazem se da zivimo u pravnoj drzavi i da je potrebno postivati zakone, pa i porezne. Ali da li je tvoja zamolba moralna?
Ako znas malo matematike izracunaj koliko poreza, prireza i cega sve ne se odbije od tih 50 kn. Pa ce ti biti jasno zasto su ti sa smijeskom dali racun. Jer im i tih 50 kn ne znaci puno kada uzmes koliko kosta, za vrijeme koje si ti provela u ambulanti, rad doktora, rad medicinske sestre, najam ordinacije, ciscenje te ordinacije(ako nisi znala odlaganje infektivnog otpada je jako skupo), rukavice, sterilizacija instrumenata, stolice, ona turbina koje se svi boje i dijamantni nastavak na njoj, lampa, sam materijal za plombu koja ce ti trajati godinama, deset godina, dvadeset? Koliko ti traje frizura koju sigurno nigdje neces naci za 50 kn?
Ti kad udjes i kazes dobar dan se na tebe potrosilo 50 kn, a kamoli kada jos dobijes kakvu uslugu.

Po tebi bi taj stomatolog trebao raditi za besplatno jer su ti vec naveli koliko je iznos glavarine a koliko su iznosi troskova.
Tih 50,100,150 kn ne ide u vecini slucajeva stomatologu u džep nego ide u potpomaganje troskova lijecenja koje "kao" placa HZZO. Tako da ipak se pokriju troskovi nezahvalnih pacijenata.

Ako se pitas zasto ipak neki stomatolozi puno zarađuju-> zato sto puno rade. A to je opet ispod svih europskih i svjetskih standarda.
Probaj otici negdje vani pa reci da si platila 50 kuna za plombu i cak dobila racun. Iako si dobila uslugu koja je na razini europske vani ce misliti da su ti tu plombu stavili nogom i da je od plastelina. Jel se uopce moze kupiti plastelin za 50 kn?

Ali doci ce na svoje, stomatolozi ce reci dosta i raditi sve preko racuna. Pa ce plomba biti 400 kn. Ovako oni tebi cine uslugu, iako to ljudi ne shvacaju. Jer oni riskiraju da ih prva budala prijavi inspekciji, a ovako ipak imaju nizu cijenu usluge koju si ljudi jos uvijek mogu priustiti. Ako nisi znala na doktorima i koeficijentima njihovih placa se prelomilo tamo devedesetih da drzava ne bankrotira. Sto ces, doktori su humani, pa pristaju da ih se gazi.

Rekla si da si imala 3 plombe-> 150 kn. Kada ti to bude 1200 kn ces kukati zasto si isla traziti racun.
buckic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 01:57   #88
Quote:
buckic kaže: Pogledaj post
Lijepa ti je pobjeda! Steta sto stomatolozi u ovoj drzavi nisu organizirani kako treba pa se nisu uspijeli organizirati za normalne cijene. A to nije 50 kn po plombi.

Ti trazis za plombu od 50 kn racun? Slazem se da zivimo u pravnoj drzavi i da je potrebno postivati zakone, pa i porezne. Ali da li je tvoja zamolba moralna?
Ako znas malo matematike izracunaj koliko poreza, prireza i cega sve ne se odbije od tih 50 kn. Pa ce ti biti jasno zasto su ti sa smijeskom dali racun. Jer im i tih 50 kn ne znaci puno kada uzmes koliko kosta, za vrijeme koje si ti provela u ambulanti, rad doktora, rad medicinske sestre, najam ordinacije, ciscenje te ordinacije(ako nisi znala odlaganje infektivnog otpada je jako skupo), rukavice, sterilizacija instrumenata, stolice, ona turbina koje se svi boje i dijamantni nastavak na njoj, lampa, sam materijal za plombu koja ce ti trajati godinama, deset godina, dvadeset? Koliko ti traje frizura koju sigurno nigdje neces naci za 50 kn?
Ti kad udjes i kazes dobar dan se na tebe potrosilo 50 kn, a kamoli kada jos dobijes kakvu uslugu.

Po tebi bi taj stomatolog trebao raditi za besplatno jer su ti vec naveli koliko je iznos glavarine a koliko su iznosi troskova.
Tih 50,100,150 kn ne ide u vecini slucajeva stomatologu u džep nego ide u potpomaganje troskova lijecenja koje "kao" placa HZZO. Tako da ipak se pokriju troskovi nezahvalnih pacijenata.

Ako se pitas zasto ipak neki stomatolozi puno zarađuju-> zato sto puno rade. A to je opet ispod svih europskih i svjetskih standarda.
Probaj otici negdje vani pa reci da si platila 50 kuna za plombu i cak dobila racun. Iako si dobila uslugu koja je na razini europske vani ce misliti da su ti tu plombu stavili nogom i da je od plastelina. Jel se uopce moze kupiti plastelin za 50 kn?

Ali doci ce na svoje, stomatolozi ce reci dosta i raditi sve preko racuna. Pa ce plomba biti 400 kn. Ovako oni tebi cine uslugu, iako to ljudi ne shvacaju. Jer oni riskiraju da ih prva budala prijavi inspekciji, a ovako ipak imaju nizu cijenu usluge koju si ljudi jos uvijek mogu priustiti. Ako nisi znala na doktorima i koeficijentima njihovih placa se prelomilo tamo devedesetih da drzava ne bankrotira. Sto ces, doktori su humani, pa pristaju da ih se gazi.

Rekla si da si imala 3 plombe-> 150 kn. Kada ti to bude 1200 kn ces kukati zasto si isla traziti racun.
agent is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.02.2009., 01:58   #89
Quote:
Berkut kaže: Pogledaj post
E,vako....
Sa trenutnom povećanom glavarinom ona iznosi:

0-3 god. 93.44 kn godišnje ili 7.78kn. mjesećno
3-18 god. 200 kn godišnje ili 16.6 kn. mjesećno
18 i više 176.76 kn godišnje ili 14.73kn. mjesećno

Evo to su te "slavne " glavarine(pretvorite ih u kave ili cigarete da se bolje vidi kolika je to mjesećno veelika cifra ) i od njih se plaća sestri plaća,socijalno i mirovinski,režije, seminari na kojima skupljamo bodove za produženje licence,sav materijal za ordinaciju(koji je vjerujte mi stravićno skup ),kredit za stolac,ostalu opremu,a neki i za prostor,pa baš i ne ostane previše za plaću,kako ljudi misle....
agent is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.02.2009., 02:02   #90
zato ja nikad ne tražim račun, jer znam da se stomatolzi vršaki namuče za taj novac i da im nije lako! i bekrajno vjerujem svojoj zubarki koja je zakon!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 10:59   #91
Astipasa, najbolji su ovi padobranci koji slete i onda saspu bezrazložnu paljbu.

Poštujem zubare.

Kužim da je svugdje vani skuplje nego kod nas.

Ne bunim se protiv cijene.

Želim samo račun za svoju lovu. Ona ga ionako nigdje neće prikazati, a mene veseli.

Mir vama.
Gioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 11:18   #92
pitanje prava i racuna je raspravljeno, ostalo nastavite na gospodarstvu ili zdravlju, kako vam pase.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 11:52   #93
Quote:
Gioia kaže: Pogledaj post
Astipasa, najbolji su ovi padobranci koji slete i onda saspu bezrazložnu paljbu.

Poštujem zubare.

Kužim da je svugdje vani skuplje nego kod nas.

Ne bunim se protiv cijene.

Želim samo račun za svoju lovu. Ona ga ionako nigdje neće prikazati, a mene veseli.

Mir vama.
Vidim da smo na krivom podforumu za moralna pitanja Pa onda jos samo ovo pravno...

Ako ti izda racun onda ga mora i prikazati negdje? Kako oni mogu znati da li ces ti s tim racunom traziti smanjenje poreza?

U bilo kojoj drugoj "gospodarskoj" grani kod nas, ako trazis preko racuna dodje skuplje nego prvotna cijena. Slazem se ja da je bolje za nasu drzavu, a i za smanjenje stresa onih koji ne izdaju racun, sve preko racuna raditi. Ali ljudi koji traze uslugu NE ZELE u vecini slucajeva racun jer nemaju novaca platiti skuplje.

Pozdrav
buckic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 07:29   #94
Do prije 4-5 god. moja stomatologinja nije naplaćivala bijele plombe. I tvrdila je kako je na kutnjake bolje stavljati amalgamske plombe, jer su izdržljivije. Okej, pojela sam objašnjenje jer se ne pačam u njezinu struku - žena je stomatolog i zna što govori i radi. Od kada naplaćuje, i na kutnjake stavlja bijele plombe. Tu je sad samoj sebi kontradiktorna. Ono što meni smeta je da NIKAD ne pita želim li ja na kutnjak bijelu ili amalgamsku. Samo stavi bijelu i naplati. A prethodno mi je godinama tupila o amalgamskim na kutnjacima E sad, vi svi koji ste se referirali na temu manje-više imate to dopunsko zdravstveno. Ja ga nemam, jer kod liječnika sam tri puta godišnje (zanemarila sam posjete stomatologu...). Da li mi može naplatiti bijele na prvih 6 zuba ako nemam dopunsko?
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 12:18   #95
Već je bilo na temi....
HZZO pokriva bijele ispune na prednjim zubima od trojke do trojke i gore i dolje u tvz."liniji osmijeha" i tu nema nadoplate...dok se na ostalima nadoplaćuju bez obzira na dopunsko ili ne....
dopunsko u stomatologiji pokriva tj. oslobadja plaćanja proteza bilo parcijalnih ili totalnih....
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 16:54   #96
Quote:
Berkut kaže: Pogledaj post
Već je bilo na temi....
HZZO pokriva bijele ispune na prednjim zubima od trojke do trojke i gore i dolje u tvz."liniji osmijeha" i tu nema nadoplate...dok se na ostalima nadoplaćuju bez obzira na dopunsko ili ne....
dopunsko u stomatologiji pokriva tj. oslobadja plaćanja proteza bilo parcijalnih ili totalnih....
Hvala, hvala
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 00:25   #97
Quote:
Berkut kaže: Pogledaj post
dopunsko u stomatologiji pokriva tj. oslobadja plaćanja proteza bilo parcijalnih ili totalnih....
može pojašnjenje...jel se to odnosi i na npr. mobilni aparatić za zube za punoljetne osobe ili ne...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 18:51   #98
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
može pojašnjenje...jel se to odnosi i na npr. mobilni aparatić za zube za punoljetne osobe ili ne...
Ništa od ortodoncije ne ide besplatno za starije od 18 imali oni dopunsko ili ne...
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 21:48   #99
Na prednje zube ne smije naplatiti bijelu plombu!

Više ovdje
etera35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:41   #100
Ovih sam dana prešla novoj stomatologinji koja ima ugovor s HZZO-om. Ima zdravstveno i dopunsko osiguranje.

Prema 'pravilima igre kod nas' kako je sama rekla, kod nje plaćam sve bijele plombe, s tim da su jedne 120 kn, a druge 180 kn. Mislim da su prednje 180 kn. Da, sigurna sam da su to prednje plombe.

Čišćenje kamenca sam platila 180 kn. Pretpostavljam da je to ok cijena.


Rekla mi je da se samo ne plaćaju amalgamske plombe i proteze.

Je li razlika u kvaliteti bijelih plombi takva da je moguć raspon cijena od 50 do 180 kn?

I postoji li razlika u kvaliteti 'socijalnih' bijelih plombi na prednjim zubima, od ovih po 180 kn?



EDIT: Mislim da bi ova tema bolje odgovarala na pdf-u Zdravlje, budući da su tamo i sva ostala 'zubarska pitanja.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:01.