Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2009., 23:08   #1
Cool Citroen C-Crosser & Mitsubishi Outlander

Pozdrav,

stari razmislja o kupnji jednog od ova dva u naslovu, bili smo pogledat i jednog i drugog, po meni citroen ljepsi i ima bolji i jaci diesel HDI motor dok je kod mitsubishija diesel motor od Vw , ostalo vise manje isto unutrasnjost ista, e da mitsubishi je nesto malo jeftiniji.

Muci me jedna stvar mada mislim da su to gluposti jer su po meni auti identicni tj. citroen je u biti mitsubishi oba se rade u japanu (razlika u znaku i motoru ili se varam ?), citam review na stranici od Fifth Gear-a i tamo su ih malo drugacije ocjenili

http://fifthgear.five.tv/jsp/5gmain....ishi+Outlander

http://fifthgear.five.tv/jsp/5gmain....y=17&find=Find

posebno me zanima zasto su u kategoriji Quality + reliability Citroenu dali 2 zvjezdice, a Mitsubishiju 4

Eto molim vas ako netko ima iskustva (dobra ili lose) da ih podjeli sa mnom

Zadnje uređivanje redondo987 : 17.02.2009. at 23:16.
redondo987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 23:34   #2
Postoji sad i Mitsubishi sa 2.2 hdi motorom , osim u oznakama i ponešto serijskoj opremi, radi se o identičnim autima.
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 23:36   #3
Citroenov dizel je sigurno bolji nego ovaj vw-ov u outlanderu (ako se ne varam stari 2.0 pumpe duse?)..ostalo mislim da nema nekih značajnijih razlika..
 
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 23:39   #4
fifth gear ekipa ne podnosi zabarske aute (citroen)...
To je nesto njihovo kaj mi ne kuzimo (nesto ko mi i istocni nam susjedi)
No cinjenica da nisu bas super pouzdani no ko ce ga znati picasso im je veoma pouzdan opet...
Inace mi je cesto bilo muka od nekih gluposti iz FG-a
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 00:11   #5
Quote:
ZEGA kaže: Pogledaj post
fifth gear ekipa ne podnosi zabarske aute (citroen)...
To je nesto njihovo kaj mi ne kuzimo (nesto ko mi i istocni nam susjedi)
No cinjenica da nisu bas super pouzdani no ko ce ga znati picasso im je veoma pouzdan opet...
Inace mi je cesto bilo muka od nekih gluposti iz FG-a

Da stvarno mi nisu jasni ocito predrasude, vozio se i u jednom i u drugom, po meni identicni auti a drugacije ih ocjene, sad vidim da ima i mitsubishi sa 2.2 D motorom ja sam se vozio u ovom 2.0 od Vw-a i mogu reci da c-crosser 2.2 Hdi ide puno bolje...
redondo987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 00:25   #6
Quote:
ZEGA kaže: Pogledaj post
fifth gear ekipa ne podnosi zabarske aute (citroen)...
To je nesto njihovo kaj mi ne kuzimo (nesto ko mi i istocni nam susjedi)
No cinjenica da nisu bas super pouzdani no ko ce ga znati picasso im je veoma pouzdan opet...
Inace mi je cesto bilo muka od nekih gluposti iz FG-a
Zasto onda toliko hvale Renault? Mislim da ti teorija bas nije na mjestu. Jedino sto je ocigledno da obozavaju Nijemce. Osobno mi je Mitsubishi puno lijepsi nego Citroen, Citroen mi izgleda ko visoka kutija na kotacima.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 00:42   #7
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Zasto onda toliko hvale Renault? Mislim da ti teorija bas nije na mjestu. Jedino sto je ocigledno da obozavaju Nijemce. Osobno mi je Mitsubishi puno lijepsi nego Citroen, Citroen mi izgleda ko visoka kutija na kotacima.
Pa neznam bas da ga hvale, novi megane se bas i nije proslavio kod njih bar koliko ja vidim http://fifthgear.five.tv/jsp/5gmain....Renault+Megane

Znam da se o ukusima ne raspravlja, meni je citrac ipak malo ljepsi, ali ako je c-crosser visoka kutija na kotacima onda je to i outlander, kad ih gledas s boka auti su gotovo identicni i istih dimenzija, jedino naprijed i straga je razlika u svjetlima, maski i tu i tam kojoj plastici tako da...
redondo987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 01:12   #8
Quote:
redondo987 kaže: Pogledaj post
Pa neznam bas da ga hvale, novi megane se bas i nije proslavio kod njih bar koliko ja vidim http://fifthgear.five.tv/jsp/5gmain....Renault+Megane

Znam da se o ukusima ne raspravlja, meni je citrac ipak malo ljepsi, ali ako je c-crosser visoka kutija na kotacima onda je to i outlander, kad ih gledas s boka auti su gotovo identicni i istih dimenzija, jedino naprijed i straga je razlika u svjetlima, maski i tu i tam kojoj plastici tako da...
Sad kad bolje gledam s boka da isti su, ali nekako mi na Mitsubishiju svijetla izgledaju prirodnije, neznam Citroen mi nije sjeo uopce. Sto se tice ocjena vjerojatno je Mitsubishi dobio bolje ocjene za pouzdanost jer se proizvodi u Japanu sto ipak i nosi neku dozu ozbiljnosti u proizvodnji.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 07:04   #9
...za razliku od c-Crossera koji se proizvodi... isto u Japanu.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 09:43   #10
Quote:
ZEGA kaže: Pogledaj post
fifth gear ekipa ne podnosi zabarske aute (citroen)...
To je nesto njihovo kaj mi ne kuzimo (nesto ko mi i istocni nam susjedi)
No cinjenica da nisu bas super pouzdani no ko ce ga znati picasso im je veoma pouzdan opet...
Inace mi je cesto bilo muka od nekih gluposti iz FG-a
šta se ne kaže za talijane da su žabari?!
ali da, englezi i francuzi... vječna borba... kao i hrvati i srbi samo kaj su ovi na zapadu u rukavicama
ja vozim i engleske i francuske aute... a oni sam nek se svade
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 22:57   #11
outlander. definitivno. šta citroen zna o terencima? mitsubishi je ipak tu puno jači igrač. mogu oni dijelit platformu i još dosta toga, al svejedno mislim da je outlander bolji. (ista stvar je i renaultom i dacijom)
kamikaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 23:45   #12
S obzirom na servisnu mrezu,svakako citroen jer su to isti auti,a serviseri za miceke gotovo ni ne postoje.Bijeli metalic Ccroser izgleda sjajno
garp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 23:57   #13
ja bi rađe mitsubishi, mislim da se u HR ne nude sa benzinskim motorom a ovi dizeli su sada isti, prije je bio VW 2.0, isto tako to da citoren i peugeot prave neke terence...neka se rađe drže osobnih auta i bude super , vozio sam taj c crosser novi, ide ko metak ali malo je skučena unutrašnjost i plastika je jako osjetljiva na sve, isto tako imao je 7 sjedala ali zaista se pitam ćemu ta 2 neka pomoćna sjedala služe, auto samo gubi na komforu jer se radi ulaska na ta sjedala sjedalo sa zadnje klupe(2 red) trebalo prepraviti da se može ući
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 00:02   #14
Ta plastika im je od Mitsubishija.Ja bi radije x-trail ali dobro sad
garp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 00:07   #15
Quote:
garp kaže: Pogledaj post
Ta plastika im je od Mitsubishija.Ja bi radije x-trail ali dobro sad

nisam znao tko je dobavljač ali užasna je, šta se tiće x-traila ima ga moj susjed u naselju, baš novi model samo šta ga on vozi ko penzioner, taj valjda nije vidio niti 2 cm blata...a kamoli nešt drugo, kada bi po dizajnu usporedio x trail i outlander ipak bi se odlučio za outlander, još da ga se malo ukrasi pragovima ili bullbarom...super
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 00:15   #16
Fuckas dizajn,ja volim te kockaste terence a ne neke sminkice.Doduse nije ni Outlender nesto lijep da se razumijemo.Ali x-trail djeluje dosta kvalitetnije
garp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 00:20   #17
Quote:
garp kaže: Pogledaj post
Fuckas dizajn,ja volim te kockaste terence a ne neke sminkice.Doduse nije ni Outlender nesto lijep da se razumijemo.Ali x-trail djeluje dosta kvalitetnije

a nema ništ loše u tim kockastim terencima, ja isto volim klasiku malo više, evo svi ovi novi terenci imaju te gumbiće za 4x4 pogon, malo još koji ima onu klasičnu ručicu..a meni je baš to gušt, stani, ubaci i vozi

u mom naselju je jedan lik imal peugeot 4007, koji je isto u toj grupi citoren i mitsubishi, ali kaže da nije auto ništ specijalno, isto tak peugeot i citroen su koštali od 270.000 kn a mitsubishi se mogao kupiti od 235.000 kn
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 21:54   #18
Quote:
testdriver kaže: Pogledaj post
šta se tiće x-traila ima ga moj susjed u naselju, baš novi model samo šta ga on vozi ko penzioner, taj valjda nije vidio niti 2 cm blata...
a 70% SUV-ova nikad neće vidit ni osjetit blato... jbg, šteta. al tako je to izgleda
kamikaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 00:15   #19
Citroen? od kada radi terence? :-) uključi mozak prije negopitanje postaviš.
Tornado11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 08:19   #20
genijalaca nikad dosta

isti je auto. biraj po tome čiji svjetlosni sklopovi ti se više sviđaju. FG je stavio 2 zvjezdice Citroenu jer su glupi i površni i koncepcija im je ocjenjivanje po marki, a ne modelu.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.