Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2009., 14:03   #101
Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post
Naravno da gnojna angina može zakomplicirat stvar, ali ne znam zašto bi ih pili ako je nemate. Lako je reć idem popit antibiotik pa sam miran, ali stvar na terenu nije baš takva. Svaki lijek je otrov i nužno zlo, pa tako i antibiotici. Osim toga, sve veći problem modernoj medicini predstavlja pojava rezistentnih bakterijskih sojeva. Dakle, svaka bespotrebna primjena antibiotika na neki način pomaže bakterijama, a to će čovječanstvo itekako koštati... da ne duljim


koliko samo ljudi ima streptokok u nekom razdoblju a da niti ne zna,koliko
bi ih samo onda trebalo piti antibiotike.glupost.
moj sin je prije mjesec dana imao šarlah nitko od nas niti mlađa kćer ga nije
dobila,preventivno ništa ne bi pila niti mlađem djetetu dala.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 16:35   #102
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post


koliko samo ljudi ima streptokok u nekom razdoblju a da niti ne zna,koliko
bi ih samo onda trebalo piti antibiotike.glupost.
moj sin je prije mjesec dana imao šarlah nitko od nas niti mlađa kćer ga nije
dobila,preventivno ništa ne bi pila niti mlađem djetetu dala.
Ma slažem se, samo ja imam operaciju zakazanu sljedeći tjedan pa me zbog toga zanimalo, ne želim da mi se nešto zakomplicira.A pošto sam teški laik i sa lijekovima sam na VI ne škodi pitati
andjelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 10:20   #103
angina

imam anginu od ponedjeljka a od utorka pijem antibiotike.svaki dan mi je sve gore.nemogu gutati,stoga niti jesti i jedva piti.svaka 2-4 sata moram skidati temperaturu od 39.sama sam po pola dana.kako da si sama skinem temperaturu osim sa andolom ili lupocetom?
__________________
Kako oblikovati potpise
blond89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 10:24   #104
Ibuprofenom.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 10:28   #105
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
Ibuprofenom.
sama si obloge nemogu staviti osim recimo na noge i celo,tako ako skidam sa tabletama skinem do 38 i ispod nece sve dok mama ne dodje i "oblozi" me
__________________
Kako oblikovati potpise
blond89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 11:02   #106
Pa nek ti mama kupi ibuprofen, pa ti ne trebaju oblozi.

Inače, kod angine je tipicna visoka temperatura, ali budući da piješ antibiotik temp. bi trebala uskoro pasti.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 11:03   #107
Quote:
Monica. kaže: Pogledaj post
Pa nek ti mama kupi ibuprofen, pa ti ne trebaju oblozi.

Inače, kod angine je tipicna visoka temperatura, ali budući da piješ antibiotik temp. bi trebala uskoro pasti.
joj nadam se jer ovo traje vec predugo.
__________________
Kako oblikovati potpise
blond89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 17:11   #108
daj molim te...4 dana je tebi predugo. temperaturu skidaj tek kad ode preko 38,5, najbolji ti je paracetamol (Lekadol, Lupocet, Plicet, Lupocet čepići)...doza ti je 10mg/kg svakih 6-8 sati (ako si odrasla, preko 50kg, svakih 8 sati jednu tabletu od 500mg i to je više nego dovoljno), druge opcije su i iruprofen ili voltaren čepići (1mg/kg podijeljeno u 2-3 doze...tj čepić od 25mg svakih 8 sati). Pij puno tekućine, a ako već stavljaš obloge, stavljaj ih na velike površine (mokri ručnik preko trupa), obloge vode ili nedajbože rakije i kvasine na čelo nemaju smisla. Uvijek se možeš i istuširat ako ti temperatura toliko smeta
davor9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 21:41   #109
Nedavno sam riješio anginu samo s čajevima i eteričnim uljima, bez antibiotika i lijekova...

Vrlo je djelotvorno, i prirodno, bez nuspojava (poput proljeva kod antibiotika)...

Evo zgodnih tekstova o tome, s praktičnim i jednostavnim uputama:

tekst1, tekst2, tekst3
Filip Zeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 21:55   #110
Nedavno sam izliječio anginu BEZ ANTIBIOTIKA, samo sam pio čajeve, mazao se eteričnim uljima, pio kapsule s eteričnim uljima, i mirovao.... Izliječio i ozdravio potpuno, a gutat nisam mogao, i s temp. 38,5.

Pa evo, tko se želi okušati na taj, prirodan način, par tekstova sa savjetima i receptima: tekst1, tekst2, tekst3
Filip Zeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 01:16   #111
Quote:
Filip Zeto kaže: Pogledaj post
Nedavno sam izliječio anginu BEZ ANTIBIOTIKA, samo sam pio čajeve, mazao se eteričnim uljima, pio kapsule s eteričnim uljima, i mirovao.... Izliječio i ozdravio potpuno, a gutat nisam mogao, i s temp. 38,5.
Da, i ja sam, ali ležanjem u krevetu 2 tjedna
Također bez antibiotika, jer ih ne smijem piti.

Si siguran da je to od eteričnih ulja?
cura_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 13:28   #112
[QUOTE=cura_;18242831]
Godina sam se mučila sa ovim problemom.... pa sam zato i bacila oko na ovu temu... (kao dijete jednom mjesečno, tjedan dana kod kuće, nisam išla u školu što mi je ponekad i odgovaralo, no ježim se i sada od tih bolova, ospena, pembritina.....). Ja sam si pomogla sa orahovom rakijom.... grgljala sam ju (tako ja zovem) po nekoliko puta dnevno i kada bih ju izbacila iz usta, to je uvjek bio haos od gnoja i svih čuda, ali tako sam si čistila krajnike..... to sam radila možda mjesec dana i od tada hvala Bogu ja nemam više takvih problema, a kada me zapecka grlo (rijetko) isperem ga dva-tri puta i nikakvih infekcija i temperature nemam.... za ovo sam čula od jedne bake iz susjedstva koja mi je i donijela tu rakiju, ja sam se u prvih nekolko sati zgražala od toga, ali meni je pomoglo.... još sam čula da i mlaka slana voda pomaže da se ti plikići gnojni izbace....
žuti leptirić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 15:07   #113
Quote:
cura_ kaže: Pogledaj post
Da, i ja sam, ali ležanjem u krevetu 2 tjedna
Također bez antibiotika, jer ih ne smijem piti.

Si siguran da je to od eteričnih ulja?
Da! Jer sam ležao samo prvi dan dok nije splasnula temperatura (a i splasnula je nakon obilnog mazanja s posebnom mješavinom ulja), i onda je još tri četiri dana trebalo da grlo potpuno prestane boljet.

Uvijek me fascinira kad vidim koliko ljudi ne vjeruju biljkama i prirodnim lijekovima i koliko radije vjeruju kemijskim preparatima... no, svakom kako želi. Ja samo iznosim svoje pozitivno iskustvo.
Filip Zeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 23:59   #114
Uglavnom, da rezimiramo
Moji krajnici su spremni za vađenje. Danas potvrđeno.
cura_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 05:35   #115
Quote:
Principessa kaže: Pogledaj post
meni pomažu jedino amoxil, klavocin ili amoxicilin. silapen ništa. a ni sumamed. al nakon dvi-tri kapsule amoxila odmah mi je lakše i mogu gutati.. ka dite sićan se da je ospen 1000 i ospen 1500 bija zakon.. eh, da, i ceporex nije loš.. sve one kapsulice plastične u dvi boje..
?amoxicilin i amoxil su iste supstance dakle ista vrsta tableta,penicilinske,samo različitih proizvođača.klavocin(klavax)je unaprijeđeni amoxil,koji sadrži klavocinsku kiselinu ako se ne varam,te djeluje za razliku od amoxila na širh spektar djelovanja bakterija,dakle veča učinkovitost
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 16:28   #116
jedno pitanjce za vas iskusne vec na ovom podrucju - sad vec peti dan imam vecih problema sa grlom, sto meni i nije nesto cudno jer inace upale grla imam cesto, ali ovoga puta je koooma. po noci se budim, ne mogu disati a kamoli gutati koliko pece, neoangin mi drzi mozda sat i pol, 2 maksimalno i onda opet boli ko vrag! umorna sam cijeli dan, nemam temp, a slajma ima na pretek...
bila sam kod doktora pa me salje na bris grla... sad me nekak uhvatila panika da nije streptokok jer imam toliko posla da se ne stignem ni okrenut...ak je streptokok, onda sam u gabuli....
pa moze li mi netko reci da to nije to pa da meni bude bolje???
deflinic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 16:29   #117
ispravak- imam temp 37,3!! samo su tu ljudi pisali da imaju gadne temp od 38- 40 pa zato ne znam....
deflinic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 17:35   #118
Svako tko jedanput dobije gnojnu anginu (s bijelim odvratnim smrdljivim gnojnim čepičima, odvratno i neugodan zadah..) pod obavezno na operaciju
Ne govorim o akutnoj upali koja nije gnojna i koja prođe..
Gnojna angin te je..e godinama, a krajnje posljedice ako se ne odstrani žarište mogu biti reumatoidni artritis, srčane tegobe, (lupanje srca), visoki tlak, upala bubrega, nadražaj štitnjače itd..
Istina nakon operacije smršaviš pet kila, kad gutaš kao da gutaš žilete, u totalnoj si komi, ali korist je višestruko veća
Uglavnom treba izvaditi krv i vidjeti AST (antistreptolizinski titar), ako je povišen.
Antibiotici, penicilin, grgljanje vode sa soli, žalfije, rakije, vodice za ispiranje hexoral, angisept tablete i sva ostala čuda kućne ljekarne ne pomažu, ponavljam ne pomažu, samo uzrokuju još veći nadražaj, mogu samo eventualno pomoći kod akutne upale, ali gnojne nema šanse
Uglavnom treba se tih vragova riješiti najbolje u mladosti
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 20:05   #119
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Svako tko jedanput dobije gnojnu anginu (s bijelim odvratnim smrdljivim gnojnim čepičima, odvratno i neugodan zadah..) pod obavezno na operaciju
Ne govorim o akutnoj upali koja nije gnojna i koja prođe..
Gnojna angin te je..e godinama, a krajnje posljedice ako se ne odstrani žarište mogu biti reumatoidni artritis, srčane tegobe, (lupanje srca), visoki tlak, upala bubrega, nadražaj štitnjače itd..
Istina nakon operacije smršaviš pet kila, kad gutaš kao da gutaš žilete, u totalnoj si komi, ali korist je višestruko veća
Uglavnom treba izvaditi krv i vidjeti AST (antistreptolizinski titar), ako je povišen.
Antibiotici, penicilin, grgljanje vode sa soli, žalfije, rakije, vodice za ispiranje hexoral, angisept tablete i sva ostala čuda kućne ljekarne ne pomažu, ponavljam ne pomažu, samo uzrokuju još veći nadražaj, mogu samo eventualno pomoći kod akutne upale, ali gnojne nema šanse
Uglavnom treba se tih vragova riješiti najbolje u mladosti
Samo da ispravim... Akutna upala može biti i gnojna. Problem je ako se često ponavlja i ako krajnici postanu nefunkcionalni. Onda se savjetuje uklanjanje jer samo donose štetu, a koristi nikakve. Neliječena angina dovodi do komplikacija koje se nabrojao (bakterija koja uzrokuje, najčešće hemolitički A streptokok, se proširi po organizmu i uzrokuje žarišta po cijelom organizmu što u krajnjem slučaju dovodi do sepse i smrti).
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 00:59   #120
imam gnojnu anginu već par dana, prva tri dana sam pila 4 puta na dan silapen, apsolutno ništa nije pomogao, kao da ništa ne pijem, temperaturu nisam imala i doktorica je rekla da moguće da je mononukleoza, da je ona čak u stanju stvoriti gnojnu anginu, mislila sam do sada da je to nemoguće ali očito nije

uglavnom bila na vađenju krvi, granično je, može a i ne mora biti mononukleoza, idem još na bris grla da se točno ustanovi

ne shvaćam zašto svi doktori guraju taj silapen za jake gnojne angine a zapravo je najblaži, koliko sam čula on je najeftiniji pa se najčešće daje, zdravstvo nam je prilično zeznuto pa me ovo nimalo ne čudi
Violet Stooge is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.