Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2009., 15:44   #81
Exclamation Evo i mene sad kad više nikog nema....

Pozdrav....e ovako. Razmišljam uvest mali kontenjer skutera iz kine pa neznam što mi sve treba, kome se obratiti, koliko sve to košta???


Zadnje uređivanje Nadobudan : 26.01.2009. at 15:50.
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 15:56   #82
Exclamation Pasrtnerstvo...

Usput ako je tko zainteresiran za partnerstvo ili podjelu kontenjera i troškova neka se javi....
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 13:31   #83
Pozdrav! Tražim agenta za uvoz iz Kine dali ima koga!!!!!!!!!!!
Ghandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 16:14   #84
Quote:
miki1980 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa.

I ja sam jedan od početnika u uvozu.
Našao sam jednu firmu u Indoneziji, te želim kupiti/uvesti 50 komada
mobitela.
Naime, za tu količinu mi je tip napisao - "For order 50 units you don't need to pay shipping cost + fee. All handled by our company."
E sad, navodno da se za mobitele ne plaća carina, tako da ostane samo PDV.
trebali bi da se placa carina, kupis obicnu vrecicu za mobitel, pa se placa carina. shipping naravno oni uvkljucuju, jer se radi o paketu, a fee je neleogicno, sta kao daje ti gratis fee?
__________________
Kako oblikovati potpise
copypaste is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 21:22   #85
prijatelj bi trebao uvesti iz Kine neke folije... poslali smo upit u jednu firmu, ok cijena... oko 2 $/kom na 1000.... FOB Ningbo

s obzirom da je to poveća kutija, (cca 4 pakovanja po 500 kom A4 papira), ne vjerujem da će slati kontejnerom,

ima li tko neki savjet... ja kontam da bi bilo isplativije da pošalju avionom... ili će dobiti kutijicu i pun kontejner stiropora .. cijena je povoljna i isplativo je čak i platiti kontejner tih nekih 1500$ koliko se spominje po temi, ali ako je avionom jeftinije ili bar isto, opet je brže...

ima li netko savjet ili iskustva? koliki bi bili neki ukupni troškovi onda... znači naručujemo 1000 folija... 2$ komad + prijevoz, carina, porez, usluga....
marioart is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 15:58   #86
Quote:
copypaste kaže: Pogledaj post
trebali bi da se placa carina, kupis obicnu vrecicu za mobitel, pa se placa carina. shipping naravno oni uvkljucuju, jer se radi o paketu, a fee je neleogicno, sta kao daje ti gratis fee?
I ja mislim da se plaća carina , teško ćeš uvest bez plaćanja.
__________________
We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year,
Running over the same old ground.
What have we found? The same old fears...
JEDEM ŠKAMPE is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 12:38   #87
Quote:
marioart kaže: Pogledaj post
prijatelj bi trebao uvesti iz Kine neke folije... poslali smo upit u jednu firmu, ok cijena... oko 2 $/kom na 1000.... FOB Ningbo

s obzirom da je to poveća kutija, (cca 4 pakovanja po 500 kom A4 papira), ne vjerujem da će slati kontejnerom,

ima li tko neki savjet... ja kontam da bi bilo isplativije da pošalju avionom... ili će dobiti kutijicu i pun kontejner stiropora .. cijena je povoljna i isplativo je čak i platiti kontejner tih nekih 1500$ koliko se spominje po temi, ali ako je avionom jeftinije ili bar isto, opet je brže...

ima li netko savjet ili iskustva? koliki bi bili neki ukupni troškovi onda... znači naručujemo 1000 folija... 2$ komad + prijevoz, carina, porez, usluga....
Pa sve zavisi koliko ti je hitna roba..ako nije hitna..moze se napraviti zbirno kontejnerski...cifra je negdije oko 300-400 USD do ZG za tu kolicinu.

Ukupni troškovi uvoza = folija + prijevoz + carina (max oko 12%) + PDV+ usluga carinjenja (oko 500 kn)
GarmaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 20:02   #88
Meni je za firmu potrebno tri-četiri uredska kontejnera. Kinezi imaju ogromnu ponudu, no nemam još informaciju o cijenama, ali što mislite-isplati li se ovako nešto uopće uvesti iz Kine? I da li je moguće ući u deal s nekim, kad se već vozaju iz Kine, da se ne vozaju prazni ?
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 09:35   #89
ovisi o cijeni i opremi naravno
i što tebi treba točno, sjećam se da se prije moglo ubosti onih un kontejnera za malu lovu kad su ih rashodovali

naravno da je moguće ući u dil,samo pazi kakav da ne bi završio na godišnjem par godina
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 09:43   #90
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Meni je za firmu potrebno tri-četiri uredska kontejnera. Kinezi imaju ogromnu ponudu, no nemam još informaciju o cijenama, ali što mislite-isplati li se ovako nešto uopće uvesti iz Kine? I da li je moguće ući u deal s nekim, kad se već vozaju iz Kine, da se ne vozaju prazni ?
Trebaju ti uredski kont ili stari brodski kont koje ces koristiti kao uredske?..
GarmaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 14:01   #91
Uredski kontejneri, dakle sa el. instalacijom, izolacijom, prozorima, sanitarnim čvorom.

Uvoz kontejnera vulgaris mi se vjerojatno ne isplati, to mogu i ovdje nabaviti, rashodovane, pa ih preurediti.....
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 12:27   #92
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Uredski kontejneri, dakle sa el. instalacijom, izolacijom, prozorima, sanitarnim čvorom.

Uvoz kontejnera vulgaris mi se vjerojatno ne isplati, to mogu i ovdje nabaviti, rashodovane, pa ih preurediti.....
Po meni tako nesto se bas i ne isplati iz kine jer to je vangabaritna roba i vozarine ce biti dosta velika... ako ti trebaju rashodovani kont javi..imam ih ja u Rijeci
GarmaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 15:08   #93
Ama kako je vangabaritna roba kad su dimenzije standardne, kao i kod kontejnera vulgaris?
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 15:25   #94
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Ama kako je vangabaritna roba kad su dimenzije standardne, kao i kod kontejnera vulgaris?
Je..slazem se sa time...mogu dimenzije biti kao i kod pom. kontejnera..ali stambeni kontejner ti nema CSC PLATE tj. nije adekvatan za pom transport i ti njega ne mozes voziti kao prazan kontejner nego ga moras ukrcati ne kontejner platformu (FLAT RACK)
GarmaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 15:51   #95
Quote:
GarmaRi kaže: Pogledaj post
Je..slazem se sa time...mogu dimenzije biti kao i kod pom. kontejnera..ali stambeni kontejner ti nema CSC PLATE tj. nije adekvatan za pom transport i ti njega ne mozes voziti kao prazan kontejner nego ga moras ukrcati ne kontejner platformu (FLAT RACK)
Hmmm..ne kužim što to znači..molim objašnjenje na hrvatskom za glupane
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 08:05   #96
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Hmmm..ne kužim što to znači..molim objašnjenje na hrvatskom za glupane
hm... na hrvatskom to ide ovako.... stambeni kontejner je stambeni kontejner a brodski kontejner je brodski kontejner...
GarmaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 14:02   #97
I ja bi uvezla cipele...ali sam zakočena u startu.
Prvo, našla sam super cipele na ebayu, koje prodaje neka kineskinja.
Ugloavnom, ona mi neće otkriti dobavljača tj, proizvođača, a ja ne mogu nigdje naći baš takve cipele. Ona tražilica alibaba je ful čudna, izbacuje sve i svašta kad upišeš shoes.

Inače imam obrt, al nemam špeditera. I to me muči. Koliki su troškovi špedicije?
sunchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 16:00   #98
Da li je netko kupovao nesta preko alibabe, da li je orginal roba sto se tice mobitela i elektronike, ili opet kinezi hoce zeznuti, ima li netko iskustva?
Taloss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 17:31   #99
da malo osvježim temu....zanima me jedna stvar...a ekonomijom sam na vi, al imam neke ideje i planove....e sad može li neka firma kod nas kupovati robu iz kine preko tzv. posrednika, odnosno da robu kupuje od također hrvatske firme koja se bavi uvozom iz kine....ili nužno svaka pojedina firma mora stupiti u kontakt s kinezima i sama sebi uvoziti??
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 00:34   #100
može
__________________
Toliko mi se svidio logo koji mi je napravila da je od srca preporučujem.
LudaPtica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.