Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2009., 13:10   #1
Forenzika - Split

Senat Sveučilišta u Splitu danas je jednoglasno prihvatio prijedlog programa novog sveučilišnog diplomskog studija Forenzične znanosti koji bi s radom trebao započeti već u jesen ove godine, nakon što se od Ministarstva znanosti ishodi dopusnica za njegov rad.

Studij Forenzične znanosti prvi je specifični studij u Republici Hrvatskoj ali i u široj regiji, a trajat će dvije godine, a njegovim završetkom steći će se titula magistra forenzičkih znanosti.
Predavat će i dr. Henry Lee
Cilj studija je postizanje više razine znanja i vještina iz područja forenzike kroz sveučilišni studij za stručnjake sa završenim dodiplomskim studijima prava, kriminalistike, prometnih i tehničkih znanosti ili pak molekularne genetike i medicine, kemije i biokemije.


- Uvođenjem ovog studija sveučilište u Splitu kreće u internacionalizaciju. Posjedujemo potencijal i opremu u sklopu zavoda za patologiju KBC-a, a predavači na studiju biti će vodeći svjetski stručnjaci na ovom području, kao što je dr. Henry Lee, legendarni istraživač je poznat po riješavanju ubojstva bez pronalaska tijela.

Učit će se i CSI metoda
Planirano je da u sklopu studija 70 posto predavača budu profesori dok će ostalih 30 posto činiti razni forenzički stručnjaci – rekao nam je Stipan Janković, dekan Medicinskog fakulteta koji je i pokrenuo samu inicijativu za otvaranjem ovog studija.


Osim toga važnu ulogu predavača imati će patolozi, pravnici i znanstvenici što će dodatno doprinjeti interdisciplinarnosti ovog studija. Zamišljeno je da studij ima tri osnovna modula za stručnjake različitih profila i to istraživanje mjesta događaja poznat i kao CSI, forenzična kemija i molekularna biologija, forenzika i nacionalne sigurnosti koja će sadržavati i forenzičku analizu medija.
Prve godine mjesta za 90 studenata

- U prvoj godini biti će mjesta za 90 studenata i to po 30 u svakom modulu. Želja nam je da na ovaj studij privučemo što veći broj stranih studenata – kaže rektor splitskog Sveučilišta Ivan Pavić dodajući kako je svugdje u svijetu postojanje ovakvih diplomskih studija iz forenzike dovelo je do kvalitetnijeg i učinkovitijeg rada pravosuđa, te se nada da će i kod nas pokazati jednako dobre rezultate.

Izvor
arco is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 17:07   #2
i kad to završiš si forenzičar?
nešto slično kao iz onih serija csi i slično?
jel ima za to prijemni ili primaju studente samo po ocjenama?
Špigeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 22:13   #3
Kakvi će biti uvjeti za upis studija vidit ćemo na jesen kad budu upisi, tad ćemo saznati oće li biti prijemnog ili će se slagati lista po prosjeku ocjena dodiplomskog studija.
arco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 15:50   #4
tek na jesen upisi? ma mislim da ce ipak biti prije s obzirom da studij krece na jesen...
a sto se tice upisa, suludo je da bude jedinstveni prijemni s obzirom da je studij namjenjen strukama od prava do medicine.. mozda za svaki modul posebni prijemni... ipak mislim da ce bit ko i u svijetu,temeljen na ocijenama,cv-u,preporukama etc...
mene vise brine upisna kvota i broj zainteresiranih...
paolina_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 02:18   #5
Ovo će bit ludilo
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 02:22   #6
Jeste li se zapitali gdje ćete radit poslije ovog faksa?
macorrrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 13:55   #7
Quote:
macorrrr kaže: Pogledaj post
Jeste li se zapitali gdje ćete radit poslije ovog faksa?
Sigurno ne kod nas, ali mislim da nikome više ni nije cilj radit u ovoj našoj kretenskoj državi, ali zato su vani takva zanimanja na cijeni.
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 16:56   #8
Quote:
EasyOn kaže: Pogledaj post
Sigurno ne kod nas, ali mislim da nikome više ni nije cilj radit u ovoj našoj kretenskoj državi, ali zato su vani takva zanimanja na cijeni.
a, gdje se to toliko ide van
i nasi faxevi se jednako vrednuju vani, svi jedva cekaju da im dodju mali Hrvati i preotmu im radno mjesto na trzistu rada
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 17:58   #9
Ajme sinko ja bi ovo
Ali tko zna kakav će to biti studij...
Nadam se dobar, tako da za Split
__________________
~~ Nije se teško zaljubiti, nego je to teško reći. ~~
eva_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 21:33   #10
cek ovo je ustvari diplomski? ja sam u prvi tren mislila da je preddiplomski.kewl u svakom slucaju
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 17:59   #11
ja malo slabo kopčan,plava san ....jel ovo mos upisat posli srednje ili trebas stagod prije završit....?
coollerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 18:35   #12
Quote:
coollerica kaže: Pogledaj post
ja malo slabo kopčan,plava san ....jel ovo mos upisat posli srednje ili trebas stagod prije završit....?
Ne možeš upisati poslije srednje, trebaš završiti neki dodiplomski studij, tek tada možeš upisat ovaj diplomski studij.
arco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 19:14   #13
Quote:
Cilj studija je postizanje više razine znanja i vještina iz područja forenzike kroz sveučilišni studij za stručnjake sa završenim dodiplomskim studijima prava, kriminalistike, prometnih i tehničkih znanosti ili pak molekularne genetike i medicine, kemije i biokemije.
Dakle prije toga moraš završiti nešto od navedenog.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 21:09   #14
Quote:
Lafiel kaže: Pogledaj post
Dakle prije toga moraš završiti nešto od navedenog.
aha,oke....fala na odg
coollerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 14:44   #15
Quote:
arco kaže: Pogledaj post
Ne možeš upisati poslije srednje, trebaš završiti neki dodiplomski studij, tek tada možeš upisat ovaj diplomski studij.
cekaj
da li je dodiplomski = preddiplomski
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 15:31   #16
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
cekaj
da li je dodiplomski = preddiplomski
Jest.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 22:07   #17
samo jedno pitanjce...da li socijalna pedagogija spada u kategoriju fakulteta koji se mogu prijaviti i studirati na ovom fakultetu?
cini mi se da je moje zanimanje podosta povezano ....
plizzzzzzzz
hondastreet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 17:14   #18
...a ekonomisti?...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 17:18   #19
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...a ekonomisti?...
zbilja imate jako puno zajednickoga

zato se i trazi vecinom zavrseni preddiplomski iz prirodnih znanosti ono forenzicar koji ne zna sta je PSE i cemu sluzi
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 21:57   #20
...yes, i know it´s a long shot, al mi za razliku od studenata prava bar imamo određeno znanje matematike, statistike, kvantitativnih metoda...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.