Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2008., 15:42   #61
link na kompletni FV
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 17:28   #62
rock'n tokyo
snimalo japance kako rade NIŠTA i pričaju NIŠTA ili o NIČEM.
gle vidi ih, sad su u dućanu ko banjaninovom, gle stan mu je neuredan ko i meni i ponavlja 10 puta kak je jako neuredno, sad imaju štand s rabljenom oblekom valjda su kod trešnjevačkog placa, gle sad dreče nešto uz gitaru vidi ova teta je vatroslav, vidi policija to je moj 20. rođendan izgleda. IDEMO I MI SNIMIT FILM O NIČEM!
+ neke ne pretjerano zanimljive live snimke (5,6,7,8's bile slatke jedino)
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 17:36   #63
Isse ako ona kaže da je kurac...

Hvala na antipreporuci.
zLimenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 17:42   #64
Potpisujem sve detlesičino. Osim ovog da sam ja neka gospođa kad svi znamo da to nije istina. Ja sam gital vuf.
__________________
Hello Tiger, thank you for helping sustain the S.J.'s. I wish you could have taken some italian rain.
Maybe Petra will find the words to describe to you what a fun night it was.
How far we have travelled just for this. To be here. Meet you someday, friend. ¡DCB!
oktopod is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 19:09   #65
Quote:
oktopod kaže: Pogledaj post
Potpisujem sve detlesičino. Osim ovog da sam ja neka gospođa kad svi znamo da to nije istina. Ja sam gital vuf.
javi se kad naučiš onako žvakat
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 23:12   #66
hoasti preskoćite rokin tokijo umrjeli smo skoro
anti-person is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 00:38   #67
hit music bio dobar. vizualno jako lijep, ali mogao malo dulje trajati, ovako imam osjecaj da su puno pricali, a nista nisu rekli..
a reggae zene - pilana najveca.. em pricaju na onom nerazumljivom jeziku, em 80 minuta ponavljaju 5 istih recenica, em se polugole seve s nevidljivim ljudima na stejdzu dok pjevaju, a onda pricaju o pravima zena i zenskom ponosu..
ali isplatilo se izdrzati do dijela kad neka dr mr, profesorica na nekom fakultetu kaze: "even worse then being a sex object is not being a sex object".

i hvala na heads up za tokio..
pule :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 00:45   #68
jep. hit music je mogao trajati malo duže. mogli su ispričati puno priča, ali su samo proletjeli. ima super one vizualne fore i onaj neofolk bend od šesto žena.

rege tete nisam gledao. nisam mogao odolit pozivu u menzu
__________________
devils and demons are comin… to take me to hell. to take me to hell. to take me to hell
jim "draž" james is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 10:30   #69
rokintokijo strahota, nisam se ovako vidno razočarao stvarno dugo..ispada da imaju 4 benda od kojih je jedan pop bend iz avenue malla, jedan all girl sastav, jedan forserski srednjoškolski pajac sastav i guitar wolf, koji su zakon bez obzira na sve
__________________
EXPOSE YOURSELF TO THE KIDS
šabo_varvarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 21:39   #70
Quote:
šabo_varvarin kaže: Pogledaj post
rokintokijo strahota, nisam se ovako vidno razočarao stvarno dugo..
ja isto...ah japanci...
analolypop is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 16:23   #71
Quote:
šabo_varvarin kaže: Pogledaj post
rokintokijo strahota, nisam se ovako vidno razočarao stvarno dugo..ispada da imaju 4 benda od kojih je jedan pop bend iz avenue malla, jedan all girl sastav, jedan forserski srednjoškolski pajac sastav i guitar wolf, koji su zakon bez obzira na sve


a vidi ga shabo nemojm i tako o đet bojsima
__________________
“No power in the ‘verse can stop me!”
jure is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 10:55   #72
Glazbeni dokumentarci

Nedavno sam gledao Control(biopic film o Ianu Curtisu) i ispalo je bolje nego sto sam mislio da ce biti

....do sada sam izbjegavao te filmove o bendovima/glazbi/dokumentarce jer mi je nekako to....bilo....oNo

zanima me mozete li mi preporuciti neke filmove ovog tipa(moze i dokumentarac)?

bilo bi pozeljno da obrazlozite zasto ste naveli film....tj. zasto se vama svidja?

edit:molio bi moderatore da ne premjeste ovu temu pod FILM...jer sam namjerno postavio temu ovde tj. na glazbi.Mislim da cu ovde dobiti daleko kvalitetnije i objektivnije odgovore
__________________
nema ga
ady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 11:05   #73
Seven Ages of Rock
Pogledal sam samo prvu epizodu, kad je bila na televiziji, a i ostale imam na kompu ali nisam još stigel pogledati
Prva je bila dobra: The Birth of Rock, pogledaj
Supertramp is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 11:08   #74
pa ove holivudske novije: walk the line o đoni kešu, ray o rej čarlsu? onda joj onaj o doorsima taj mi je bio gud, imaš i mozarta o mocartu itd.
ovaj control bi ja da je malo više o bendu , nekako mi se čudno dovija taj muzički dio- to je zato što je film o curtisu a ne o divižnu
__________________
EXPOSE YOURSELF TO THE KIDS
šabo_varvarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 11:22   #75
Quote:
šabo_varvarin kaže: Pogledaj post
ovaj control bi ja da je malo više o bendu
za to imas odlican dokumentarac grant geea - joy division.
ya:raan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 11:30   #76
Quote:
za to imas odlican dokumentarac grant geea - joy division.
je l' to onaj JD festival ili sta
gledao sam nekakav dokumentarac o JD(dobar je bio( mislim da je to taj al' nisam siguran

a inace Control je radjen po knjizi njegove zene Deborah,ona je i ucestvovala u snimanju filma kao savjetnica Antonu Crobijnu....s obzirom na tu okolnost film je ispao predobar.
__________________
nema ga
ady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 11:35   #77
Quote:
Supertramp kaže: Pogledaj post
Seven Ages of Rock
Pogledal sam samo prvu epizodu, kad je bila na televiziji, a i ostale imam na kompu ali nisam još stigel pogledati
Prva je bila dobra: The Birth of Rock, pogledaj
Zanimljivo za pogledati, ali emisija je zapravo zivi qrac - pravo razocaranje s obzirom da je BBC produkcija. ne samo da je odabir bendova jako...proizvoljan i nedostatno obuhvatan, vec je ono sto mi najvise smeta u svih 7 epizoda to sto se konstantno povlace neke uzrocno-posljedicne veze koje su cisti konstrukt tvorca emisije. totalno "crno-bijelo", sa jednostavnim "vezama", jako lijepo se uklapa u razmisljanje nekih "muzickih novinara", ali puno prepojednostavljeno i prelinearno promatrano. uz to, velika pogreska je bila i ta sto se svaki bend nastojalo shvatiti iz njegovog konteksta, a ne sam iz sebe. svaki veliki bend i jest velik upravo po tome sto ga se ne moze kontekstualno rastumaciti.

Inace, i meni je film o doorsima stvarno dobar. ima nekih dijelova filma za koje mislim da cak i uspijevaju "iznutra", filmskom metodom pokazati ono sto su doorsi pokusavali napraviti muzickom metodom.
__________________
ChRoNoS
piydek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 12:13   #78
ady, preporučam dokumentarac "Buena Vista Social Club" od Wima Wendersa-odlična priča o legendama kubanske glazbe, po mom osobnom izboru drugi najbolji glazbeni dokumentarac ikad!
Prvi je, naravno, "Heima", dokumentarac o turneji grupe Sigur Ros po njihovom rodnom Islandu-predivno audiovizualno iskustvo.

Od igranih filmova na temu glazbe, tj. glazbenika su mi najbolji "Shine", "Walk the line" i "Ray", s tim da mi je ovaj prvi ipak najdraži.
__________________
"How the hell do I know why there were Nazis? I don't know how the can opener works!"
jonsi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 12:38   #79
ja bi preporučio 24 hour party people, film o tonyu wilsonu koji se, za razliku od većine biografskih filmova, fokusira na muziku, a ne na sam lik. daklem - manchester, punk, post punk, madchester i sve šta uz to ide. meni vjerojatno najdraži muzički film.
isto tako bi preporučio almost famous o izmišljenom bendu stillwater te naravno film this is spinal tap. zašto? it goes up to eleven!
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 13:01   #80
zadnji dobar koji sam gledao je Dub Echoes, dosta dobar uvid u nastanak i razvoj žanra kao i golem utjecaj koji je imao na muziku uopće, kvalitetni i zanimljivi sugovornici... dosta velika mana je nedostatak autentične glazbe što je, pretpostavljam, posljedica copyright/autorskih zavrzlama, ali muzika napravljena specijalno za film odrađuje vrlo dobar posao. Ima na torrentima
Bbop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.