Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2009., 22:46   #101
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
tome treba pridodati članarine za kartice (osnovne i dodatne), naknade kod plaćanja ...
to je 150kn/250kn godišnje...naknade kod plaćanja 1kn ili 2kn (ako misliš na naloge preko interneta)...kad sve zbrojiš i oduzmeš nekako je manje od 60 kn mjesečno...
Postoji toliko različitih proizvoda u PBZ-u, što jeftinijih, što skupljih, tako da se pronađe rješenje za svakoga. Samo treba doći u poslovnicu i malo se raspitati i vidjeti što kome odgovara...bolje nego raspravljati na široko na forumu sa nepotpunim informacijama...
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 22:47   #102
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
mPay
To može uzeti samo ako im 098.
A ovo drugo isto košta. Najjeftinije je do bankomata.
Imaš sad i mPBZ - mobilno bankarstvo za sve koji imaju pristup internetu preko moba!!!
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 22:57   #103
mogli bi nam moderatori spojiti temu s ovom:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=428701

s obzirom da se radi o istoj stvari????
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 09:09   #104
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
oni koji često kupuju preko interneta su prisiljeni koristiti pbz
jer jedino njihova kartica normalno radi preko paypala i sl...
pa uz to moram i imati internet bankarstvo...
jedino ne razumijem zašto druge banke ne srede pitanje oko
kartica za paypal....
rade i od erste devizni,a ne naplaćuju ga ništa
još ako si studoš (više nisam ) ti je 50 kn za cijelu godinu računi i internet

ja ću preći zbog nepravde nas koji imamo od prije to internet bankarstvo i novih
mi plaćamo 8 kuna,a novi 4 knž
digli su minimalno po nalogu na 2kn
itd.
imaš i u hypo banci nekakve mastercard prepaid kartice,ali su toliko komplicirani kod prelaska da sam odustao (4 puta bio i svaki put drugčija priča)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 18:41   #105
ja se isto pitam koji racqu Konzum ubraja maržu u cijenu proizvoda, ne bi prodavali po nabavnim cjenama???

kuzim da necete razumijeti sto sam htio reci, ali dovoljn osam debilane procitao na ove dvije stranice da ste samo i osebi najvise rekli.

tipicno hrvatski, ili preciznije zagorsko/prigorski mentalitet.

niti jedna banka nije dobrotvorna ustanova i na ovaj ili onaj način naplaćuje svoje usluge da bi mogla održavati stotine bankomata, poslovnica, poplaćati tisuće djelatnika, održavati sve hardwere i softwere da bi mi trenutno na bilo kojem mjestu i u bilo koje vrijeme mogli raspolagati svojim novcem.....

pametnom dosta
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 20:29   #106
Nije banka dobrotvorna ustanova, jasno da nije, zato je Pbz u prošloj godini i imao 100 milijuna kn prihoda od naknada. Je li to malo? Treba im još?

Ukidaju Optimu kao nesigurnu, a naplaćivali su je lešinarski 4kn/mj tko zna koliko dugo. Pa ili neka vrate tim ljudima te novce ili neka im daju PbzNet po istoj cijeni, to bi bilo fer.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 21:36   #107
Quote:
FreshPower kaže: Pogledaj post
ja se isto pitam koji racqu Konzum ubraja maržu u cijenu proizvoda, ne bi prodavali po nabavnim cjenama???
slažem se da imaju maržu
ali ako će oni imati više cijene,ići ću tamo di su mi niže

tj. gledam na uloženo-dobiveno
i nekakvu poslovnu kulturu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 21:51   #108
evo već me opelješili

30.06.2009. POPUST OD 5% - KORIŠTENJE PAKETA 3 -0,23 USD
30.06.2009. NAKNADA ZA VOĐENJE RAČUNA 4,62 USD
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 02:34   #109
Quote:
FreshPower kaže: Pogledaj post
ja se isto pitam koji racqu Konzum ubraja maržu u cijenu proizvoda, ne bi prodavali po nabavnim cjenama???

kuzim da necete razumijeti sto sam htio reci, ali dovoljn osam debilane procitao na ove dvije stranice da ste samo i osebi najvise rekli.

tipicno hrvatski, ili preciznije zagorsko/prigorski mentalitet.

niti jedna banka nije dobrotvorna ustanova i na ovaj ili onaj način naplaćuje svoje usluge da bi mogla održavati stotine bankomata, poslovnica, poplaćati tisuće djelatnika, održavati sve hardwere i softwere da bi mi trenutno na bilo kojem mjestu i u bilo koje vrijeme mogli raspolagati svojim novcem.....

pametnom dosta
Pričaš floskule. Zašto ne mogu samo sa deviznin računon pratit stanje priko neta nego moran otvarat i tekući?
Imali su uslugu koja je radila dobro, a sad minjaju na gore.
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 06:32   #110
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
evo već me opelješili

30.06.2009. POPUST OD 5% - KORIŠTENJE PAKETA 3 -0,23 USD
30.06.2009. NAKNADA ZA VOĐENJE RAČUNA 4,62 USD
Kakve ovo ima veze s internet bankarstvom? Polugodišnja naknada za vođenje deviznog računa..

Nego, kakve floskule? Več rečeno, banka ne posluje da bi tebi i meni bilo dobro i komforno več da zaradi. Sasvim normalno u tom biznisu, smanjenjem kamatnih prihoda ide se na povečanje beskamatnih tj. prihoda od raznih naknada. Povečanje cijene s 8 na npr. 16 kuna za internet bankarstvo bilo bi pretjerano i kontraproduktivno pa se ukidanjem jedne besplatne usluge (koja btw zbog načina pristupa nije dobila certifikate sigurnosti bla bla) pokušava privuči nove korisnike usluge koja se naplačuje. Nitko te ne tjera na tako nešto.. Naslov je skroz bezveze, ko da ga je index objavio.. Otvori štednu knjižicu i uvijek ćeš znati stanje računa . A i nema naknadu za vođenje računa pa te neće odvesti u bankrot i dužničko ropstvo. Nije nam dosta bankomat u svakom haustoru, besplatni izvodi mailom, pregledi stanja mobitelom itd več smo dužni dobiti i internet bankarstvo besplatno. Meni je isto skandalozno da banke pokušavaju naplatiti uslugu koju nude i od koje žive..
__________________
do I look like I care?

Zadnje uređivanje gljeeva : 04.07.2009. at 06:48.
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 10:22   #111
Quote:
VAUTRIN kaže: Pogledaj post
Pričaš floskule. Zašto ne mogu samo sa deviznin računon pratit stanje priko neta nego moran otvarat i tekući?
Imali su uslugu koja je radila dobro, a sad minjaju na gore.
sad cu ti odgovoriti na jedini način na koji zasluzujes: Zato sto PBZ ne daje takvu mogućnost. Točka. u hrvatskoj imaš 35 banaka pa ako ti s ne sviđa ono što nudi jedna možda pronađeš u nekoj od ostale 34, ali tako pljuvati teškim riječima nije u redu.

naravno da tebi to neće biti jasno, ali evo. Banka je privatna i djeluje na tržištu, cilj joj je maximiziranje dobiti (nisu ovo nikakvi ciljevi PBZa nego svake firme obrta i svake ostale profitabilne organizacije) i sve dok se pridržava zakona ove države nemaš pravo govoriti da krade, odnosno možeš ti govoriti, ali ako personaliziraš tu banku kroz mislim oko 5000 ljudi u hrvatskoj koji rade u njoj onda kažeš tim ljudima da te kradu (od onih sa šaltera do predsjednika uprave) i to nije fer. oni samo naplaćuju svoje usluge, a ta usluga je danas vrhunska što će ti potvrditi svi koji se sjećaju banaka iz 80ih godina kad su u redovima stajali satima i kad dođu na red žena sa šaltera bi im prvo puhnula dim iz cigarete u facu pa se možda smilovala dati im njihovih 50 maraka s njihovog računa!!!!
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 10:30   #112
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
evo već me opelješili

30.06.2009. POPUST OD 5% - KORIŠTENJE PAKETA 3 -0,23 USD
30.06.2009. NAKNADA ZA VOĐENJE RAČUNA 4,62 USD
koji dio ti nije jasan
skinuta ti je naknada i vraćeno 5% od naknade kao popust, izračun isti kao da ti je naknada

kaj je tesko malo uzeti kalkulator u ručice, u svakom je slučaju lakše baljezgati po netu iako bez razloga
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 10:48   #113
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
slažem se da imaju maržu
ali ako će oni imati više cijene,ići ću tamo di su mi niže

tj. gledam na uloženo-dobiveno
i nekakvu poslovnu kulturu
to pravo ti nitko /ili barem ja/ ne osporavam
međutim, na neki sasvim drugi način s eraspravlja na ovoj temi, koji po mom mišljenju nije korektan
naslov teme je SKANDAL :LoL: ustvari :RoTfL:
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 13:19   #114
Ti ga isto fantaziraš. Jebo državu u kojoj ne može čovjek negodovadi.

Banke jesu legalni lihvari.

A ti imaj svoje mišljenje. Ja imam svoje i pa pa.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 19:00   #115
Quote:
FreshPower kaže: Pogledaj post
sad cu ti odgovoriti na jedini način na koji zasluzujes: Zato sto PBZ ne daje takvu mogućnost. Točka. u hrvatskoj imaš 35 banaka pa ako ti s ne sviđa ono što nudi jedna možda pronađeš u nekoj od ostale 34, ali tako pljuvati teškim riječima nije u redu.
Čekaj, čemu argumentum ad hominem? Naša si se osobno uvriđen jer ja kritiziran PBZ?

PS: Pola sata san otvara račun u banci jer ti je kolegica ćakulala na telefon sa nekin o tome šta je kuvala taj dan.
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 09:56   #116
Quote:
FreshPower kaže: Pogledaj post
ja se isto pitam koji racqu Konzum ubraja maržu u cijenu proizvoda, ne bi prodavali po nabavnim cjenama???
kuzim da necete razumijeti sto sam htio reci, ali dovoljn osam debilane procitao na ove dvije stranice da ste samo i osebi najvise rekli.
tipicno hrvatski, ili preciznije zagorsko/prigorski mentalitet.
pametnom dosta
možeš li mi reći koliko mjeseci je istaknuta obavijest o ukidanju PBZ optime na www.pbz.hr? koliko mjeseci stoji obavijest prilikom logiranja na Optima da se usluga pruža do 30.6.??
sve to maminim i tatinim sinovima nije bilo dosta, nego su korisnicima slali sms o ukidanju iste..tko plaća taj sms? banka ili korisnici kroz naknadu?
a onda osim sms nazove te neka službenica koja ti to isto kaže telefonom...
tko plaća taj telefonski poziv i njezino gubljenje vremena? opet korisnici..
a tko će platiti podcjenjivanje korisnika kojim ih ta ista banka smatra nepismenim budalama??
i na kraju da bi prešao s optime na net morao sam sklopiti ugovor u PISANOM obliku.. no dobro, o gubljenju vremena službenice i troškovima ugovora nećemo pričati..
ali gubljenje MOG vremena i moji troškovima tebi će biti neshvatljivi, kao i razlozi zašto promjeniti banku...
razgovor o na temu regionalnog mentaliteta najviše govori o tebi jer kad ponestanu argumenti onda je vrijeđanje najbolji način za skretanje teme s bitnog na nebitno...
i uživaju u SVOJOJ banci...
pozz
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 10:52   #117
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
Imaš sad i mPBZ - mobilno bankarstvo za sve koji imaju pristup internetu preko moba!!!
Naravno, ali meni i dalje nije jasna potrebnost mBanking aplikacije (nebitno, PBZ, ZABA ili Erste).

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ja ću preći zbog nepravde nas koji imamo od prije to internet bankarstvo i novih
mi plaćamo 8 kuna,a novi 4 knž
To je samo nekoliko mjeseci promocije, onda će svi plaćati jednako.
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
digli su minimalno po nalogu na 2kn
Tako je i u ZABI. Sjećam se da je netko baš tu na forumu dizao kuku i motiku na PBZ kako oni imaju postotnu naknadu na webu, a ZABA ima lijepo fiksnu.

Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Nije banka dobrotvorna ustanova, jasno da nije, zato je Pbz u prošloj godini i imao 100 milijuna kn prihoda od naknada. Je li to malo? Treba im još?

Ukidaju Optimu kao nesigurnu, a naplaćivali su je lešinarski 4kn/mj tko zna koliko dugo. Pa ili neka vrate tim ljudima te novce ili neka im daju PbzNet po istoj cijeni, to bi bilo fer.
Zašto bi to bilo fer? Nije bilo zloupotreba na optimi do sada pa ne vidim razloga da vraćaju novac ljudima koji su to koristili.

Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
evo već me opelješili

30.06.2009. POPUST OD 5% - KORIŠTENJE PAKETA 3 -0,23 USD
30.06.2009. NAKNADA ZA VOĐENJE RAČUNA 4,62 USD
Oprosti, ali kakve ovo ima veze za ukidanjem optima i lite internet bankarstva?

Quote:
VAUTRIN kaže: Pogledaj post
Čekaj, čemu argumentum ad hominem? Naša si se osobno uvriđen jer ja kritiziran PBZ?

PS: Pola sata san otvara račun u banci jer ti je kolegica ćakulala na telefon sa nekin o tome šta je kuvala taj dan.
Daj ime i prezime te poslovnicu te kolegice i datum i vrijeme događaja pa ćemo to prijaviti nadležnima.

Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
i na kraju da bi prešao s optime na net morao sam sklopiti ugovor u PISANOM obliku.. no dobro, o gubljenju vremena službenice i troškovima ugovora nećemo pričati..
ali gubljenje MOG vremena i moji troškovima tebi će biti neshvatljivi, kao i razlozi zašto promjeniti banku...
Oprosti, ali tko te tjerao da prijeđeš na net? I zašto te toliko smeta što si potpisao taj ugovor? Sad ću malo zvučati zločesto, ali ne vidim što 10 minuta čekanja u poslovnici i taj mali ugovor znače kad se vrijeme u životu troši na daleko veće gluposti.




E fakat je na ovom threadu napisano toliko gluposti da ne mogu vjerovati. Čini se da ljudi zaista misle da bi banke trebale biti dobrotvorne ustanove i sve davati besplatno te bi dežurne ekipe još trebale doći ljudima doma i donijeti ugovor na potpis.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 11:46   #118
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post

To je samo nekoliko mjeseci promocije, onda će svi plaćati jednako.
Tako je i u ZABI. Sjećam se da je netko baš tu na forumu dizao kuku i motiku na PBZ kako oni imaju postotnu naknadu na webu, a ZABA ima lijepo fiksnu.

.
čekao sam kad ćeš ti navratiti

a gle tih par mjeseci je evo već 6,to je 24 kune,a mene je razljutilo ta neravnopravnost
ajde da ne naplaćuju 45 kuna koliko sam plati pri otvaranju toga,ali ovo s naknadom mi nije u redu
meni je bilo bolje dok su bile postotne
radi gore navedenog mjenjam banku

ali ne ljutim se,išlo je app, očito su procjenili da će imati više koristi nego štete
ja spadam u drugu,ali sam im statistički nevažan
ionako sam loš klijent
ima love na računima,uzima samo gratis kartice kredite,nema kredita,....
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 12:01   #119
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
čekao sam kad ćeš ti navratiti

a gle tih par mjeseci je evo već 6,to je 24 kune,a mene je razljutilo ta neravnopravnost
ajde da ne naplaćuju 45 kuna koliko sam plati pri otvaranju toga,ali ovo s naknadom mi nije u redu
meni je bilo bolje dok su bile postotne
radi gore navedenog mjenjam banku

ali ne ljutim se,išlo je app, očito su procjenili da će imati više koristi nego štete
ja spadam u drugu,ali sam im statistički nevažan
ionako sam loš klijent
ima love na računima,uzima samo gratis kartice kredite,nema kredita,....

meni se kao starom korisniku skida vec od 3 mjeseca samo 4 kn za net banking, pa sam zakljucio da je nova cjena u promotivnom razdoblju i za stare korisnike....
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 12:05   #120
Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
možeš li mi reći koliko mjeseci je istaknuta obavijest o ukidanju PBZ optime na www.pbz.hr? koliko mjeseci stoji obavijest prilikom logiranja na Optima da se usluga pruža do 30.6.??
sve to maminim i tatinim sinovima nije bilo dosta, nego su korisnicima slali sms o ukidanju iste..tko plaća taj sms? banka ili korisnici kroz naknadu?
a onda osim sms nazove te neka službenica koja ti to isto kaže telefonom...
tko plaća taj telefonski poziv i njezino gubljenje vremena? opet korisnici..
a tko će platiti podcjenjivanje korisnika kojim ih ta ista banka smatra nepismenim budalama??
i na kraju da bi prešao s optime na net morao sam sklopiti ugovor u PISANOM obliku.. no dobro, o gubljenju vremena službenice i troškovima ugovora nećemo pričati..
ali gubljenje MOG vremena i moji troškovima tebi će biti neshvatljivi, kao i razlozi zašto promjeniti banku...
razgovor o na temu regionalnog mentaliteta najviše govori o tebi jer kad ponestanu argumenti onda je vrijeđanje najbolji način za skretanje teme s bitnog na nebitno...
i uživaju u SVOJOJ banci...
pozz
mislim da si ti presao na osobno ne ja, ako netko moze iznijeti toliko NEOPRAVDANIH negativnih stavova, zasto ja ne mogu svoj pozitivan i to s argumentima?

tko plaća sms i pozive iz banke? ekonomski sam obrazovan dovoljno da se usudjujem reci da ih plaća banka. pomješao si PRIVATNU banku sa državnim institucijama gdje troškove plaćaju porezni obveznici. banka sve troškove plaća iz svojih prihoda i ne vidim nikakvih problema. to ti je kao da se tuzis na cocacolu koliko troši na reklamu i promociju! smiješno, zar ne?
FreshPower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.