Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena
Korisničko ime
Lozinka

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2009., 13:19   #8901
LittlePrincess
Registrirani korisnik

LittlePrincess Avatar

Registracija: Mar 2008.
ja danas idem na dogovor uopće...nakon monogo razmišljanja, mislim da ću ga uzet,jer šta me košta nosit ga godinu il malo više, za lijepe zube cijeli život?..a trebam popravit sam zagriz koji nie tolko loš tak da se nadam da neću morat dulje od godine...
LittlePrincess is offline  
Old 06.07.2009., 14:18   #8902
bitchy-as-usual
always trouble

bitchy-as-usual Avatar

Registracija: Jan 2009.
godina, dvije nije to tako puno..ja vec sada u ovih 5 mj imam veliki pomak na zubima..lijepo je vidjeti napredak
Old 06.07.2009., 14:23   #8903
tanyatanyatanya
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2009.
I had 5 crowns 4 years ago and was very impressed with the speed and professionalism of Estetica.

In February, I went to my NHS dentist requiring a root filling and crown – as I wanted white porcelain I was going to be charged £700 for this. I travelled to Turkey on a Friday evening for the weekend and on the Saturday morning started treatment for 4 root fillings and 15 crowns – after x rays showed this was required. I had 2 ½ days intense treatment but left Turkey with a whole new smile – everyone comments in the UK how great they look.

I have been back since because of a sore gum and they will talk to you on the phone for aftercare.

I am very pleased that Estetica are my dentists and find their premises high tech and far superior to the UK. I introduced a friend who just had an implant and who is also very satisfied with the service.

If you have a fear of the dentist, make it clear to them – my dentist Sevgi, was very gentle along with the owner when working on my teeth.you can find them on www.esteticadental.com.tr
tanyatanyatanya is offline  
Old 06.07.2009., 15:01   #8904
tvuk
Hrčak na dopingu

tvuk Avatar

Registracija: Dec 2004.
Pošalji poruku preko Skype korisniku tvuk
Quote:
manzzini kaže: Pogledaj post
nikad kraja))
jel možfa znaš koliko košta retainer u fiziodentu
Pojma nemam, pitaj me opet za jedno dva mjeseca
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 06.07.2009., 15:34   #8905
malapala
Registrirani korisnik

... ja imam osjećaj da su mi se u 4 dana pomakli prednji zubi ...
malapala is offline  
Old 06.07.2009., 15:44   #8906
Poluplave okice
go go not cry cry

Poluplave okice Avatar

Registracija: Aug 2007.
Quote:
malapala kaže: Pogledaj post
... ja imam osjećaj da su mi se u 4 dana pomakli prednji zubi ...
zasto da ne. meni su se ocigledne promjene znale dogoditi i u 24 sata tako da... super
Old 06.07.2009., 15:48   #8907
bitchy-as-usual
always trouble

bitchy-as-usual Avatar

okice kako se drzis?
Old 06.07.2009., 19:31   #8908
malapala
Registrirani korisnik

Quote:
Poluplave okice kaže: Pogledaj post
zasto da ne. meni su se ocigledne promjene znale dogoditi i u 24 sata tako da... super
...super jer već sam mislila da umišljam ... ali malih pomaka vidim ...
malapala is offline  
Old 06.07.2009., 20:30   #8909
Poluplave okice
go go not cry cry

Poluplave okice Avatar

Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
okice kako se drzis?
oke sam sad. prvi dan je bio prebrutalan. sad je super, malo boli kod zvakanja ali ne samo od sebe..vise su mi ''utrnuli'' nego sto bole....jedino kaj su mi stoperi mogli biti malo veci jer tu i tamo zapnem sa gornjim zubima za bravice na donjim, sa jedinicom i dvojkom, ali i to ce proci...
Old 06.07.2009., 20:31   #8910
buhac
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2009.
Thumbs up

Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
vidis meni su moji rekli da su to gluposti i da to pricaju doktori tj ortodonti iz doba jugoslavije..to sa vađenjem zdravih zubi i slično... ja necu i nisam htjela operativno vadit 4 zuba..vadila sam tri četvorke.. i na taj nacin dopustit cu da mi izrastu do kraja umnjaci koji vec jesu vani.. nisu pokvareni i zdravi su....

Ma svaki čovjek je priča za sebe, al iskreno ja i dalje stojim pri svojem da mi je van svake pameti vadit tri zdrava zuba i ostavit umnjake koji nisu još izrasli i praktički rikisrat jer ni neznaš kako će se oni dalje razvijat tj. rast. Ali opet to je tvoj izbor.

Evo ja danas stavila aparatić i na donju čeljust, kako me trga i žulja, imam osjećaj ko da mi sve trne. I opet tjedan dana prislina dijeta.

Quote:
floyd999 kaže: Pogledaj post
hvala svima...budem nazvao pa pitao...javim o ishodu ako ikog zanima
Ako trebaš preporuku, tu smo.

Zadnje uređivanje buhac : 06.07.2009. at 20:46.
buhac is offline  
Old 06.07.2009., 20:48   #8911
buhac
Registrirani korisnik

Quote:
malapala kaže: Pogledaj post
...super jer već sam mislila da umišljam ... ali malih pomaka vidim ...
blago tebi
buhac is offline  
Old 06.07.2009., 21:22   #8912
bitchy-as-usual
always trouble

bitchy-as-usual Avatar

Quote:
buhac kaže: Pogledaj post
Ma svaki čovjek je priča za sebe, al iskreno ja i dalje stojim pri svojem da mi je van svake pameti vadit tri zdrava zuba i ostavit umnjake koji nisu još izrasli i praktički rikisrat jer ni neznaš kako će se oni dalje razvijat tj. rast. Ali opet to je tvoj izbor.

Evo ja danas stavila aparatić i na donju čeljust, kako me trga i žulja, imam osjećaj ko da mi sve trne. I opet tjedan dana prislina dijeta.

Ako trebaš preporuku, tu smo.
meni su umnjaci izrasli..doduse ne skroz.. ali su vecinom vani..i da zdravi su i nisu pokvareni
Old 07.07.2009., 10:53   #8913
queen000
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2009.
Quote:
buhac kaže: Pogledaj post

evo meni danas palo na pamet da me nista nije bolila gornja vilica od zatezanja, jedino je prvi dan nesto trnilo... a mislila san da ce me bolit samo tako.... u jednu ruku hepi, u drugu... zasto ne boli?? al se ne micuuuu??
i jel se pobogu vise pojavija neko sa headgerom?????
queen000 is offline  
Old 07.07.2009., 11:02   #8914
Just a Girl
Brbljavica

Just a Girl Avatar

Registracija: Feb 2007.
skinula konacno aparatic . dobila udlagu i fixni retainer. udlaga se ne kuzi, ljudi mi se moraju bas ful priblizit da vide da ju imam. ali problem je sto kad stavim udlagu na gornje i donje zube, ne mogu zagrist (dakle ovo sa slike: http://klarschorthodontics.com/image...0retainers.JPG je kod mene nemoguce). i kako ne mogu zagrist govorim tako s poluotvorenim zubima i frfljam uzasno . i jos su mi zubi u nekom ful cudnom polozaju, donji idu previse na van pa mi i cijela donja usnica i brada idu na van. izgledfam krajnje debilno s tim retainerom . ortodont kaze da ni ne moram moc zagrist s njim jer je za zube bolje da nisu u zagrizu, manje se trose i u zagrizu trebaju bit samo kad jedem . a to sto ja izgledam cudno; nikom nista .

jel vi mozete drzat zube u zagrizu kad stavite retainer?

e da, zna neko nesto sto se tice izbjeljivanja zuba nakon aparatica? meni ortodont reko da trebaju proc 3 mj od skidanja i da tek onda mogu na izbjeljivanje. a ja bi to napravila asap .
Old 07.07.2009., 11:17   #8915
roza žaba
Registrirani korisnik

roza žaba Avatar

Registracija: Jun 2009.
heej,
upravo sam ragovarala sa svojom ortodonticom-u petak popodne idem da mi stavi gumice znaci ipak ce biti prstenovi-a u subotu stavljanje aparatica!
cudno mi je da za takvo karatko vrijeme mi misli razdvojiti zube,al ona kaze da se razdvoje za 2 h???
citala sam da su te gumice bolne,jeste li vi plipi tabletice kad ste ih stavili i da li se sa njima moze normalno jesti??
nagore je sto necu biti kuci taj dan (jer je ortodontica u drugom gradu pa cu prenociti kod prijateljice) pa da znam kako da se za to sve pripremim!!!
pomozite!!!
roza žaba is offline  
Old 07.07.2009., 11:23   #8916
Lilit
djevojce.

Lilit Avatar

Registracija: Dec 2006.
Jog - jeeeeei cestitam na javno )))))))))))))
Old 07.07.2009., 11:40   #8917
Poluplave okice
go go not cry cry

Poluplave okice Avatar

Quote:
roza žaba kaže: Pogledaj post
heej,
upravo sam ragovarala sa svojom ortodonticom-u petak popodne idem da mi stavi gumice znaci ipak ce biti prstenovi-a u subotu stavljanje aparatica!
cudno mi je da za takvo karatko vrijeme mi misli razdvojiti zube,al ona kaze da se razdvoje za 2 h???
citala sam da su te gumice bolne,jeste li vi plipi tabletice kad ste ih stavili i da li se sa njima moze normalno jesti??
nagore je sto necu biti kuci taj dan (jer je ortodontica u drugom gradu pa cu prenociti kod prijateljice) pa da znam kako da se za to sve pripremim!!!
pomozite!!!
ja sam gornje separatore imala 7 dana, a donje desetak..tek te za 2 sata pocinju full bolit..ne kuzim kak ona misli da se moze rasiriti tako brzo, al dobro ja nisam strucnjak
bolne su, ali taj jedan dan sta ces ih imati izdrzat ces, ne trebaju ti tablete. nije strasno. mozes s njima najnormalnije jesti i prati zube samo nemoj cistiti koncem tamo gdje su separatori...
Old 07.07.2009., 17:42   #8918
Leelaa
Registrirani korisnik

Evo ja danas dobila donji aparartic, sad za sad me nista ne boli.:-D
Leelaa is offline  
Old 07.07.2009., 17:44   #8919
bitchy-as-usual
always trouble

bitchy-as-usual Avatar

javi se malo kasnije
Old 07.07.2009., 17:53   #8920
Lilit
djevojce.

Lilit Avatar

Registracija: Dec 2006.
ja nosim gumice i po danu (sve tri) i ipak mogu pricat s dijagonalom, neka slova malo zafrfljam jer mi jezik udara u gumicu ali inace no prob
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja