Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2009., 18:14   #1
Vani priznate ENG diplome - Cambridge, TOEFL itd

Nasla sam par starih topica ali svi dosta zbrckani i stari pa da ne ozivljavam nego da probamo s jednim koji ce sadrzavat sve info

TOEFL iskustva
CAE engleski
Certifikati za engleski - FCE
TESOL/TESL/TEFOL/TEFL
CAE

Za pocetak jel zna neko razliku izmedju Cambridge i ovih drugih? KOliko sam ja izguglala ovi T se vise traze u Americi dok su Cambridge vise za Europu

Ja imam polozen PTE (ili kako se vec zove taj djecji) i FCE i sad bi upisala tecaj/pripremu za CAE ii CPE.. Koliko sam procitala gore linkane postove FCE je pusiona i lako za polozit, ja sam ga polagala u srednjoj a nisam imala sve top ocjene koliko se sjecam i nisam se bas bavila engleskim od tada (osim za fax dakle pravni engleski) pa neznam sta bi mi bilo pametno sada, mozda neki test provjere engleskog pa da vidim di sam... i sta je sa ovim BEC testovima?

Pisite sta ste polozili, kako i gdje, je li vam koristili u zivotu i kada
I ako iko ima iskustva sa tecajem/pripremom u RIJECI molim za info, hvala
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 18:18   #2
evo i tablica cambridge ispita



i online FREE testirajte razinu svog znanja engleskog
http://www.test-my-english.com/
__________________
run 4 ur life

Zadnje uređivanje Lilit : 05.08.2009. at 18:34.
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 18:31   #3
nitko nista?
sigurno neko ima nesto od gore navedenog polozeno
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 18:55   #4
sad sam riješila onaj test...engl.jezika...od 44 pitanja...točna su mi 39
__________________
Tata kupi mi autoo..fakultet..i romobiiil!!!
ssanjich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 22:13   #5
Evo da ti netko odgovori

CAE je meni bio puno tezi nego FCE koji je zbilja lagan, sad je li to bilo samo meni ili općenito ne znam. Meni je osobno reading bio najtezi, stvarno zaguljeni tekstovi a sve ponuđeno moze bit tocno, bas treba citat između redaka. Speaking nije nesto tezi samo ima vise dijelova koji traju duze (na FCE se u part 1 prica minutu, na CAE duze), a na onom zadatku compare and contrast dobije se vise slika a ne dvije i naravno, pitanja koja ispitivac postavlja su slozenija. Writing se isto sastoji od dva zadatka kao na FCE, prvi obavezan a drugi se moze birati od vise ponuđenih tasks.

Za pripremu postoje razne knjige bas specijalno za pripremu tih testova, ima cak i nekih radnih biljeznica gdje imas testove za vjezbu, mislim da se to u Algoritmu nađe.

Cula sam da su ovi ostali testovi puno laksi od Cambridgeovih, TOEFL pogotovo (on se polaze za upis fakulteta u Americi i Kanadi), a Britanci znam da traze ili FCE, CAE ili IELTS. I cula sam, ne znam koliko je to tocno, da ti Cambridgeovi vrijede samo dvije godine od polaganja.
piccolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 22:14   #6
samo dvije godine?
to mi je cudno, pitat cu british council, idem sad im mail poslat, mislim nije da ti znanje ispari za dvije godine

ja ako bi se spremala za to (nisam se jos odlucila konacno) bi isla na tecaj, ne bi se sama upustala
koliko si se ti spremala i dal sama ili negdje?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 22:33   #7
Mislim da se to odnosi na upis na fakultete u inozemstvu, tada diploma ne smije biti straija od dvije godine.

Ja sam se pripremala u Centru za strane jezike Vodnikova Zg, vidim da ti pitas za Ri tako da ti tu ne mogu pomoci.
piccolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 22:35   #8
hvala ti na odgovorima svejedno
a koliko dugo si se spremala? 6mjeseci, manje vise? koliko puta tjedno? jesi na kraju prosla s najboljom ocjenom (jel postoje ocjene ko kod FCE) uopce?
btw poslala sam mail councilu pa cu vidit sta ce mi replajat, javim...
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 22:50   #9
nisu mi stigli replajat ali sam u medjuvremenu nasla odgovor:

I heard that certificates are valid for only 2 years, is that true?

Cambridge ESOL certificates do not expire; they show that on a particular date the holder had demonstrated a particular range and level of language skills.
IELTS test report form is recommended as valid for 2 years.
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 14:44   #10
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
hvala ti na odgovorima svejedno
a koliko dugo si se spremala? 6mjeseci, manje vise? koliko puta tjedno? jesi na kraju prosla s najboljom ocjenom (jel postoje ocjene ko kod FCE) uopce?
btw poslala sam mail councilu pa cu vidit sta ce mi replajat, javim...
imaju a, b, c, d i fail, s time da su a, b i c prolazni

i certifikat vam je valid for life, nije ograničen vremenski
xenia-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 07:13   #11
Quote:
ssanjich kaže: Pogledaj post
sad sam riješila onaj test...engl.jezika...od 44 pitanja...točna su mi 39
Meni 36 točna od 38 (nije mi jasno di sam fulao, nije bilo teško, valjda zato jer je 7.0 a ja jš nisam išao spat :P

Seronje, nisu rekli pta moj rezultat znači.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.