Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2004., 14:38   #1
Karcinom

Da li je netko mozda koristio ovaj caj u borbi protiv raka i kakva su vam iskustva?

Biljni sastojci:
Osnovne 4 biljke su: Kiselica -Arctium lappa, Brijest - Ulmus fulva , Cicak - Rumex acetosella i Kineska Rabarbara - Rheum
palmatum

http://www.essiacoriginal.com (ovdje ima nesto i na hrvatskom)
mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 17:51   #2
Ja sam koristila za svoju kcer Flor Essence. To je kombinacija Essiaca s jos nekim biljkama. Essiac ima 4, a F.E. ima jos 2 ili 3 uz ove osnovne, ne sjecam se tocno.

Mislim da jos uvijek nema lijeka protiv raka i da je to isto kao i druge stvari koje se reklamiraju kao lijekovi protiv raka. Doduse, ja vise vjerujem cajevima nego tabletama ili bilo cemu drugom jer mi se cini da caj ujedino i ispire organizam pa i time doprinosi, uz ostalo, ciscenju od tumorskih stanica.

Mi smo joj osim toga davali i caj od preslice i "zuti" caj: neven, stolisnik, kopriva (u omjeru 3:1:1). Ovi cajevi se trebaju piti u puno vecoj kolicini nego sto se pije Essiac.

Nemam savjet. Nema nitko savjet za borbu protiv raka osim stay optimistic.
masta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 10:41   #3
http://www.cancer-prevention.net/

Na ovom web siteu sam pronasla dosta korisnih stvari. Ali kaze da je u borbi protiv raka bolje uzimati kombinaciju barem dva razlicita suplemenata. Moj tata sad uzima i kombucha caj. Nadam se da ce mu se organizam bar malo procistiti.
mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 21:42   #4
zelim vam puno, puno srece!
masta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 00:31   #5
Ne znam ništa konkretno iz svog ili iskustva nekog bližnjeg, ali mogu reći da me od tih ne-redovnih stvari protiv raka najviše zaintrigirala hrskavica morskog psa, koja se može naći od Twinlaba u Hrvatskoj.Naime, morski psi su jedina živa bića koja ne mogu dobiti rak, znanstvenici su ustanovili da je razlog tome što hrskavica morskog psa sadrži neke tvari koje onemogućavaju razvoj kancerogenih stanica odnosno onemogućava "prehranu" istih.
Ponavljam, čitao sam istraživanja ali nisam čuo nikakva konkretna zapažanja, ali sve mi zvuči vrlo zanimljivo.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 13:41   #6
karcinom

Mladja sestra je dobila karcinom debelog crijeva, koji je dosta metastazirao i brzo se širi. Jedan dio je izvadjen, no jako brzo ide dalje i u visokoj je fazi.

Zna li netko za neke slučajeve da se netko alternativom izliječio i gdje?
Imate li kakvih savjeta?

hvala!!!
TsunamiGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 13:44   #7
uzivaj u svakom trenutku koji provedes sa svojom sestrom, puno s njom razgovaraj, druzi se, dijeli s njom i dobro i zlo...

i zaboravi alternativce!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 16:57   #8
Zašto to kažeš? Imaš neko iskustvo?

Sigurno ima netko tko može pomoći...
TsunamiGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 17:01   #9
Zato jer je vrijeme kratko, TsunamiGirl.
Prokleto kratko.

Nikakav lijek ni čudesna terapija joj ne može nadoknaditi ono što joj u ovom trenutku može dati tvoja ljubav i tvoja blizina.

Nisi samo ti očajna i uplašena. Zapamti, ti se suočavaš s mogućim gubitkom bliske osobe, a ona s mogućim krajem života. Ne zaboravi na to.

Idi k njoj. Pokaži joj da je voliš i da se nadaš skupa s njom. To je najbolji lijek koji joj možeš dati.

Sretno.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 23:46   #10
znam nekoliko metoda izliječenja i znam što je rak. rak je saturnijanska bolest i energetsko-genetska bolest. najbolji način liječenja, dokazan u američkom medicinskom časopisu jest tai-chi i chi-gong!
ljudi koji to vježbaju ne-pate od carcinoma, a mnogi su se i izliječili nakon!
druga varijanta i prateća je čišćenje krvi anti-oxidansima. najbolji anti-oxidansi su megamin(vulkanaska ruda=ima alternativaca koji ti ga mogu dati(1/10 na tržištu je dobar) smola sa bora, aloja vera, zeleni čaj, crni čaj, mrkva
(tim redom
3.način je voda sa izvora koji prolazi kroz rudnik zlata(bakra)- ima u crnoj gori! sam život na tom izvoru regenerira energetsko tijelo koje je odgovorno za sve psiho-fizičke funkcije!


da, treba izbjegavati alternativce bez anti-oxidansa
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2005., 23:58   #11
viš što je magijska analogija! sinhronicitet po dr.Jungu! baš gledam rtl i čujem da kineskinje od 100 i kusur godina pasu lišće zelenog čaja kao zaštitu od raka i hitaju u rižu! viš, viš! dobro rade ti moji daymoni!
sinhronizirani su sa SVRHOM!
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 00:06   #12
a kad smo već kod demistifikacije alternativaca, od strane priglupih mačketina i kemijskih tabletica, bez smisla za humor i život znam jednog koji ima rak na mozgu već preko 20godina i živ je!
Zove se Milan Borak i živi u dugavama! Sieg Hail!
prevario je boga a radi za njega!
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 00:55   #13
apop ,čemu grubost,ljudi uvijek pri bolestima koje klasična medicina nije u mogučnosti izliječiti posežu za bilo kakvom nadom.
Nema potrebe ismijavati se iz želje za ozdravljenjem.

Tsunami ako je tako kao što si napisala onda teško da itko više može pomoći osim "čuda".
Istina je da razni iscjeljitelji daju "reference" o izlječenju kancerogenih u zadnjim stadijima no sve je to ..hm..jako sumnjivo(da ne upotrijebim težu riječ).
No s obzirom da je samo nada ono što preostaje- osobno smatram da se treba boriti i isprobati sve mogučnosti koje postoje.
U svakom slučaju slažem se s onim što je Cats napisala.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 08:32   #14
Quote:
Cats kaže:
Zato jer je vrijeme kratko, TsunamiGirl.
Prokleto kratko.

Nikakav lijek ni čudesna terapija joj ne može nadoknaditi ono što joj u ovom trenutku može dati tvoja ljubav i tvoja blizina.

Nisi samo ti očajna i uplašena. Zapamti, ti se suočavaš s mogućim gubitkom bliske osobe, a ona s mogućim krajem života. Ne zaboravi na to.

Idi k njoj. Pokaži joj da je voliš i da se nadaš skupa s njom. To je najbolji lijek koji joj možeš dati.

Sretno.
Volim kad netko na forumu objasni ono sto sam ja mislila, i to napravi puno bolje nego bih ja uspjela srociti...

hvala, Cats
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 11:38   #15
Thumbs up ili bi se trebalo požaliti na voće bez vitamina ubrano prerano?

ah...., život je borba!
ja bih se onda počeo brinuti za sprovod, na vašem mjestu!
recimo, činjenica da duša SPAVAČA ne-želi izaći van iz tijela kada umre, JER NE-ZNA DA JE MRTVA!!!(sanja!) pa je unutra tjedan-dva nakon smrti! a onda plazi kao raspadnuti spirit za obitelji i naseli se na one i u kuću onih koji ju zazivaju u sjećanje! i trune u njihovoj kući! ISTINA BOLI( moi-samo prvi put !) bolje spriječiti nego liječiti!

nema zakona za zdravlje IZNAD PRIRODA!! da, ona koja je i u nama!
"tijelo koje te hoće ubit, pa što je to?"
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 12:31   #16
Re: karcinom - liječenje

Quote:
TsunamiGirl kaže:
[Balternativom izliječio i gdje?
Imate li kakvih savjeta?
[/B]
čitao sam o ruskoj metodi terapijskog gladovanja kojom se i rak navodno može izliječiti.

Odradiš 40 dana gladovanja i ko nov si.
__________________
" Incredibly dismal, pathetic chord sequence "
ztuzgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 13:27   #17
Ne kužim ove koji se unaprije predaju i ne ostavljaju mjesta nadi. Svašta, zbilja.

Tsunami, Vanjuška je prije nekog vremena na forumu spominjao kako se njegov otac izliječio od karcinoma, baš mislim isto debelog ceijeva, pomoću makrobiotičke prehrane, tako nešto čini mi se.

Gledala sam dokumentarac o tome i ljudi koji su pričali o svojim iskustvima i izlječenju na taj način stvarno su bili uvjerljivi, uopće ne sumnjam da su se oni izliječili od karcinoma, a je li makrobiotika bila u pitanju ili njihova želja da se ne predaju... zar je, uostalom, bitno?

Čini mi se da je tvoj pristup i odluka da pomogneš sestri na bilo koji način baš dobra stvar.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 13:37   #18
Eh, Velma, da se barem PREDAJU do kraja

To bi bio tulum.

Otvaračicu teme molim da prijeđe preko ovih mojih "filozofija", od mene i onako nema šta pametna čut. Ali kažu ljudi koji su hodali po svijetu da ima ljudi koji se raduju smrti i pjevaju o njoj kao o susretu ljubavnice i ljubavnika. Šta misliš, ili šta mislite: Jeli oni to tek onako, radi umjetničkog dojma ?

TsunamiGirl, pozdravi sestru od magareta. Reci: Pozdravlja te jedan neotesani magarac
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 13:43   #19
Quote:
Lame Deer kaže:
Eh, Velma, da se barem PREDAJU do kraja

To bi bio tulum.
Predati se "višoj sili" s potpunim pouzdanjem da će ishod biti DOBAR, ma što god to značilo?

To si mislio?
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 13:56   #20
Quote:
VelmaX kaže:
Predati se "višoj sili" s potpunim pouzdanjem da će ishod biti DOBAR, ma što god to značilo?

To si mislio?
Da, ako znaš šta mislim.


Par dodataka ako misliš da znaš ili neznaš da li znaš: Potpuno se predati ne traži dobar ishod. Sama kažeš "ma što god to značilo". Ako je ma što god to značilo, onda nema više dobrog ishoda i lošeg. Ishod će biti, kakav bude. Dapače, nema onda ni ishoda.

I, onako na rubu...uma...: "Predati se višoj sili" zvuči poput nečeg eksternog...

NIČEMU !

Nietzsche ? Muu !
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:07.