Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2009., 13:39   #41
Možda je u šumi a možda u bunaru.
Kako ti možeš tako lahko napisati o provizijama za kupnju kad je poznato kako su hrvatska policija i vojska duugo vremena ignorirale ovo poduzeće i njegove proizvode i kad su se dokazali na najzahtjevnijem tržištu. kad se samo sjetimo narudžnbi policije i njihovih Glockova početkom dvijetisućitih uz potpuno ignoriranje sve samo ne lošeg proizvoda iz Hrvatske koji je i cijenom i kvalitetom bio kurentan. Ako već ne možeš pisati bez natruha mutljavine i provizija onda je to moglo biti samo na suprotnoj strani od tvorničke.
Nevjerojatna je potreba mnogih u našoj napaćenoj zemlji s ljudima tvrde šije ,da se biblijski izrazim, da uvijek potegnu za općenitim stereotipom o lopovima svugdje i u svakom poslu i u svakom segmentu društva. Ali to je već druga znanost koja to proučava a ja za nju nemam diplomu.
Web stranica proizvoda HS Produkta postoji kao što rekoh.

Zadnje uređivanje pp5d6 : 09.09.2009. at 13:52.
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 15:02   #42
Problem je što su takav stereotip o sebi stvorili sami trgovci i kupci (ministri).
Nismo mutavi,pa da neznamo šta se sve radilo u MORH-u i pod okriljem RH Alan (na niihovoj stranici se jedino mogu vidjeti proizvodi HS Produkta),a imamo i zadnju aferu "kamioni"
Normalno da treba kupovati domače i normalno da treba kupiti VHS,ali isto tako treba i otkloniti neke primjedbe koje i laici vide (regulator paljbe,prilagodba za ljevake).
Konačno sam doživio da je hrvatska puška na hrvatskom ramenu niko sretniji od mene.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 15:29   #43
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Web stranica proizvoda HS Produkta postoji kao što rekoh.
Pa dobro, daj link.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 19:47   #44
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Najlakše je kupiti od nekog drugog i još platiti za to zadovoljstvo 2000 eura.
Reci mu da država nema jednostavno novaca za njegovo mišljenje i da to nije baš tako jednostavno.

Dali je taj tvoj frend pucao iz VHS ili je neki ekspert za oružje
,pa da tako može konstatirati da VHS i nije nešt?

Svi daju neke svoje komentare rekla kazala,a nikako da vidimo komentar nekoga ko je pucao iz VHS.

Nije vojska lovačko društvo pa da svakom kupuje pušku po željama.

Jedini koji če imati različito naoružanje su specijalne postrojbe vojske i policije (BSD,ATJ Lučko itd.)

jos gore nego lovacko drustvo jer svakakvi đukci odlucuju sto ce ljudi nositi u fajt
puska nije dana na testiranje vojsci osim za naslikavanja a to govori sve
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 19:54   #45
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Nekoliko puta sam bio u tvornici u Ozlju (za vrijeme DR-imao priliku pucati iz ALKE). Prošetao pogonom i....kad bi svi tako radili u HR kao oni ...jebeš EU!
Imaju tim koji zna (konstruktori još iz bivše JNA).

Ajd neka netko napiše konkretno što na našoj puški ne valja?
nije prilagođena za ljevake,kod pucanja previse trzaja i udarca se osjeti naobrazu,zatvarac je kopiran u zadnji cas iz g36,grije se ko luda ali se to ne vidi na youtubeu,nisu dali deckima iz bivse atvp da sami istestiraju oruzje vec su im sluzili ko manekeni sto meni govori najvise
volio bi da imamo svoju proizvodnju barem cijelog raspona pjesackog naoruzanja i streljiva ali nisam ni za kupovanje domaceg po svaku cijenu
a cijene g36 i vhs i nisu prerazlicite samo se tako prezentiraju
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 20:13   #46
E vidiš a ja sam čuo da manje trza od G-36 i niko nije spominjao obraz,.
Jesi siguran da cijene nisu prerazličite i da nije razlika 5000 kn.
Iz tvojeg pisanja se prvo može pomisliti da si ti pucao iz puške,a onda napišeš kako su ovi koji su pripadnici SPN VP samo manekeni i iz toga ti zaključuješ da puška nevalja i da to tebi govori sve.

Da si čitao postove onda bi vidio da je puška poslana u Afganistan.

Daj mi reci ko bi trebao odlučivati što če vojnik nositi,pa di bi došla ta vojska da ispunjava želje,čestitke i pozdrave.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 20:17   #47
I šta ste zapeli svi za tu G-36 kao da je sveto pismo kao da ju nose sve vojske svjeta osim HV-a.
Ljudi rade nešt korisno za državu a vi samo pljujete po tome zato i jesmo na začelju svega jer znamo samo popljuvati onog koji uspije nešt napraviti.

Ako ste svi toliko pametni i sve znate šta niste sami napravili pušku i prodali je MORH-u.

Najlakše je kupiti izvana to zna i moje djete ali treba to i platiti.

I kada su pravili pištolj HS svi su isto po njima pljuvali kaj budu oni u tam nekoj šupi napravili sada im svi zavide.

Neće nas sutra napasti marsovci da nam treba odmah savršena puška u svojih 60 godina postojana ni H&K nije od prve napravio savršenu pušku,britanci vjećito nešt prepravljaju na svojoj SA80/L85.
Nego bi sada u hrvata to trebala biti odmah savršena puška bez ijedne mane.

Zadnje uređivanje kopriva-vk : 09.09.2009. at 20:24.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 21:24   #48
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post
nije prilagođena za ljevake,kod pucanja previse trzaja i udarca se osjeti naobrazu,zatvarac je kopiran u zadnji cas iz g36,grije se ko luda ali se to ne vidi na youtubeu,nisu dali deckima iz bivse atvp da sami istestiraju oruzje vec su im sluzili ko manekeni sto meni govori najvise
volio bi da imamo svoju proizvodnju barem cijelog raspona pjesackog naoruzanja i streljiva ali nisam ni za kupovanje domaceg po svaku cijenu
a cijene g36 i vhs i nisu prerazlicite samo se tako prezentiraju
Jesi pucao iz nje?
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 21:29   #49
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
I šta ste zapeli svi za tu G-36 kao da je sveto pismo kao da ju nose sve vojske svjeta osim HV-a.
Ljudi rade nešt korisno za državu a vi samo pljujete po tome zato i jesmo na začelju svega jer znamo samo popljuvati onog koji uspije nešt napraviti.
Svaka čast!
I ako je naše gore, trebamo reći da je bolje, ljudi moji što mi volimo sami po sebi pljucati, pa kad si vidio srbina da pljuje po svojem oružju, amera, ili koga drugog, samo mi svoje ne cijenimo. Ja jesam za VHS, i da bude gori od G36, opet trebamo svoje kupit. A ni taj H&K G36, ne bi bio tako sjajan da ga je proizveo neki deda Mate i da mu je ime GŽNJ-36.
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 22:30   #50
http://www.militarium.eu/article.aspx?ID=1566

evo našao sam neki link, ali ne piše mnogo
__________________
Bender: *snore* "Kill all humans...Kill all humans...Must kill all hu..." - Fry: "Bender, wake up!" -Bender: "I was having the most wonderful dream! I think you were in it."
bbaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 22:34   #51
Nemojte se uopće uzbuđivati jer kao i papir tako i tastatura trpi sve.Pa i gluposti .Nebi čovjek rekao da toga ima u Hrvatskoj.
Neko napiše glupost o testiranju tj. netestiranju puške i to kao epidemija krene po mreži. I te se ordinarne gluposti prenose kao dogme. Jednostavno nevjerojatno.
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 23:01   #52
Koliko jedni kude toliko drugi hvale a nigdje sredine
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 23:16   #53
Quote:
Neko napiše glupost o testiranju tj. netestiranju puške i to kao epidemija krene po mreži. I te se ordinarne gluposti prenose kao dogme. Jednostavno nevjerojatno.
Najgore je što skoro većina povjeruje da je to istina.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 23:51   #54
i šta je istina na kraju???
__________________
Bender: *snore* "Kill all humans...Kill all humans...Must kill all hu..." - Fry: "Bender, wake up!" -Bender: "I was having the most wonderful dream! I think you were in it."
bbaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 06:41   #55
vi bi da vam napisem ovdje imena ljudi koji su mi ovo rekli!!?
pohledajte slike naslovnica hrvatskog vojnika pa cete znati o kome je rijec.
kada jedan od glavnih konstruktora zabezeknut kaze deckima koji su trazili da ispucaju iz puske u razumnom tesnom periodu 20000 kom metaka da ta puska nije predviđena za toliko metaka onda vam to sve govori
ja bi bio najsretniji da nai naprave odlicnu pusku i da napokon imamo standardizirano naoruzanje ali kupovati macka u vreci nama se ne isplati jer mi nismo bogati britanci da si mozemo priustiti luksuz potrositi jos milijardu dolara na prepravke
nek je testiraju i poboljsavaju jos par godina i kad ce sve na njoj biti rijeseno(kao npr kocnica i regulator paljbe)onda je neka nasa vojska kupi a dotad imamo za nase ljude u misiji dovoljno pusaka a doma se mozemo igrati sa kalasima
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 06:46   #56
Quote:
ML_croman kaže: Pogledaj post
Jesi pucao iz nje?
a tko iz vojske je uopce pucao iz nje!?
par ljudi mozda i to premalo da bi moglo nesto konkretno reci.
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 06:52   #57
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
E vidiš a ja sam čuo da manje trza od G-36 i niko nije spominjao obraz,.

vibracije i grijanje puske se osjeti na obrazu

Jesi siguran da cijene nisu prerazličite i da nije razlika 5000 kn.

da

Iz tvojeg pisanja se prvo može pomisliti da si ti pucao iz puške,a onda napišeš kako su ovi koji su pripadnici SPN VP samo manekeni i iz toga ti zaključuješ da puška nevalja i da to tebi govori sve.

decki iz (po novom specijalne satnije vojne policije)nisu manekeni ali su to pokusali i na neki nacin uspjeli napraviti od njih jer m nisu dozvolili testiranje vec samo slikanje s vhs

Da si čitao postove onda bi vidio da je puška poslana u Afganistan.

a ti si je vidio i koristio u afghanistanu!?
ja sam se ne tako davno vratio iz afghanistana a imam i sad tamo hrpu prijatelja i kolega i jos mi je nitko nije spomenuo

Daj mi reci ko bi trebao odlučivati što če vojnik nositi,pa di bi došla ta vojska da ispunjava želje,čestitke i pozdrave.
ekspertna grupa iz osrh koja bi trebala dati pusku na testiranje vojnicima bez pritisaka na njih i uvaziti njihove zamjerke
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 06:55   #58
malo mi se shebala zadnja poruka,
oprostite na tome a i zurim na posao
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 10:58   #59
Ajde onda napiši kolika je cijena G36.
Quote:
specijalne satnije vojne policije
Htio si napisati "satnija za posebne namjene".
Quote:
ekspertna grupa iz osrh koja bi trebala dati pusku na testiranje vojnicima bez pritisaka na njih i uvaziti njihove zamjerke
A koji to vojnici bi trebali odlučivati,koliko ima stručnjaka po tom pitanju,misliš ako si vojnik da si odmah stručnjak za oružje.
Quote:
kad ce sve na njoj biti rijeseno(kao npr kocnica i regulator paljbe)onda je neka nasa vojska kupi a dotad imamo za nase ljude u misiji dovoljno pusaka a doma se mozemo igrati sa kalasima
Jesi li ti siguran da neće to sada biti rješeno vidiš ja imam saznanja da se radi na tome.
Meni se čini da bi se onima u misijama bilo teško rastati od onoga šta nose sada.
Pa nemožemo se vječito igrati sa kalašima vjerojatno ti je poznato da smo u NATO-u,pa da treba neke standarde i ispoštovati.
Šta ako se bude stalno povečavao (a navodno hoče) broj ljudi u misijama hočemo li za njih kupovati još G-36 bogata smo država,pa možemo tako

Neki za pušku kažu drukčije,ali ti si stručnjak i na osnovu slika donio si zaključak da ta puška nevalja da sam na tvome mjestu tražio bih mjesto u stručnoj komisiji za nabavke.
Uostalom ako ti to sve znaš napiši ljepo pismo ministru,načelniku GS HV,HS Produktu i reci da ti imaš bolja rješenja i problem rješen ili im ukaži na te njihove nedostatke,ako ni to neupali onda idi direktno kod vrhovnog zapovjednika i ukaži mu da smo kupili šrot od puške on je sada u điru i možda preduzme nešto.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 11:46   #60
Quote:
ML_croman kaže: Pogledaj post
Svaka čast!
I ako je naše gore, trebamo reći da je bolje, ljudi moji što mi volimo sami po sebi pljucati, pa kad si vidio srbina da pljuje po svojem oružju, amera, ili koga drugog, samo mi svoje ne cijenimo. Ja jesam za VHS, i da bude gori od G36, opet trebamo svoje kupit. A ni taj H&K G36, ne bi bio tako sjajan da ga je proizveo neki deda Mate i da mu je ime GŽNJ-36.

Pitanje je koliko gori...kupovina VHS bi bila opravdana smo ako bi puška bila 10-15% lošija od G36 (u smislu trajnosti, jačine trzaja i sl.), a u isto vrijeme 40% jeftinija. Jer ipak trebamo jedno 20.000 VHS da zamijeni sve kalaše, kako kaže Vukelić zvani Branko.

Iako, kad i ako se donese odluka o nabavci VHS, zaboravljamo da se neće odmah naštancat svih 20000 komada, već će vjerojatno ići u tranšama, po 1000 ili 2000 godišnje. Onda se može nakon par godina pristupit nekim modifikacijama ako bi bili uočeni neki nedostaci...tako je i vani, šta, imaš M16A1 i sl. To treba očekivat jednog dana, VHS A2 ili sl.

Trebali bi napravit i 7.62mm verziju da se potroši sva sila streljiva koje imamo, nešto ala FN Mk17, i to da bude zamijenjiva, promijeniš cijev i zatvarač i imaš natrag 5.56.
__________________
DUNCO - Legendarni seljanin-monstrum koji je goloruk izbacio Nijemce iz Gornje Razj*bavine i Oštropi**e Sinjske
Dunco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.