Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2004., 21:59   #41
Quote:
Vuco kaže:
Pa, evo ovih dana Opel će otpustiti po 4.000 radnika u Bochumu i Ruesselsheimu. Ukupno znači 8.000 radnika, 8.000 obitelji bez kruha. Ali, da se razumijemo, otpuštati će se samo radnici, a ne tamo one glavonje, "manageri", koji su eto uspjeli bankrotirati jedan Opel. Takvi dobivaju i po 10 milijuna € otpremnine.
Ima jedna mala ali bitna razlika. Kad i ako njemački sindikati pozovu na štrajk solidarnosti -svi će njemački štrajkati.
Za sada su štrajkali samo pogođeni radnici. A ovdje...????

Tada će svi razmiliti o drukčijem rješenjima.

Sve mi se čini da je to (mala) američka osveta Nijemcima koji ih više ne podržavaju baš u svemu.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 22:04   #42
Meni se čini da sam čula kako će otpuštati baš stručnjake, inžinjere, menagere i brojka je oko 12000, čini mi se.
Ali ti otpusti su vezani uz neke druge razloge a ne upropaštavanje tvrtki kao kod nas. Iako to onom otpuštenom niš' ne znači.On je na cesti, ovako i onako.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 22:11   #43
Re: Re: Re: Re: ZDENKA pred bankrotom.

Quote:
Djura S. Zlikovski kaže:
Kakva mafija??? Ne drzi mafija tecaj kune. Kad sam prije nekog vremena pisao kako treba kunu srusiti da se smanji vanjskotrgovinski deficit i poveca izvoz onda ste svi cmizdrili zbog sirote raje koja nece moci otplacivati kredite za auta. Nisam vas onda cuo, bako, kako se gorljivo zalazete za izvoznike. A sad vam je mafija kriva.

Kakav bulshit. Iskoristili bi svaku priliku da serete po hrvatskoj vlasti.
ali mi je promaknuo taj tvoj upis!
Jer ja ZNAM da je ovaj tečaj kune nategnut i da šteti ali...mene nitko ne pita!
A glede mafije. To ti narod ovak priča:
Svaka država ima mafiju, samo u Hrvatskoj mafija ima državu.Pa tuži me.. do smrti (s obzirom na moju dob) možda će se i održati prvo ročište!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 22:21   #44
Quote:
baka kaže:
Meni se čini da sam čula kako će otpuštati baš stručnjake, inžinjere, menagere i brojka je oko 12000, čini mi se.
Ali ti otpusti su vezani uz neke druge razloge a ne upropaštavanje tvrtki kao kod nas. Iako to onom otpuštenom niš' ne znači.On je na cesti, ovako i onako.


Bako ne diraj te se u stvari koje qurca ne razumijete.
Quinquaginta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 22:54   #45
Re: Re: Re: Re: Re: ZDENKA pred bankrotom.

Quote:
baka kaže:
Svaka država ima mafiju, samo u Hrvatskoj mafija ima državu.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 22:56   #46
Quote:
Quinquaginta kaže:
Bako ne diraj te se u stvari koje qurca ne razumijete.
A ti se ne razumiješ ni u to.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 23:01   #47
Quote:
Simona kaže:
A ti se ne razumiješ ni u to.
Vrlo vjerojatno, posto za pravo rec nisam nikad bio licem u lice s njim,.... al' mi zato ti mozes prenijet sve cari takvih bliskih susreta.
Quinquaginta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2004., 16:45   #48
Quote:
crtica kaže:
Vuco, istina je to...i General Motors planira otpustiti 12.000 radnika u Europi, no ovdje je to ravno smrtnoj presudi za većinu ljudi (iznad 35 ponajviše, sa obiteljima) jer nemaju gotovo nikakvu socijalnu zaštitu i perspektivu za naći novo zaposlenje, pa ako iza sebe nemaju niti bilo kakvu obiteljsku podršku (financijsku), situacija je bezizlazna...to je ono strašno u cijeloj priči...a cjelokupna socijalna-kršćanska Hrvatska se ponaša kao autist koji prolazi pored prosjaka na cesti, osjeti grižnju savjest, no brzo se oporavi kad uletiš u dućančić i kupi novi mobitel...sve do novih izbora kad se obećavaju brda i doline...
Ma, kužim ja to, a i nije ono na što sam mislio ukazati u svom postu.
To ide na propuste u moderniziranju (design je, ako se ne varam, isti kao onaj kada sam bio dijete), propusti u marketingu itd. Uglavnom, ista stvar kao i s njemačkim Opelom, koji je nekoć bio SILA upravo ovdje u sjevernozapadnoj Njemačkoj. Ja ne znam gotovo nikoga tko nije vozio nekog od Opelovih modela.

Ono kaj mi ide na živac je kada neki koji nisu vidjeli ništa, osim ona dva brda oko svog sela, šire spike o Argentinama i mafijama, a takva su stvari gotovo svakodnevnica i u Njemačkoj i u EU.
Vuco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2004., 17:31   #49
Quote:
Simona kaže:
Ima jedna mala ali bitna razlika. Kad i ako njemački sindikati pozovu na štrajk solidarnosti -svi će njemački štrajkati.



Sve mi se čini da je to (mala) američka osveta Nijemcima koji ih više ne podržavaju baš u svemu.

__________________
kući
Akcija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 08:30   #50
Quote:
Simona kaže:
mi se čini da je to (mala) američka osveta Nijemcima koji ih više ne podržavaju baš u svemu.
Sve se meni cini da Hrvatskoj nema naprijed dok ne pocrkaju oni zadojeni komunistickim razmisljanjem (poput gore citirane).

Quote:
The job cuts come as the latest blow to carmaking in western Europe that is desperately trying to cope with a toxic mixture of stark currency headwinds, high labour costs and intense competition in weak car markets.

Quote:
Germany accounts for 20 percent of the European business's revenue and ``50 percent of our costs,'' General Motors Chief Financial Officer John Devine said on a conference call. ``It's not a great balance.''

Since September 1999, General Motors' Western European market share has fallen to 9.7 percent from 11.5 percent, while Toyota almost doubled its share to 5.1 percent, leading growth in Asian carmakers' combined portion of the European market to 17.4 percent from 14.7 percent.
Quote:
Aribert Guenther of the employees' council at German carmaker Opel reacts to the loss of 12,000 jobs in Europe as GM overhauls its money-losing Opel, Saab and Vauxhall operations.
http://www.detnews.com/2004/autosins...a01-304979.htm

http://quote.bloomberg.com/apps/news...d=akh8w_Dh.xA8

http://www.reuters.co.uk/newsPackage...ection=finance
__________________
Odstranite perje sa ptice trkacice, prelijte je marinadom od maslinova ulja i provansalskih trava i ostavite u hladnjak da odstoji. Otvorite bocu Ozujskog i popijte polovicu sadrzaja na eks. Tada bocu nabijte ptici trkacici u dupe i polozite ju na nauljenu tavu. Poslozite malene krumpire premazane maslacom oko ptice. Pecite na 210 stupnjeva oko sat i dvadeset.
Djura S. Zlikovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 08:35   #51
Quote:
Vuco kaže:
Ono kaj mi ide na živac je kada neki koji nisu vidjeli ništa, osim ona dva brda oko svog sela, šire spike o Argentinama i mafijama, a takva su stvari gotovo svakodnevnica i u Njemačkoj i u EU.
__________________
Odstranite perje sa ptice trkacice, prelijte je marinadom od maslinova ulja i provansalskih trava i ostavite u hladnjak da odstoji. Otvorite bocu Ozujskog i popijte polovicu sadrzaja na eks. Tada bocu nabijte ptici trkacici u dupe i polozite ju na nauljenu tavu. Poslozite malene krumpire premazane maslacom oko ptice. Pecite na 210 stupnjeva oko sat i dvadeset.
Djura S. Zlikovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 08:40   #52
Quote:
Vuco kaže:

To ide na propuste u moderniziranju (design je, ako se ne varam, isti kao onaj kada sam bio dijete), propusti u marketingu itd.
Zdenka je bila pred šest godina otpisana, dugovi koje im ostavila bivša uprava premašili vrijednost cijele Zdenke, samo zbog entuzijazma uprave i radnika i nade da će im netko pomoći se i održala
a ti svoje nebuloze o dizajnu lupaj kome želiš, jer pojma nemaš, ni što je tradicija, a najvjerojatnije ni što je kravlji sir, samo ovčji i kozji
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 08:42   #53
Crtice, a di si ti to u Europi da nema socjialne zastite?
__________________
Odstranite perje sa ptice trkacice, prelijte je marinadom od maslinova ulja i provansalskih trava i ostavite u hladnjak da odstoji. Otvorite bocu Ozujskog i popijte polovicu sadrzaja na eks. Tada bocu nabijte ptici trkacici u dupe i polozite ju na nauljenu tavu. Poslozite malene krumpire premazane maslacom oko ptice. Pecite na 210 stupnjeva oko sat i dvadeset.
Djura S. Zlikovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 08:44   #54
Quote:
go2slep kaže:
Zdenka je bila pred šest godina otpisana, dugovi koje im ostavila bivša uprava premašili vrijednost cijele Zdenke, samo zbog entuzijazma uprave i radnika i nade da će im netko pomoći se i održala


Quote:
go2slep kaže:
a ti svoje nebuloze o dizajnu lupaj kome želiš, jer pojma nemaš, ni što je tradicija, a najvjerojatnije ni što je kravlji sir, samo ovčji i kozji


Sto bi im itko pomago kad imaju tradiciju i kravlji sir????

__________________
Odstranite perje sa ptice trkacice, prelijte je marinadom od maslinova ulja i provansalskih trava i ostavite u hladnjak da odstoji. Otvorite bocu Ozujskog i popijte polovicu sadrzaja na eks. Tada bocu nabijte ptici trkacici u dupe i polozite ju na nauljenu tavu. Poslozite malene krumpire premazane maslacom oko ptice. Pecite na 210 stupnjeva oko sat i dvadeset.
Djura S. Zlikovski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.