Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2006., 12:53   #101
Quote:
enigma kaže:
Ja ih volim ovako:

izrendam ih, posolim, pobiberim i umijesam sa brasnom, vodom i jajima. Zlicom vadim i pecem u tavi. vrlo jednostavno ali ukusno.
I ovo bilježim. Hvala.
starosjedilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 13:06   #102
narezi tikvice na tanje ploske, poprzi ih sa cesnjakom. Kad su gotove prelij preko skuhane tjestenine (tople) i posipaj naribanim sirom.
Mozes posipati parmezanom (ili nekim slicnim sirom) pa jesti odmah ili posipati nekim masnijim sirom pa zapeci u pecnici.
mislim da je recept s coolinarike (htjela sam staviti link, ali ga nisam uspjela naci)
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 13:20   #103
Quote:
zlocestoca kaže:
narezi tikvice na tanje ploske, poprzi ih sa cesnjakom. Kad su gotove prelij preko skuhane tjestenine (tople) i posipaj naribanim sirom.
Mozes posipati parmezanom (ili nekim slicnim sirom) pa jesti odmah ili posipati nekim masnijim sirom pa zapeci u pecnici.
mislim da je recept s coolinarike (htjela sam staviti link, ali ga nisam uspjela naci)
Ni ovo nije loše. Samo, hm .. hoći li i ja, nakon što kušam to, postati zločest?
starosjedilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 14:09   #104
ja sam nasjeckane na kockice dodavao u bolognese. isto sam radio i s patlidžanima.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 14:47   #105
Quote:
Khan kaže:
ja sam nasjeckane na kockice dodavao u bolognese. isto sam radio i s patlidžanima.
Tikvice u umaku za špagete smo već spomenuli, ali interesantna je ideja s patlidžanima. Bilježim.
starosjedilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 15:01   #106
Quote:
starosjedilac kaže:
Ma vjerojatno ima svugdje gdje prodaju sjemenke, samo ja nisam obraćao pažnju. Pinjol sam uglavnom konzumirao u prirodi, kao i ti, dolje na moru.
Dolac, trbuh di imaš svu silu štandova sa začinima...mislim da ih tamo ima

Tikvice možete dinstati i sa rajčicama...ono nasjeckati bijeli luk, dinstati na maslinovom, dodati naribane tikvice, nakon nekog vremena dodati i rajčicu (frišku, samo blanširanu i oguljene kože, nasjeckanu na komadiće), te sve tako lagano kuhati, dok voda ne iskuha. Dodati po volji, soli, papra, a tko voli, i neko začinsko bilje dok se jelo kuha (lovor, ružmarin, peršin). Može se i patlidžan na kockice narezan staviti. Najfinije mi to s rižom poslužiti.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 16:16   #107
imali smo u ljeto veeeeeliki topic o tikvicama i bučkama
ne stignem sad tražiti (zbog poznatih razloga )
ima podosta recepata
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 16:19   #108
e, i ovo

MUFFINI OD TIKVICA
- 25 dkg mladih, zelenih tikvica, očišćenih i sitno naribanih
- 10 dkg ribanog sira (gaude, ementalera,..)
- 3 žlice ulja
- 1 dl mlijeka
- 10 dkg svježeg sira (može i onaj sa nasjeckanim travama)
- 2 jaja
- 20 dkg brašna
- ½ praška za pecivo
- sjeckan list peršina
Tikvice ostavite 15-tak minuta na cjedilu i ožmičite. Sve zajedno brzo umiješajte.
Stavite u kalupe na 2/3 visine. Pecite na 180 stupnjeva.


a super mi je i musaka uobičajena i musaka sa gljivama
i kad se napune sa sirmo pa zapeku
ma čuda se mogu radit od tikvica
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 16:25   #109
ipak, evo
https://www.forum.hr/showthread.php?t=107687
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 17:50   #110
Evo baš sam ih ugurala u pećnicu u obliku nekog složenca s krumpirom.
Red kuhanog krumpira na ploškice u vatrostalku,pa ponekad narezuckam jaje pa preko tog izribam tikvice,pa malo bešamela polijem(nekad razmutim jaje u beš.),pa malo sira naribam,pa opet malo krumpira na ploškice,pa tikvice,bešamel,sir,pa opet krumpir,sir,bešamel(bla,bla) i pospem origanom...peckam oko pol sata do 40-ak min,ne prejako ,da se "uhrskavi"površina.......
A juhica od ribanog krumpira i tikvica je mljacccccccc......
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 23:33   #111
ovo je moj nabrzaka recept:
staviti kuhati rižu, kad počne kuhati dodati narezane tikvice (kockice, ploškice, ovisno o veličini) mogu se kuhati posebno ali zašto mazati suđe, kad je gotovo dodati kukuruz, peršin i naribani sir koji se malo rastopi od tople riže i gotovo
naranđica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 10:22   #112
Ja sam jednom davno kuhala rižot s tikvicama po Vegetinom receptu, rižica, tikvice, bijelo vino, kopar, maslinovo ulje sol, papar....
Sve je bilo fino dok nisam došla do jedne žlice Vegete, reko' ajde, valjda znaju kaj rade.... Više nije bilo jestivo, pa sam sve hitila.
Ali ovaj osnovni recept bez Vegete možete isprobat
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 22:49   #113
One na roštilju su odlične.

Ja ih poslije začinim sa paprom, češnj., perš., malo trava (origano i provansalsko), masl. uljem i accettom balsamicom.

Tako začinjeno treba odstajati 1-2-sata da se okusi sljube. Prste lizati.
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 22:54   #114
U roru:

na listiće izribati tikvice i sve ih pobrašniti.

Redati ih u namašćen protvan i svaki red malo posoliti.

Na maslin. ulju i maslacu prepržiti mrvice i presuti preko tikvica.

Peći tako suho u pećnici 30 - 40 min.

Pečeno pustiti 10-15 min da se malo ohladi, pa preliti kiselim vrhnjem u kojem se toćao češnjak bar toliko dugo koliko je trajalo pečenje.

Izvrsno je i toplo i hladno.
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 13:02   #115
Question BUČE I ŠTO SA NJIMA???

Ostala sam malkice zbunjena raznovrsnošću buča tj, bundeva, tako da me zanima koje su vrste najbolje za jesti, kuhati, recepti za jela, kolači, rakija od buča i sve što se može raditi od njih.....i sličke molim.
Hvala svima
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 19:12   #116
u principu, za slatka jela i juhe sve one koje su iznutra žute/narančaste/crvenkaste, a za slana jela one koje su bijele iznutra. opet, nije pravilo jer se rižoto radi od žutih.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 19:26   #117
sviđa mi se tema, i mene zanima više o bundevama...

tikva puterica..


nju narežem na kockice i ispečem u pećnici- nabacim malo maslaca na nju.... jako je ukusna, slatkasta.. jedem ju samu, al mislim da bi bila super prilog uz neko meso..

i to je uglavnom sav moj izlet među tikve..

zanimaju me one male- bijele/zelene/narančaste/...

također- jednom sam negdje jela neku pohanu buču, bila je intenzivno narančasta., vrlo mekana i slatka.. al ne znam točno koja je to vrsta bila..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 00:03   #118
a evo i teme na bezmesnoj kuhinji:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=384141
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 10:29   #119
tema je prastara, ali aktualna.....sezona je tikvica, jučer sam ih dobila pa valjda jedno 3-4 kg, svježe ubranih!

malo sam tražila novih ideja kako ih potrošiti, al mislim da ću se držati ipak svojih uobičajenih načina na koje spremam tikvicu.
obično to bude juha od tikvica, varivo s vrhnjem, pohane, na roštilju, rižoto, pogačice i dinstane..... e sad što od toga, vidjet ću, imam još par sati odluke....

ovdje sam vidjela neke stvarno zanimljive ideje...samo da izdvojim punjene tikvice kuhane u jogurtu....libanonska kuhinja http://www.coolinarika.com/tag/tikvi.../recept?page=1
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 10:53   #120
Od tikvica je dobar i džem.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.