Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2008., 13:21   #61
Kakve su to walking ture, mislim kako su organizirane itd molim detalje.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 20:27   #62
diocletianpalacetour.com

alga odakle si
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 15:21   #63
dragi vodiči, šta mislite o ovome??? http://www.availableguides.com
grizzligirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 13:13   #64
Pomoć, netko je spominjao pitanja što kruže a tiču se ispita iz prof. Belamarića. Bio bi zahvalan ako bi mi ih neko proslijedio. Znali netko kolika je bila prolaznost tečaja koji je bio u prosincu na Efst.
dino20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 10:32   #65
availableguides mi se čini ok.
Sigurno je da će se time izbjeći da ako je vodič dosta zauzet da ga se zove 5 puta za već zauzeti termin pa on mora odbijati agenciju i onda ga više ne zovu.
Iako mislim da će trebati nešto vrimena da to zaživi, ali to je tako na svakom početku i još ako dodamo ovu krizu.......

Šta ostali kažu?
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 14:21   #66
koliko sam razgovarala sa vodičima svima se to čini nekako bezveze. ja osobno smatram da je to odlična ideja jer sam sama planirala napraviti taku neku stranicu, ali eto preduhitrili su me

ali se razmišljam da li se uključiti u to. članarina im je pre pre visoka, kao da se žele na brzinu obogatiti.
zamjeram što je stranica samo na hrv i eng jeziku. ipak, kada se žele ozbiljno baviti s tim mora biti stranica na više jezika, barem još njemački i talijanski.

u svakom slučaju dobra ideja sa previsokom cijenom. standardno za naš turizam
grizzligirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 16:02   #67
Čuj oni mogu od jednog vodiča dobiti članarinu za jednu godinu ali ako ne bude bukinga tj ako oni ne naprave dobar marketing dogodine će dobiti 0.
Trebalo bi im biti u cilju da vodiči imaju buking i da ih sa sa vrimenom više učlani. Pa viti ćemo. Provjeravala sam i ljudi bi trebali biti ok.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 15:32   #68
Jedna moja grupa je trebala vodiče za drugu županiju. Preko available sam ih našla i to jednoj kolegici za jedan dan a drugu su trebali za četiri dana.
Eto, morala sam brzo naći tko je koji dan slobodan i preko available ih našla za minut.
Cure su samo od mene isplatile članarinu
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 06:03   #69
Imam jedno nekoliko pitanja:

1. Zna li netko koliko košta tečaj u Zadru?
2. Održava li se u pravilu svake godine ili se zna dogodit da se ne skupi dovolnjo kandidata(mislim na Zadar)?
3. Općenito, dobije li se kakva literatura iz koje se uči ili je to po principu što uloviš na predavanjima?

S obzirom da ne mogu naći posao nakon završenog studija kroatistike i povijesti, a ne mislim doma sjediti i čekati (premda ni nije toliko puno prošlo od diplome), sve više razmišljam o tome da poduzmem nešto za sebe. A posao vodiča me iznimno interesira. I Zadra sam tako da je to opcija!

Bila bih Vam zahvalna na bilo kakvim početnim informacijama jer sam u vezi istog, tj. kako kada, gdje i što u vezi ovog tečaja....tabula rasa!!!

Unaprijed hvala!!!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 09:25   #70
Čitam i čudim se.
Dugi niz godina sam radila kao vodič u svojstvu vanjskog suradnika jedne naše velike agencije.
Vodila sam ture po Rusiji,Velikoj Britaniji i manje po ostatku Europe,ture po našoj sadašnjoj ,a i bivšoj državi.
Istina je ,kao i obično,negdje u sredini.
Posao vodiča je težak ako vodite duge ture,veći dio godine ste na putu,izloženi velikom stresu i odgovornosti.Istina - dobro se plaća. Ali traži puno znanja,usavršavanja,stalnog učenja...
Ako vodite gradske ture posao je puno lakši,ali na žalost obavlja se aljkavo,neupućeno,površno...
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 17:07   #71
hej ljudi! zanima me je li netko turistički vodič u zagrebu? i da li ima posla? ozbiljno razmišljam o polaganju stručnog ispita i jako me privlači takav posao, ali nisam sigurna da li ima posla u zagrebu? i da li je također sezonski ili ga ima kroz cijelu godinu? bolje mi zvuči opcija samostalnog vodiča preko udruge, ili se varam?
novaaak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 09:57   #72
ima li ko slobodan za Dubrovnik 13.10 - oko 11h jedno razgledavanje....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 15:09   #73
U Zadru se trebaš javiti na filozofski a za savjete pitaj u udruzi vodiča.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 16:45   #74
Kakva je bila sezona ljudi?
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 17:41   #75
za odličnog vodiča, odlična!
kao što rekoh nekad davno, vodiči koji su uskočili u mašineriju puni su ko' brod.
svatko tko je kvalitetan vodić koji se pokazao kroz godine i koji govori tri strana jezika, ne može loše odraditi sezonu. 120 - 150 dana je jedna optimalna brojka koja se da rastegnuti. ima i takvih koji još rade, pa božić, pa n.g. ...pa malo pauze do uskrsa i onda opet štampanje love! dovoljno za nissan qashqai!
lll is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 11:06   #76
Ja sam zadovoljna, imala sam više nego šta sam planirala. Doduše morala sam ih nekoliko odbiti jer se nije moglo iskombinirati, ali šta se može.
Sve u svemu ok.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 11:40   #77
sezona je bila jako cudna. amerikanaca, o kojima moji prihodi najvise ovise, bilo je i do upola manje nego 2007. i 2008., Skandinaca isto dosta manje ( osim norvezana, primjecuje se da njima recesija nist ne smeta )... Manche su manje nego prije, ukoliko se uzimaju dolari, takodjer pusiona... Al sve u svemu, ne toliko lose kao sto su nasi "eksperti" predvidjali...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 10:04   #78
slažem se s gornjim postovima. sezona je bila sasvim ok. naši "eksperti" su nas isprepadali na početku sezone, ali na kraju sve 5. ja sam imao ove godine više posla, nego ijedne godine prije (a radim od 2003.). morao sam čak odbijati naveliko ponude jer se nije stizalo...
da je bilo loše, ne bih bio sad u Mexicu i još mi ostalo za skijanje i još neko švrljanje po Aziji u 3. mjesecu nije da se hvalim
ali nije gotovo. ima Japanca ko u priči u Zagrebu cijelu jesen i zimu tako da tjedno imam sad po dva vođenja i zimi. otvorio obrt i sve super za sada...
u petak ujutro sam doma, popodne imam vođenje po Zagrebu, s jet-lagom
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 11:16   #79
Pa da bile su priče kao tko je imao jedno vođenje tjedno sad će jedno misečno itd
Kako ide sa obrtom? Interesira me kakva su davanja i porezi. Bila bi zahvalna na par informacija.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 11:33   #80
alga - obrt mozes otvoriti na 6 mj... tako da ti je usteda velika....

racunaj na oko 15 000 kn + racunovođa + još neke sitnice


sezona..... amera je bilo manje, francuzi i spanjolci su popravili tu kolicinu u broju al ne u potrosnji....
manča je podbacila max...
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.