Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2010., 13:34   #61
Post

Quote:
crofx kaže: Pogledaj post
Thx
Svakome savjetujem: educirajte se, uložite u sebe, pronađite strategiju koja vama odgovara, isprobajte je na demo 2-3 mjeseca, zatim na micro accountu (100 dolara je prikazano kao 10000) radi psihe pa tek onda live ako je sve proteklo u redu. Nema žurbe...

Shvatite forex kao posao, a ne kao hobi, i jedino ćete tako uspjeti. Mnogi započnu trgovati, a iza sebe imaju pročitana 3 posta na forumu i misle da će biti uspješni. Onda im još uleti i početnička sreća, pojačaju gas, i - nalete na zid.
Velika istina!

Quote:
ico1 kaže:
jer ako žele nešto ozbiljnije zaradit moraju koristit velike poluge (čak do 400:1)
Što je veći iznos manja poluga i manja šansa za gubitak.
Neznam od kuda ti ovo, od kada veća/manja poluga=veći/manji gubitak?

Normalno da je suicid početi sa 500$ i 1:500 polugom i trgovati na DAILY time frameu kad ti za takvo nešto treba veliki SL i lako možeš doći do margin call-a. Ja kada sam počeo startao sam sa 500$ i 1:500 ali sam trgovao na M15(15 minuta chart) i nema straha od margin calla niti velikog gubitka ako imaš plan sa npr 30-50pip stop loss i naravno dobru strategiju.

Ovo mi zvuči kao kad mi je frend rekao da "ako želiš puno dizat treba ti veći kapital" što uopće nije istina! Sa 500$ početnog kapitala, dobrim sistemom sa npr ciljem od 50 pips dnevno trgujući o.1 lot(1pip=1$) je 1000$ mjesečno. Uzevši u obzir dobar money managment u zaradi nema granice.

Recimo ovako u grubo:

- Prvi mjesec = start 500$ ,poluga 1:200, trguje se o,50lot (1pip=0.05$), cilj 50 pipa dnevno iliti 25$ dnevno = rezultat na kraju mjeseca +500$

- Drugi mjesec = start 1000$ ,trguje se sa 0,1lot(1pip=1$), cilj 50 pipa dnevno iliti 50$ dnevno = rezultat na kraju mjeseca +1000$

- Treći mjesec = start 2000$ ,trguje se sa 0,2lot(1pip=2$), cilj 50 pipa dnevno iliti 100$ dnevno = rezultat na kraju mjeseca +2000$

- Četvrti mjesec = start 4000$ ,trguje se sa 0,4lot(1pip=4$), cilj 50 pipa dnevno iliti 200$ dnevno = rezultat na kraju mjeseca +4000$

- Peti mjesec = start 8000$ ,trguje se sa 0,8lot(1pip=8$), cilj 50 pipa dnevno iliti 400$ dnevno = rezultat na kraju mjeseca +8000$

Jel vidite potencijal i rezultat u 5 mjeseci sa "samo" 50 pipa dnevno!
Ne treba ganjati više pipova dnevno, samo dizati lot-ove(po "pravilu") kako račun raste.

Ovaj primjer je bez povlačenja novaca, dakle sve zarađeno se koristi i u slijedećem mjesecu. Osnovni money managment. Samo sam htio pokazati što se može sa dobrim planom, sistemom i money managmentom napraviti u 5 mjeseci na forexu.

Bez žurbe...
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 17:47   #62
Quote:
JayDee kaže: Pogledaj post
Velika istina!







- Prvi mjesec = start 500$ ,poluga 1:200, trguje se o,50lot (1pip=0.05$), cilj 50 pipa dnevno iliti 25$ dnevno = rezultat na kraju mjeseca +500$

- Drugi mjesec = start 1000$ ,trguje se sa 0,1lot(1pip=1$), cilj 50 pipa dnevno iliti 50$ dnevno = rezultat na kraju mjeseca +1000$

- Treći mjesec = start 2000$ ,trguje se sa 0,2lot(1pip=2$), cilj 50 pipa dnevno iliti 100$ dnevno = rezultat na kraju mjeseca +2000$

- Četvrti mjesec = start 4000$ ,trguje se sa 0,4lot(1pip=4$), cilj 50 pipa dnevno iliti 200$ dnevno = rezultat na kraju mjeseca +4000$

- Peti mjesec = start 8000$ ,trguje se sa 0,8lot(1pip=8$), cilj 50 pipa dnevno iliti 400$ dnevno = rezultat na kraju mjeseca +8000$

Jel vidite potencijal i rezultat u 5 mjeseci sa "samo" 50 pipa dnevno!
Ne treba ganjati više pipova dnevno, samo dizati lot-ove(po "pravilu") kako račun raste.

Ovaj primjer je bez povlačenja novaca, dakle sve zarađeno se koristi i u slijedećem mjesecu. Osnovni money managment. Samo sam htio pokazati što se može sa dobrim planom, sistemom i money managmentom napraviti u 5 mjeseci na forexu.

Bez žurbe...
e to sam htio reći

To što 50 pipova dnevno 5 mjeseci konstano nije nimalo lako ostvariti, ako ne i nemoguće to je drugi dio priče.
onliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 00:48   #63
Eh, sve to lijepo zvuci ali da je meni samo 30 pipova dnevno ja bi bio najsretniji. koliko god se to u pocetku cinilo lako sa vremenom sve sto se vise provodi u forexu svijetu dolazi se do spoznaje koliko je to agresivno trziste i tezak psihicki posao, ujedno sa zakasnjem zelim svima uspjesnu Forex godinu!
hebivjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 10:11   #64
Quote:
hebivjetar kaže: Pogledaj post
Eh, sve to lijepo zvuci ali da je meni samo 30 pipova dnevno ja bi bio najsretniji. koliko god se to u pocetku cinilo lako sa vremenom sve sto se vise provodi u forexu svijetu dolazi se do spoznaje koliko je to agresivno trziste i tezak psihicki posao, ujedno sa zakasnjem zelim svima uspjesnu Forex godinu!
Jest, uzeo sam za primjer 50 pipova ali i sa 10 se može živjet, čarobna riječ je "konstantno"
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 13:10   #65
Šta mislite hoće li zlato ići gore u dogledno vrijeme, sad je na 1158 $
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 18:40   #66
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Šta mislite hoće li zlato ići gore u dogledno vrijeme, sad je na 1158 $
Dok god dolar bude slabio...

Pogledavši ovako na brzaka, ja bih kupio ako "probije" 1169

__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 23:07   #67
Watchdog closes retail forex loophole

By Gregory Meyer in New York

Published: January 12 2010 19:26 | Last updated: January 12 2010 19:26

A US markets watchdog is pushing deeper into fast-growing retail foreign exchange markets with rules that clarify a regulatory grey area.

The Commodity Futures Trading Commission will spell out its recently acquired powers to fight fraud in off-exchange currency trading available to small investors in a proposal to be published as soon as this week.

Its move finally closes a loophole in place since 2004 when a US appeals court ruled that the agency lacked jurisdiction in foreign exchange spot trading.

Congress addressed the loophole in 2008 but left the CFTC to write the regulations.

“[The CFTC] is getting the rules down on paper, because they’ve realised, ‘If we don’t delineate the rules, they get bent,’” said Glenn Stevens, chief executive of Gain Capital, the US-based company that runs Forex.com, an online trading site.

The rules bring fresh oversight to a small but expanding portion of the $3,700bn-a-day global foreign exchange market, according to Aite, the consultant.

Retail traders make up more than $125bn of that volume, up from $10bn in 2001, it estimates.

The CFTC has announced several foreign currency fraud cases in the past year.

In November it charged two salespeople with defrauding $190m from customers and allegedly spending it on seven luxury cars, a submarine, a houseboat and gambling.

After Congress agreed that the loophole should be closed, the National Futures Association, an industry-funded self-regulatory group, also tightened rules for retail currency dealers.

Last year the association raised dealers’ minimum capital requirements from $5m to $20m.

That move hastened industry consolidation and the number of NFA-registered foreign exchange dealers fell from 41 to 18.

The latest proposed rules will strengthen the CFTC’s authority over companies selling currency trading to retail traders, forcing them to register with regulators and disclose more to potential customers, according to a government official familiar with the proposal.

The CFTC would also get clear jurisdiction over most spot currency trades.

“All salespeople and everybody that deals with retail forex have to be registered with the CFTC,” said Larry Dyekman of the NFA.

“That’s going to be a big change to the forex industry.”

Copyright The Financial Times Limited 2010. You may share using our article tools. Please don't cut articles from FT.com and redistribute by email or post to the web.
http://www.ft.com/cms/s/0/97077034-f...nclick_check=1

da li ovo znaci da nece postojati market maker, navjerojatnije ne....samo ce valjda imati manji prostor za manipulacije....
kengur26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 01:38   #68
Quote:
JayDee kaže: Pogledaj post
Ja kada sam počeo startao sam sa 500$ i 1:500 ali sam trgovao na M15(15 minuta chart) i nema straha od margin calla niti velikog gubitka ako imaš plan sa npr 30-50pip stop loss i naravno dobru strategiju.

Ovo mi zvuči kao kad mi je frend rekao da "ako želiš puno dizat treba ti veći kapital" što uopće nije istina! Sa 500$ početnog kapitala, dobrim sistemom sa npr ciljem od 50 pips dnevno trgujući o.1 lot(1pip=1$) je 1000$ mjesečno. Uzevši u obzir dobar money managment u zaradi nema granice.


Forex istina
__________________
Godot, javi se!
Zazijavalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 12:26   #69
Quote:
Zazijavalo kaže: Pogledaj post
Da, i? Tipični članak nekoga koji se "opekao" ,koji nikada nije naučio trgovati ili mu je bilo preteško. Ovo gore je samo primjer.

"U doba zlatne groznice najviše su zarađivali oni koji su prodavali lopate i krampove"
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 22:30   #70
Plus500

Zanimaju me vaša mišljenja i iskustva o programu Plus500 (http://www.plus500.com/).
hbatrnek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 22:42   #71
Kak se zovu ti kokošari, jer ih nema na http://www.nfa.futures.org/basicnet/
Nebi ja u to ulagao, ništa nepiše od kuda su, koji imaju tim, gdje se nalaze.
Stranica mi je sumnjiva.
Na http://www.forexpeacearmy.com/public...ww.plus500.com ga neki opisuju kao scam.

Ja bi rađe uzeo nekoga od http://www.forex-ratings.com/
Barem si siguran.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 22:47   #72
WARNING
The Cyprus Securities and Exchange Commission (‘the Commission’) wishes to inform the investors that the company Plus500 Ltd:
1.
Has never been granted a license to operate in the Republic in accordance to PART II of the Investment Firms Law (Law Number 144(I)/2007).
2.
Ηas never been authorized by the Commission in accordance to PART XII of the Investment Firms Law (Law Number 144(I)/2007), which would have enabled it to provide investment services on a professional basis in the Republic of Cyprus, or to persons outside the Republic.
3.
Ιs not a bank established in the Republic, licensed by the Central Bank of Cyprus, and allowed pursuant to the above mentioned PART XII to offer investment and ancillary services.
4.
May not operate in the Republic in the investment services sector through a branch nor provide cross border investment services pursuant to PART IX of the Investment Services Law (Law Number 144(I)/2007).
Finally, the Commission urges the investors, before doing business with Investment Firms, to consult its Web Site (http://www.cysec.gov.cy/default_en.aspx) to confirm the companies which have license to offer investment and ancillary services in the Republic.


Nicosia, 04 December 2009

Ljudi ne zaletavajte se da ne ostanete bez para, kolko vidim dotični iskaču sa svake stranice.. oprez!
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 01:23   #73
Quote:
JayDee kaže: Pogledaj post
Da, i? Tipični članak nekoga koji se "opekao" ,koji nikada nije naučio trgovati ili mu je bilo preteško. Ovo gore je samo primjer.

"U doba zlatne groznice najviše su zarađivali oni koji su prodavali lopate i krampove"
Možda čovjek prodaje robote u vrijeme Forex groznice.
__________________
Godot, javi se!
Zazijavalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 09:35   #74
Quote:
Zazijavalo kaže: Pogledaj post
Možda čovjek prodaje robote u vrijeme Forex groznice.
Pa to sam i htio reći s tim. Anyway, kad bi robot mogao raditi kako treba dugoročno svi bi bili bogati. Nema robota na tržištu kojeg nisam testirao i pogledao "ispod haube".
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 14:24   #75
Quote:
JayDee kaže: Pogledaj post
Pa to sam i htio reći s tim. Anyway, kad bi robot mogao raditi kako treba dugoročno svi bi bili bogati. Nema robota na tržištu kojeg nisam testirao i pogledao "ispod haube".
Ti roboti su samo mazanje ociju. Ne vjerujem da ovi sta se prodavaju da su nesto bolji od onih sta sam i i sam napravio. Ja sam ih i napravio jedno tritesetak i to baziranih na razlicitim metodama koje sam pokupio sa Forex Factory i niti jedan nije bio uspjesan dugorocno, tako da ja osobno ne vidim nekog kruha u tome osim da ih sam ne pocnem prodavati, korisni su samo indikatori i kalkulacije koji se mogu isprogramirati. Sada se pocinju furati na umjetnu inteligenciju ali to je opet sranje. Za istrenirati umjetnu inteligenciju trebaju godine i godine i to opet nije garancija za uspjeh zbog toga sto je Forex trziste u nekim momentima totalno nepredvidljivo i reagira bez ikakvog smisla. Toliko o robotima
hebivjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 12:52   #76
Quote:
hebivjetar kaže: Pogledaj post
Ti roboti su samo mazanje ociju. Ne vjerujem da ovi sta se prodavaju da su nesto bolji od onih sta sam i i sam napravio. Ja sam ih i napravio jedno tritesetak i to baziranih na razlicitim metodama koje sam pokupio sa Forex Factory i niti jedan nije bio uspjesan dugorocno, tako da ja osobno ne vidim nekog kruha u tome osim da ih sam ne pocnem prodavati, korisni su samo indikatori i kalkulacije koji se mogu isprogramirati. Sada se pocinju furati na umjetnu inteligenciju ali to je opet sranje. Za istrenirati umjetnu inteligenciju trebaju godine i godine i to opet nije garancija za uspjeh zbog toga sto je Forex trziste u nekim momentima totalno nepredvidljivo i reagira bez ikakvog smisla. Toliko o robotima
Istina. NN(Neural Network) je isto mazanje očiju, sve šta NN jest je to da uspoređuje vektore iz prošlih dana/mjeseci i trenutne, kada se poklope tj kada se ponove EA otvori trade jer očekuje da će se ponoviti situacija. Sve se bazira na tome da se povijest ponavlja. Al ovi šta pišu da su roboti bazirani na NASA tehnologiji, A.I. itd su takve gluposti da je to presmiješno. Hvala Bogu na CLICKBANK-u i opciji povrata novca.
__________________
Printing money with Forex trading
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 23:43   #77
Ne šalji čovjeka na posao koji je stvoren za robota!

http://www.youtube.com/watch?v=x9Bjs99A0k0
__________________
Godot, javi se!
Zazijavalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 14:31   #78
Al ovo upravlja čovjek, Japanski kirurg, sa robotom koji se inače koristi u operacijama, stvarno je precizan! Pokreti su stvarno prirodni. Šta će nam ovo u Forexu?

http://www.davincisurgery.com/

http://www.cts.usc.edu/rsi-davincisystem.html
__________________
Printing money with Forex trading

Zadnje uređivanje JayDee : 17.01.2010. at 14:42.
JayDee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 19:05   #79
Quote:
JayDee kaže: Pogledaj post
Al ovo upravlja čovjek, Japanski kirurg, sa robotom koji se inače koristi u operacijama, stvarno je precizan! Pokreti su stvarno prirodni. Šta će nam ovo u Forexu?

http://www.davincisurgery.com/

http://www.cts.usc.edu/rsi-davincisystem.html
Baš to. Čovjek upravlja robotom. A čovjek mora biti japanski kirurg. Robot je tu samo da kompenzira drhtanje ruku.
Mislim da je i na Forexu isto tako.
__________________
Godot, javi se!
Zazijavalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 19:17   #80
Ovako imam pitanje malo/nedoumicu...
Naime početnik sam u forexu apsolutni, učim lagano stvari i vježbam na demo accountu

Nakon 5,6 dana vježbanja na demo accountu došao sam do zaključka da bez problema mogu dizati 8-10 kn po otvorenoj poziciji kratkoročnog trgovanja znači max 20-30 min..

Sada slobodno mi recite da sam glup ili me demantirajte al koliko ja vidim u tom skakanju odnosa valuta gore dolje, kada sam u plusu nekih 10-ak kn zatvorim i gotovo... Tako nekih 5-6 puta na dan i mjesečna dobit bila bi oko 2000-2500 kn..
Na demou vježbam sa polugom 1:200 i ulogom 25 eura
Slobodno mi recite da sam zabrijao da stanem dok nisam počeo sam pravom lovom.... Da li ovakav sistem može funkcionirati, ako netko ima iskustva i to...
Svaki savjet, pokuda su dobrodošli..
Maros is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.