Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2010., 01:36   #2081
nisam mislio na prave turističke goste na moru i slično. već na rođake i prijatelje koji dođu na nekoliko dana.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 10:03   #2082
pa i njih
 
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 10:31   #2083
počelo izdavanje biometrijskih putovnica ... ima li netko svježu informaciju od "izvora bliskih " o ukidanju viza za SAD ...navodno je to bio jedan od preduvjeta
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 10:39   #2084
počelo izdavanje biometrijskih putovnica...ima lo netko svježu informaciju od
"izvora bliskih" o ukidanju viza za SAD ... navodno je to bio jedan od preduvjeta
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 11:15   #2085
Mislim da ništa od ukidanja viza u dogledno vrijeme. Nešto je pisalo po novinama, prije mjesec-dva da su Ameri postrožili uvjete za uključivanje zemlje u visa-vavier program, i da su onaj postotak odbijenih viza smanjili, tako da HR više ne ulazi u taj postotak
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 11:24   #2086
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
¨ i da su onaj postotak odbijenih viza smanjili, tako da HR više ne ulazi u taj postotak
mene ovo zanima... o kakvom postotku se radi, ako nije problem da objasnis i sto to znaci?
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 15:11   #2087
Da se nadovezem na ulazak/izlazak iz Sengena 3mj 6 mj , ako zelimo ostati duze od 3mj u Sengenu tu dugotrajnu vizu/boravak kako li se vec zove trazimo u policiji zemlje u kojoj boravimo.Tako su meni rekli u Holandskoj ambasadi u Sarajevu. Najnormalnije udjemo u EU Sengen boravimo 3 mj i odemo na pšoliciju da se prijavimo za duzi boravak na osnovu studija,rada ,spajanja porodice ...

Kako zivim u Sarajevu ciji BH gradjani i dalje podlijezu viznom rezimu malo cu ispraviti Nukca sto je rekao da ako ides u Spanjolsku a izvadio si ceski sengen da moras sletiti u Prag pa dalje za Spaniju.To tako pise u zakonu EU ali se ne primjenjuje u praksi.Prije je bila praksa prije prosirenja Sengena da koju vizu imas u toj ti zemlji mora biti registrovan prvi ulaz pa poslije iz te zemlje idi gdje te put vodi Moj frend je s BH pasosem izvadio SLO MULTI Sengen i letio iz Sarajeva preko Minhena za Paris i nikakvih probelma nije imao. Prije puta je zvao SLO , Francusku,Njemacku ambasadu u Sarajevu i na sva 3 mjesta mu rekli da mu vec izdata SLO multi sengen vrijedi za putovanje ,ako s tom SLO vizom koja je vec u pasosu dodje ta trazi francusku vizu bit ce odbijen jer ima sengensku vizu vec ili bi morao otici u SLO ambasadu da ponisti tu vizu pa da mu Francuzi izdaju.

Napominjem, da je ovo provjeren 100 % slucaj s BH pasosem ali mi ne trebamo ovakve vize za boravke do 3 mj

I za HR putovnice, ulazak i izlazak iz Sengena u istom danu se ne broji u ove dana ostanka do 90 dana
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 16:51   #2088
Kaže na Wikipediji:
The criteria for designation as program countries are specified in Section 217 (c) of the Immigration and Nationality Act (Title 8 U.S.C. §1187).[9][10] The criteria stress passport security and a very low nonimmigrant visa refusal rate: not more than 3% as specified in Section 217 (c)(2)(A) of the Immigration and Nationality Act, as well as ongoing compliance with the immigration law of the United States.

Uglavnom, link je tu.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 17:00   #2089
E da, negdje sam našao novinski članak da je prije taj postotak bio 10%, a Hrvatska je 2008 imala 7% odbijenih viza. Tak da ćemo još malo čekati...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 00:04   #2090
Quote:
kontra kaže: Pogledaj post
pa i njih
Svaka čast jer još nisam čuo da je netko npr. prijavio boravište bake iz Virovitice koja je došla u Zagreb na tjedan dana.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 23:36   #2091
Što mislite, ako se ide u Indiju volontirati, kakva je situacija s vizom? Ima li tko možda kakvih iskustava s time?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 23:37   #2092
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Svaka čast jer još nisam čuo da je netko npr. prijavio boravište bake iz Virovitice koja je došla u Zagreb na tjedan dana.
Bake ne moraš prijavljivat jer nisu sumnjive.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 15:29   #2093
Pozdrav ekipa.

Ovako. Ovo ljeto idem u SAD. Inace imam hrvatsku putovnicu, ali ne zivim u Hrvatskoj nego u Svicarskoj i vec imam CH vizu.

Pitanje glasi. Da li ja trebam po Americku vizu ici u Zagreb ili ju mogu dobiti i u Svici u Americkom veleposlanstvu?

Hvala unaprijed!
music_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 15:36   #2094
americka viza se trazi u konzulatu kom pripadas po mestu stanovanja (recimo cirih ili bern) a ne po drzavljanstvu (zagreb). zapravo, sumnjam da bi ti u zagrebu i primili zahtev ili bi ga po tom osnovu odbili, sem u izuzetnim slucajevima.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 11:51   #2095
Dajte mi recite koliko se u prosjeku čeka na termin u Američkoj ambasadi?
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 12:26   #2096
Quote:
cuba libre kaže: Pogledaj post
Dajte mi recite koliko se u prosjeku čeka na termin u Američkoj ambasadi?
Pa odi na stranicu i vidi kada ima prvi slobodni termin.

http://zagreb.usembassy.gov/hrvatski.html
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 12:37   #2097
Obično je termin drugi dan, ili unutar tjedan dana. Ja sam ga rezervirao mjesec dana unaprijed. Iako nema potrebe za tim.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 12:46   #2098
nukac, hvala! A reci jel znaš možda može li jedna osoba podići putovnice za cijelu obitelj? Nakon uzdavanja vize.
Još jedno pitanje, kako da zakažem sastanak za dijete? Drugi termin isti dan ili može ona samnom na razgovor?
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 13:17   #2099
Ovdje je link.

Piše između ostalog:
Making appointments for children under 14:

If a child under 14 requests visa alone, they must have an appointment made through our website, although they do not need to come to the embassy . Parents can bring their child’s paperwork (application, passport, photograph, bank receipt and supporting documents). If one parent is not present, the other one must bring notarized permission from the other parent allowing travel. Proof of relationship, such as an original birth certificate or court document granting guardianship (if applicable) should be presented. Evidence that a court granted sole custody must be provided; if only one parent is alive, a death certificate for the deceased parent must be provided. If a child (under 14) applies for a visa at the same time as their parents, the child does not need to have an appointment. Parent(s) can hand their child’s application together with theirs. Some applicants do not need appointments (click here for more information).

A mislim da putovnice može podići jedna osoba za sve, jedino provjeri jel treba potpisati punomoć, tamo u ambasadi, jer sam vidio da imaju neke formulare za ponomoć ako želiš da ti netko drugi podigne putovnicu.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 13:43   #2100
Aha, kužim. Hvala. Ma još ću ja njih nazvat jer moram dijete povest sa sobom (nema ju tko čuvati). A valjda i vide kad rezerviram termin da smo isto prezime i to.
Javim drugi tjedan kak je prošlo, da i drugi znaju. Oni koji se nadju u sličnoj situaciji.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.