Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2010., 20:47   #61
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Ja ne znam jel ti sam sebe čuješ - "Jedna stvar je tvrditi da amerikanci prigovaraju Hrvatskoj prekomjerno granatiranje Knina druga je stvar inzisitiranje na izručenju Gotovine pa nemojmo manipulirati" - pa zbog čega se traži Gotovina i koja je glavna optužba protiv njega?

Što se tiče "lošeg vica" citiram knjigu "Staljin: na dvoru crvenog cara".

Što se tiče tvoje izjave o američkom bombardiranju industrije u Dresdenu - opet teška glupost. Dresden nije imao industrije. Upravo zbog toga je u ratu bio pošteđen bombardiranja kao obrtnički grad bez industrije i kao takav je bio glavno okupljalište njemačkih izbjeglica. Zbog toga su ga izabrali, navodno da slome njemački moral putem velikog broja civilnih žrtava i time skrate rat - otprilike isti razlog koji su dali za atomske bombe. Amerikanci su ga prvi bombardirali (inače su dnevna bombardiranja vršili Amerikanci, a noćna Britanci jer su si Ameri mogli priuštiti više gubitaka), a zatim su Britanci osuli drugi val po spasiocima. Detalje imaš tu - https://www.forum.hr/showthread.php?t=409621&page=5

I opet sam citirao službene navode tj. knjigu "Najveće katastrofe". Daj da vidimo točne navode gdje su to Rusi nastavili sa prvo si rekao ubijanjem, a sada kažeš silovanjem do 1948. Hoću i ja to pročitati. Ili ako si gledao kakav dokumentarac navedi ime dokumentarca - sada ima svega na jubitu
Ovo već postaje smiješno! Gotovinu ne optužuju Amerikanci, optužuje ga tužilaštvo, za mnoge stvari, među ostalima i prekomjerno granatiranje Knina. Iz američke principijelne podrške Haškom sudu (iako je ona varirala) zaključiti kako Amerikanci optužuju Hrvatsku za prekomjerno granatiranje Knina je već pokazatelj pomanjkanja logike. Osim toga, to nije glavna optužba Gotovini.

što se tiče lošeg vica bojim se da nisi razumio u čemu je vic!

što se dresden tiče, Dresden jest imao industrije(110 tvornica) i imao je željeznicu koja je bila glavni target američkih bombardera kao što se može vidjeti ovdje - http://www.airforcehistory.hq.af.mil...cs/dresden.htm. tu vidimo i da su britanci bili zaduženi za gradski dio.

što se silovanja tiče podatak je skinut sa neta a preuzet iz The Russians in Germany od naimarka.

Zadnje uređivanje Štrikalica : 19.02.2010. at 11:40.
ReturnOfTheJedi is offline  
Old 19.02.2010., 00:16   #62
Cini mi se da je vidiku neutraliziranje iranske prijetnje, i to vrlo skoro. Medjunarodno agencija za atomsku energiju je izrazila bojazan da Iran radi na razvoju nuklearne bojne glave, sto je prvi put da u nekom od svojih izvjestaja agencije koristi takvu formulaciju.

Ajde da i tu iransku prijetnju konacnom rijesimo.


http://i48.tinypic.com/eb5yex.gif
Stonewall Jackson is offline  
Old 19.02.2010., 02:48   #63
Quote:
Grom kaže: Pogledaj post
super, zasto usput ne zbombaju Bijelu Kucu, Downing street i ostale celnike.
Tesko vam je shvatiti da Iran nije nikada nikoga napao i ima pravo podici razinu sigurnosti u svojoj zemlji, obzirom da imaju na jednoj strani
amere u Iraku, a na drugoj Izraelce.

Koliko jos zemalja treba SAD okupirati i uvesti svoj rezim da bi se zamislili.
Djaba je, neki nikada to nece shvatiti. A nuklearni Iran je stvarnost na koju ce se svi morati navici, pa makar crkli od muke.
dolma is offline  
Old 19.02.2010., 08:11   #64
Quote:
dolma kaže: Pogledaj post
Djaba je, neki nikada to nece shvatiti. A nuklearni Iran je stvarnost na koju ce se svi morati navici, pa makar crkli od muke.
Toliko, o razvoju nuklearne energije u "mirnodopske svrhe"
Pripuzović is offline  
Old 19.02.2010., 11:07   #65
Quote:
ReturnOfTheJedi kaže: Pogledaj post
Ovo već postaje smiješno! Gotovinu ne optužuju Amerikanci, optužuje ga tužilaštvo, za mnoge stvari, među ostalima i prekomjerno granatiranje Knina. Iz američke principijelne podrške Haškom sudu (iako je ona varirala) zaključiti kako Amerikanci optužuju Hrvatsku za prekomjerno granatiranje Knina je već pokazatelj pomanjkanja logike. Osim toga, to nije glavna optužba Gotovini.

što se tiče lošeg vica bojim se da nisi razumio u čemu je vic!

što se dresden tiče, ne lupetaj, Dresden jest imao industrije(110 tvornica) i imao je željeznicu koja je bila glavni target američkih bombardera kao što se može vidjeti ovdje - http://www.airforcehistory.hq.af.mil...cs/dresden.htm. tu vidimo i da su britanci bili zaduženi za gradski dio.

što se silovanja tiče podatak je skinut sa neta a preuzet iz The Russians in Germany od naimarka.
Normalno da postaje smiješno, pa meni nije jasno kako netko može imati tako kratko pamćenje i zaboraviti sve poruke američke diplomacije hrvatskoj. Pa živio sam u to vrijeme, pratio sam to, točno znam koliko je otvoreno, a još više prikriveno stiskana Hrvatske od strane SAD-a.

Što se tiče američke podrške Haškom sudu normalno da varira. Ukoliko je u pitanju balkan itd. raste, dok im podrška opada ukoliko su u pitanju američki ratni zločini. Prema tome da Hrvatska nije predala generale tj. napravila ono što se od nje traži danas bi sigurno bile drugačije prilike i odnosi.

Što se tiče vica itekako sam razumio vic, ali nije smješan i ponavljam čak se i psihopata i klinički primjer sadiste zgrozio...

Što se tiče tvog izvora za bombardiranje Dresdena - daj probaj naći neki još pristraniji, mislim to je smiješno

Što se tiče izvora za silovanje prihvaćam ga. No zaboravio si navesti kako taj isti izvor navodi kako to nije bila neka službena politika nego da su čak neki ruski zapovjednici streljali svoje vojnike koji bi bili ulovljeni u silovanju.

I tu se opet vraćamo na licemjerje - ti si u postu opravdao dvije atomske bombe i stotine tisuća mrtvih japanskih civila (i nerođenih još ko zna koliko) sa Pearl Harborom tj. sa par tisuća mrtvih vojnika, dok Sovjete sa 27 milijuna mrtvih (od toga 2/3 civila) proglašavaš za zločince i njemce za jadne žrtve koje ja pljujem. Da ne govorim da američke logore za Amerikance japanskog porijekla ni ne spominješ, a silovanja po Japanu i ona po Okinavi koja još dan danas traju po tebi su vjerojatno same tražile.

No kako je ovo tema Iran i samo smetamo drugima, ako želiš nastaviti možemo tu https://www.forum.hr/showthread.php?p...post25087141pa da vidimo kome majka đemper sa dva lica prede
dampyr is offline  
Old 19.02.2010., 11:16   #66
A što se Izrael okuražio. Zaboravili su oni šta im se dešavalo od '39. do '45. godine. Sada su oni agresorski raspoloženi, vidiš oni bi ratovali ratatata. Amerika nema veze nikakve s ovim. Ona je samo izraelski podanik.
Brankovac is offline  
Old 19.02.2010., 11:51   #67
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
No kako je ovo tema Iran i samo smetamo drugima, ako želiš nastaviti možemo tu https://www.forum.hr/showthread.php?p...post25087141pa da vidimo kome majka đemper sa dva lica prede
Upravo sam takvo što htjela napisati.. ovih par postova nek ostanu tu gdje jesu, uglavnom su kvalitetni..ali su tematski promašeni.. pa vas molim da dalje nastavimo ontopic

p.s. ovo s majkom i džemperom moram zapamtiti
Štrikalica is offline  
Old 19.02.2010., 14:44   #68
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Normalno da postaje smiješno, pa meni nije jasno kako netko može imati tako kratko pamćenje i zaboraviti sve poruke američke diplomacije hrvatskoj. Pa živio sam u to vrijeme, pratio sam to, točno znam koliko je otvoreno, a još više prikriveno stiskana Hrvatske od strane SAD-a.

Što se tiče američke podrške Haškom sudu normalno da varira. Ukoliko je u pitanju balkan itd. raste, dok im podrška opada ukoliko su u pitanju američki ratni zločini. Prema tome da Hrvatska nije predala generale tj. napravila ono što se od nje traži danas bi sigurno bile drugačije prilike i odnosi.

Što se tiče vica itekako sam razumio vic, ali nije smješan i ponavljam čak se i psihopata i klinički primjer sadiste zgrozio...

Što se tiče tvog izvora za bombardiranje Dresdena - daj probaj naći neki još pristraniji, mislim to je smiješno

Što se tiče izvora za silovanje prihvaćam ga. No zaboravio si navesti kako taj isti izvor navodi kako to nije bila neka službena politika nego da su čak neki ruski zapovjednici streljali svoje vojnike koji bi bili ulovljeni u silovanju.

I tu se opet vraćamo na licemjerje - ti si u postu opravdao dvije atomske bombe i stotine tisuća mrtvih japanskih civila (i nerođenih još ko zna koliko) sa Pearl Harborom tj. sa par tisuća mrtvih vojnika, dok Sovjete sa 27 milijuna mrtvih (od toga 2/3 civila) proglašavaš za zločince i njemce za jadne žrtve koje ja pljujem. Da ne govorim da američke logore za Amerikance japanskog porijekla ni ne spominješ, a silovanja po Japanu i ona po Okinavi koja još dan danas traju po tebi su vjerojatno same tražile.

No kako je ovo tema Iran i samo smetamo drugima, ako želiš nastaviti možemo tu https://www.forum.hr/showthread.php?p...post25087141pa da vidimo kome majka đemper sa dva lica prede
-ajde budi toliko dobar pa nam navedi poruku američke diplomacije u kojem izrijekom prigovara hrvatskoj prekomjerno granatiranje Knina.
-naravno da je staljin bio zgrožen i duboko dirnut žrtvama u japanu. daj ne s....
-izvor za bombardiranje dresden jasno naznačuje što su bile čije mete
-kad siluješ 2 milijuna žena a streljaš nekolicinu onda to djeluje pomalo smiješno
-silovanja po okinavi još danas traju? što američki vojnik iz baze je silovao neku lokalnu japanku? pa po toj logici traju silovanja i po americi.
-ja ne opravdam bombe ja ih stavljam u kontekst totalnog rata. u ratu u kojem pogine 50-60 milijuna ljudi gdje se nisu štedjeli civili dvije atomske bombe nisu izuzetak. one su dio rata. sigurno ne najsramotniji i najstrašniji. silovanje je potpuno bespotreban čin, on nema nikakvu vojnu ulogu, on ne ubrzava kraj rata. atomske bombe su ga ubrzale.
-ne vidim zašto bih spominjao američke logore za japance kad o tome nismo ni govorili. sigurno nije nešto na što bi se ameri trebali ponositi.
ReturnOfTheJedi is offline  
Old 19.02.2010., 15:10   #69
Definitivno ce napasti Iran
Vidi se to po medijskom pumpanju i po izjava raznoraznih zvanicnika...

I bice taj rat po mnogo cemu specifican i nov...
Jos ako Iran do pocetka istog i napravi tu nuklearnu, e onda cemo gledati igranku...
Samo se nadam da ce i jedni i drugi mimoici nas...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Old 19.02.2010., 15:20   #70
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Definitivno ce napasti Iran
Vidi se to po medijskom pumpanju i po izjava raznoraznih zvanicnika...

I bice taj rat po mnogo cemu specifican i nov...
Jos ako Iran do pocetka istog i napravi tu nuklearnu, e onda cemo gledati igranku...
Samo se nadam da ce i jedni i drugi mimoici nas...
u rat se ide, cim se smiri situacija u afganistanu ili iraku, vec je uveden proturaketni stit oko irana u zaljevu, uostalom sta zapadu preostaje kad je totalno bankrotirao...
freedomfries is offline  
Old 19.02.2010., 16:12   #71
Quote:
Brankovac kaže: Pogledaj post
A što se Izrael okuražio. Zaboravili su oni šta im se dešavalo od '39. do '45. godine. Sada su oni agresorski raspoloženi, vidiš oni bi ratovali ratatata. Amerika nema veze nikakve s ovim. Ona je samo izraelski podanik.


Varaš se, nisu zaboravili i zato svaku izjavu o uništenju Izraela ozbiljno razmatraju i pripremaju odgovor primjeren prijetnji.
Kanzas is offline  
Old 19.02.2010., 16:20   #72
Evo i Rusi su Amerima rekli da ce biti yebada ako krenu na Iran

http://socioecohistory.wordpress.com...trike-on-iran/


Takodje ni vojni puc u Nigeru nije slucajnost !!!

Niger je 3. u svetu po bogatstvu rude uranijuma...

Samo ne znam pod cijom palicom je izveden vojni puc, dal Amerike ili nekog treceg...

Posto se Francuska oglasila protiv tog cina...

A inace najvise u te rudnike uranijuma u Nigeru su investirali Francuska i Kina, tako da gotovo sigurno da iza puca stoje Ameri...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Old 19.02.2010., 16:34   #73
Ko ima vremena neka poslusa ovo predavanje VRLO INTERESANTNO!

U pocetku pominje i rat na prostoru ex YU...

http://socioecohistory.wordpress.com...-september-11/
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Old 19.02.2010., 17:07   #74
Vi alternativci(stvarno ne znam kako da vas vise nazovem) ste stvarno smijurija. Znaci Ameri napali Irak zbog nafte, Afganistan zbog droge, na Haitiju izazvali potres kako bi poslali vojsku tamo(iz kojeg razloga nije niti vama jasno), evo u Nigeru srusili "predsjednika" kako bi dosli do uranijuma. Ima li jos sto sto ti "zli" Ameri nisu ucinili.............


P.s. Inace znakovito je to sto veliki broj Ameromrsaca dolazi iz susjednih nam zemalja, sto se uoci po ekavstini koju ne mogu sakriti u svojem piskaranju, naravno uz lokalne jugokomunjare a.k.a. jugonostalgicare.
Big Mac is offline  
Old 19.02.2010., 17:13   #75
Quote:
Big Mac kaže: Pogledaj post
Vi alternativci(stvarno ne znam kako da vas vise nazovem) ste stvarno smijurija. Znaci Ameri napali Irak zbog nafte, Afganistan zbog droge, na Haitiju izazvali potres kako bi poslali vojsku tamo(iz kojeg razloga nije niti vama jasno), evo u Nigeru srusili "predsjednika" kako bi dosli do uranijuma. Ima li jos sto sto ti "zli" Ameri nisu ucinili.............


P.s. Inace znakovito je to sto veliki broj Ameromrsaca dolazi iz susjednih nam zemalja, sto se uoci po ekavstini koju ne mogu sakriti u svojem piskaranju, naravno uz lokalne jugokomunjare a.k.a. jugonostalgicare.

Niko tebi ne brani da naivno posmatras desavanja oko sebe
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Old 19.02.2010., 17:17   #76
Ako ti nije jasno sta bi americka vojska radila na Haitiju, pa recimo da bi bila na idealnoj poziciji izmedju Kube i Venecuele!

Recimo da je skoro objavljen podatak da su u neposrednoj blizini Kube (a samim tim i Haitija) otrkivene znacajne rezerve nafte!

Samo neke od zanimljivih cinjenica....

Koje su sasvim dovoljne da shvatis da Ameri nisu parkirali 20 000 svojih vojnika tamo da bi samo bacali paketice iz helikoptera....
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Old 19.02.2010., 17:47   #77
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Ako ti nije jasno sta bi americka vojska radila na Haitiju, pa recimo da bi bila na idealnoj poziciji izmedju Kube i Venecuele!

Recimo da je skoro objavljen podatak da su u neposrednoj blizini Kube (a samim tim i Haitija) otrkivene znacajne rezerve nafte!

Samo neke od zanimljivih cinjenica....

Koje su sasvim dovoljne da shvatis da Ameri nisu parkirali 20 000 svojih vojnika tamo da bi samo bacali paketice iz helikoptera....
razina diskusije na ovoj temi je poražavajuća
ReturnOfTheJedi is offline  
Old 19.02.2010., 17:58   #78
Quote:
ReturnOfTheJedi kaže: Pogledaj post
razina diskusije na ovoj temi je poražavajuća
Koji deo ti nije jasan?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Old 19.02.2010., 18:02   #79
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Koji deo ti nije jasan?
nažalost, sve mi je jasno. pogotovo one bizarne gluposti o nafti! vidiš, za razumijevanje međunarodnih odnosa treba imati širinu. ti ju nažalost nemaš!
ReturnOfTheJedi is offline  
Old 19.02.2010., 18:14   #80
Quote:
ReturnOfTheJedi kaže: Pogledaj post
nažalost, sve mi je jasno. pogotovo one bizarne gluposti o nafti! vidiš, za razumijevanje međunarodnih odnosa treba imati širinu. ti ju nažalost nemaš!
Daj kontra argumente

Prosvetli nas
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.