Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2010., 16:07   #4561
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Šablona za spajanje radnih ploča glodalicom ?
Već sam pitao na jednom forumu, ima li je tko i je li je voljan precrtati i kotirati šablonu? Meni treba doslovno jednokratno pa bi za tu priliku crtež odnio poznaniku na CNC laser da mi je izreže od komada starog laminata. za spajanje jednog jedinog spoja bi valjda izdržala. Ne daje mi se 100€ za "pravu" šablonu zbog jednog jedinog spoja (sumnjam da ću više raditi kuhinju).
CD?

mislim da je važniji frezer... ili ne
__________________
Svaki električni uređaj radi na bijeli dim.
Kada dim izađe,uređaj više ne radi.
DIsign is offline  
Old 25.03.2010., 16:25   #4562
jel ima neko da mi objasni taj nacin spajanja radnih ploca glodalicom?
__________________
covjek bez potpisa
sinke_28 is offline  
Old 25.03.2010., 16:41   #4563
trebam informaciju/savjet, koliko kosta stolarska građa i di bi je mogaojeftinije nabavit u zagrebu? dovoljno bi bila neka jelovina jer nemora biti precvrsto jer ce biti debele daske(oko 4cm)... treba mi za izradu ormara i polica za jednu sobu, nekih 10ak kvadrata dasaka. zvao sam jednu pilanu blizu mene(u brezovici) i kod njih je 2000kn bez PDV-a(2460kn znači), pa me zanima dal ima gdi jeftinije(u zagrebu)?
Hvala
ivek11 is offline  
Old 25.03.2010., 16:49   #4564
Veky - Pa daj onda Elgradu neznamkolko novaca (60 kn, ja mislim) i dobiješ gotov rez na obje r. ploče. Ako baš sumnjaš da ćeš više radit kuhinju
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 25.03.2010., 20:12   #4565
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
..ali svakako si napravi ili kupi ovako nešto
ili nešto više tu
super stvar. a može poslužiti za bušenje rupa za drvene tiple.

gdje ima za kupiti?
Igor1711 is offline  
Old 25.03.2010., 21:18   #4566
Imaš Wolfcraft šablonu za tiple, kod nas - u SCH i/ili Iverpanu.
LexMoloch is offline  
Old 25.03.2010., 23:32   #4567
Zagreb mi je malo predaleko da bi vozio ploču od 4 metra. No nije mi ni palo da vidim kod ovih mojih imaju li to. Nije mi problem usjeći kanale za stezače ni pokeksati spoj nego samo poravnati taj rub. U Bjelovaru imam 2 (zapravo 4) firme koje režu i kantiraju iverale, valjda bar jedni mogu napraviti rez za gladak spoj. Ne želim onu letvicu tj. spojnu lajsnu, želim lijep gladak i "neprimjetan" spoj.

Imao sam ideju da sam izračunam kuteve i smislim tu šablonu no brže i djelotvornije bi bilo kad bi imao dimenzije, znači koja je širina kanala, i na kojoj duljini pod kojim kutem se kanal savija (trebalo bi biti 45°).

A kuhinja je vjerojatno prva i posljednja. Čeka me još karijera s masom svakojakih stolova, ormara, komoda i sl. no kuhinju tremam jednu jedinu u idućih 20 godina (valjda budemo toliko preživjeli i ja i kuhinja). A ako se još ne svidi mojoj debljoj, ovaj hoću reći boljoj polovici zbilja mi bude zadnja u karijeri
Veky is offline  
Old 25.03.2010., 23:57   #4568
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Zagreb mi je malo predaleko da bi vozio ploču od 4 metra.
Da, ne znam iz kojeg razloga sam zabrijao da si u ili oko ZG. A lijepo piše BJ. Mea culpa.
Pitaj ove u komšiluku, pa valjda jedna firma ima CNC
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 26.03.2010., 00:32   #4569
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Zagreb mi je malo predaleko da bi vozio ploču od 4 metra.
Uz šablonu trebaš i originalne distancere, odgovarajuće glodalo (14mm fi, duljine 4-5cm), glodalicu koja takvo glodalo može prihvatiti i odgovarajući kopirni prsten (30mm) da sve to funkcionira.

Javi se PP, ja šablonu imam ali mislim da to nije samo tako iskopirati.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 26.03.2010., 00:38   #4570
Quote:
sinke_28 kaže: Pogledaj post
jel ima neko da mi objasni taj nacin spajanja radnih ploca glodalicom?
Budem ja stavio slike za dan dva jer taman radim jednu takvu kuhinju sa dva spoja.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 26.03.2010., 08:57   #4571
Kažeš 14mm? Ja imam glodalo 40mm #12.7mm na #8mm prihvatu i jednu od prvih Iskrinih glodalica koja se nagldoala i bukovine i hrasta, iverala, plastike, bakelita, čak i stiropora. I ima kopirni prsten svoj originalni od 30mm. Pokušat ću sam izračunati i ručno napraviti šablonu (također glodalicom) pa ako sam dobro izračunao dimenzije za svoju glodalicu i glodalo onda ću po tim dimenzijama odnjeti nekakav komad mdf-a. pod cnc laser. Radim informatiku za poslovnog partnera koji proizvodi parkete i bordure i ornamentalne vitraje (cijena boli glava) i imaju neki bijesni laser kojim režu sve i svašta do debljine nekih 15mm visokom preciznošću pa će mi to odrezati u doslovno 3 minute. No prije svega moram kod svojih lokalnih "inveričara" provjeriti režu li oni to.

I kad sam već na topicu: Za raznorazna stezanja sam dokupio trake sa španerima tako daih imam ukupno 10 komada (za 5 kompleta) samo moram napraviti distancere za rubove. Obradit ću komad neke bukovine u obliku slova L i glodalom zaobliti vanjski rub tako da po njemu mugu klizati trake i samo takav profil izrezati na komadiće od 40-50mm koji će na rubovima predmeta za stezanje sjedati pod vanjske rubove.
Veky is offline  
Old 26.03.2010., 09:21   #4572
Wolcraft

Quote:
LexMoloch kaže: Pogledaj post
Imaš Wolfcraft šablonu za tiple, kod nas - u SCH i/ili Iverpanu.
Malo sam se raspitao neki dan i pronašao zastupnika Wolcrafta za RH i kod njega se sve može dobiti 25% jeftinije nego kod Iverpana ili Elgrada.
garo975 is offline  
Old 26.03.2010., 09:23   #4573
Quote:
garo975 kaže: Pogledaj post
Malo sam se raspitao neki dan i pronašao zastupnika Wolcrafta za RH i kod njega se sve može dobiti 25% jeftinije nego kod Iverpana ili Elgrada.
daj kontakt, mai, web, nesto...
karatas_os is offline  
Old 26.03.2010., 09:29   #4574
Talking

Evo link

http://www.manal.hr/mva/

Kaj nemaju a ima u wolcraftovom katalogu, može se naručiti.

Ja nisam još niš kupil jer nemam vremena ali imam namjeru. Tamo se ne može plaćat gotovinom već virmanom ili sl. tak da nazovete prije ak mislite nekaj kupovat

Kaj nitko ne zna gdje se mogu kupiti bukove suhe daske? Ono kaj imaju u Bau... centrima nije jeftino i s tim materijalom bi mi kištra za drvo preskupo izašla.

Baš sam primjetil da se 90% posto diskusije odnosi na ivericu i MDF. Kuhinje i ormari. Kaj nitko ne radi namještaj od punog drva?

Zadnje uređivanje garo975 : 26.03.2010. at 09:40.
garo975 is offline  
Old 26.03.2010., 10:51   #4575
Radio bi kad bi imao vremena i građe. I više od ručnog alata i starog MIO standarda

Kad završim radove po kući pd jesen ću probati od jelovine napraviti klinki za sobu nekakav multi-nešto namještaj u obliku 4 elementa od četvrt kruga koje možeš slagati u stol, u policu i sl. Šperploča bi bila brža i jeftinija no baš hoću jelovinu. Samo ne znam j eli ravnati daske i lamelirati ih, ili otići kod Peveca i kupiti one gotove lamelirane (nešto su preskupe) kroz koje proleti čavao kad ga jače zabiješ.
Veky is offline  
Old 26.03.2010., 12:02   #4576
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Budem ja stavio slike za dan dva jer taman radim jednu takvu kuhinju sa dva spoja.
ma znam ja kakav je spoj ...al kak to napravit glodalicom....kak zgleda ta sablona
__________________
covjek bez potpisa
sinke_28 is offline  
Old 26.03.2010., 14:24   #4577
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Radio bi kad bi imao vremena i građe. I više od ručnog alata i starog MIO standarda
Da, to s alatom komplicira stvar.
Pogotovo kad mi žena visi za vratom i gleda svaki komadić bilo čega kaj kupim.

To kaj sam po kući napravil poslova (koje ne bi mogao bez alata) u vrijednosti duplo više nego kaj sam alat vrijedi to kod moje ne igra neku ulogu.

Ako netko zna, ili ima, neki primjer home made ili slične kištre za drva molio bih da mi pošalje link ili slike. Kaj god. Sve paše. Ak niš drugo za ideju o izvedbi.
garo975 is offline  
Old 26.03.2010., 15:07   #4578
Evo, ako odgovara
http://slike.hr/slike/sandukzadrva2_c1f74.jpg.html
http://slike.hr/slike/sandukzadrva1_3fe85.jpg.html
stari1 is offline  
Old 26.03.2010., 15:58   #4579
Neki bježe u birtiju, a neki u radionicu. neki skrivaju flašu s alkoholom i bacaju račun iz trgovine, a drugi skrivaju ribički pribor i alat. ja baš i ne skrivam ali me zamara to žensko kvocanje kućnim majstorima. Morali bi osnovati udrugu oženjenih majstora. Kako bi rekao Rojs prije nego se oženiš: tko je jamio, jamio je.
Veky is offline  
Old 26.03.2010., 19:59   #4580
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Morali bi osnovati udrugu oženjenih majstora. Kako bi rekao Rojs prije nego se oženiš: tko je jamio, jamio je.
gdije se uplačuje članarina
__________________
Imam svoje mišljenje sa kojim se neslažem.
hdrazeno is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.