Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2010., 16:10   #1
Aukcije Cosmito vs Ulovi.hr

Odlucio sam kupiti ponude za te stranice odnosno klikove ili licitacije pa me zanima ko je na kojim stranicama i jer se isplati to i ne...ugl vasa sva iskustva...
Šmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 16:14   #2
samo daj.. nemoj onda tu doći platak ko i svi ostali ranije kako su te "pokrali"
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 16:23   #3
cosmito ti radi na šemu da imaš jednako oglašavanje u hr, češkoj i dalje...ako ti se da igrat sa ljudima iz 4-5 zemalja samo daj....mislim da i ulovi.hr isto ima takvu neku šemu
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 17:13   #4
Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
cosmito ti radi na šemu da imaš jednako oglašavanje u hr, češkoj i dalje...ako ti se da igrat sa ljudima iz 4-5 zemalja samo daj....mislim da i ulovi.hr isto ima takvu neku šemu
mi pojasnis malo ovo?
Šmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 09:29   #5
Quote:
Šmokljan kaže: Pogledaj post
mi pojasnis malo ovo?
prati http://www.cosmito.net/ i http://www.cosmito.sk

iste aukcije su...doslovno
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 10:01   #6
dali je tko kaj kupio sa tih stranica uopće ?
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 13:54   #7
isti princip, druga firma: www.swoopo.com, www.swoopo.de ... itd...
Bidao na jednu WII igru tamo (dobio par klikova free, par kupio), naravno na kraju izgubio.

Sistem je izuzetno LOS za kupce jer na iste aukcije ponude daju svi registrirani clanovi iz svih zemalja gdje su oni prisutni.
A aktivnih aukcija je u stvari izuzetno MALO.

Plus, tu i tamo privatno daju posebne ponude poput kupovanje jeftinijih klikova, nagradu (npr. ne racunaju ti klikove) ako se potrudis da budes prvi ili drugi i jos puno mamaca za naivne, tako da u stvari tamo nemas realne sanse nesto dobiti (za realnu cijenu).

Dobronamjerno ODGOVARAM svakoga od ovakvih servisa.
stikla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 11:24   #8
Ulovi.hr

Koja je fora s tim aukcijama? Je li ima neka caka, onako prvo platiš tih 20kn (recimo), i onda ostalo otplaćaš sljedećih 12 mjeseci ili?
zebra_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 22:45   #9
Nema nikakve fore, jednostavno nadmeces se sa ljudima za proizvod sve dok "protivnik/ci" ne odustanu
Old 02.04.2010., 13:56   #10
Quote:
snicla kaže: Pogledaj post
Nema nikakve fore, jednostavno nadmeces se sa ljudima za proizvod sve dok "protivnik/ci" ne odustanu
Samo za razliku od pravih aukcija gdje samo plati onaj tko ponudi najveću cijenu, kod ovakvih gluposti gubiš novac čak i ako ništa ne kupiš. Krađa novaca za naivne, ali tko voli...
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 10:06   #11
Definitivno krađa novca i gubljenje vremena.Moraš pratiti aukciju nekad i po dva dana,jer nakon nekog vremena puknu opet po par sati do isteka (da se potencijalni nadmetači peku duže).Moj savjet,zaobiđite to.Ja sam se opekao.
Alex33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 03:48   #12
Đizs!

Jednostavno moraš voljeti stranicu "ulovi.hr"!

Primjer: prodaje se LG plazma TV 42PJ350, po početnoj cijeni od 1kn, svaka aukcija povećava cijenu za JEDNU lipu, a vrijeme licitiranja za 15 sekundi. Na stranici navode da je tržišna cijena televizora 3.999,00 kuna.

U vrijeme kada sam pisao ovaj post, cijena je dostigla 91,00 kuna, što je još uvijek fenomenalno jeftino, zar ne? Ali, ako se malo prisjetimo matematike iz osnovne škole, lako je shvatiti da je za ovu cijenu bilo potrebno 9000 licitacija, pri čemu svaka licitacija vrijedi jednu kunu. Dakle, svi korisnici koji su licitirali zajednički su platili taj televizor NEVJEROJATNIH 9000 KUNA! Svaka čast ekipi iz tima "ulovi.hr"!

Korisnik koji osvoji taj televizor, platit će isti 91,00 kunu + troškove poštarine 120,00 kn, dakle ukupno 211,00 kuna PLUS licitacije (po jednu kunu), nadam se manje od 1000 licitacija (iskreno, teško je ići preko ovog broja).

"Korisnik koji je osvojio ovaj televizor" se toplo zahvaljuje svim ostalim luzerima koji su licitirali za taj televizor i isti platili umjesto njega. Servis "ulovi.hr" se također toplo zahvaljuje svim luzerima redom, jer su taj televizor pretplatili čak tri puta i omogućili firmi "ulovi.hr" izvrsnu zaradu!

DISCLAIMER: naravno, nisu sve licitacije plaćene po kunu svaka. Svaki novi korisnik dobije po pet licitacija gratis, a stranica također nudi pakete licitacija za male novce. Ali isto tako, taj televizor se može na tržištu kupiti po cijeni od 3400 kuna (sa PDV-om i trgovačkom maržom), dok ga firma "ulovi.hr" dobija po NABAVNOJ cijeni, koja je niža... ali zbilja niža od one koju navode...!

Kako se ja samo nisam ovoga sjetio?!? Sve legalno, a lova sipa u velikim količinama. E, moj bsimicu, nikad nećeš biti bogat čovjek!

P.S. dok sam pisao ovaj post, cijena televizora je dosegla 92,00 kn na aukciji. Mašala!
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 10:08   #13
16.000 kuna!!!

Danas gledam na "ulovi.hr" da je plazma iz prethodnog posta dosegla cijenu od 164,41 kn (and still counting )... Dakle, luzeri su uplatili preko 16 tisuća kuna za šugavi televizor koji realno košta 3.500, a u nabavi vjerovatno manje od 1.500 kuna!
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 05:50   #14
Quote:
bsimic kaže: Pogledaj post
Danas gledam na "ulovi.hr" da je plazma iz prethodnog posta dosegla cijenu od 164,41 kn (and still counting )... Dakle, luzeri su uplatili preko 16 tisuća kuna za šugavi televizor koji realno košta 3.500, a u nabavi vjerovatno manje od 1.500 kuna!
Plazma trenutno dostize cijenu od 211,84 and counting, dakle luzeri su...
Gogo vertigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 22:31   #15
ja sam jednom kupio za 100kn cosmito klikova. šta reć, bacanje para. ispušio klikove dok si reko keks.
Basil Fawlty is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 02:43   #16
Quote:
... Dakle, luzeri su uplatili preko 16 tisuća kuna za šugavi televizor koji realno košta 3.500 kuna!
Danas je taj televizor dosegao cijenu od 261 kunu! Dakle, luzeri su VEĆ PLATILI taj TV 10 puta više nego što on stvarno vrijedi - 26.000 kuna!

Kada se samo sjetim kakva vrhunska pila (od TV-a) se može kupiti za te novce. Najnoviji Samsung sa LED 3D tehnologijom ekrana 46" (116 cm) košta 16.000 kuna (maloprodajna cijena sa PDV-om). Pa kad se sjetim da sam svoj auto platio 22.000 kuna!
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 03:06   #17
je al si ti tu dao 100 kn to što je netko drugi dao 500 te zaboli....i kad uplaćuju loto svak uplati 10 kn onda dobitak bude milijun i 1, eventualno 2 ga pokupe...a ostali ništa...jbg igre na sreću
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 01:15   #18
Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
je al si ti tu dao 100 kn to što je netko drugi dao 500 te zaboli....i kad uplaćuju loto svak uplati 10 kn onda dobitak bude milijun i 1, eventualno 2 ga pokupe...a ostali ništa...jbg igre na sreću
Pobjednik (onaj što je na kraju "kupio" TV za 288,35 kuna) je uložio 7446 licitacija! Dakle, televizor tržišne cijene 3.999,00 kn je na kraju platio 288,35 kn + 120,00 kn (poštarina) + 7446 kn (licitacije) = 7854,35 kuna!

Naravno, u pravu si, zaboli nas sve za druge koji plaćaju. Ja ovo pišem prvenstveno zbog firme "ulovi.hr", da pokažem kako su njihove "sitniš" cijene zapravo velika prevara i kako dižu masnu lovu jednostavnim principom (koji je usput i potpuno legalan), a ne zbog pobjednika koji na kraju možda zbilja i prođu jeftinije.

Evo pozitivan primjer: laptop Lenovo S10-2, po "ulovi.hr" vrijedan 2649 kn (može ga se naći u dućanima za 2499 kn) je prodan za 2,31 kn (+35,00 kn troškovi dostave), što znači da je bila uložena 131 licitacija, pri čemu je "pobjednik" uložio 18 licitacija.
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 12:18   #19
Quote:
Pobjednik (onaj što je na kraju "kupio" TV za 288,35 kuna) je uložio 7446 licitacija! Dakle, televizor tržišne cijene 3.999,00 kn je na kraju platio 288,35 kn + 120,00 kn (poštarina) + 7446 kn (licitacije) = 7854,35 kuna!

Naravno, u pravu si, zaboli nas sve za druge koji plaćaju. Ja ovo pišem prvenstveno zbog firme "ulovi.hr", da pokažem kako su njihove "sitniš" cijene zapravo velika prevara i kako dižu masnu lovu jednostavnim principom (koji je usput i potpuno legalan), a ne zbog pobjednika koji na kraju možda zbilja i prođu jeftinije.

Evo pozitivan primjer: laptop Lenovo S10-2, po "ulovi.hr" vrijedan 2649 kn (može ga se naći u dućanima za 2499 kn) je prodan za 2,31 kn (+35,00 kn troškovi dostave), što znači da je bila uložena 131 licitacija, pri čemu je "pobjednik" uložio 18 licitacija.
+ da napomenemo jos da je tesko(citaj nemoguce) nesto dobiti i da imas 500 licitacija(ma nije bitno kolko),kad ti se nade ekipa od 10 njih,to tak ide, nitko pametan ne ide sam na aukciju
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 21:39   #20
fino ovi zarađaju kaj ne
nebi škodilo otvoriti još jedan web na istu tematiku hehe
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.