Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2010., 17:57   #61
Quote:
Stribor cumez kaže: Pogledaj post
Bilo bi recimo zgodno u osam umjesto zvjezda koje pjevaju imati emisiju o osnovama ekonomije za narodne mase sto je oportunitetni trosak, kako racunati kamatu, gdje naci dodatnu literaturu i tako to ...
Onda bi te optužili da si sluga krupnog kapitala a na štetu malog čovjeka
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 17:59   #62
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Da pročitš temu od prvog posta pa da vidiš da to več postoji.
Btw evo ti odgovora koji nisa dao ili dala.

Javni interes (engl. public interest, njem. öffentliches Ineresse, fr. intérêt général) je državni ili opći interes, pojmovi su koji se obično koriste u političkim raspravama o ekonomskoj politici kad se žele označiti koristi ili prednosti zajednice kao cjeline za razliku od privatnih ili osobnih interesa.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 18:04   #63
Quote:
Stribor cumez kaže: Pogledaj post
Bilo bi recimo zgodno u osam umjesto zvjezda koje pjevaju imati emisiju o osnovama ekonomije za narodne mase sto je oportunitetni trosak, kako racunati kamatu, gdje naci dodatnu literaturu i tako to ... za pocetak bi ljudi bjezali od toga, al brijem da bi dugorocno dio ljudi trgnulo i natjeralo da nauce neki djavo ... Dakako place unutar razumnog okvira
A postotak provizije od licence za zvijezde pjevaju ne bi nitko dobio?Kako će uirovljeni pjevači zarađivat?Opet da počnu pjevat?Dobro ti zboriš ali ti je ekonomija slaba strana.A zarade nema?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 18:49   #64
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Za operu i predstave postoji kazalište gdje ljudi rade i žive od ulaznica.Večina naroda ne ide u operu i kazalište pa nije potrebni ni na tv-u.Kupi kartu i idi u opru ili kazalište.
Ipak ti ne razumiješ što je to javna televizija!

Recimo, ako netko želi gledati nogomet, neka ide na nogometnu utakmicu, ako želi gledati Big Brother-a, neka se prijavi u tu emisiju.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 18:58   #65
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Tako je, ali čovjek koji se uopće ne koristi cestama nema razloga uopće posjedovati auto. S druge strane, može posjedovati radio ili TV prijemnik a da uopće ne gleda HRT nego samo druge kanale, a svejedno ga se harači za HRTov program. Analogija bi vrijedila kad bi pored državnih postojale i privatne ceste, ili kad ne bi bilo uopće privatnih tv postaja nego samo državna, pa bi se zaista moglo reći da tko posjeduje TV, posjeduje ga jer njime gleda HRT program.
Radio i TV pretplate nisu hrvatska izmišljotina, nego opće prihvaćen način financiranja javnog radija i javne TV. U velikoj većini europskih zemalja postoji institucije pretplate na radio i TV prijemnike.
Dakle, diskusija o tome, da moramo plaćati pretplatu na TV prijemnike iako ne gledamo HTV je bespredmetna.
Inače, znaš li, da primjerice kod kupovine praznih CD-ova plaćaš i pristojbu ZAMP-u, iako možda imaš namjeru na CD-ove samo snimati programe sa svojeg PC-a. Zašto? Pa pitaj Josipovića.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 19:04   #66
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Po tebi očito nešto što bi trebali određivati likovi poput Vanje Sutlića, umjesto da sama javnost procijeni što je njen interes. Zanimljiv pristup.
A tko je ta javnost? Nisu valjda ostali mediji ili tzv. "nevladine udruge"?
Osim toga, javni se interes ne određuje na principu "emisije po željama".
Pogledaj stranice HRT-a, tamo ti sve piše.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 19:06   #67
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Ipak ti ne razumiješ što je to javna televizija!

Recimo, ako netko želi gledati nogomet, neka ide na nogometnu utakmicu, ako želi gledati Big Brother-a, neka se prijavi u tu emisiju.
Polako polako.Koliko je nogometa na HTV-u?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 19:12   #68
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Da pročitš temu od prvog posta pa da vidiš da to več postoji.
Btw evo ti odgovora koji nisa dao ili dala.

Javni interes (engl. public interest, njem. öffentliches Ineresse, fr. intérêt général) je državni ili opći interes, pojmovi su koji se obično koriste u političkim raspravama o ekonomskoj politici kad se žele označiti koristi ili prednosti zajednice kao cjeline za razliku od privatnih ili osobnih interesa.
Vidiš!
Javni je interes recimo dizanje razine opće kulture. Tu spada i razvijenja interesa za ozbiljnu glazbu, kazalište. Smisao je, ako nekome pokažemo prijenos iz kazališta ili sa koncerta, ako ga pri tome još i dodatno animiramo (odlična je bila emisija Opera boks) onda će možda jednom poći u kazalište ili na koncert umjesto da provede večer gledajući Big Brothera iliti Farmu.
MIslim da ćeš se složiti da bi ovo prvo bilo puno bolje od drugoga. Za cijelio društvo.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 19:19   #69
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Pogledaj stranice HRT-a, tamo ti sve piše.
Ne zanima me samopropagandni materijal HRTa.

Tko preferira Big Brother pred kakvom operom, neće ni gledati operu na državnoj televiziji već big brother ili neko slično smeće.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 19:25   #70
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
A tko je ta javnost? Nisu valjda ostali mediji ili tzv. "nevladine udruge"?
Osim toga, javni se interes ne određuje na principu "emisije po željama".
Pogledaj stranice HRT-a, tamo ti sve piše.
Jadna webstranica jadnog javnog servisa.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 19:25   #71
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
MIslim da ćeš se složiti da bi ovo prvo bilo puno bolje od drugoga. Za cijelio društvo.
Ne moraju svake nedjelje i ne moraju u nedjelju.A slučajno je žena šefa opera uredniva na HTV-u?Bolje nego farna i big s tim što meni ne odgovara ni jedno ni drugo.Ali govorimo i o čitavom sistemu HTV-a: što rade, kako rade, kakve plaće dobivaju, jesu zaslužene, situacija oko izbora ravnatelja, cenzure, kvaliteta programa odnosno emisija, reprize reprizine reprize, naplata pretplate i lova iz proračuna za emisije iz podruma, financijsko ukupno izvješće...
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 19:54   #72
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
A postotak provizije od licence za zvijezde pjevaju ne bi nitko dobio?Kako će uirovljeni pjevači zarađivat?Opet da počnu pjevat?Dobro ti zboriš ali ti je ekonomija slaba strana.A zarade nema?
Pa na zaradu se trebaju orijentirati komercijalne televizije. Ukoliko se placa pretplata za HTV, onda bi to trebao biti kvalitetan program u sluzbi objektivnog informiranja i obrazoavanja nacije tj. onog sto je dobro za nju a za sto je vecina ljudi jos uvijek preglupa da vide kao svoj interes. Drugije model da se jednostavno sve privatizira i da se rijesi pretplate. Ovo stanje izmedju je debilana ...
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 20:35   #73
Quote:
Stribor cumez kaže: Pogledaj post
Pa na zaradu se trebaju orijentirati komercijalne televizije. Ukoliko se placa pretplata za HTV, onda bi to trebao biti kvalitetan program u sluzbi objektivnog informiranja i obrazoavanja nacije tj. onog sto je dobro za nju a za sto je vecina ljudi jos uvijek preglupa da vide kao svoj interes. Drugije model da se jednostavno sve privatizira i da se rijesi pretplate. Ovo stanje izmedju je debilana ...
Mislim da nisi shvatio.Onaj tko ugovori licencirano emisiju od proizvođača dobije proviziju koja se ubaci u cijenu koštanja.Ono tipa kupi moju seriju za xy kuna, nisu tvoje i dam ti 10% od zarade.Isto kao Patrija za oklopnjke.Ako se HTV privatizira misliš da će imat lovu da ih daju zvjezdama koje pjevaju i plešu kao i žiriju.Nisu oni tamo besplatno.Pošto je to narodna lova može se trošit šakom i kapom a kad bude njihova zarađena bilo bi na kapaljku.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 21:26   #74
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Mislim da nisi shvatio.Onaj tko ugovori licencirano emisiju od proizvođača dobije proviziju koja se ubaci u cijenu koštanja.Ono tipa kupi moju seriju za xy kuna, nisu tvoje i dam ti 10% od zarade.Isto kao Patrija za oklopnjke.Ako se HTV privatizira misliš da će imat lovu da ih daju zvjezdama koje pjevaju i plešu kao i žiriju.Nisu oni tamo besplatno.Pošto je to narodna lova može se trošit šakom i kapom a kad bude njihova zarađena bilo bi na kapaljku.
Well nisam siguran RTL nije bitno drugaciji a nisam siguran ni da tamo zaradjuju bitno manje... Ako bi se htv privatizaro u svakom se slucaju vise ne bi smio zvati HTV Ja sam radije za to da ostane jedan krajnje ozbiljan nacionalni tv program kao oni koji postoje u njemackoj ili nizozemskoj... nazalost mi smo blizi talijanskoj televiziji
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 01:28   #75
Slučajno pogledah tv program HTV-a za subotu 01.svibnja i ovo ugledah:

10.00 Okučani: Obljetnica vojno-redarstvene akcije Bljesak, prijenos-60 min
16.45 Velike pobjede - Bljesak, dokumentarni film-85 min

To je sve za 40 sati programa.Za 15-togodišnjicu velike hrvatske pobjede u kojoj su mnogi izgubili živote da bi banda mogla krčmit preveliku lovu hrvatskih građana.To je braniteljima hvala.Za vrijeme yu barem bi pustili koji ratni film (ali za vrijeme filma nema reklama i zarade).Svaka čast urednici.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 03:05   #76
ma htv je sramota za rvatsku,pratim ga od rođenja,onda tvz sad hrt,zadnjih deset godina je gori od rtl-a koji je ono,da sam na vlasti bi ga zabrania kao i novu,jedino dobro što im se može desiti da mene zaposlu kao direktora pa da vidiš bili bi bolji od bbc-a....ali nemam veza tako da to ostaje SF
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 10:47   #77
[QUOTE=clouseau;26387056]Nema potrebe ukidati sve televizije; one koje su privatizirane će same od sebe propasti ako ih nitko ne gleda ili ako su im troškovi preveliki; no tjerati građane da plaćaju nešto bez obzira gledaju li to ili ne, je lopovluk.
/QUOTE]


Gledaj ovako. Prema romantičarskoj teoriji u se koju tobože svi kunu, država nije tek sastavljena od privatnih interesa građana već i određeni nacionalni duh ograničenog i definiranog broja ljudi koji njeguje kulturu, običaje, umjetnost i sl. Jedan od glavnih stupova održavanja te kulture trebala bi biti javna televizija. Dakle, kada ti plaćaš pristojbu, ti zapravo participiraš u potrebama od tzv. javnog interesa, drugim riječima, država te prisiljava da sudjeluješ u opstanku njenog identiteta, na koji su Hrvati tako posnosni i spremni su ga braniti.

A čim se radi o njihovu džepu i stvarnome životu, zaboli ih kurac za te nacionalističke bajalice. A činjenica jest da ako nestanu javni radio i javna televizija, pitanje je vremena kada će nestati i nacionalni identitet. Prepuste li se stvari erteelima, novama i antenama, ode sve u kurac. A ako je većini za to svejedno, tada je i meni. Ipak sam je demokrata.
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 10:57   #78
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
A činjenica jest da ako nestanu javni radio i javna televizija, pitanje je vremena kada će nestati i nacionalni identitet. Prepuste li se stvari erteelima, novama i antenama, ode sve u kurac. A ako je većini za to svejedno, tada je i meni. Ipak sam je demokrata.
Od 1945-1990 nije bilo hrvatskog radija i hrvatske televizije pa hrvati nisu izgubili nacionalni identitet.Ili se varam?Tko je bio i osjećao se kao pravi hrvat nisu mu trebale nacionalne javne televizije i radio.To treba " novokomponovanim hrvatinama " koji su se " probudili " 1990 i počeli ići u crkvu.Dok narod sam misli sa svojom glavom bit će nacionalnog identiteta bili u EU i Svjetskoj uniji.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 11:23   #79
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Mislim da nisi shvatio.Onaj tko ugovori licencirano emisiju od proizvođača dobije proviziju koja se ubaci u cijenu koštanja.Ono tipa kupi moju seriju za xy kuna, nisu tvoje i dam ti 10% od zarade.Isto kao Patrija za oklopnjke.Ako se HTV privatizira misliš da će imat lovu da ih daju zvjezdama koje pjevaju i plešu kao i žiriju.Nisu oni tamo besplatno.Pošto je to narodna lova može se trošit šakom i kapom a kad bude njihova zarađena bilo bi na kapaljku.
Kako je HRT javni servis s zakonom propisanom ulogom, to komercijalizacija ne dolazi u obzir. Komercijalizacijom bi prestala zakonska obveza, da se emitira program od javnog interesa. Jedini interes bi postala dobit, kao što je to pravilo kod ostalih komercijalnih TV kuća.

Međutim, da prestanu dvojbe oko provizija i sličnoga, najbolje bi bilo da se na HRT-u ili u najmanju ruku HTV-u potpuno zabrani emitiranje bilo kakvog komercijalnog programa (reklame i emisije pod pokroviteljstvom), kao što je to već praksa u nekim europskim TV kućama. U tom bi slućaju HTV proizveo onoliko programa, koliko ga sa sadašnjim kadrom i raspoloživim novcem od pretplate može proizvesti.

Ono što nedostaje je novo određivanje visine pretplate. Po mojem mišljenju bi trebalo ukinuti automatsko povečanje pretplate u skladu s povećanjem prosječne plaće. Povećanje pretplate bi trebalo vezati uz financijski plan HRT-a. U njemu bi trebalo stajati koliko se novca i u koju svrhu (plaće, snimanje vlastitog programa, kupovina prava prijenosa, kupovina filmova, serija) planira potrošiti. U financijskom izvješću bi trebalo ustanoviti u kojoj je mjeri plan ostvaren, te u skladu s time prilagoditi plan za slijedeću godinu uključujući eventualnu promjenu pretplate. Tek na taj bi se način mogao uvesti red u financijsko poslovanje HRT-a.
I naravno, mora se odrediti tko je osobno odgovoran za materijalno poslovanje.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 11:52   #80
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Ono što nedostaje je novo određivanje visine pretplate. Po mojem mišljenju bi trebalo ukinuti automatsko povečanje pretplate u skladu s povećanjem prosječne plaće. Povećanje pretplate bi trebalo vezati uz financijski plan HRT-a. U njemu bi trebalo stajati koliko se novca i u koju svrhu (plaće, snimanje vlastitog programa, kupovina prava prijenosa, kupovina filmova, serija) planira potrošiti. U financijskom izvješću bi trebalo ustanoviti u kojoj je mjeri plan ostvaren, te u skladu s time prilagoditi plan za slijedeću godinu uključujući eventualnu promjenu pretplate. Tek na taj bi se način mogao uvesti red u financijsko poslovanje HRT-a.
I naravno, mora se odrediti tko je osobno odgovoran za materijalno poslovanje.
Po tom tvojem pretplata bi mogla ići u nebo.Oni će sami odlučivat kojko će si love uzet za plaće, koliko će koštat njihov program, koliko će platit prva za prijenose filmove i serije?Ti ili ne znaš šta je korupcija ili radiš na HTV-u.Ti bim ima dao da mogu krast do mile volje.Na taj tvoj način se ne bi moglo znat ništa osim količine ukupne love koju bi oteli hrvatskom narodu.Sada krivotvore financijska izvješća a kako bi tek po tvom sistemu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.