Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2010., 16:26   #161
naravno da bi

ja to gledam bez ikakvih osjećaja i razmišljanja o drugome
brinem za svoju guzicu,a iskreno me ne dira previše za tuđe

kad se radi o novcima,ne vidim mjesta za osjećaje
možda jer spadam u manjinu po vjerskom opredjeljenju, možda zbog života vani,di je to normalno
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 16:33   #162
A jel bi podizao tužbu protiv nekoga za 2000kn?
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 17:08   #163
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Ja vas ne kužim baš. Nije on ništa ukrao. To je kao da se ja zajebem i utipkam broj njegovog računa kada plaćam plin preko internet bankarstva.
ko prvo ti ne možeš preko svoj internet bankarstva utipkati ničiji račačun (s kojeg plaćaš) osim svog računa ili računa na koji si opunomoćen

a što da si umjesto na račun plinare uplatio na račun susjeda ... da li bi tražio svoj novac nazad


Quote:
Za šta bi te banka tužila?
čitaj s razumijevanjem ... banka ga ne bi tužila jer manjak mora namiri djelatnik iz svog đepa ... može ga tužiti djelatnik ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 17:43   #164
i za što bi ga točno tužio djelatnik? možda je čovjek tom djelatniku pružio uslugu prijevoza svojim vozilom od zagreba do splita i ovaj mu uplatio taj iznos na račun? možda mu je ovaj posudio nekad davno pa ovaj vratio novac itd itd...
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 18:24   #165
banke su 'kuhinja' za sebe.
onaj tko je okretan (čitaj:može se ujutro pogledati u ogledalo)
može radom na šalteru, gdje ima direktan kontakt sa novcem i
tuđim tekućim računima, dosta toga staviti sebi u džep.
ali nije ugodno ako ideš na fer play pa se dogodi manjak, jer se
taj iznos po transakcijama traži i do jedanaest navečer, o živcima
da ne pričam.
osobno bih vratila novac.
ukoliko autor topica to ne misli, preporučila bih da promijeni banku,
jer neće ostati zaboravljen.
__________________
It's a beautiful day..Don't let it get away..
NatriX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 19:35   #166
Nisam pravnik, no možda zakon o obveznim odnosima (NN 35/2005, 41/2008) tj. njegov dio o stjecanju bez osnove regulira tvoj slučaj (gdje je Vojky kad ga trebaš ).


Članak 1111.

Opće pravilo

(1) Kad dio imovine neke osobe na bilo koji način prijeđe u imovinu druge osobe, a taj prijelaz nema osnove u nekom pravnom poslu, odluci suda, odnosno druge nadležne vlasti ili zakonu, stjecatelj je dužan vratiti ga, odnosno, ako to nije moguće, naknaditi vrijednost postignute koristi.

(2) Pod prijelazom imovine razumijeva se i stjecanje koristi izvršenom radnjom.

(3) Obveza vraćanja, odnosno nadoknade vrijednosti nastaje i kad se nešto primi s obzirom na osnovu koja se nije ostvarila ili koja je kasnije otpala.

Članak 1112.

Kad se ne može zahtijevati vraćanje

(1) Tko izvrši isplatu znajući da nije dužan platiti, nema pravo zahtijevati vraćanje, osim ako je zadržao pravo na povrat, ako je platio da bi izbjegao prisilu ili ako isplata duga zavisi od ispunjenja uvjeta.

(2) Ali ako je dug bio bezuvjetan, ne može se zahtijevati povrat plaćenog iznosa stoga što je isplata izvršena prije dospjelosti.


Jedan link, pri kraju imaš izvode iz sudske prakse.
__________________
O kad biste podnijeli nešto malo bezumlja mojega! Da, podnesite me! (2. Korinćanima 11,1)
Opulentus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 19:36   #167
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
ko prvo ti ne možeš preko svoj internet bankarstva utipkati ničiji račačun (s kojeg plaćaš) osim svog računa ili računa na koji si opunomoćen

a što da si umjesto na račun plinare uplatio na račun susjeda ... da li bi tražio svoj novac nazad



čitaj s razumijevanjem ... banka ga ne bi tužila jer manjak mora namiri djelatnik iz svog đepa ... može ga tužiti djelatnik ...
Mogu ja tražiti pare od vlasnika tekućeg računa broj xx xxx xxx. Samo postoji kvaka. Nitko mi u banci neće reći tko je vlasnik tog tekućeg računa. Tako da se mogu sexat. Zato gledat 3 puta brojeve kada uplaćujem, makar uplaćivao i 100 kn.

Djelatnik će ga tužiti zbog? Zbog toga jer je sam nesposoban, jer se zajebo, jer je vani padala kiša, jer ga je žena kod kuće zajebavala, nije mu dala... Nije on nikom prijetio nego mu je netko u banci uplatio pare. Ja bi na to gledao kao na zgoditak na lotu.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 20:23   #168
Quote:
treo kaže: Pogledaj post
i za što bi ga točno tužio djelatnik? možda je čovjek tom djelatniku pružio uslugu prijevoza svojim vozilom od zagreba do splita i ovaj mu uplatio taj iznos na račun? možda mu je ovaj posudio nekad davno pa ovaj vratio novac itd itd...
Tad mu ne bi uplatio kao službena osoba več kao fizička osoba sa imenom i prezimenom.

Postoje transakcije po tom računu, postoji snimka nadzorne kamere gdje je vidljivo da je obavljena isplata a ne uplata, ne znam čemu uopče dvojba da bi službenik dobio spor. Pitanje je samo želi li se povlačiti po sudu za taj iznos. Ja bih osobno tužio i za puno manje, posebno ako je osoba svjesna greške a NE ŽELI omogućiti ispravljanje. Naravno, uz zatezne kamate
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 15:28   #169
Quote:
znatizeljniri kaže: Pogledaj post
evo ovako...nedavno sam otvorio tekuci u jednoj banci. nakon par dana na taj racun mi je uplacen jedan honorar od 1000kn, koji sam uredno digao sutradan na salteru u banci. novci su mi uredno isplaceni, potpisao sam nekakvu potvrdu valjda i sve ok....navecer me zovu iz banke da osoba na salteru nije ponistila tih 1000 nego je greskom stavila da je uplaceno jos 1000 na iznos koji sam vec imao na racunu i da ja dođem u banku potpisati storno da se to ponisti
e sad, mene zanima sto ce se dogoditi ako ja ne odem to potpisati, tj dignem novce na bankomatu neki kazu da nece bit nista, da je to greska banke, dok drugi govore da ce me prijaviti policiji, da je to krađa, da ce me u najmanju ruku tuziti i sl.....a bez posla sam vec dosta vremena i bas bi mi dobro dosli ti novci
evo pokušat ću što jednostavnije napisati što se desilo, djelatnica na šalteru ti je umjesto isplate provela uplatu na žiro račun, što znači da je na kraju smjene imala 2000 kn manjka koje mora sama podmiriti iz džepa ako se ti ne drzneš doći u banku. IStina je da ti ne mogu ništa ako ti ne želiš potpisati suglasnost za storno jer ti banka ne smije apsolutno ništa raditi po računu bez tvoje pismene dozvole, e pa sad ako ti možeš nekome izbit 2000 kn iz džepa i mirno spavat onda zadržiš novce i moliš Boga da ti ne dođe jednog dana na naplatu. sretno

Quote:
znatizeljniri kaže: Pogledaj post
ma znan sve, to je i moje stajaliste, da je bilo obrnuto, tj da su me bacili u minus, koje sam srece, rekli bi mi da se tu ne moze nista, al me zanima sa pravne strane, hoce li me tuzit, podnosit prijave na policiju ili nesto sl.....
prvo po žiro računu ne može ići u minus, znači ne mogu ti ni provesti u kompjuteru više, drugo blgajnice ne znaju koju sumu novaca imaju u blagajni na kraju smjene i negdje bi se vidio višak novaca u blagajni da ti je provela 2000 a isplatila 1000, i treće kako u blagajni ne smije biti manjak tako ne smije ni višak i ostaje se na poslu dok se ne nađe klijent koji je oštećen, ukoliko se ne nađe klijent, novci se uplaćuju na poseban račun banke u slučaju da se klijent sam javi u banku i tada se s tog računu isplaćuju novci klijentu.
buhac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 13:07   #170
Eto, ne znam što si odlučio napraviti, ali moje je iskustvo da sam se jednom davno, nakon greške banke, čak i sudila s njima i....izgubila.
Na sudu su me oslobodili plaćanja kamata, morala sam platiti samo glavnicu, dakle, već po tome sam zaključila da sam bila u pravu. Vjerojatno, da sam to gonila dalje, bila bih i dobila presudu, ali i ovako mi je muž popio krv (kao, ne možeš se s rogatim bosti, banka će uvijek pobijediti...) zbog tog suđenja s bankom pa sam odustala...
nuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 13:11   #171
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
ko prvo ti ne možeš preko svoj internet bankarstva utipkati ničiji račačun (s kojeg plaćaš) osim svog računa ili računa na koji si opunomoćen

a što da si umjesto na račun plinare uplatio na račun susjeda ... da li bi tražio svoj novac nazad



čitaj s razumijevanjem ... banka ga ne bi tužila jer manjak mora namiri djelatnik iz svog đepa ... može ga tužiti djelatnik ...


I kod mene je bila greška djelatnika, ali me je tužila banka... i još su rekli da oni znaju da je greška djelatnika, da će on "biti kažnjen", ali da ja taj novac koji mi je njegovom greškom isplaćen (230 kn) moram vratiti...
nuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 13:48   #172
Quote:
znatizeljniri kaže: Pogledaj post
ali zasto su me onda uopce zvali i rekli da im treba moj potpis, da bez toga ne mogu nista. a novac nisam podigao, tj imao sam zdravu nulu, na to mi je uplaceno tisucu kn koje sam digao. znaci, ja sam samo uzeo svoje. e sad, sluzbenica u banci nije tih 1000 navela kao isplatu, nego na tih 1000(koje sam ja digao, a u kompu su ostali), navela 1000 kao UPLATU, tako da sam ja dobio 1000kn na ruke, i trenutacno na racunu imam jos 2000. Da su oni to makli bez mog znanja, ok, al zenska me zove iz banke i u pocetku zavlaci s pricom....kao, danas kad ste bili dogodila se greskica......trebao bi nam vas potpis da se to rijesi.... ja joj na to odgovaram da s moje strane nema greske i da sam superzadovoljan transakciom da bi tek na to rekla sta je na stvari
zbog nacina kako je pricala samnom sam stekao dojam da ubiti nisam duzan doc dat taj potpis, al isto, s druge strane, kaze da me kamera snimila kako sam uzeo tih 1000kn, to sam shvatio kao neku poluprijetnju pa bi i zbog toga u jednu ruku ako je izvedivo, ostavio novce sebi pa ce netko vise paziti sljedeci put
Ovdje je stvar tvog morala, ili ga imaš ili ga nemaš. Ne znam kojim se poslom baviš i da li si ikad pogriješio? Da li ljudi poput tebe uopće griješe?

Iz ove situacije češ možda profitirati za 2000 kn ali će te život već dobrano kazniti...

Iz tvog posta se može pročitati među redovima da si ogorčen na banku (zbog kamata? -opravdano!), život i da si općenito vrlo ogorčena i frustrirana osoba...ali ovdje je pogriješio djelatnik s imenom i prezimenom koji nema ništa s visinom kamata i koji radi za plaću kao i svako drugi.
__________________
bolje živjeti sto godina kao bogataš nego sedam dana kao siromah
adebisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 13:48   #173
Ma za koji kurton te je banka sudila? Za kazneno djelo dolaska u njihovu poslovnicu? Ili kazneno djelo podizanja svojih novaca? Ili kazneno djelo udruživanje s službenikom zbog protupravne dobiti od 230 kn? Baš bih volio vidjeti tu presudu. Šta to nisi bacila u novine? To je kao da sam ti ja greškom uplatio novce i onda te tužim jer sam se ja sam sjebo.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 13:55   #174
Quote:
adebisi kaže: Pogledaj post
Iz ove situacije češ možda profitirati za 2000 kn ali će te život već dobrano kazniti...
Kako će ga život kazniti? Negdje postoji neki poludokaz da postoji bog ili netko tko kažnjava nekog što je dobio na lotu kao ovaj u banci? Ako postoji onda ne znam kako neki ubojica dalje živi. Neće ga život kazniti nego je samo dobio 2000 kn

Uzmi pare i bris u drugu banku i tko ih jebe. Znam ih nekoliko koji su radili u Zagrebačkoj banci i svi redom su otkazali sve svoje račune u zagrebačkoj banci.

Ja sam došao u HPB zatvoriti račun jer lihvari uzimaju 15 kn mjesečno za vođenje računa i zatvorio ga da bi mi oni nakon mjesec dana poslali obavijest da sam im dužan par kuna. Ja popizdio i izgubio cijeli dan da bi im dokazao da sam zatvorio račun par dana ranije negoli su trebali uzeti naknadu za vođenje računa za sljedeći mjesec. Jebeš tih par kuna, ali samo da znate kako su se trudili dokazati da sam glup. A još sam i bio bacio papire od zatvaranja računa ali sam im uspio dokazati da sam u pravu. I na kraju rekla žena da će se to naplatiti iz rezervi banke.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 14:00   #175
Quote:
treo kaže: Pogledaj post
isto tako je popušio moj kolega koji je morao vratiti lovu koju je krivo uplatio - vjerojatno ima banka neki način na koji se pokrivaju takve interne greške (a možda i nema) jer im sigurno nije prvi put....a ta službenica (ili bilo koja) mi preko telefona nije htjela reći stanje kredita osobi kojoj sam bio jamac (i stizale mi opomene da ću ja platiti ) jer nemam pravo uvida u te podatke - iako je mogla reći bez da itko sazna ( ono valjda ima uvid u kompjuteru., ne mora ići pitati šefa za stanje kredita jel ) i izaći mi u susret...e pa... eto moje je mišljenje takvo....ja im ne bih vratio novac....bio ja zao ili nepošten, nemoralan...ne volim ih zbog njihovih kao " načina poslovanja" a neće ta službenica reći šefu da im možda taj način poslovanja ne valja i da bi trebali više komunicirati s klijentima
I zbog ovog boldanog može dobit otkaz. Ima uvid u stanje ali isto tako ima i šifru pod kojom radi i ne smije ulaziti u tuđi račun samo tako jer se svaki ulazak zabilježi. Pa sad ti riskiraj hoće ti šef saznati ili ćeš se ti nekom izlajati da ti je ta i ta službenica rekla stanje tuđeg računa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 14:15   #176
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
ko prvo ti ne možeš preko svoj internet bankarstva utipkati ničiji račačun (s kojeg plaćaš) osim svog računa ili računa na koji si opunomoćen

a što da si umjesto na račun plinare uplatio na račun susjeda ... da li bi tražio svoj novac nazad



čitaj s razumijevanjem ... banka ga ne bi tužila jer manjak mora namiri djelatnik iz svog đepa ... može ga tužiti djelatnik ...
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Ma za koji kurton te je banka sudila? Za kazneno djelo dolaska u njihovu poslovnicu? Ili kazneno djelo podizanja svojih novaca? Ili kazneno djelo udruživanje s službenikom zbog protupravne dobiti od 230 kn? Baš bih volio vidjeti tu presudu. Šta to nisi bacila u novine? To je kao da sam ti ja greškom uplatio novce i onda te tužim jer sam se ja sam sjebo.

Hehehe...bome imaš pravo.. I ja se to pitam..
Ali, vidi.. To je bilo prilično davno..90-ih.. Ja sam bila prilično mlada i nisam imala pojma ni o čemu..
U to vrijeme u mojoj banci se morao ispisivati ček na šalteru ako si htio podići svoje novce. Ja sam ispisala ček, službenik izdao novce, ali ček nije proknjižio. Tada sam ujedno i zatvorila svoj račun u toj banci radi prelaska u drugu, a dobila sam čak i potvrdu od banke kako im ništa ne dugujem ( to mi je trebalo radi posla)
Puuno dana kasnije je taj ček proknjižen, ali nije bilo pokrića pa su me tužili da sam izdala ček bez pokrića...iako je pokrića bilo taj dan kad sam novce podigla... mislim, živa budalaština.
Ja sam odbijala to platiti, a oni su me tužili...
Vremenom (kroz nekih 5-6 godina koliko je to na sudu trajalo) moj dug je narastao na 970 kn, a na koncu je presuda bila da moram platiti samo glavnicu, kamatu nisam morala platiti.

I kad sam rekla nisam izdala ček bez pokrića jer je ispisan u njihovoj poslovnici a ne u nekom dućanu i da je to bila greška službenika i nek im on nadoknadi manjak, rekli su da je to istina i da će djelatnik "biti kažnjen" ali da ja svejedno moram platiti..
nuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 14:20   #177
Ne možeš uzeti nešto šta nije tvoje.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 14:24   #178
ne znam ide li ovo mene... Ovo je BIO MOJ novac. Službenik nije knjižio ček, a novce mi je isplatio.. Nakon što sam ja zatvorila račun - on je proknjižio ček, ali normalno da novaca tamo više nije bilo. Čista greška službenika.

I svejedno nisam dobila spor.

Tako da, ako uzmeš novac koji je greškom uplaćen, nema šanse da ti ostane.. Tužit će te do Boga i nazad.. 100%.
nuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 14:40   #179
Ako si ti imala taj njihov papir na kojem piše datum i vrijeme i da si tada imala te pare na računu, mogli su ti staviti soli na rep. nisi ti nikoga prisilila pištoljem da ti da pare koje nisu tvoje nego ti ih je službenik Pero dao sam. Ti nisi uopće gledala, niti možeš znati šta će on knjižiti ako je tebi napisano da si skinula svoje novce i da im nisi ništa dužna kao što imaš potvrdu koju ti je banka dala. Za šta bi te tužili? Da si si sama napisala potvrdu da im ne duguješ ništa?

APP
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 14:48   #180
Da. Sve si u pravu. Oni su mene tužili za "izdavanje čeka bez pokrića" što nije bila istina.
I trebala sam uzeti odvjetnika koji bi ih sj..o za čas. Ali, ja sam naivčina išla na sud bez odvjetnika, uvjerena kako će oni vidjeti da sam ja u pravu...ali to je bio zajeb.
Da sam onda znala sve što sad znam...

Pa, mislim, u stvari i ovako..da sam se žalila na tu presudu vjerojatno bih bila oslobođena plaćanja, ali nisam se niti žalila... koja naivčina!

A znaš šta je najbolje? Nakon još par godina od presude dobijem ja doma pismo od nekog odvjetničkog ureda u kojem mi pišu da su oni uvidom u papire banke vidjeli da dugujem banci...blablabla... ona svota od 900-injak narasla je na 1,900 kn.. Poludila sam! Zvala sam ih i rekla da je to riješeno prije puno godina i da ja imam doma presudu. Kažu oni:" mi nemamo, bi li vi to nama dostavili?" Ma da nebi... rekla sam da neću, a oni nek se potrude to naći...

Nisu se više javili... za sada..
nuša is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.