Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2010., 12:05   #41
kak si uspio otvoriti PP u sloveniji?
pošto to mogu samo slovenci

guybrush
možeš više naručivati, samo nije preporučljivo naručivati jedan te isti proizvod stalno, jer bi mogli zaključiti da prodaješ to dalje
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:14   #42
Imam kompića tamo pa smo riješili
danijelleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 19:14   #43
evo malo o temi i ovdje

https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post26211404
silkfatblues is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 13:06   #44
pa da,tako se može,ali ako imam nekog onda mogu i na njegovo ime naručiti
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 02:35   #45
citao sam tu, i vidim da dosta ljudi pise da je dobro reci prodavatelju da napise na paket da je poklon i negdje vrijednost 20-25 dolara, dal kontaktiram prodavaca prije ili poslije neg napravim uplatu preko paypala.
konkretno, radi se o tenisicama, zajedno s shippingom kostaju 90 dolara, jel bi mi netko mogao reci otprilike kolko bi me ispala davanja ako bi trebao cariniti i porez placati... jel ide carina od 10% i na to jos 23%? i sto je s tim dodatnim troskovima, lezarina,neki manipulativni troskovi itd.?? dal su ti troskovi samo ako se salje preko nekog speditera ili uvijek? i kako znam dal ce mi prodavatelj slati postom ili recimo preko fedexa?
molim vas za brzi odgovor, narucivao bi vec sutra...
hvala puno!!!
VU-MARIO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 13:15   #46
evo meni upravo javili, dobili smo žena i ja slom živaca. Za cipelice za jednogodišnje dijete koje koštaju 210 kuna sveskupa, nabili su nam carinu 200 kuna! Pazi, cipelice broj 20! Sad moram vidjeti što uopće napraviti
micho0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 15:21   #47
Nema veze što su to dječje cipelice. Carina ne gleda što si naručio nego vrijednost toga. Ispod 160kn vrijednosti s poštarinom se ne carini, sve iznad da.
Molly06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 16:06   #48
Quote:
Molly06 kaže: Pogledaj post
Nema veze što su to dječje cipelice. Carina ne gleda što si naručio nego vrijednost toga. Ispod 160kn vrijednosti s poštarinom se ne carini, sve iznad da.
Da. Samo što ovdje ispada da je carina + pdv i ostali nameti skoro 100% cijene artikla s poštarinom!
Silvester1208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 16:18   #49
Quote:
Molly06 kaže: Pogledaj post
Nema veze što su to dječje cipelice. Carina ne gleda što si naručio nego vrijednost toga. Ispod 160kn vrijednosti s poštarinom se ne carini, sve iznad da.
problem je što ne carine svu robu, dvije trećine im prođe neocarinjeno iako je vrijednost iznad 160 kuna. Pa gdje će meni cipelice za bebu od 200 kuna cariniti? Ajde,, još da je to i samo 70 kuna carine, sve OK, ali me DHL oprao za još 135 kuna operativnih troškova
micho0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 21:07   #50
ljudi jel su nekoga od vas trazili na carini ispis sa kartice za racun?
mateja122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 22:06   #51
Quote:
Molly06 kaže: Pogledaj post
Nema veze što su to dječje cipelice. Carina ne gleda što si naručio nego vrijednost toga. Ispod 160kn vrijednosti s poštarinom se ne carini, sve iznad da.
Meni nisu ocarinili majicu od 250 kn koja mi je došla prije 2 dana...Ekipa koja često kupuje kaže da nekad ocarine, a nekad ne...
Danio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 20:59   #52
Ovako imam jedan tako reći problem, pa me zanima da li je netko imao sličnih iskustava? Kupila sam uv lampu vrijednosti 250kn i lik je to poslao da bi mu to vratili iz nekog razloga nazad, sad on mene pita da li da pokuša ponovno poslati ili da mi vrati novce?! šta da radim sad? šta ako pošalje opet i opet vrati, hoće li mi tada vratiti novce ili imam jednu priliku? Molim vas sa sličnim islustvima recite mi svoje mišljenje!! hitno mi je...pozdrav
mary210210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 22:12   #53
Quote:
mary210210 kaže: Pogledaj post
Ovako imam jedan tako reći problem, pa me zanima da li je netko imao sličnih iskustava? Kupila sam uv lampu vrijednosti 250kn i lik je to poslao da bi mu to vratili iz nekog razloga nazad, sad on mene pita da li da pokuša ponovno poslati ili da mi vrati novce?! šta da radim sad? šta ako pošalje opet i opet vrati, hoće li mi tada vratiti novce ili imam jednu priliku? Molim vas sa sličnim islustvima recite mi svoje mišljenje!! hitno mi je...pozdrav
Neka ti opet proba poslati jer sve ovisi na koga će naletiti na carini. Ima carinika koje bole ku... za tvoju lampu, pa će ju ili zadržati pa tražiti račun, ili će ju pustiti tebi na adresu. Ali nažalost ima onih koji će se svaki put ili samo taj put držati propisa i zbog nekog zakonom valjanog razloga i vratiti lampu, odnosno neće ju niti uputiti prema tebi.

A što se tiče gore pitanja, nije uopće ništa čudno za račun, uobičajeno je da traže račun nekada. Isprintaš i odneseš u carinu. Mene su prije dok sam počeo naručivati češće tražili. Sada me vrlo rijetko traže račune. Neda im se gledati me tako često.
LuvMokasinkoLuv is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 11:09   #54
Quote:
micho0001 kaže: Pogledaj post
evo meni upravo javili, dobili smo žena i ja slom živaca. Za cipelice za jednogodišnje dijete koje koštaju 210 kuna sveskupa, nabili su nam carinu 200 kuna! Pazi, cipelice broj 20! Sad moram vidjeti što uopće napraviti
Od 01.01.2010 carine sve sto je preko 160 kn., valjda nasa bajna vlada skuzila gdje moze oderati građane jos vise , a naruđžbe preko ebay-a se povećale pa udari jos jedan HARAČ

Uglavnom do tada sam pazio da mi vrijednost ne prelazi 350 kn, ali danas nista se nemoze kupiti za 160 kn pa je carinjenje postalo kockanje u HRVATSKOJ
nikad nemozes izracunati kako ce te ocariniti je svaki put dodaju neki novu stavku

Primjer majica obicna pamucna vrijednosti 160 kn postarina 100 kn = 260 kn , ocarinili

:::

14% carinska stopa
+ 23 % porez
+ 36 kn carinski pregled
+ 5kn neke naknade na ziro racun

= cca 138 kn placena carina

ovdje fale troskovi skladistenja i speditera, sto mogu dodati ako im se prohtje i po volji, znaci cisti nered kao sto je i cijela drzava i vlada!

Da nekazemo da je cisti kriminal carinjenje tuđe postanske usluge koju nasa drzava nije ni pruzila a naplacuje pristojbu za to !
__________________
Zivot leti Kapetane
Bang is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 11:35   #55
Kolegica je narucila klincu majicu za 14€ + 10€ shipping. Dobila je poruku od UPS-a da je paket stigao ali da je zadrzan na carini i da mora platiti carinu. Meni je to bila totalna debilana pa sam nazvala UPS i citirala im zakon na sto su oni rekli da im samo proslijedim mail s istim i da ce to pokazati cariniku. Uglavnom, slijedeci dan su je nazvali da ce joj paket biti isporucen i da ne mora platiti carinu.
Znam da nije najpametnije ici se svađati s njima ali, iskreno, ako si mogu uspariti neku kunu zasto ne bi bar pokusala?
__________________
accept that some days you're the pigeon and some days you're the statue
amebaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 12:42   #56
Quote:
Bang kaže: Pogledaj post
Od 01.01.2010 carine sve sto je preko 160 kn.,
prije se apsolutno sve moglo cariniti
znači sad je bolje nego prije,bar znaš gdje je granica

a ovo nije išlo preko obične pošte,jel tako?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje File : 04.05.2010. at 17:15.
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 15:07   #57
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
prije se apsolutno sve moglo cariniti
znači sad je bolje nego prije,bar znaš gdje je granica

a ovo nije išlo preko obične pošte,jel tako?
Sve je stiglo normalnom postom za 14-21 dan.

Nije istina, prije su carinili sve iznad 360 kn i to je bila granica, sve iznad ako ode na carinu placalo se 23% PDV + 10% carine i lako je bilo izracunati koliko ce te kostati carina.

Sve ove stavke carinski pregled , lezarina itd., tada se nisu naplacivale, , kupio sam tako preko 100 predmeta neke i vrijednosti preko 2000kn , te redovno sam platio na takve stvari 33% dodatnih davanja, ali i s tim sam racunao pri kupovini.


Sda mi svaki put dodaju nesto novo i razlicito pa vise neznam izracun carine.



Sad carine T -shirt majice i ostale sitnice od 100kn, pa stoga ipak mislim da je na snazi poseban vladin naputak za punjenje proracuna
__________________
Zivot leti Kapetane
Bang is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 18:09   #58
Quote:
mary210210 kaže: Pogledaj post
Ovako imam jedan tako reći problem, pa me zanima da li je netko imao sličnih iskustava? Kupila sam uv lampu vrijednosti 250kn i lik je to poslao da bi mu to vratili iz nekog razloga nazad, sad on mene pita da li da pokuša ponovno poslati ili da mi vrati novce?! šta da radim sad? šta ako pošalje opet i opet vrati, hoće li mi tada vratiti novce ili imam jednu priliku? Molim vas sa sličnim islustvima recite mi svoje mišljenje!! hitno mi je...pozdrav
ista stvar se meni jucer desila za isti proizvod
Javila sam Selleru da ju ponovno pošalje ali da priloži nekakav papir na kojem ce pisati neka "žnj"cijena i neka navede da je poklon.
Pa nek se slikaju....
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 11:32   #59
Quote:
Bang kaže: Pogledaj post
Sve je stiglo normalnom postom za 14-21 dan.

Nije istina, prije su carinili sve iznad 360 kn i to je bila granica, sve iznad ako ode na carinu placalo se 23% PDV + 10% carine i lako je bilo izracunati koliko ce te kostati carina.

Sve ove stavke carinski pregled , lezarina itd., tada se nisu naplacivale, , kupio sam tako preko 100 predmeta neke i vrijednosti preko 2000kn , te redovno sam platio na takve stvari 33% dodatnih davanja, ali i s tim sam racunao pri kupovini.


Sda mi svaki put dodaju nesto novo i razlicito pa vise neznam izracun carine.



Sad carine T -shirt majice i ostale sitnice od 100kn, pa stoga ipak mislim da je na snazi poseban vladin naputak za punjenje proracuna
platiš pivu ak ti stavim račun s datumom prošle godine,iznos s poštarinom je bio 140kn?
carina ovisi o vrsti robe,vidim ti si uzimao tehničku većinom

ovo vjerujem da je vlada stisla sad, ali kako rade na 100kn,kad si i sam rekao da je granica 160
jesi se žalio koji put?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 11:19   #60
Ako mi roba stoji na carini i tražim da vrate pošiljatelju, hoće li mi naplatiti troškove slanja paketa natrag u Ameriku i naplaćuju li troškove ležarine za vrijeme koje je paket proveo kod njih?
yupi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.