Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2010., 01:03   #241
Ima tko kakav savjet za Končar boiler koji kada radi (grije) curi na sigurnosnom ventilu, a mlaz tople vode na pipi tuša jako slab? Netko mi je rekao da je isto problem sa kamencem. U drugom apartmanu isti boiler radi OK (iako je isto zano curiti) i pritisak je bolji.
Hvala unaprijed.
Mariolino 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 13:07   #242
ja sam zamijenio omekšivač i sjajilo u suđerici sa alkoholnim octom. Iz suđerice je suđe super sjajno, a veš iz mašine je standardno mek, kao i sa omeškivačem.
ianče, meni se pokazalo da mekoća veša najviše ovisi o načinu sušenja, gdje jednako opran veš biva krut ako se isuši na radijatoru tj. ugodno mek ako se osuši u sušilici

što se tiče kamenca, alkoholni ocat odlično radi posao otapanja kamenca kada s njime zalijem recimo pipe, stoga nevidim zašto nebi radio i odličan posao otapanja kamenca ako ga se svakodnevno koristi kao omekšivač
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 13:25   #243
A kakav je miris toga veša, odnosno posuđa, nakon octa kao omekšivača/sjajila???
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 13:43   #244
skroz bez mirisa. suđe je blistavo i na dodoir "škripi" jednako ko i sa sjajilom. također nema okusa
jednom mi se samo desilo da kad sam u 1/4 punu perilicu stavio u pretinac za omekšivač octa do kraja da kad sam se oznojio je veš imao blagi miris po octu.
no na punu perilicu nikad nisam osjetio miris.
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 13:05   #245
pomozite.....u toku pranja vešmašina je stala i uključila se crvena lampica, prema uputstvima pisalo je da su se vrata u pranju možda otvorila, tako je i bilo, rezetirala sam program i uključila međutim nije ispralo veš niti ga je centrifugiralo, ponovno sam uključila i opet isto, probala sam i opciju samo ispiranje i centrifugiranje - opet ništa
bubanj koji se prije normalno okretao sada kad ga se takne vrti se ko lud.....što da napravim...
samo dolazak majstora je 200kn.....
a vesmasina je stara stara samo 2 god i tek je istekla garancija, radi se o whirpoolovoj vešmašini koja se otvara s gornje strane....
molim neki savjet kaj bih mogla pogledati prije nego pretjerano platim
Chocofan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 15:05   #246
Quote:
Chocofan kaže: Pogledaj post
pomozite.....u toku pranja vešmašina je stala i uključila se crvena lampica, prema uputstvima pisalo je da su se vrata u pranju možda otvorila, tako je i bilo, rezetirala sam program i uključila međutim nije ispralo veš niti ga je centrifugiralo, ponovno sam uključila i opet isto, probala sam i opciju samo ispiranje i centrifugiranje - opet ništa
bubanj koji se prije normalno okretao sada kad ga se takne vrti se ko lud.....što da napravim...
samo dolazak majstora je 200kn.....
a vesmasina je stara stara samo 2 god i tek je istekla garancija, radi se o whirpoolovoj vešmašini koja se otvara s gornje strane....
molim neki savjet kaj bih mogla pogledati prije nego pretjerano platim
Provjeri da ti nije ispala remenica ili remen s bubnja. Pa ti motor vrti ali se bubanj ne vrti. Upravo sam sličan kvar popravljao prije kojih mjesec dana (otpustila se remenica i otpala s osovine bubnja)...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 16:56   #247
Perilica rublja izbacuje fidovu sklopku

perilica gorenje wa442 mi je radila kada je nestalo struje.Kada je struje došla izbacila je fidova sklopka i sada odmah kad pokušam uključiti perilicu rublja odmah pada fidova sklopka . Zna li netko što bi mogao biti kvar
Spade1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 18:24   #248
Quote:
Spade1 kaže: Pogledaj post
perilica gorenje wa442 mi je radila kada je nestalo struje.Kada je struje došla izbacila je fidova sklopka i sada odmah kad pokušam uključiti perilicu rublja odmah pada fidova sklopka . Zna li netko što bi mogao biti kvar
vjerovatno je probio grijač.
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 20:34   #249
Quote:
Spade1 kaže: Pogledaj post
perilica gorenje wa442 mi je radila kada je nestalo struje.Kada je struje došla izbacila je fidova sklopka i sada odmah kad pokušam uključiti perilicu rublja odmah pada fidova sklopka . Zna li netko što bi mogao biti kvar
Grijać
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 20:44   #250
RSO filter
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 22:12   #251
Ako imaš volje i znanja otvori je...Uglavnom negdje je protekla ili probija na grijač
Možeš je uključiti ,samo centrifugu pa ako radi mogao bi biti grijač .Malo se igraj ili zovi servis!
didac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 06:19   #252
ljudi čvijek kaže da izbacuje sklopku ćim ukljući mašinu,ako pri tome misli na trenutak kad ušteka perilicu,gotovo sigurno je probio RSO filter.Grijać tada još ni nije pod naponom pa bi njega za sad iskljućio kao kandidata.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 09:19   #253
koka 36 - puno hvala na pomoći
Chocofan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 13:13   #254
Quote:
Spade1 kaže: Pogledaj post
perilica gorenje wa442 mi je radila kada je nestalo struje.Kada je struje došla izbacila je fidova sklopka i sada odmah kad pokušam uključiti perilicu rublja odmah pada fidova sklopka . Zna li netko što bi mogao biti kvar
Grijač je ispravan ima 24 oma između polova i 350k oma prema masi što je točno po tablici.Kada se termostat od temperature stavi na 0 sve radi samo sa hladnom vodom. Čim se termostat u radu okrene na više od nule fidova sklopka izbacuje. Sve ukazuje na termostat bimetal ali može bit i RSO zna li tko više o tome??
Spade1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 15:09   #255
Quote:
Chocofan kaže: Pogledaj post
koka 36 - puno hvala na pomoći
šta je bilo, otpala remenica ili remen, baš me zanima jer se remenica inače dosta teško otpušta pa mi je bilo stvarno čudno kad sam vidio da se sama otpustila i otpala.
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 15:13   #256
Quote:
Spade1 kaže: Pogledaj post
Grijač je ispravan ima 24 oma između polova i 350k oma prema masi što je točno po tablici.Kada se termostat od temperature stavi na 0 sve radi samo sa hladnom vodom. Čim se termostat u radu okrene na više od nule fidova sklopka izbacuje. Sve ukazuje na termostat bimetal ali može bit i RSO zna li tko više o tome??
Grijač ti je probio, on je omski ispravan ali mu je otišao omotač oko zavojnice i u njega ulazi voda.
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 20:52   #257
Imam problem sa perilicom Gorenje WA 982. Nakon pranja rublja, vrata od perilice se jednostavno više ne daju otvoriti. Mislio sam da će popustiti nakon 5 minuta, pa nakon 10 i evo prošlo je više od 2 sata, a ona se i dalje ne otvaraju Jel netko zna u čemu je problem?
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 21:12   #258
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
Imam problem sa perilicom Gorenje WA 982. Nakon pranja rublja, vrata od perilice se jednostavno više ne daju otvoriti. Mislio sam da će popustiti nakon 5 minuta, pa nakon 10 i evo prošlo je više od 2 sata, a ona se i dalje ne otvaraju Jel netko zna u čemu je problem?
otišla bravica
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 21:17   #259
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
otišla bravica
Hvala na odgovoru.
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 21:21   #260
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.
skini gornji poklopac i skini bravicu, možda je samo zaštekala.
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.