Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2010., 13:44   #21
Ajmeeee, mogu osjetit kroz ekran kako jagodice miriše...
super su ti biljčice!!!!
Jesu li ti ovo oni mali pomidorići? I posijani su ili si kupila flance? Da li ih čim prihranjuješ?
Moji pomidori sad već imaju po 8-9 listića pa ne znam da li da ih još pustim ovako zasebno u čašici dok se malo vrijeme ne popravi pa da ih presadim u veće tegle i stavim na terasu
Posijala sam 2 vrste - crvene koje rastu onako u grozdovima i vise i narančaste koji rastu grmoliko pa me baš zanima kakvi će biti jedni i drugi

E da, da te ne bi moderatori opalili zbog većih slika, usput prije uploadanja, u onom polju ''Resize'' odaberi ''website/Email'' ili ''mssg. board''. Inače sve 5

Zadnje uređivanje tartaruga : 17.05.2010. at 13:50.
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 16:38   #22
imam jednu viseću pomu....
sad izdaleka..

a ovo su poma i paprika skupa u pitaru... sa strane se vidi i list tikvice
Bankarusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 16:44   #23
p.s. hvala na svim savjetima vezanim uz slikice...
pome jesu one male cherry.... kupila sam sadnice... bila sam posijala sjeme ali mi nisu uspile... prihranjivala ih nisam ničim, samo jedanput san rastopila malo gnjojiva u kuglicama u vodi i s tim ih zalila... ali pošto san totalni "tuntle" za poljoprivredu strah me bilo koristiti išta da na "zapalim" biljčice...

sad kad vidim kako su mi dobro uspile ove koje sam posadila, žaj mi je šta nisam i više...
Samo po jedan primjerak, osim jagoda..njih ima više.... Po tvojim slikicama vidim da će bit i viška
Bankarusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 18:42   #24
Eeee, super mi je ovo sa visećim pomidorima
I j planiram eksperimentirat s tim, samo da mi se još malo razjačaju stabljičice
Inače, frendica mi je dala tikvice i krastavce, njih sam posadila u veće tegle, zapiknula im one bambus štapove da se penju i još posijala bosiljka okolo - bit će prava džungla
I sad sam još raspodijelila par pomidorića u posebne čaše da imaju svaki svoju
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 13:12   #25
evo sad malo novije slikice sa plodovima... jagode još par dana i radim voćnu salatu ovo su velike mjesečarke.... a imam i dosta šumskih..


jedna procvala tikvica


papričica


i viseća pomica


valjda sam ovo iskopirala dobro
navodno ove viseće pomice uspijevaju još bolje jer se voda direktno slijeva do cvijetova
Bankarusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 13:14   #26
naravno da nisam dobro napravila, smotana sam ko sajla!
Bankarusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 13:15   #27

ovo je viseća pomica... valjda

a ovo papričica


da vidimo
Bankarusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 13:23   #28
Quote:
Bankarusha kaže: Pogledaj post
naravno da nisam dobro napravila, smotana sam ko sajla!

da si smotana , ne bi imala ovakav rasadnik
Super ti je sveeee!!!
Nego, ako već nisi - da iskoristiš gornji dio tegle gdje ti je viseći pomidor, gore možeš posijati bosiljak, on ti se super slaže sa pomidorom i dobri su susjedi u vrtu a ujedno bosiljak tjera kukce i insekte
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 20:24   #29
Grah

Bok,
Da li je itko od vas pokusao posaditi obicni suhi grah iz ducana?
Mozete li mi reci da li da ocekujem visoki ili niski?
Posadila sam nekoliko vrsta (na slici), i sve je niklo, ali ne znam kako ce biljka na kraju izgledati. Zelim da budem visoki i raste mi uz zid. Ako je niski, to mi onda kvari koncepciju.

franka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 20:37   #30
wow, nisam znala da se može tako posaditi taj ''obični'' grah
ja ti ne bih znala.... sorry

ja sam danas posijala još i rukolu i mislim da je to sve za ovu godinu
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 10:57   #31
GRAH...

UF UF... JA SAM TI ISTO POČETNIK PA TI TO NEBIH ZNALA...
ALI VALJDA CE SE JAVITI VEC NETKO ...
TARTARUGA... MISLIM DA CU TE POSLUSATI PA POSADITI NA VRH VISECE POMICE MALO BOSILJKA... SAMO MORAM PRVO NABAVITI SJEME

JUCER SAM MALO GLEDALA SVOJE BILJČICE PA SAM U JEDNOM TRENUTKU SHVATILA DA SE IZA CVIJETA TIKVICE POČELA FORMIRATI MALA TIKVICA VELIČINE MOG MALOG PRSTA ... SRIĆE U MENE KAD SAN JE SKUŽILA
Bankarusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 13:20   #32
Quote:
Bankarusha kaže: Pogledaj post
navodno ove viseće pomice uspijevaju još bolje jer se voda direktno slijeva do cvijetova
hej, pa ovo je fantasticno! gdje si kupila posudu i flance/sjeme? ima neki sluzbeni naziv ti viseci paradajzi?
i jel se moze jos nesto tako posaditi?
prvi put to vidim i odusevljena sam
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 14:58   #33
viseće pomice

o pa te pomice sam i ja vidjela na nekom forumu...
Ja sam ti uzela običnu viseću teglu (mislim da sam kupila u Plodinama za malo novaca ) probušila sam dno škarama, uzela malu sadnicu cherry pomica sa zemljom, lagano ju provukla kroz rupicu pazeći da ne otkidam koji listić i ostatak tegle napunila zemljom.
odmah se biljčica primila, i od tada raste nezaustavljivo

probaj, samo naprijed, zauzima vrlo malo mjesta, lipo miriše...a tek pomice..o kako se veselim!
Bankarusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 10:06   #34
Bankarusha, super za tikvice Nadam se da će i moje roditi
Evo upravi idem napraviti viseću instalaciju , mama jučer kupila na placu flance pa ću 2 stavit u viseću poziciju a ove svoje iz sjemena još držim u čašici da se korijen više razvije
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 16:28   #35
Juupiiiiii!!!!!
Evo i mog prvog ploda
Ovo je mali pomidorić ali od flanca kojeg sam ovaj vikend posadila naopako u teglu. Dva su ovakva ploda zasad, nadam se da ću ih uskoro zagristi




A ovo su pomidori iz sjemena, ti još nemaju cvijeta ali otkako mi ovih tjedan dana stoje vani na balkonu, baš su jako narasli (gore je negdje slika od pred 10ak dana) mislim da ću ih drugi tjedan presaditi u tegle. Ova zadnja 2 su čini mi se ona grmolika sorta sa narančastim plodovima. Vidjet ćemo


Zadnje uređivanje tartaruga : 25.05.2010. at 16:39.
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 16:33   #36
evo još jedna slikica jagoda...sad su se zacrvenile...

Bankarusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 16:35   #37
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Juupiiiiii!!!!!
Evo i mog prvog ploda
Ovo je mali pomidorić ali od flanca kojeg sam ovaj vikend posadila naopako u teglu. Dva su ovakva ploda zasad, nadam se da ću ih uskoro zagristi

ooo.... nešto su brze ove tvoje pomice.... ja još čekam da se moja prva zacrveni....

samo tako naprijed...
Bankarusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 16:42   #38
Quote:
Bankarusha kaže: Pogledaj post
ooo.... nešto su brze ove tvoje pomice.... ja još čekam da se moja prva zacrveni....

samo tako naprijed...
Mislim da je ova otprilike iste veličine kao ona tvoja viseća koju si slikala. Veseli me pa makar i ovako zelena

Nego, daj pojedi ove jagodice bobice, rastu mi zazubice
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 20:22   #39
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
hej, pa ovo je fantasticno! gdje si kupila posudu i flance/sjeme? ima neki sluzbeni naziv ti viseci paradajzi?
i jel se moze jos nesto tako posaditi?
prvi put to vidim i odusevljena sam
Pravi naziv ti je Upside Down Tomatoes evo ti i link kako napraviti jedan tj posaditi http://www.youtube.com/watch?v=Lax0G...eature=related
obavezno stavi spuzvu, barem sam ja tako radio jer sluzio kao filter

evo i par mojih slika

ovo su samo rajcice, jos sam tako posadio papriku, feferone i patliđan a na gornji dio sam posadio hrpu začinskog bilja.sve skup nekih 20 do 30 lonaca



ovo su mali plodovi rajčice




i naravno prve jagode
dodo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 15:38   #40
uh uh... ti imaš pravo carstvo dodo
ja samo imam mali balkončić pa ima malo mista za tako puno povrća...
iako sada kad su biljke narasle podosta, skoro do svoje pune veličine, mislim kako sam zapravo mogla ugurati još bar 4-5 pitara... Zapravo treba nabaviti one skale - koje su u stvari "police" ... pa tako uštedjeti na prostoru..

Hvala na linku... nisam imala pojma da su ameri smislili ovu viseću "shemu"

a da se pohvalim, danas san primjtila moju prvu papričicu koja je izvirila ispod cvijeta.....sriće u mene
Bankarusha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.