Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2010., 13:30   #1
Shogun 2: Total War [*]


Ovog mjeseca najavljen je nastavak pionira Total War serijala, Shoguna. Igra bi trebala izići tijekom sljedeće godine, a za sada je bačena samo jedna mrvica fanovima: Announcement Trailer



Edit 26.03.2011.

Korisni modovi, brought to you by Kambe:


DarthMod
AI i gameplay promjene.

All in one kompilacija manjih modova u jedan mod.

Real Divide smanjuje efekte Real divide eventa.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~

Zadnje uređivanje Spectre : 26.03.2011. at 13:20.
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 14:02   #2
bit ce puno sretnih fanova nakon ove vijesti
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 14:09   #3
Po meni je Total War engine te sami gameplay puno prirodniji prije pojave baruta, kada su glavni posao u bitkama imali mačevi, sjekire i koplja. Tako da iščekujem Shogun 2 s dosta velikim očekivanjima, jednostavno mi Empire i Napoleon nisu sjeli.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 18:08   #4
Quote:
Spec.tre kaže: Pogledaj post
Po meni je Total War engine te sami gameplay puno prirodniji prije pojave baruta, kada su glavni posao u bitkama imali mačevi, sjekire i koplja. Tako da iščekujem Shogun 2 s dosta velikim očekivanjima, jednostavno mi Empire i Napoleon nisu sjeli.
Slazem se ali, Shogun 2 znaci manje unita po defaultu i da ce sve frakcije imat oko 80% rostera identicno sto mi se odmah ne sviđa. Isto tako malo sam skeptican prema tim heroj jedinicama, nekakav solo samuraj ili tako nesto =/ Nadam se nekoliko stvari, nece biti steam, nece biti samo frakcije Japana nego Koreje i Kine a i da ne izostave Mongole. Isto tako ocekujem bolji AI i sviđa mi se support za 56,000 unita u bitci.
__________________

Zadnje uređivanje Kambe : 03.06.2010. at 18:57.
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 19:36   #5
Quote:
Kambe kaže: Pogledaj post
Slazem se ali, Shogun 2 znaci manje unita po defaultu i da ce sve frakcije imat oko 80% rostera identicno sto mi se odmah ne sviđa.
Gledaj to ovako - trebalo bi bit više taktiziranja.

Ja sam isto skeptičan prema herojima, ne pašu mi nikako Tom Cruise ili Grom Hellscream u TW-u.

Inače sviđa mi se fokusiranje samo na jedno manje područje. Po meni trebali bi to i češće radit, a ne stalno neke mape svijeta ili Europe, pa onda imaš nebuloze tipa Škotska u Jeruzalemu ili Fatimidi u Parizu.

Uglavnom, vidjet ćemo. Vjerojatno će igra bit sranje.
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 22:16   #6
Quote:
red helmet kaže: Pogledaj post
Gledaj to ovako - trebalo bi bit više taktiziranja.
Razumijem ja sve to, al mogucnosti repriziranja kampanje onda pada u vodu, imas stajaznam 10 frakcija i sve imaju 90% rostera identicno. Odigram jednom, dvaput i dalje mi se neda vise. A to taktiziranje sve ovisi o tome dal ce AI bit dostojan protivnik, navodno pokusavaju integrirat Sun Tzuovo Umjece ratovanja u AI sto mi se cini vrlo moguce. Vidjelo se kakvi su papci CA sa izdavanjem modding toolsa za Empire i Napoleon tako da se malo može očekivati s te strane. A definitivno se slazem na to da se treba fokusirati na podrucje a ne neke ogromne mape. Rađe bi igrao neku kampanju Europe bez Afike ili Bliskog Istoka sa 50 frakcija i 222 provincije nego mapu od Engleske do Saudijske Arabije sa 22 frakcije i 120 provincija. E da isto se nadam da nece bit Rebela nego ce bit neke minor frakcije.
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 23:18   #7
Quote:
Kambe kaže: Pogledaj post
E da isto se nadam da nece bit Rebela nego ce bit neke minor frakcije.
Pa zar ti je važno kako će se zvat pobunjenici.. Bolje Rebel nego neko generičko Japansko ime tipa: "Čang Mao Liberty Force", "Khan Zu Dong Clan"..
knick is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 23:53   #8
NINJA!!!!!!!!

da ne zaboravim i geishe. dvije non-combat jedinice zbog kojih mi je igranje shoguna bilo zabavno
slammerinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 00:40   #9
Quote:
Kambe kaže: Pogledaj post
Razumijem ja sve to, al mogucnosti repriziranja kampanje onda pada u vodu, imas stajaznam 10 frakcija i sve imaju 90% rostera identicno. Odigram jednom, dvaput i dalje mi se neda vise. A to taktiziranje sve ovisi o tome dal ce AI bit dostojan protivnik, navodno pokusavaju integrirat Sun Tzuovo Umjece ratovanja u AI sto mi se cini vrlo moguce.
Da, u pravu si. Zapravo će to bit primarno izraženo u multiplayer bitkama, a to me baš i ne zanima.

S obzirom na dosadašnji AI čisto sumnjam da će išta napraviti, tako za svaki novi nastavak vele, poboljšavamo AI, poboljšavamo diplomaciju itd., a na kraju ne naprave ništa. Sve se svede na eye-candy, nevjerojatno mi je da to ljudi puše. Tak i sad najavljuju onih 50-tak tisuća jedinica na mapi. A tko će to moć pokrenut?
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 23:17   #10
ma jedva cekam. shogun mi je i dalje najbolji total war ikad, pogotovo ta japanska tematika koja me jako zanima. jedva cekam...
jerdna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 23:37   #11
2011 navodno planiraju Rome Total War 2, trenutno igram jedinicu i on mi se čini kao najbolji od TWova, od 2 očekujem puno

a što se tiče šoguna sam skeptičan, jedinicu sam gledo na youbitou i ne izgleda niš posebno, a i kolko god popravili grafiku i slino, ta tematika me ne zanima baš
__________________
Question Everything
Blackey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 00:42   #12
Nikakav Rome, Shogun 2 je sljedeće izdanje Total Wara...
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 06:10   #13
Quote:
Blackey kaže: Pogledaj post
2011 navodno planiraju Rome Total War 2, trenutno igram jedinicu i on mi se čini kao najbolji od TWova, od 2 očekujem puno

a što se tiče šoguna sam skeptičan, jedinicu sam gledo na youbitou i ne izgleda niš posebno, a i kolko god popravili grafiku i slino, ta tematika me ne zanima baš
Mogu oni planirat sta oce al ako ce bit kao sa Empire vrlo lako bi se mogli raspast, australski studio koji je napravio Napoleon Total War vise nije dio Creative Assembly nego za Segu razvija neke sportske igre. Shogun ce definitivno koristiti isti engine kao i Empire tako da nemam bas neke vjere u britanski studio zbog loseg posla koji su napravili tamo. Uglavnom community pizdi jer su im prvo dali polurazvijen proizvod, pa onda repakirali taj isti poluproizvod u standalone ekspanziju, uz to korisnici su prisiljeni na Steam a DLC je preslab. Svi ti DLCevi su kurac prema onome sto moderi naprave al tu je posebna prica jer CA jos nije izdao modding toolse. Tako da ako ce Shogun bit los tesko da ce se oporavit od toga.
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 10:43   #14
mislim da tu onda nemaju mjesta za pogresku i da ne vjerujem da ce si dopustit bilo kakav fiasko sto se shoguna tice, uostalom creative assebmly radi na soirtskim igrama i mislilo se da ce bar sto se ove sezone tice odustat od total war seriala. al eto ovo je super iznenadjenje za sve fanove jedne od ponajboljih turn base/ real time strategija.... ocito ce im civ5 bit konkurecija i moraju dat sve od sebe^^
jerdna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 13:23   #15
Quote:
Kambe kaže: Pogledaj post
Mogu oni planirat sta oce al ako ce bit kao sa Empire vrlo lako bi se mogli raspast, australski studio koji je napravio Napoleon Total War vise nije dio Creative Assembly nego za Segu razvija neke sportske igre. Shogun ce definitivno koristiti isti engine kao i Empire tako da nemam bas neke vjere u britanski studio zbog loseg posla koji su napravili tamo. Uglavnom community pizdi jer su im prvo dali polurazvijen proizvod, pa onda repakirali taj isti poluproizvod u standalone ekspanziju, uz to korisnici su prisiljeni na Steam a DLC je preslab. Svi ti DLCevi su kurac prema onome sto moderi naprave al tu je posebna prica jer CA jos nije izdao modding toolse. Tako da ako ce Shogun bit los tesko da ce se oporavit od toga.
Trkeljaš gluposti. I Napoleon koristi isti engine ko Empire, pa je igra savršena. Jedino se slažem za slabe DLC-e. I s ovim što kažeš da moderi rade super posao. Darth Modu Ultimate Commander je stvarno izvuako ono najbolje iz Empirea.
ivica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 19:44   #16
Quote:
ivica1 kaže: Pogledaj post
Trkeljaš gluposti. I Napoleon koristi isti engine ko Empire, pa je igra savršena. Jedino se slažem za slabe DLC-e. I s ovim što kažeš da moderi rade super posao. Darth Modu Ultimate Commander je stvarno izvuako ono najbolje iz Empirea.
Je Napoleon je oke igra, sve to lijepo izgleda i optimizirano radi ali kolko ona ima sadrzaja i mogucnosti repriziranja a da ne govorim o AI. Osobno jos nisam zavrsio ni zadnju kampanju jer je predosadna igra i premalo pruza a da ne govorim da je AI prenaivan i lagan. Bez modova Total war vecina igraca ne bi igrala duze od mjesec dana. A ako sjebu Shogun ne samo da im je ovo opet propust za redom nego su sjebali klasik. A osim toga nisi pratio sto sam pisao, Empire i Napoleon nisu radili isti studio, onaj koji je napravio Napoleon vise nije u CA, nego radi sportske igre a genijalci koji su radili Empire rade Shogun 2. Naravno nemoze se sve svoditi na razvojni studio, definitivno dio krivnje svodi i Sega jer je forsirala deadline i da vecina featura nije uspijela u zavrsni proizod za sto ima puno dokaza.
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 21:16   #17
Ma biće Shogun2 odličan vjeruj.
Sam ja se divim moderatorima kak su uspjeli napravit Darth Mod, stvarno je odličan. I čudim se kak Creativy Assembly uvijek napravi pogrešan zvuk pušaka. U Darth Modu je realan.
ivica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 16:32   #18
Volio bih da je Rome 2 Total War, ali Shogun 2 nece biti, vjerujem, tako los sto se pisu ovdje. Dobro bi mi doslo da malo putujem u Japan
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 18:20   #19
Medieval 3, samo sa ogromnijom mapom i vise nacija

jebali ih heroji, ako hocu heroje, igrat cu Lord of the rings.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 19:00   #20
Zato je tu Stainless Steel 6.2, imaš veliku mapu.
ivica1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:18.