Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2010., 07:10   #21
To po meni znači da su sada nešto drugačije okolnosti na snazi i da se srebro djelomično ponaša i kao monetarni metal.Srebro je trenutno na 20.15 Usd i što je daleko više ohrabrujuće za srebro nema više naglih krivulja gdje je pad u jednom danu i do 5%,a ako i ima krivulja odmah ide krivulja u kontrasmjeru.Indikativno.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 09:42   #22
Danas mini breakout u srebru,cijena trenutno na 20,41 Usd.Naravno to je papir,ali ovo mi se čini indikativno...
Vidjet ćemo gdje smo kad se vratim s posla.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 12:31   #23
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
To po meni znači da su sada nešto drugačije okolnosti na snazi i da se srebro djelomično ponaša i kao monetarni metal.Srebro je trenutno na 20.15 Usd i što je daleko više ohrabrujuće za srebro nema više naglih krivulja gdje je pad u jednom danu i do 5%,a ako i ima krivulja odmah ide krivulja u kontrasmjeru.Indikativno.
Da li to znaci da je srebro ultimativna investicija? Raste i u vrijeme industrijske aktivnosti i u vrijeme gospodarske krize ...
TIGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 15:42   #24
Quote:
TIGR kaže: Pogledaj post
Da li to znaci da je srebro ultimativna investicija? Raste i u vrijeme industrijske aktivnosti i u vrijeme gospodarske krize ...
To ne znači apsolutno ništa.
Mlajen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 16:09   #25
Quote:
Mlajen kaže: Pogledaj post
To ne znači apsolutno ništa.
Nista ne znaci absolutno nista.
TIGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 07:13   #26
Quote:
TIGR kaže: Pogledaj post
Da li to znaci da je srebro ultimativna investicija? Raste i u vrijeme industrijske aktivnosti i u vrijeme gospodarske krize ...
Srebro je po meni trenutno velika prilika jer je izrazito potcijenjeno.Trenutno je odnos srebro zlato 62:1 što je povijesno gledano puno.Ako dođe do jače korekcije nastupit će okolnosti koje smo već opisali,a to je da će biti teško doći do fizičkog metala.Kada sve to govorim imajte na umu da će te čekati godinama za puni povrat investicije.Ali tko čeka dočeka.Evo gledam Moro,nemaju trenutno srebrnih poluga...Dakle dio portfelja je po meni svakako dobro imati u srebru.

Što se tiče industrijske aktivnosti mislim da to nema veze.Industriji je ok da je srebro jeftino,ali nije presudno.Što bi bilo da je srebro na recimo 50 Usd?Ništa ili gotovo ništa!Srebro u najvećem broju slučajeva dolazi u malim koncentracijama tako da ne bi došlo do bitnijih poskupljenja,ako bi ih uopće i bilo radilo se o lijekovima,automobilima,mobitelima,fotografiji itd...
Dakle efikasan metal koji se bezrazložno rasipa i otima budućim generacijama.
Dakle mišljenja sam da je presudan ili će biti presudan monetarni,a ne industrijski faktor.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 09:44   #27
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Srebro je po meni trenutno velika prilika jer je izrazito potcijenjeno.Trenutno je odnos srebro zlato 62:1 što je povijesno gledano puno.Ako dođe do jače korekcije nastupit će okolnosti koje smo već opisali,a to je da će biti teško doći do fizičkog metala.Kada sve to govorim imajte na umu da će te čekati godinama za puni povrat investicije.Ali tko čeka dočeka.Evo gledam Moro,nemaju trenutno srebrnih poluga...Dakle dio portfelja je po meni svakako dobro imati u srebru.

Što se tiče industrijske aktivnosti mislim da to nema veze.Industriji je ok da je srebro jeftino,ali nije presudno.Što bi bilo da je srebro na recimo 50 Usd?Ništa ili gotovo ništa!Srebro u najvećem broju slučajeva dolazi u malim koncentracijama tako da ne bi došlo do bitnijih poskupljenja,ako bi ih uopće i bilo radilo se o lijekovima,automobilima,mobitelima,fotografiji itd...
Dakle efikasan metal koji se bezrazložno rasipa i otima budućim generacijama.
Dakle mišljenja sam da je presudan ili će biti presudan monetarni,a ne industrijski faktor.
Samo bi dodao da Moro nije specijaliziran za srebro te tako njihova ponuda srebra nije neki indikator. I inace se srebro u Sloveniji ne isplati kupovati. Bolje je direktno u Njemackoj. Dok je kod zlata npr. Moro sasvim usporediv ili cak jeftiniji od ponude u Njemackoj.
TIGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 11:43   #28
Problem sa srebrom je VAT. Kod zlata ga nema.
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 16:09   #29
Quote:
zabotinski kaže: Pogledaj post
Problem sa srebrom je VAT. Kod zlata ga nema.
U biti nije. Pod rukom se sa srebrom trguje kao da VAT ne postoji. To su cijene za pojedince. Onda o VAT/PDD vise i ne razmisljas.

Inace u vezi srebra:


http://www.24hgold.com/english/news-...Katz&ref=&mk=1
TIGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 22:07   #30
Quote:
TIGR kaže: Pogledaj post
Samo bi dodao da Moro nije specijaliziran za srebro te tako njihova ponuda srebra nije neki indikator. I inace se srebro u Sloveniji ne isplati kupovati. Bolje je direktno u Njemackoj. Dok je kod zlata npr. Moro sasvim usporediv ili cak jeftiniji od ponude u Njemackoj.
Da baš nemaju nijednu polugu za male investitore koji moraju i platiti put do Njemačke,po meni to ipak ukazuje na nestašicu.Da ne velim da je cijena otišla od 5.-6. mjeseca gore za 100 eura po kg srebra što je cca 20%.Nije u međuvremenu bio toliki porast cijene,možda pola od toga...Isto sam primjetio i za junk srebro na američkim stranicama.Odjedanput im je cijena skočila i sada se prema internet informacijama junk kupuje iznad burzovne cijene kao uostalom što je i cijena u Moro za polugu iznad burzovne+Pdv i to za cca 80 eura.
Inače hvala na korisnim komentarima.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 10:12   #31
Eppur si muove!

Quote:
Throughout the last few weeks of summer there has been a slow, steady migration into silver as an investment. Investor worries over the state of the global economy have helped silver gain traction in the face of a low-volume stock market this summer. The white metal has built some fairly strong forward momentum this summer as a secondary safe haven among investors who desire the protection of precious metals without the heftier price tag of the yellow metal.
http://www.24hgold.com/english/contr...lif+Droke&mk=1
TIGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 08:14   #32
Srebro na 20,96 Usd što je porast od gotovo 5 % u par dana.Sva sreća da se kapital vraća u euro.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 13:07   #33
Question Srebro i zlato

Bok ljudi!
U slobodno vrijeme čitam dosta knjiga o financijskoj edukaciji. Omiljen mi je autor Robert Kiyosaki. U zadnje vrijeme on daje savjete ljudima da kupe srebro i zlato.
Uzeo sam nešto vremena i odlučio istražit tu temu. Zaključak je sljedeći: u RH porezi na zlato su oko 58%, i ne isplati se investirati. Možemo kupovati zlato i srebro u Sloveniji i Austriji ili Njemačkoj. U biti u cijeloj EU porez na zlato je 0% dok na srebro varira u ovisnosti o državi: Austrija i Slovenija oko 20% dok u Njemačkoj iznosi 7%. Ako kupimo srebro vani moramo i plačati sef u kojem ćemo ga pohraniti. Sa Slovenijom je to problem jer tehnički bi trebali imat porezni broj u njihovoj zemlji da bi mogli iznajmit sef. Postoje još i razne tvrtke preko kojih se može kupovati srebro i zlato ali to mi se nekako ne sviđa pa to nisam previše proučavao.
Ono na s čim se u RH može trgovati su razni zlatnici i srebrnjaci. Plaćaju se od prilike po nešto većoj od trenutne cijene srebra i zlata na svijetskim burzama. Trgovina se odvija kao da netko razmjenjuje sličice nogometaša tj. hobistički.
Ono što mene sad zanima je ima li netko iskustva u trgovanju sa srebrom i zlatom? Ima li tko iskustva sa trgovinom tim starim srebrnjacima i zlatnicima u RH? Znate li odakle bih mogao skinuti katalog srebrnjaka i zlatnika?
Pogledao sam kakva je situacija u BiH i Srbiji sa investicijskim kovinama i slična je našoj. Nisam uspio pronaći ništa za Mađarsku. Zna li netko nešto o tome?
Molio bih da napišete svoja iskustva, savjete, stavite linkove, preporučite knjige ili što vam već padne na pamet!
Hvala
PandaKF is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 18:20   #34
Mislim da će cijena srebra ići još gore vrlo brzo...
Pitanje: Gdje je najpovoljnije/najsigurnije kupiti fizičko srebro? U HR ili vani? I koje srebrnjake, koje veličine? Osobno ili preko firme?
U Grazu je cijena oko 35% iznad spota sa svim porezima --> neisplativo.
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 20:32   #35
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
Mislim da će cijena srebra ići još gore vrlo brzo...
Pitanje: Gdje je najpovoljnije/najsigurnije kupiti fizičko srebro? U HR ili vani? I koje srebrnjake, koje veličine? Osobno ili preko firme?
U Grazu je cijena oko 35% iznad spota sa svim porezima --> neisplativo.
Onda uzimaj junk srebro na našim internet aukcijama.Ne moraš platiti Pdv kao u Sloveniji i siguran si da nije krivotvorina jer takve kovanice nikad nisu previše vrijedile.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 09:07   #36
Kakav rally u srebru danas...
Srebro skoro na 25 Usd ili 17,65 eura,odnos srebro zlato na ispod 56.
Sumnjam da srebro može jako pasti osim u super jakoj deflaciji.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 08:43   #37
Srebro opet blizu 25 Usd.Nego mislim da je srebro trenutno bolja investicija od zlata.
Baš sam računao da bi Hrvatskoj da bi opravdala sve svoje kune u opticaju trebalo oko 8 milijuna unci zlata tj. oko 250 tona.Dakle da se umjesto prodaje zlata odabralo kupovina trebalo je izdvojiti cca 2,5 milijardi dolara.Sada je to nemoguća misija jer bi trebalo izdvojiti oko 10 milijardi dolara.Ali srebro je prilika...Srebro košta 55 puta manje od zlata,a pošto se očekuje smanjene odnosa srebro zlato na ispod 20:1,pa možda i 10:1 kupovina recimo 10 milijuna unci srebra po cijeni 200 milijuna dolara ne bi bio loš potez.
Trenutno zlato kao da cjenovno čeka srebro da se priključi...dakle kao da je došlo do clicka i kao da je srebro u jednom drugom režimu...
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 20:13   #38
http://www.marketoracle.co.uk/Article23547.html

Dosta dobar članak koji objašnjava zbivanja u zadnjih godinu dana vezano uz cijenu srebra. Jedino je malo nedorečen na kraju, autor očekuje ili žestoki rast u slučaju short squeeza ili žestoki pad
Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 00:18   #39
Silver Exports From China May Slump by 40% This Year
October 19, 2010, 3:03 AM EDT

Oct. 19 (Bloomberg) -- Silver exports from China, the world’s largest, may drop about 40 percent this year as domestic demand from industry and investors climbs, according to Beijing Antaike Information Development Co.

Shipments may decline from about 3,500 metric tons in 2009, said Feng Juncong, chief analyst at the state-owned Antaike, without providing a specific forecast. Customs data show exports plunged almost 60 percent to 970 tons in the first eight months. Cancellation of an export rebate in 2008 is also hurting shipments, she said.

Reduced exports may bolster prices that are trading near a 30-year high on speculation that governments worldwide will take further steps to stimulate their economies, weakening currencies and increasing demand for assets that are a store of value. China, the third-largest producer after Peru and Mexico, revoked export rebates in August 2008 to curb use of natural resources.

“There is huge demand in China this year and that has affected exports, which were already hurt after the tax rebate was abolished,” said Ng Cheng Thye, head of bullion at Standard Bank Asia. “The demand is coming from all areas, including jewelry, investment and fabrication and this has resulted in a physical market shortage in the Far East.”

The metal for immediate delivery touched $24.92 an ounce on Oct. 14, the highest price since September 1980, and traded at $24.2750 at 2:28 p.m. in Singapore. Industrial applications for silver, including electrical conductors and batteries, represent about half global demand.

Silver Rally

“China may sharply reduce its silver exports this year following the scrapping of the rebate and as domestic demand picked up amid expectations for higher inflation,” Feng said. This year’s 5,100-ton quota is unlikely to be fully used, she said.

Silver has rallied 44 percent this year, outperforming gold and copper. In the short term, prices will be between $20.50 and $25.50, GFMS Chairman Philip Klapwijk said on Oct. 16. “Silver is likely nearing a top now, and that it has more downside in the short term than upside,” he said. “But we remain bullish in the long term.”

China’s silver production, including mined, by-product output and recycled material, grew by an average 14.9 percent every year in the 20 years since 1990 to 10,348 tons in 2009, Feng said. Growth was mainly because of the fast-growing production of lead, zinc and copper, which generates silver as a by-product, Feng said.

Output Drops

The country’s silver output dropped 1.9 percent in the first eight months to 7,445 tons, she said. About 60 percent of China’s silver mined output is in the form of by-product of base metals, according to Antaike estimates.

An expected drop in lead and zinc concentrate supplies will affect domestic smelter production, weighing on China’s silver output growth, she added.

“There are Chinese investors now hoarding silver, along with other resources, amid anticipation of higher inflation,” Feng said. “China is short of resources so these investors believe the metals will be more valuable in the future.”
Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 19:01   #40
http://www.reuters.com/article/idUSW...6?rpc=401&
Frost is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.