Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2010., 23:22   #61
Quote:
ANA2411 kaže: Pogledaj post
e pa ja sam sad totalno razočarana - glupa. Neznam sta da sad radim od početka sam kao zaljubljena u chicco.
Druga opcija je peg perego swich ili mozda cam, ili da idem na jeftiniju verziju bez opcije da u zadnjoj fazi dijete mogu okrenut prema sebi a onda bi to bilo neonato

kako ste vi odlučili, mozda ja previse kompliciram al ako si mogu sacuvat zivce, bolje spriječiti nego liječiti
Nemam pojma što ti reći... I meni se živac dignuo nakon što sam pročitala i strane forume i to dosta njih, no ponavljam, kolica sam već kupila i ne mogu ih zamjeniti tako dašto je tu je, ali zato ti ako možeš pričekaj novi model trio living love pa usporedi! A j ga i chicco
__________________
16.12. stigao Roko u mamin zagrljaj...
petra_hijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 23:43   #62
ma imam ja vremena bebica nam stize tek u 3 mj tako da stignemo čak hvatat i akcije u 1 mj, samo bi bilo dobro kad bi mama znala sta da gleda
__________________
U nizu događaja u mom životu, ništa nije bilo slučajno. Sve se dogodilo u skladu sa unutarnjim potrebama
ANA2411 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 00:23   #63
Quote:
petra_hijena kaže: Pogledaj post
Uopće mi nije palo na pamet da bi nešto takvo moglo predstavljati problem!
eto to...kome bi palo na pamet da ce biti premala...i to za ovako malenu dicu.
nikad mi to ne bi palo na pamet gledat.
ja nisam bas nesto previse trazila info o kolicima. samo sam usla u trgovinu i nakon 15-20min. kupila. ali i da jesam trazila po netu koja bi ne bi isla provjeravat hoce li mi dite od 9-10mj. stat u njih.
to mi je do sada jedini promasaj sto se tice kupovanja za bebana. na zalost najskuplja stvar koja je mogla bit.
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 10:18   #64
Quote:
*eva* kaže: Pogledaj post
eto to...kome bi palo na pamet da ce biti premala...i to za ovako malenu dicu.
nikad mi to ne bi palo na pamet gledat.
ja nisam bas nesto previse trazila info o kolicima. samo sam usla u trgovinu i nakon 15-20min. kupila. ali i da jesam trazila po netu koja bi ne bi isla provjeravat hoce li mi dite od 9-10mj. stat u njih.
to mi je do sada jedini promasaj sto se tice kupovanja za bebana. na zalost najskuplja stvar koja je mogla bit.
Mah i meni
Zvala sam inspektorat, rekli su mi da prvo Chiccu dam sluzbenu prituzbu napismeno. to sam bas sad poslala. medjutim, u ducanu su mi hladno rekli da je sama konstrukcija uza 4-5cm kao jer se moze okretati, da cudno da me netko nije upozorio.
uglavnom, ovo sto rade kao rijesenje mislim da nije dobro, jer vidim da ni talijani nisu bas zadovoljni s tim navlakama, jer i dok se skine jastuk, iza 11mj i zimska jakna je opet problem, jer je cijela konstrukcija uza.
ja sam sad trazila povrat sredstava pa cu vidjeti sto ce reci, jer dok sam pitala za novu navlaku su mi rekli da dolazi tek u 12mj, i da moje boje vise nema. niti mislim cekati do 12mj da nemam dijete u cemu voziti, niti mislim voziti rasparena kolica u razlicitim bojama, a i ako cu za 5mj opet imati isti problem ne vidim poantu.
jojne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 11:46   #65
Quote:
*eva* kaže: Pogledaj post
eto to...kome bi palo na pamet da ce biti premala...i to za ovako malenu dicu.
nikad mi to ne bi palo na pamet gledat.
bogme, ja sam uočila da je većina kolica zapravo malička..više nisu popularna ona čiji sjedalni dio je dubok i širok, nego ona koja za sjedalo imaju malu udubinu... quinny buzz, abc desing cobra, pa neki britax...pa i ova moja nisu velika - high trek od bebe confort..

za razliku od graco treko,.. i tako nekih koje su zbilja veća kolica..u kojima mogu sjedit djeca i pored njih može biti jedna bočica, neka igračka..i tak..

i zbilja me živcira što svi spominju da je to za dijete do 3 godine ako nikad nisam u gradu vidjela veliko dijete da u tom čudu sjedi, a stvarno sam dobro otvorila oči, skenirala svaka kolica koja bi srela

i još me užasno živcira što nijedna od tih 3u1 kolica nema onu ogradicu sa pladnjem kakva imaju skoro sva kišobran kolica. a taj pladanj služi većoj djeci koja u kolicima stalno nešto grickaju, ili nosaju neke igračkice u šetnje..

u svakom slučaju, zaključih, najčešće se kupuju još jedna kolica..pa makar na ova prva potrošili 7000 kuna, ispostavi se da ona zadovoljavaju do nekih godinu i nešt sitno dana..
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 25.10.2010. at 11:51.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 11:49   #66
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
bogme, ja sam uočila da je većina kolica zapravo malička..više nisu popularna ona čiji sjedalni dio je dubok i širok, nego ona koja za sjedalo imaju malu udubinu... quinny buzz, abc desing cobra, pa neki britax...pa i ova moja nisu velika - high trek od bebe confort..

za razliku od graco treko,.. i tako nekih koje su zbilja veća kolica..u kojima mogu sjedit djeca i pored njih može biti jedna bočica, neka igračka..i tak..
Ma sve ok ako su malicka i dijete moze stati unutra. ali ako su malicka da se dijete od 5mj ne moze nasloniti onda je tu netko lud
Nis, ja im poslala sluzbenu prituzbu mailom i postom, inace oni znaju za problem cijelo vrijeme i i dalje ih prodaju, pa ako mi ne odgovore u roku od 15 dana sam dobila savjet iz Udruge potrosac da idem na inspekciju.
Samo u cemu ja dijete da vozim do tad? Kosara joj je vec premala, u ovo isto ne stane
jojne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 11:54   #67
Quote:
jojne kaže: Pogledaj post
Ma sve ok ako su malicka i dijete moze stati unutra. ali ako su malicka da se dijete od 5mj ne moze nasloniti onda je tu netko lud
Nis, ja im poslala sluzbenu prituzbu mailom i postom, inace oni znaju za problem cijelo vrijeme i i dalje ih prodaju, pa ako mi ne odgovore u roku od 15 dana sam dobila savjet iz Udruge potrosac da idem na inspekciju.
Samo u cemu ja dijete da vozim do tad? Kosara joj je vec premala, u ovo isto ne stane

1. u autosjedalici?
2. u marami?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 11:58   #68
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
1. u autosjedalici?
2. u marami?
Autosjedalice isto nisu predvidjene da dijete u jakni sjedi u njima, pa je malo na knap, ali da se jos nagurati
Ma strasno, ne mogu uopce vjerovati u kojoj smo situaciji, a gamad su znali cijelo vrijeme za problem
jojne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 13:08   #69
Ja od jučer ne mogu k sebi doći... Stvarno, tko je tu lud?!?!? Čudi me da si jedan chicco nešto tako dopušta... Sad će na kraju ispast da su ona koja su koštala duplo manje i kineske su proizvodnje bolje od tih!!!
__________________
16.12. stigao Roko u mamin zagrljaj...
petra_hijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 13:20   #70
a gle, cure, ne možete reći da ih niste vidjele prije kupnje..a internet pun informacija..


proizvođači, primjetila sam, jako dobro koriste neznanje i osjećaje novopečenih roditelja...
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 13:33   #71
Uglavnom ne čitam recenzije pojedinih kolica jer ono što sam pročitala uvijek ima i pro i con za sve modele...sama sam šetala ko tuka 2 puna mjeseca i isprobavala sva kolica koje mi je novčanik mogao priuštiti i ova su zadovoljavala apsolutno sve kriterije (nabrojala sam ih gore), ali nikada mi nije i nebi palo na pamet da bi kolica mogla biti uska!!! Hellou... problemi su uglavnom: raspadajući kotači, problemi sa manovriranjem, loš tektil koji se raspadne u mašini, teška konstrukcija, sklopljena zauzimaju puno mjesta itd itd... Meni osobno nitko nikada nije spomenuo da mjerim i koliko su uska... Nisam ih kupila u 5 minuta...3 tjedna sam ih proučavala skoro pa svaki drugi dan... maaah!!!
Jexx ga sad!!! Valjda će ta garancija poslužit nečem ako mi mali ne uspije sjest normalno nutra!!!
__________________
16.12. stigao Roko u mamin zagrljaj...
petra_hijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 13:36   #72
Ja kupila Peg perego UNO,jedina mana,niu 3u1 pa sam kupila posebno pp autosjedalicu...pa ti ga to dođe ko komplet...prezadovoljna ovako na izgled,a ocjene kad se bebač rodi pa kad vidimo kako funkcioniraju...Najbolje je to što je drška pokretljiva,naprijed-nazad u jednom potezu,pa mogu i gledati bebu dok je mala,a i meni su jaaaaaaaaaako lijepa
__________________
...život mi se promijenio 02.11.2010.
Amric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 13:36   #73
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
a gle, cure, ne možete reći da ih niste vidjele prije kupnje..a internet pun informacija..


proizvođači, primjetila sam, jako dobro koriste neznanje i osjećaje novopečenih roditelja...
A cuj, na inspektoratu su mi rekli da je to skrivena mana i da ne odgovaraju deklaraciji pa su mi duzni dati ili nova kolica ili vratiti novac. Jer ako na deklaraciji pise 36mj i 15kg oni to onda moraju postovati
jojne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 13:46   #74
Quote:
jojne kaže: Pogledaj post
A cuj, na inspektoratu su mi rekli da je to skrivena mana i da ne odgovaraju deklaraciji pa su mi duzni dati ili nova kolica ili vratiti novac. Jer ako na deklaraciji pise 36mj i 15kg oni to onda moraju postovati
Upravo tako!!!
__________________
16.12. stigao Roko u mamin zagrljaj...
petra_hijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 20:09   #75
Quote:
prnje kaže: Pogledaj post
Najbolja kolica,poletna,lagana,sklopiva do minimuna i lagana za vozit..Extra.
Ja sam ove godine uzela,samo rijeći hvale.

http://www.youtube.com/watch?v=W0sFQps8LG4

Odi je sve objašnjeno kako fukcijoniraju .
hehe, ne znam jel su najbolja, ali za sada mi se čine
pogotovo to kaj imaju velike kotače i amortizere, pa vjerujem da će dobro ići i po nekakvim neravnim stazama
malalana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 22:39   #76
ja sam prije nego smo kupili kolica proroštala cijeli internet i dućane
al ja sam takva za sve što kupujem.. pogotovo tehniku.. nema kod mene na horuk kupnja..
ja sam osobno čula baš za chicco dosta negativnih komentara i odgovorilia kumove da ih kupe.. na kraju su kupili jane.. i to su npr kolica koja stvarno se mogu preporučiti.. čula sam i za peg perego (3u1 modele) dosta negativnih komentara, ali ih ipak puno ljudi kupuje i očito su zadovoljni.. ovisi šta tražiš od kolica.. dosta ih kaže da su skoro pa neupotrebljiva kad dođu do sportskog dijela.. ne znam.. ta me nisu nikad previše interesirala pa nisam ni gledala..

ja sam na kraju kupila skoro pa no name kolica i čitala strane forume i čula brdo pozitivnih mišljenja.. a i išli smo ih gledati u maribor prije kupovine..

uglavnom.. treba se raspitati.. i od ljudi oko sebe i za to služe forumi, grupe i sl.. ko da ja jverjujem tetama u dućanu..

i da za abc design smo u bms žicali jednu mamu da nam posudi dijete od nekih godinu i pol da ga stavimo u kolica da vidimo jel su ok
Crab Nebula is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 22:45   #77
ne proizvode valjda i pp u kini?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 09:25   #78
Quote:
Crab Nebula kaže: Pogledaj post
ja sam prije nego smo kupili kolica proroštala cijeli internet i dućane
al ja sam takva za sve što kupujem.. pogotovo tehniku.. nema kod mene na horuk kupnja..
ja sam osobno čula baš za chicco dosta negativnih komentara i odgovorilia kumove da ih kupe.. na kraju su kupili jane.. i to su npr kolica koja stvarno se mogu preporučiti.. čula sam i za peg perego (3u1 modele) dosta negativnih komentara, ali ih ipak puno ljudi kupuje i očito su zadovoljni.. ovisi šta tražiš od kolica.. dosta ih kaže da su skoro pa neupotrebljiva kad dođu do sportskog dijela.. ne znam.. ta me nisu nikad previše interesirala pa nisam ni gledala..

ja sam na kraju kupila skoro pa no name kolica i čitala strane forume i čula brdo pozitivnih mišljenja.. a i išli smo ih gledati u maribor prije kupovine..

uglavnom.. treba se raspitati.. i od ljudi oko sebe i za to služe forumi, grupe i sl.. ko da ja jverjujem tetama u dućanu..

i da za abc design smo u bms žicali jednu mamu da nam posudi dijete od nekih godinu i pol da ga stavimo u kolica da vidimo jel su ok
Da,bas tako!
Meni su se svidjala jedna kolica a kupila sam druga...Svidjala su mi se Mura3,a kupila sam Jane carerra...
Doduse Jane Carerra su mi se svidjala i prije Mure,a onda je dosla Mura i preuzela vodstvo...
Sve dok nisam malo pocela obracat paznju i uocila dosta nedostataka na Muri...
Mozda to nekom nisu nedostaci,al meni jesu....
I sad mogu slobodno rec da mi nije zao sto sam kupila Jane carerra jer su mi preljepa i funkcionalna,lagana....Ma sve ono sto zelim od kolica....
Zaljubljena sam.....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 09:26   #79
Sad recimo proucavam vipere...
Isto mi treba neki koji nije onako sprćen i mali pa mi beba sa dva mjeseca ispada iz njega....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 10:09   #80
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Da,bas tako!
Meni su se svidjala jedna kolica a kupila sam druga...Svidjala su mi se Mura3,a kupila sam Jane carerra...
Doduse Jane Carerra su mi se svidjala i prije Mure,a onda je dosla Mura i preuzela vodstvo...
Sve dok nisam malo pocela obracat paznju i uocila dosta nedostataka na Muri...
Mozda to nekom nisu nedostaci,al meni jesu....
I sad mogu slobodno rec da mi nije zao sto sam kupila Jane carerra jer su mi preljepa i funkcionalna,lagana....Ma sve ono sto zelim od kolica....
Zaljubljena sam.....
koji su ti nedostaci na muri? jer bih si ja uzela muru jer sam od ovih chicco luda i neupotrebljiva su mi, sad si me zabrinula. da se ne zeznem s jos jednim kolicima
jojne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.