Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2010., 14:55   #41
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
Thnx Marci
Valjda ću nekako uspjet, nemam pojma kako.
znači, marama. A koja je najbolja, di ima za kupit? nisam to nikad proučavala, ali reko' s drugim obavezno...
ma kaj ne bi uspjela! ima još cura kikiće s malom razlikom, baš ovih dana čekamo da jedna forumašica rodi, bit će manje od 20 mjeseci razlika

znam da je leptirić naručila baš sleepy wrap, dođe 40 dolara i dostava je 12. po meni pristojna cijena za orginalan i kvalitetan proizvod. ja imam pixiekidov MT, vidjela sam MT i od drugih proizvođača i moj je uvjerljivo bolji

ja radije dam i malo više ako treba al da onda budem posve zadovoljna sa kupljenim.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 14:55   #42
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
a baš je lijepo kako si se obradovala.
Znala sam da će me odmah neko provalit kad pročita pitanje.
Ej, a što ne smiješ odmah ako pitanje nije preslobodno?
Ma ti si još mlada pa možeš čekat, ja sam stara baba pa moram to odmah.
Zato se već pripremam kak ću hendlat dvoje malih.
A baš si me obradovala svojim radovanjem.
Sorry na offu ostali.
ne smijem još jer muž ima sjebanog šefa koji ga prca u mozak i mogao bi mu dati otkaz svake sekunde pa čekamo da se financijski malo jače ustabilimo tako da moj muž može pokrenuti svoju firmu ili tako nekaj.

al da ne budemo off
ja ću svoje iduće dijete iznijeti van iz rodilišta upravo u marami.
tako da i tebi to preporučam. jer kolko sam vidjela po slikama beba je totalno stabilna , zaštićena i sigurna ut ome.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:02   #43
Quote:
teta mina kaže: Pogledaj post
nemam ti nikoga, sogorica je imala slin ali ga je prodala.
Mozemo se dogovoriti za posudbu na pp?
Hvala

i ja bih opet bila trudna. Tak mi se svidja trudnoca. Muci me godina proizvodnje
Moze, kako ne.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:15   #44
za male bebače, beskompromisno elastična marama. Ja isto imam sleepy wrap i preeeedobar je. Obožavam ga i preporučam svakome. Problemčić bi mogao biti samo ako je beba ljetna jer je to onako, malo deblji materijal i još ga dosta vežeš oko sebe pa se bojim da bi zakuhali
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:27   #45
Hvala curke na savjetima.
Eto, znači marama - sleepy wrap, Ah da, bit će skoro ljeto...
Pusa svima :-)
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:43   #46
ja imam beco butterfly2 i prezadovoljna sam, imamo 13 mj. i 12 kg i jos se nosimo u njemu, plus sto jos i sisamo,ali ne preko dana, a dok je sisala i preko dana mogla sam malo popustiti remen i ona se lijepo mogla nasisati.... nosimo se od kad je bila 4mj. jer smo ga tad kupili, ali da sam se prije sjetila nosila bih je odmah cim se rodila, jer ima jedan dodatak za tako jako male bebace pa nije problem... uz sve to super i izgleda... jedino je malo skuplji, ali je vrlo slican mei tai !
__________________
19.10.2009 :)
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 16:03   #47
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
a baš je lijepo kako si se obradovala.
Znala sam da će me odmah neko provalit kad pročita pitanje.
Ej, a što ne smiješ odmah ako pitanje nije preslobodno?
Ma ti si još mlada pa možeš čekat, ja sam stara baba pa moram to odmah.
Zato se već pripremam kak ću hendlat dvoje malih.
A baš si me obradovala svojim radovanjem.
Sorry na offu ostali.
Ja imam razliku 11 mjeseci i 10 dana....zavežeš dvije marame..jedan naprijed, drugi iza i šetnjica
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 17:11   #48
Kod mene ili marama elastična ili Mei tai...

Marama je idealna za mele bebe i dok su klinci manji, Mt kasnije kad su veći...

Miha je od 6 mj bio u MT, nedavno ga nosila (3,5 god, 17 kg, 108 cm )
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 17:25   #49
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Kod mene ili marama elastična ili Mei tai...

Marama je idealna za mele bebe i dok su klinci manji, Mt kasnije kad su veći...

Miha je od 6 mj bio u MT, nedavno ga nosila (3,5 god, 17 kg, 108 cm )
po čemu si zaključila da je bilo dosta marame i da je vrijeme prelazak u MT (psim onoga da čvrsto drži glavu)

i još nešto- ako imaš kakav "trik" što da radim recimo ako sam u šetnji s malom po ovom hladnom vremenu i idem npr. do dućana ili u šoping centar..
u centru će mu biti vruće ako joj obučem skafander, ali opet ne mogu van a da nije toplo obučena..

jesi imala takve situacije? bed je što ona običo zaspe do tamo, ap mi je glupo vaditi ju iz marame, skidat, vraćat..
a ako ju ostavim u skafanderu unutra- ima da se smrzne (prehladi) kad izađemo opet na hladan zrak..

jel ima rješenja?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 18:18   #50
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
po čemu si zaključila da je bilo dosta marame i da je vrijeme prelazak u MT (psim onoga da čvrsto drži glavu)

i još nešto- ako imaš kakav "trik" što da radim recimo ako sam u šetnji s malom po ovom hladnom vremenu i idem npr. do dućana ili u šoping centar..
u centru će mu biti vruće ako joj obučem skafander, ali opet ne mogu van a da nije toplo obučena..

jesi imala takve situacije? bed je što ona običo zaspe do tamo, ap mi je glupo vaditi ju iz marame, skidat, vraćat..
a ako ju ostavim u skafanderu unutra- ima da se smrzne (prehladi) kad izađemo opet na hladan zrak..

jel ima rješenja?
možeš si ovakvo nešto nabavit, dat sašit http://cgi.ebay.com/New-fleece-cover...item1e5f85935b
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 19:54   #51
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
po čemu si zaključila da je bilo dosta marame i da je vrijeme prelazak u MT (psim onoga da čvrsto drži glavu)

i još nešto- ako imaš kakav "trik" što da radim recimo ako sam u šetnji s malom po ovom hladnom vremenu i idem npr. do dućana ili u šoping centar..
u centru će mu biti vruće ako joj obučem skafander, ali opet ne mogu van a da nije toplo obučena..

jesi imala takve situacije? bed je što ona običo zaspe do tamo, ap mi je glupo vaditi ju iz marame, skidat, vraćat..
a ako ju ostavim u skafanderu unutra- ima da se smrzne (prehladi) kad izađemo opet na hladan zrak..

jel ima rješenja?
I mene je to pitanje mučilo jer zimi kad izađemo vani često se desi da uđemo u trgovinu i skuhamo se, a djete spava pa ga nezgodno svlačiti, usto se i ja skuham...
I zbog svega toga napravih ovo:

http://www.dodoty.com/index.php?page...rt&Itemid=9999
tabita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 20:02   #52
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
po čemu si zaključila da je bilo dosta marame i da je vrijeme prelazak u MT (psim onoga da čvrsto drži glavu)

i još nešto- ako imaš kakav "trik" što da radim recimo ako sam u šetnji s malom po ovom hladnom vremenu i idem npr. do dućana ili u šoping centar..
u centru će mu biti vruće ako joj obučem skafander, ali opet ne mogu van a da nije toplo obučena..

jesi imala takve situacije? bed je što ona običo zaspe do tamo, ap mi je glupo vaditi ju iz marame, skidat, vraćat..
a ako ju ostavim u skafanderu unutra- ima da se smrzne (prehladi) kad izađemo opet na hladan zrak..

jel ima rješenja?
Sa Mihom sam imala sling pa MT...prešla iz slinga kad se poečo previše mrdati, bacakati jer mi nisu obje ruke mogle biti slobodne, nije mi u slingu tako osiguran kao u marami ili MT.u..

Uf nemam baš neko rješenje...meni je sve udaljeno da moram autom, u autu nema jaknu, u centrima parkiram u garaži i svežem ga odma na sebe da mu bude toplo..
Ja bi obukla samo jaknu, dolje štrample i deblje hlače a jaknu je još lako skinut dok je dijete svezano za tebe..

PS sad se sjetila...sa Mihom sam nosila jaknu koju sam nosila u trudnoći, broj veća tako da sam mogla i nejga zakopčat unutra
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 20:47   #53
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
možeš si ovakvo nešto nabavit, dat sašit http://cgi.ebay.com/New-fleece-cover...item1e5f85935b
Quote:
tabita kaže: Pogledaj post
I mene je to pitanje mučilo jer zimi kad izađemo vani često se desi da uđemo u trgovinu i skuhamo se, a djete spava pa ga nezgodno svlačiti, usto se i ja skuham...
I zbog svega toga napravih ovo:

http://www.dodoty.com/index.php?page...rt&Itemid=9999
ovo mi se čine kao praktična rješenja- ali mi estetski baš i nisu sjela

kontam da ću onda radije vući dekicu
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 20:51   #54
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
PS sad se sjetila...sa Mihom sam nosila jaknu koju sam nosila u trudnoći, broj veća tako da sam mogla i nejga zakopčat unutra
a kod mene sve xs ili s veličine, ja sam uvijek bila frik da je sve usko/još uže

al našla sam neku jaknu, velika mi je,pa ću probati s njom- iako opet nisam baš ziher da ću je uspjeti zakopčati..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 21:22   #55
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ovo mi se čine kao praktična rješenja- ali mi estetski baš i nisu sjela

kontam da ću onda radije vući dekicu
ja planiram isto s dekicom, ovi dodaci su mi skuplji nego sama marama...dekicu sam zamislila da ću stavit ispod onog poprečnog gornjeg dijela, iznad prekriženih, tj između prekriženih i poprečnog...tako da ju ne moram pridržavat rukama. Jakne nosim raskopčane i moram primijetit da mi stoje jako ružno zbog sve te tkanine omotane oko mene, ali nije mi baš bitno, važno da se mi šećemo
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 21:35   #56
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
ja planiram isto s dekicom, ovi dodaci su mi skuplji nego sama marama...dekicu sam zamislila da ću stavit ispod onog poprečnog gornjeg dijela, iznad prekriženih, tj između prekriženih i poprečnog...tako da ju ne moram pridržavat rukama. Jakne nosim raskopčane i moram primijetit da mi stoje jako ružno zbog sve te tkanine omotane oko mene, ali nije mi baš bitno, važno da se mi šećemo
jedno 4 puta sam čitala ovo dok nisam skužila gdje misliš ubacit dekicu
al sad kad sam skužila, baš kontam da ti je to pametna ideja, meni to uopće nije palo na pamet
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 22:24   #57
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
jedno 4 puta sam čitala ovo dok nisam skužila gdje misliš ubacit dekicu
al sad kad sam skužila, baš kontam da ti je to pametna ideja, meni to uopće nije palo na pamet
eto, slučajno i jedna pametna kod mene zalutala . I to imam spremnu jednu malo manju dekicu od Benettona, baš je lagana pa mi neće dodatnu težinu stvarat, a u toplom samo spustim poprečni dio ispod guze i maknem ju. (ovaj poprečni dio i inače spustim, čim smo u toplom, jer moj bebo još malo slabije podnosi promjene temperature)
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 07:19   #58
A kako mame dojilje nose bebe u maramama. Moja namiriše cicu i samo me slini i traži jesti dok je stavim u maramu.
Inače, vidim da joj se sviđa jako. Cijela je oduševljena. Evo sad sam je stavila da malo miruje i da mogu forumariti
Dala sam joj dudu da me ne cica preko majice. Jela je prije 15 minuta, dakle nije gladna.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 08:04   #59
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
A kako mame dojilje nose bebe u maramama. Moja namiriše cicu i samo me slini i traži jesti dok je stavim u maramu.
Inače, vidim da joj se sviđa jako. Cijela je oduševljena. Evo sad sam je stavila da malo miruje i da mogu forumariti
Dala sam joj dudu da me ne cica preko majice. Jela je prije 15 minuta, dakle nije gladna.
pa mislim ak se može dojiti u MT-u onda može i marami još lakše.
moj dok je još bio jako mali samo bih povukla sisu prema gore i uvalila bih mu je u usta... kad je bio veći morala bih ga malo nagnuti u stranu...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 09:13   #60
Ja sam uspjela dojiti u marami tek sad sam ga stavila u položaj prsa na prsa. To je bilo negdje s 2 mjeseca, jer do tada nisam shvatila da tako mali smiju i u taj položaj.

On mi malo pomogne, jer se u polusnu sam mrvicu spusti dolje tražeći sisu. Valjda je namiriše. A ja je samo podignem prema gore i to je to.

Inače, marama je zakon. I mm to shvatio, pa ga sad on češće nosi nego ja. Npr. bili smo na Sljemenu cijelu nedjelju, tata ga je nosao cijelo vrijeme. A šetnje nam izgledaju tako da ga tata nosi, a ja guram prazna kolica.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.