Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi
Korisničko ime
Lozinka

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2010., 17:47   #141
ivo111
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2006.
Državni poticaj za stolarski obrt ?

Pozdrav,

Zamolio bi Vas za pomoc! Ovako, planiram otvoriti stolarski obrt. Zanima me dali ja mogu dobiti državni poticaj za to (i koliko otprilike)? Prostor imam, strojeve neke isto imam. Ja vec radim namjestaj na crno, ali bi zelio otvorit obrt zbog reklame! Ovako se ne mogu reklamirat zbog inspekcije...To je jedna stvar...Druga stvar sto me zanima je, kome se obratiti za taj drzavni poticaj ? Jeli to treba ic u ured za gospodarstvo i sa kakvim pristupom treba doc ? Cuo sam da treba imati kompletan projekt koji njima treba objasnit da bi me oni uopce uzeli u razmatranje dali da mi izadju u susret ili ne. Pitanje je moze li stolar uopce dobiti drzavni poticaj, jer nas ima puno na tržištu!Mozete li me uputit na pravo mjesto gdje ja mogu sjest sa osobom i popricat o tome u detalje, tako da sam upucen u sve sto trebam napravit.

Hvala unaprijed,

Ivo
ivo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 12:34   #142
scarreedd
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2007.
HAMAG je slao obavijesti o dodijeljenim potporama još početkom listopada. Hehe jel zna netko kad će novčeki. Vi koji ste već prije dobivali potpore, koliko im je trebalo da Vam isplate ?
scarreedd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 10:16   #143
Lucas PG
Tvoj osobni bankar

Registracija: Feb 2008.
Mi dobili cca 2 tjedna nakon obavijesti, ali smo obavijest dobili početkom 9. mj...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 10:15   #144
uraira
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2010.
Quote:
scarreedd kaže: Pogledaj post
HAMAG je slao obavijesti o dodijeljenim potporama još početkom listopada. Hehe jel zna netko kad će novčeki. Vi koji ste već prije dobivali potpore, koliko im je trebalo da Vam isplate ?

eto, vidim da si već našao HAMAG ))
maločas ti napisah na "računovodstvu".
ja slala tri godine..za dvije firme.
prve dobila u jednoj firmi 30.000 negdje u jesen
druge u drugoj firmi 60.000 također..jedanaesti mjesec..
ove godinu..za jednu dobila odbijenicu jer mi, citiram: "djelatnost po NKD ne pripada projektu"...
istina, u NKD mi piše djelatnost prva koju smo registrirali, u međuvremenu je druga donijela većinski prihod i za nju sam tražila potporu.
lani i predlani im to nije smetalo..a bio isti slučaj.
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 13.12.2010., 18:22   #145
UnRomantic
Banned

Registracija: Dec 2007.
Poticaji,potpore itd...

Pozdrav,ovako...poduzetnik sam par mjeseci.Iako je vrijeme ove krize,problema i svega što nam se natovarilo na glavu,posao ide sasvim dobro.
No ipak razmišljam o proširenju posla,nabavi stroji,zaposlenju ljudi (zasad sam jedini),ali nekakvi krediti itd. ne dolaze u obzir...stoga me zanima gdje se sve mogu informirati o ovome...znam da na stranici mingorp-a ima nešto,hamag također...no postoji li još što?Kakva su Vaša iskustva sa poticajima?Kad se može očekivati otvaranje novih,za 2011.?Hvala unaprijed?
UnRomantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 21:49   #146
mina_jasmina
CSI.Minchi@DiziLand

mina_jasmina Avatar

Registracija: Jul 2010.
poticaji neće ići prije 3. mjeseca, obično se odobravanje oduži do ljeta. imaš i min. turizma, ali ne znam u kojoj si branši, da li bi mogao aplicirat. postoje i poticaji zavoda za zapošljavanje, sufinanciranje zapošljavanja radnika (ti bi mislim mogao jednog). eu natječaji za poduzetnike su prošli. ostaje ti uvijek neki lokalni poticaj, ono, općina/grad/županija. eto ... to mi palo na pamet na brzaka ...
mina_jasmina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 07:49   #147
mtopi78
limited off

mtopi78 Avatar

Registracija: Feb 2010.
Arrow Poticaji za samozapošljavanje

-Unaprijed se ispričavam ako tema sličnog sadržaja već postoji,ali pošto vidim da veliki broj mladih ljudi traži način kako da pokrenu svoj biznis ,zamolio bih one koji su započeli na način da dobiju poticaje od države ,da iznesu svoja iskustva u nadi da će se možda mali broj ljudi odlučiti na svoj biznis upravo uz pomoć takvih poticaja....pošto nigdje nisam naletio na takvu temu ,evo da probam...a i možda sam fulao i podforum...pa neka modovi odrade svoj dio

-Teška su vremena ,sve informacije mogu dobro doći!
Old 04.02.2011., 15:23   #148
rensi21
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2011.
nova sam na forumu,pa se nadam da na pravom mjestu postavljam pitanje u vezi drzavnih poticaja za male obrtnike u 2011g.
zanima me gdje i kada ce biti objavljena lista potrebnih dokumenata za natjecaj u ostvarivanju tih drzavnih poticaja.
ako mi netko moze pomoc...zahvaljujem
rensi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 19:17   #149
Devey
Dawn Of The New Age

Devey Avatar

Registracija: Jun 2005.
Quote:
rensi21 kaže: Pogledaj post
nova sam na forumu,pa se nadam da na pravom mjestu postavljam pitanje u vezi drzavnih poticaja za male obrtnike u 2011g.
zanima me gdje i kada ce biti objavljena lista potrebnih dokumenata za natjecaj u ostvarivanju tih drzavnih poticaja.
ako mi netko moze pomoc...zahvaljujem

Na ovoj stranici možete vidjeti kako je to bilo prošle 2010. godine, ne vjerujem da će biti puno drugačije ove godine.

http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=1618

Također možete vidjeti u koju grupu poticaja pripadate i koja je potrebna dokumentacija.

Vjerujem da će projekt za poticaje biti objavljen krajem veljače, najkasnije početkom ožujka kao i do sada.
Devey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 14:23   #150
mirko77
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2007.
Povoljni krediti za otvaranje ugostiteljskog objekta u Splitu

poz svima

trebam obnovit nekretninu(spomenik kulture) u Splitu i otvorit ugostiteljstvo itd...
fali mi 50% potrebnih financija,
jel moguce izvuci iz EU nesto za ovu namjenu, tj. ima tko preporuku gdje
da se raspitam za subvencije povoljnije kredite i slicno
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 09:45   #151
bing02
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2011.
Državni poticaji-žena obrtnik

zanima me kako se pravdaju sredstva koja eventualno dobijem od države za poticanje žena-obrtnika, odnosno novih obrta. imamo pravo po dvije osnove.
zanima me kako opravdati nešto kao mentorstvo pri otvaranju i uvođrnju u posao. da li moram priložiti račun da opravdan sredstva? što je to benificirano plačanje poslovnog prostora? što je najbolje navesti. može i pm.
bing02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 07:26   #152
uraira
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2010.
osim MINGORPA postoji i križaljka u HZZZ-u, od samozapošljavanja onih koji su 6 i više mjeseci na zavodu, uz još neke uvjete, do zapošljavanja novih radnika, opet uz neke uvjete. vidi stranice HZZZ, možda nađeš nešto da ti odgovara.
primjer: za nekog tko je više od 6 mj. na zavodu,otvaranje obrta (samozapošljavanje)se sufinancira sa 29.000 za prvu godinu poslovanja. taman da pokrije doprinose obrtnika i mrvica još ostane. no, ne sufinanciraju ništa u djelatnosti trgovine i ugostiteljstva. i ako zatvoriš obrt ranije, vraćaš novce
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 14:01   #153
centar
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2009.
Pitanjce:

1) Koliko dugo (mjeseci) osoba mora biti u evidenciji HZZ-a da bi njegov potencijalni poslodavac početnik za njega dobio onih 29.000 kn bespovratnih poticaja?
I ima li poduzetnik početnik pravo na taj iznos za svog potencijalnog djelatnika?

2) Ako je osoba kratko (vrlo kratko, recimo mjesec dana) u evidenciji HZZ-a, a želi postati samostalni poduzetnik, ima li IKAKVE ŠANSE i pravo na jednokratnu pomoć kod, recimo, nabave opreme i softvera, kao i najma prostora, što bi definitivno olakšalo početak?

Hvala.
centar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 10:36   #154
kemik
and, i'm back

kemik Avatar

Registracija: Dec 2002.
Ekipa,

jel znate kad su prošlih godina bili objavljeni rezultati natječaja za poticaje? Jel se ove godine nešto posebno kasni, ili je to notmalno?
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 11:02   #155
scarreedd
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2007.
to ti jako sporo ide sve. Lani su rezultati i novci bili tamo krajem 11. mjeseca
scarreedd is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 10:19   #156
vitas
Registrirani korisnik

vitas Avatar

Registracija: Nov 2010.
Jel netko zna da li firma koja je osnovana sad u 8 mjesecu ima pravo tražiti bilo kakve poticaje za novoosnovane firme? Znam da mingorp daje poticaje ali to je prošlo pa tu može eventualno čekati početak slijedeće godine ili?
Zanima me da li takve nove firme mogu od zavoda za zapošljavanje tražiti sufinanciranje ako zaposle nekoga sa zavoda? Zovem ih ali nikako ih dobiti pa možda netko zna????
Old 24.08.2011., 10:46   #157
kanj
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2011.
Da, kako je do sada bilo, pod novoosnovanim trgovačkim društvima podrazumjevaju se društva čije osnivanje je bilo u roku dvije godine.
Sve ovisi kakve propozicije natječaja za poticaje će biti raspisane u slijedećoj godini.
Za sufinanciranje zapošljavanja ne znam, ali predpostavljam da još nije kasno.
Lijep pozdrav Vama i svima na Forumu.
kanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 11:49   #158
vitas
Registrirani korisnik

vitas Avatar

Saznala za sufinanciranje od zavoda za zapošljavanje...
Evo što su mi odgovorili:
Da biste koristili potpore za zapošljavanje iz nadležnosti Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje, morate imati najmanje jednog zaposlenog radnika unazad zadnja 3 mjeseca.
Dakle, u ovom trenutku nemate pravo na korištenje potpora za zapošljavanje.
Old 20.09.2011., 08:57   #159
sunčica_zg
Registrirani korisnik

sunčica_zg Avatar

Registracija: Jun 2009.
Državni poticaji za otvaranje lokala

Ovako, zanima me jel postoje neki poticaji za otvaranje gore navedenog.Naime imam prostor koji sam nedavno iznajmljivala i koji je već tako reći uređen i sada bih ja to preuzela međutim morala bih otvoriti firmu s obzirom da nemam ugostiteljsku školu da otvorim obrt.Naravno sad je u pitanju lova koje nemam za otvaranje firme pa me zanima jel postoji onda barem taj neki poticaj.Znam, trebala sam možda malo proguglat, i jesam ali toga toliko ima da neznam od kuda bih počela, pa bih bila zahvalna kada bi mi netko to onako "zdravo seljački" objasnio da barem znam od kud i kako krenuti ..
sunčica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 09:07   #160
vitas
Registrirani korisnik

vitas Avatar

Quote:
sunčica_zg kaže: Pogledaj post
Ovako, zanima me jel postoje neki poticaji za otvaranje gore navedenog.Naime imam prostor koji sam nedavno iznajmljivala i koji je već tako reći uređen i sada bih ja to preuzela međutim morala bih otvoriti firmu s obzirom da nemam ugostiteljsku školu da otvorim obrt.Naravno sad je u pitanju lova koje nemam za otvaranje firme pa me zanima jel postoji onda barem taj neki poticaj.Znam, trebala sam možda malo proguglat, i jesam ali toga toliko ima da neznam od kuda bih počela, pa bih bila zahvalna kada bi mi netko to onako "zdravo seljački" objasnio da barem znam od kud i kako krenuti ..
Mingorp daje poticaje ali natječaji su uglavnom obajvljeni početkom godine.. Postoje poticani za novoosnovane firme i tu bi se mogli ugurati ako zadovoljavate sve kriterije (provjeriti na stranici mingorp) no to tek početkom godine. Novoosnovanom firmom se smtarju sve firme osnovane unazad dvije godine.. Postoje još neki poticaji npr, za poduzetništvo žena itd pa možda bi se i u taj mogli ugurati..jedino što lova sjedne (ako odobre) naknadno pa bi Vam to mogla biti eventualno refundacije uloženog ali unaprijed mislim da nema ništa..barem ja nisam uspjela do toga doći, ako vi uspijete, javite
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja