Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2010., 00:46   #1
Komentari na slikovne topice

Pokazalo se potrebnim pa otvaram temu na kojoj možete komentirati teme sa slikama (da ne remetimo niz na topicu).


Dakle, ukoliko imate zanimljivo i konstruktivno zapažanje - ovdje ga možete ostaviti.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 21.12.2010. at 23:03.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 22:27   #2
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Adiam, ovdje ima dosta dječjih motiva, što prije ide VE u Ge, nego Pi....
Tema nije zamišljena kao chat niti da se može komentirati,al evo..da,možda je trebala koja ozbiljnija slika uz te slike...vođena sam bila prije svega Neptunom,a u njegovoj mašti nepostoje granice,naravno što se prožima i onim dječijim,naivnim sanjarenjem,maštom i sl.Naprosto domena Riba,njegovog vladara je i filmska umjetnost ako se ne varam i takvi motivi su opravdani(pogotovo jer se radi o kreativnoj Veneri u tom znaku),kao i bajke i sl.znači sve što je izmišljeno...e sad kako je dekorirano,to već može biti onako malo ozbiljnije(npr.ova torta s motivom mora,mogla je biti ozbiljnija,a i ovako malo neozbiljnija )...znači ne postoje uvijek dovoljno jasno povučene granice kod slatkiša,al' su u skladu sa značenjem teksta

btw...Za Veneru u Ribama idu i kolači sa rumom,alkoholom(Neptun),što je Znaša mislila stavljati,al' evo odustala,al dobro.

Fish-ako želiš možeš obrisati cijeli moj post,s obzirom da se ne može komentirati
 
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 22:56   #3
Samo da nadopunim jednim prijedlogom u vezi slikovnih tema:


Budući da nisu svi u mogućnosti odmah pronaći odgovarajuću sliku – bilo bi dobro ostaviti par dana za jednu poziciju. Evo neka to npr. bude tri dana od posljednjeg posta. Mislim da je to posve dovoljno i za potragu i za razmišljanje svima koji žele sudjelovati.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 21.12.2010. at 23:19.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 23:18   #4
Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
Venera u ovnu


Fovizam ("les fauves" -franc., divlje zvijeri ) - oštri, intenzivan izbor boja & energično nanošenje, neobuzdanost. Brzina & žestina kao glavne vodilje i odlike pokreta.

E bravo, to je isto Ovan, motalo mi se to po glavi, ali nikako se nisam mogla sjetiti kako se zove
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 00:56   #5
meni se najviše sviđaju slatkiši predstavljeni venerom u raku
valjda jer mi je 2.kuća u raku

nije nešto konstruktivno, ali šta sad
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 12:20   #6
Lilith, nije li karikatura više prirode Strijelca? Prenaglašavanje i pretjerivanje s ciljem nasmijavanja
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 12:38   #7
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Lilith, nije li karikatura više prirode Strijelca? Prenaglašavanje i pretjerivanje s ciljem nasmijavanja
E viš, moglo bi biti nešto u tome, ja znam jednog koji ima hrpu Strijelca i bavi se crtanjem, posebno mu drage karikature.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 13:36   #8
Kod Venere (koju imamo na dotičnom topicu) riječ je i o tome što se "voli", o tkz. umjetničkom ukusu (Venera).


Postoji taj tip karikature koji preuveličava osobine (Jupiter). No postoji i karikatura koja deformira, koja iritira, koja je i posve indiskretna i orginalna (Uran). A postoji i tkz. novinska karikatura, to je ona koja prati aktualnosti, koja trača, koja ima teksta gore...mislim da bi se ta dopala Veneri u blizancu...ako ćemo u tim kategorijama pričati.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 23:05   #9
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
E bravo, to je isto Ovan, motalo mi se to po glavi, ali nikako se nisam mogla sjetiti kako se zove
Tenkju, za foviste mi okidač u memoriji bio tvoj qroqui
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Lilith, nije li karikatura više prirode Strijelca? Prenaglašavanje i pretjerivanje s ciljem nasmijavanja
Vjerojatno je i taj kut gledanja ispravan, no ja sam se nekak u toj karikaturi vise koncentrirala na saljivost/vic, manje na preuvelicane dijelove tijela (Jupiter?), možda sam malo vise navela riječima vodu na blizanacki mlin a manje na strelu

btw. Nekak si mislim ilustracije slikovnica zakeljiti tamo pod Ve u ge (opet kombinacija riječ-slika još uz dječji sadržaj) šta kažeš?
__________________
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 23:20   #10
@ Vega_21



Vidim da si otvorila novu temu s slikovnim izričajem Jupitera, a nije mi jasna tvoja logika uz postavljene slike. Npr. primjetih da si se fokusirala na Jupiterovu simboliku "pretjeranosti", ok...ali npr. težina je u astrološkoj simbolici Saturn - kako si "preteško" povezala s Jupiterom u ovnu?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 02:00   #11
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
@ Vega_21



Vidim da si otvorila novu temu s slikovnim izričajem Jupitera, a nije mi jasna tvoja logika uz postavljene slike. Npr. primjetih da si se fokusirala na Jupiterovu simboliku "pretjeranosti", ok...ali npr. težina je u astrološkoj simbolici Saturn - kako si "preteško" povezala s Jupiterom u ovnu?
Pa povezala sam uz prefiks pre,preteško može biti i jupiter,nije samo saturn,jupiter opisuje sve stvari koje su malo pre....ne znam na šta bi se trebala fokusirati,svi znamo prirodu jupitera.
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 11:22   #12
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Pa povezala sam uz prefiks pre,preteško može biti i jupiter,nije samo saturn,jupiter opisuje sve stvari koje su malo pre....ne znam na šta bi se trebala fokusirati,svi znamo prirodu jupitera.
Oke, neka težine, ali nije mi jasno kaj to ima s Ovnom?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 11:38   #13
Mislim da težina te vrste ne bi bila povezana sa prirodom Jupitera nego Saturna. Jupiter bi bio više doslovna težina, debljina, veliko, korpulentno tijelo. Ali i dalje ne bi bio povezan s ovnom. Eventualno me asocijacije vode na glavu, pa bi to bila predimenzionirana glava u odnosu na tijelo

Meni nije baš jasna ona slika sa previše razgolićenosti?
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 11:42   #14
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Mislim da težina te vrste ne bi bila povezana sa prirodom Jupitera nego Saturna. Jupiter bi bio više doslovna težina, debljina, veliko, korpulentno tijelo. Ali i dalje ne bi bio povezan s ovnom. Eventualno me asocijacije vode na glavu, pa bi to bila predimenzionirana glava u odnosu na tijelo

Meni nije baš jasna ona slika sa previše razgolićenosti?
Možda je Vega mislila na aktivno izlaganje tijela, što bi mogao biti Ovan (Mars) - tjelesnost?

Za glavu se slažem, al zašto tetovaže? Tetovaže su priroda Venere i Saturna?

Vega u svakom slučaju ima bogat um, ako ništa.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 12:02   #15
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Možda je Vega mislila na aktivno izlaganje tijela, što bi mogao biti Ovan (Mars) - tjelesnost?
Na slici je slučajno izlaganje tijela što bi po meni bila više nepažnja ili nezgoda...

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post

Za glavu se slažem, al zašto tetovaže? Tetovaže su priroda Venere i Saturna?

Vega u svakom slučaju ima bogat um, ako ništa.
Da, tetovaža tu ne spada...

@Vega - kada nađeš sliku, probaj sagledati da li su u njoj uklopljene obje komponente: i simbolika planete i simbolika znaka
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 12:09   #16
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Pa povezala sam uz prefiks pre,preteško može biti i jupiter,nije samo saturn,jupiter opisuje sve stvari koje su malo pre....ne znam na šta bi se trebala fokusirati,svi znamo prirodu jupitera.
Jupiterova primarna funkcija jest ekspanzija, on širi, razvija, uvećava...pa bilo u intelektualnom, materijalnom ili duhovnom pogledu. Tj. ključna Jupiterova simbolika jest trend širenju prethodno prihvaćenih granica.

Slika koju si stavila prikazuje čovjeka s zatvorskom kuglom oko noge...dakle osim težine (Saturn) primarno asocira na smanivanje pokretljivosti (Saturn).

Miša mu...gdje je tu u svemu tome Jupiter u ovnu?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 16:58   #17
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Mislim da težina te vrste ne bi bila povezana sa prirodom Jupitera nego Saturna. Jupiter bi bio više doslovna težina, debljina, veliko, korpulentno tijelo. Ali i dalje ne bi bio povezan s ovnom. Eventualno me asocijacije vode na glavu, pa bi to bila predimenzionirana glava u odnosu na tijelo

Meni nije baš jasna ona slika sa previše razgolićenosti?
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Možda je Vega mislila na aktivno izlaganje tijela, što bi mogao biti Ovan (Mars) - tjelesnost?

Za glavu se slažem, al zašto tetovaže? Tetovaže su priroda Venere i Saturna?

Vega u svakom slučaju ima bogat um, ako ništa.
Pa mislila sam upravo na to, na preveliku razgoličenost tijela,a ovan se može povezati sa tijelom,uostalom ovnova prirodna kuća počinje sa ascedentom,a ascedent je između ostalog i tijelo,a isto tako i glava spada pod domenu ovna,budući da je tu u pitanju jupiter orjentirala sam se na širu sliku,a izostavila sam pojedinosti (što bi moglo objasniti to da nisam pazila da su tetovaže venera i saturn.

A ona slika za zatvorskom kuglom oko noge baš lijepo opisuje jupiterovu simboliku,ipak saturn i jupiter sadrže u sebi tu pretjeranu simboliku,saturn previše smanjuje,a jupiter previše povećava.
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 17:16   #18
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
A ona slika za zatvorskom kuglom oko noge baš lijepo opisuje jupiterovu simboliku...
Sa ovim se ne bih nikako složio.

Tu bih sliku mogao pripisati aspektu opozicije Jupitera i Saturna ali ni u kojem slučaju samom jupiteru.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 19:33   #19
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Pa mislila sam upravo na to, na preveliku razgoličenost tijela,a ovan se može povezati sa tijelom,uostalom ovnova prirodna kuća počinje sa ascedentom,a ascedent je između ostalog i tijelo,a isto tako i glava spada pod domenu ovna,budući da je tu u pitanju jupiter orjentirala sam se na širu sliku,a izostavila sam pojedinosti (što bi moglo objasniti to da nisam pazila da su tetovaže venera i saturn.

A ona slika za zatvorskom kuglom oko noge baš lijepo opisuje jupiterovu simboliku,ipak saturn i jupiter sadrže u sebi tu pretjeranu simboliku,saturn previše smanjuje,a jupiter previše povećava.
Ma meni je to sve kod tebe malo previše iskomplicirano
Ono, kao da ti netko kaže da iz vreće doneseš jabuku, a ti doneseš i jabuku, i krušku, i šljivu. I kažeš da to sve nisu jabuke, ali eto, imaju meso, peteljke i rastu u jesen, pa bi se mogle zapravo i svrstat u jabuke nekako

Malo glupa ilustracija, ali mislim da je jasna

E da, i zašto masa na stadionu kad je O individualac?

Zadnje uređivanje TincH : 26.12.2010. at 19:40.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 20:24   #20
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
E da, i zašto masa na stadionu kad je O individualac?
A zaboravila si na jupiter,može da ukazuje na mase na stadionu premda je u ovnu individualac ,pa se tu sliku premda označava masu može i gledati kao ljude (jupiter) koji zajedno imaju isti cilj navijanje (ovan)


Nadam se da si me uspijela shvatiti jupiter pošto je on širina,asocira me na mase,komplicirana sam znam
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.