Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2011., 22:37   #61
radim od 1.10.2010. vidim sad u temi da su neki povrat poreza za 2010. dobivali u 12om mjesecu, da im je dodan na plaću . da li to znači da ja nisam imao ništa za povrat ?
lav1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 22:53   #62
Ako si počeo raditi u 10. mj., a do tada nisi radio, onda si imao pravo na povrat. Ako ti to nije firma obračunala i vratila, prijavi porez na doh. i trebao bi imati povrat
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 22:59   #63
ok hvala. još jedno pitanjce imam prebivalište u zd, a boravište zg u koju poreznu moram prijaviti?
lav1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 08:34   #64
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Ako si počeo raditi u 10. mj., a do tada nisi radio, onda si imao pravo na povrat. Ako ti to nije firma obračunala i vratila, prijavi porez na doh. i trebao bi imati povrat
Firma mu niti nije mogla vratiti kad nije kod njih radio cijelu godinu, a to je jedan od glavnih uvjeta za godišnji obračun poreza
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 10:52   #65
Evo jedno glupo pitanje.

Da li trebam podnesti prijavu poreza:
1. radim u firmi koja uplaćuje porez za mene, mirovinsko, zdravstveno....
2. honorarno radim za jednu firmu koja mi također uplaćuje porez na moj dohodak (na žiro račun)

Znam da je pitanje glupo, ali u 2010. sam prvi puta počeo raditi u životu
Diegos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 11:03   #66
Quote:
Diegos kaže: Pogledaj post
Evo jedno glupo pitanje.

Da li trebam podnesti prijavu poreza:
1. radim u firmi koja uplaćuje porez za mene, mirovinsko, zdravstveno....
2. honorarno radim za jednu firmu koja mi također uplaćuje porez na moj dohodak (na žiro račun)

Znam da je pitanje glupo, ali u 2010. sam prvi puta počeo raditi u životu
Ne moraš, ali možeš, vjerojatno ćeš imati povrat poreza.
Kažem vjerojatno jer ti nitko, bez uvida u papire, odnosno bez točnih brojki, ne može 100% reći da li će biti za povrat ili za uplatu. Zato u svakom slučaju prije nego predaš prijavu popuni je sam i provjeri sam kakvo je stanje jer u slučaju da je za uplatu, NEMAŠ OBVEZU predavanja porezne prijave.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 12:34   #67
Quote:
Diegos kaže: Pogledaj post
Evo jedno glupo pitanje.

Da li trebam podnesti prijavu poreza:
1. radim u firmi koja uplaćuje porez za mene, mirovinsko, zdravstveno....
2. honorarno radim za jednu firmu koja mi također uplaćuje porez na moj dohodak (na žiro račun)

Znam da je pitanje glupo, ali u 2010. sam prvi puta počeo raditi u životu
Ti pitaš zapravo da li imaš obvezu predavanja prijave poreza na dohodak, jer si dohodak ostvarivao od dva isplatitelja. Nemaš. Isplatitelji plaće i honorara su obračunali porez i prirez i uplatili ga za tebe. O svemu tome obavijestili su Poreznu upravu odgovarajućim ispravama.

Ali - postoji mogućnost da imaš pravo na povrat poreza i prireza ako nisi radio cijelu 2010. i nisi svaki mjesec koristio svoje osobne olakšice (1.800 kn mesečno ako nemaš uzdržavanih članova), nego samo onih mjeseci kad ti je isplaćivana plaća.
babicana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 12:57   #68
Zašto nema? Što se do sad nije moralo vršiti prijavu poreza ako imaš 2 ili više poslodavca?
Poslodavci ne znaju jedan za drugoga i postoji mogućnost da nije platio dovoljno poreza...

Stavri brojke u excel i vidi što dobiješ za povrat poreza - ili naknadnu uplatu
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 13:07   #69
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Zašto nema? Što se do sad nije moralo vršiti prijavu poreza ako imaš 2 ili više poslodavca?
To je pravilo kad netko ostvaruje dohodak od PLAĆE kod dva poslodavca istovremeno. Ako se radi o plaći i honoraru, tada obveza predavanja porezne prijave ne postoji.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 13:09   #70
Quote:
babicana4 kaže: Pogledaj post
Ali - postoji mogućnost da imaš pravo na povrat poreza i prireza ako nisi radio cijelu 2010. i nisi svaki mjesec koristio svoje osobne olakšice (1.800 kn mesečno ako nemaš uzdržavanih članova), nego samo onih mjeseci kad ti je isplaćivana plaća.
Postoji mogućenost povrata čak i ako je koristio sve olakšice i ako je radio cijelu godinu i to ako mu je plaća u prvom poreznom poreznom razredu, tj. 12%, odnosno prosječno godišnje 13,5%.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 13:30   #71
Quote:
lav1000 kaže: Pogledaj post
ok hvala. još jedno pitanjce imam prebivalište u zd, a boravište zg u koju poreznu moram prijaviti?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=142

Pogledaj tu, sve je objašnjeno.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 16:28   #72
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Postoji mogućenost povrata čak i ako je koristio sve olakšice i ako je radio cijelu godinu i to ako mu je plaća u prvom poreznom poreznom razredu, tj. 12%, odnosno prosječno godišnje 13,5%.
U pravu si
babicana4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 22:46   #73
Quote:
obicna kaže: Pogledaj post
lp
s obzirom da je lani promjenjen zakon o porezu na dohodak što se tiče stipendija, naime više se ne oporezuju. da li to vrijedi od ove godine? znači mogu tražiti povrat poreza na stipendiju za lanjsku godinu?
sori na ponavljanju, zna li nekto odgovor na moja pitanja?
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 22:51   #74
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
To je pravilo kad netko ostvaruje dohodak od PLAĆE kod dva poslodavca istovremeno. Ako se radi o plaći i honoraru, tada obveza predavanja porezne prijave ne postoji.
Zahvaljujem.
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 09:24   #75
porezna prijava 2010

Šaljem link:

http://www.info-merkur.hr/download/DOH2010.xls


Sretno, pozdrav!!!

Mihaela.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 10:06   #76
Quote:
obicna kaže: Pogledaj post
lp
s obzirom da je lani promjenjen zakon o porezu na dohodak što se tiče stipendija, naime više se ne oporezuju. da li to vrijedi od ove godine? znači mogu tražiti povrat poreza na stipendiju za lanjsku godinu?
Najprije treba odrediti da li je stipendija u grupi onih koje se od 1.7. ne oporezuju (pročitati Članak 10 Zakona i Članak 4. dopuna zakona iz 2010).
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 15:06   #77
Quote:
Mihaela.. kaže: Pogledaj post
Šaljem link:

http://www.info-merkur.hr/download/DOH2010.xls


Sretno, pozdrav!!!



hvala, hvala, hvala do neba.... cijeli dan tražim i nikako nać :x)
__________________
Bob graditelj ´04
Jagodica bobica ´09
lavica_ena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 17:36   #78
dal u adaptaciju stana ulaze i troškovi za opremanje stana? namještaj, kuhinja i sl..... keramičke pločice....
dal u povrat poreza ide i otpremnina iznad 50000kn?
hvala
__________________
http://waitwhat.co/
superlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 19:52   #79
Plaćanje ostavinske rasprave

Molim da li netko zna da li račun koji se odnosi na ostavinsku raspravu provedenu kod javnog bilježnika može biti uključen u osobni odbitak kod godišnje prijave poreza na dohodak za 2010. g.
art123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 21:06   #80
Od 15.12.2009. do 01.07.2010. bila sam na porodiljnom dopustu i onda sam od 01.07.-01.10.2010. radila i od 01.10. opet isla na porodiljni. Jel imam pravo na povrat poreza posto sam bila na porodiljnom i radila samo 3 mjeseca?
marina_pu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.