Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2011., 04:39   #61
Quote:
petrimaca kaže: Pogledaj post
Miro Tuđman živi u nekom svom svijetu(nažalost) i koči neki bolji rezultat desnice(nekada je to radio magistar)

HRAST će sa njim pokupiti 2-3% i odbit će možda 4-5% koji bi glasovali za ujednjenu desnicu(koje nema)
Ako je neko krao glasove desnice onda je to bio onaj trojanski konj što je vodio HDZ i njegova mića mala!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 04:41   #62
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Kod mene se, recimo, uopće ne radi o "slijepom poštovanju prema obitelji Tuđman". Miroslava Tuđmana cijenim isključivo na temelju njegovih nastupa u javnosti, koji su uvijek odmjereni, argumentirani i govore da je prije svega riječ o intelektualcu, a tek onda političaru. Ove karakteristike posebno sam zapazila u emisijama u kojima je sudjelovalo više različitih osoba, u pravilu političara - redovito bi ih sve prešišao i ostavio daleko za sobom. Na žalost, kod nas su puno više na cijeni galamdžije i narcisoidni tipovi, pa političari samozatajnog nastupa ne dolaze do izražaja.
Potpisujem!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 14:44   #63
Quote:
Orlovac kaže: Pogledaj post
O kakvom ti ˝Tuđmanovskom kontinuitetu˝ govoriš? Ako ćemo se već loviti za riječi, ti si bio taj koji je prvi koristio tu frazu, NITKO ju nije koristio osim tebe? Kad već muljaš onda se barem potrudi da ti muljaža ima glavu i rep. To isto važi za ˝200 bogatih obitelji˝. Tuđman nema s tim veze, to je bio politički plan Vesne Pusić koji je ona iznijela još prije rata kako kad je već i vrapcima na krovu bilo jasno da se jugovina raspada, i da sve što se može napraviti je da bi se ˝drugovi˝ prebacili u poduzetnike i tako nastavili držati ekonomsku i time i političku vlast. Svi ti najgori od najgorih, svi su do jednog bivši ˝maheri˝ u ˝soc'jaljističkoj zajednici bratskih i ravnopravnih naroda i narodnosti˝. A da bi se do tog došlo, treba štogod znati iz ne baš tako daleke prošlosti. Nama koji to još pamtimo i znamo kako je za jugovine bilo, upravo je za nevjerovati što se sve čitateljstvu može podvaliti za povjesnu činjenicu, a ovi to šire dalje pojma nemajući kakve gluposti prenose.

Što se tiče ekonomskog programa i da ga treba razvijati političar, otkud ti ta nebuloza? Političaru je posao da ustroji državu i državni aparat kako bi pravilno radio, usklađuje vanjske i unutrašnje političke djelatnosti kako bi izvukao ono što mu je najpovoljnije za državu i narod. Gospodarska, pravna, upravna i ostala područja razrađuju stručnjaci u tim poljima, ali se to radi tek onda nakon što se politička situacija razbistri.

Nema sumnje da je FT bi najsposobniji od svih političara koje smo ikad imali, ali bih napomenuo da najveće uspjehe u završnici rata i u diplomatskim natezanjima s svjetskim političkim huljama je Franc je postigao baš onda kad je Miroslav preuzeo najvažnije državne institucije koje su sve to pripremale. Što se pak tiče izbora i ostalih pokušaja, u ovoj situaciji kad nam sve diktira medijska mafija, kad kriminalci rade što hoće i kako hoće, bilo kakav normalni i pošteni politički rad nema šanse ni koliko je crno pod noktom. S druge strane, mase se neće pomaknuti ni za milimetar sve dokle god kreda izvana curi i kupovina socijalnog mira radi. Onog trenutka kad se dođe do zida, vidjet ćemo koliko koji političar vrijedi...
Ništa je ne muljam. Razdoblje FT bilo je doba neviđene privatizacijske pljačke, laže onaj tko tvrdi drugačije. Naravno to se i kasnije nastavilo bez obzira na to tko je bio na vlasti. Miro to dobro zna.
Nisam rekao da bi on osobno trebao napisati ekonomski program, mogao je to napraviti netko od njegovih stranačkih kolega iz HRASTA ali programa nemaju. Znaš li možda nešto o tome koliko ekonomskih stručnjaka Miro ima u svom pokretu ? Ako znaš navedi bar jednoga.
Chronos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 15:05   #64
Quote:
Chronos kaže: Pogledaj post
Ništa je ne muljam. Razdoblje FT bilo je doba neviđene privatizacijske pljačke, laže onaj tko tvrdi drugačije. .
Ja tvrdim drugacije i ne lazem. . Ali zasto nasi revni moderatori ne dijele kartone za trolanje? Tema nije Franjo Tudman nego Miroslav Tudman i izvolite dijeliti kartone ovakvim trolerima.

Miroslav Tudman trenutno je jedina osoba koja bi po svim kriterijima trebala obnasati neku duznost u vlasti. Kulturan, obrazovan, smiren, pametan, vrhunski intelektualac i znanstvenik, postenjak, domoljub... covjek objedinjuje apsolutno sve pozitivne karakteristike.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 15:17   #65
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Ja tvrdim drugacije i ne lazem. . Ali zasto nasi revni moderatori ne dijele kartone za trolanje? Tema nije Franjo Tudman nego Miroslav Tudman i izvolite dijeliti kartone ovakvim trolerima.

Miroslav Tudman trenutno je jedina osoba koja bi po svim kriterijima trebala obnasati neku duznost u vlasti. Kulturan, obrazovan, smiren, pametan, vrhunski intelektualac i znanstvenik, postenjak, domoljub... covjek objedinjuje apsolutno sve pozitivne karakteristike.
Vrhunski intelektualac u pokretu prigodno skrpanom prije izbora, koji nema nikakav gospodarski program nego ga tek moraju napisati. Neozbiljno. Imali su i više nego dovoljno vremena da naprave stranku sa pravim gospodarskim programom.
Chronos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 16:32   #66
Quote:
Chronos kaže: Pogledaj post
Vrhunski intelektualac u pokretu prigodno skrpanom prije izbora, koji nema nikakav gospodarski program nego ga tek moraju napisati. Neozbiljno. Imali su i više nego dovoljno vremena da naprave stranku sa pravim gospodarskim programom.
Ali uvijek ima raje koje se pali na njegovo prezime. Naravno bio je looser i ostat će looser na svakim izborima
Marko Cajkaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 16:39   #67
Quote:
Chronos kaže: Pogledaj post
Stvarno ne vidim razloge slijepog poštovanja prema obitelji Tuđman pojedinih forumaša koje osobno najviše cijenim na forumu. Svi smo mi ljudi sa vrlinama i manama. Mislim da je vanjska politika Tuđmana starijeg bila oportunistička, što mu se nudilo to je uzeo ili pokušao uzeti. Unutrašnja politka mu se temelji na " 200 bogatih obitelji i stoci sitnog zuba ". Ne mogu zamisliti da netko priželjkuje nastavak politike koja je dovela na vlast razne Škegre, Guciće, Kutle, Todoriće, Vidoševiće i njima slične.
Miro Tuđman nije ni sjena tati. Imao je dovoljno vremena da napravi stranku sa ozbiljnim gospodarskim programom a sada pred izbore izlazi sa pokretom koji nema ni glavu ni rep ni program nego nekakav domoljubni koncept koji se može napraviti pomno slušajuči razgovore u lokalnoj krčmi.
Uglavnom, si sve pogrešno postavio. Svašta si pomiješao.
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 17:27   #68
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Uglavnom, si sve pogrešno postavio. Svašta si pomiješao.
Ništa nije pomiješao. Druga je stvar što tebi ovo stanje odgovara
Marko Cajkaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 17:52   #69
Question

Quote:
Marko Cajkaš kaže: Pogledaj post
Ali uvijek ima raje koje se pali na njegovo prezime. Naravno bio je looser i ostat će looser na svakim izborima
Tata mu je bio idol širokih masa, a on je pokazao u neposrednom kontaktu sa biračkim tijelom da je 4% bio njegov maximum. Sad može biti samo manje.
Zašto , kad je tako pametan i obrazovan i okružen takvima, napokon ne shvati i ne makne se sa političke scene?
Prog rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 18:02   #70
Quote:
Prog rock kaže: Pogledaj post
Tata mu je bio idol širokih masa, a on je pokazao u neposrednom kontaktu sa biračkim tijelom da je 4% bio njegov maximum.
U kojem neposrednom kontaktu? Pogledaj njegovu zastupljenost u medijima u odnosu na josipovicevu, bandicevu, hebrangovu, primorcevu i ljepotanovu u predizbornoj kampanji. Covjeku ne daju u medije, kao ni nikome tko je na njegovoj liniji. Kad si zadnji puta na nekoj od tri nacionalne televizije vidio Tudmana, Jurcevica ili Losu? Oni dobiju prostor jedino na Z1 kao jucer Loso.

Pogotovo neces vidjeti nikakvo suceljavanje. Ja sam vec jednom napisao, neka se netko s tih televizija usudi staviti Tudmana i Jurcevica s jedne strane, a Josipovica i Pusicku s druge i nek ih puste da tri sata polemiziraju. Vec nakon pola sata vidjelo bi se tko govori istinu, a tko laze, tko je domoljub, a tko protuhrvat, tko je intelektualac, a tko kvaziintelektualac i sve ostalo.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 18:04   #71
Quote:
Prog rock kaže: Pogledaj post
Tata mu je bio idol širokih masa, a on je pokazao u neposrednom kontaktu sa biračkim tijelom da je 4% bio njegov maximum. Sad može biti samo manje.
Zašto , kad je tako pametan i obrazovan i okružen takvima, napokon ne shvati i ne makne se sa političke scene?
I ja se pitam zašto se ovaj biser ne makne? Vidiš da na svakog starost drugačije djeluje pa tako recimo na njega ili recimo Zdravka Tomca.
Marko Cajkaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 20:53   #72
Opet pojedinci ne shvaćaju da se za medije treba imati lova...

Ali je lakše pisati da netko nekome neda u medije...plati,pa ćeš biti u medijima...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 21:13   #73
Najveći problem današnjice je upravo ovo što si naveo: ne postoji više ni jedna vrijednost koja se ne bi mogla kupiti. Plaćenim oglašavanjem kupuju se i izbori. Sve za novac!
Možda je to za tebe rješenje problema, no za mene je to problem, jedan od većih u ovom našem moralno posrnulom društvu.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 21:17   #74
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Najveći problem današnjice je upravo ovo što si naveo: ne postoji više ni jedna vrijednost koja se ne bi mogla kupiti. Plaćenim oglašavanjem kupuju se i izbori. Sve za novac!
Možda je to za tebe rješenje problema, no za mene je to problem, jedan od većih u ovom našem moralno posrnulom društvu.
Ne govorim o rješenjima,smao iznosim činjenice,kakve god one da jesu...

Po meni je pomalo smiješno smišljati urote tipa "nedaju im na TV",kada svi znamo kako se tmao dolazi...

Još u kampanji MT za predsjendika RH sam pisao o tome,pa su me svi napadali...

A samo sam rekao da neće biti dobrog rezultata jer nema love i logistike...

Nekima se to nije sviđalo,pa su me pljuvali...a samo sam iznosio činjenice...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 21:20   #75
To je točno - koliko para toliko muzike.
Ako nema love i logistike, PR-a, javnih nastupa, "brandiranja" i inih medijskih ulupavanja novaca - nema ni rezultata na izborima.

A program može bit za 10, čovjek može biti za +10.

Džaba sve ako nema lovu i logistiku.
__________________
Fact of the month: Hrvati u BiH izvoze vise od cijele Crne gore, proizvode vise struje, i dvostruko su brojniji od etnickih Crnogoraca u CG.
PCM is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 21:37   #76
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Ne govorim o rješenjima,smao iznosim činjenice,kakve god one da jesu...

Po meni je pomalo smiješno smišljati urote tipa "nedaju im na TV",kada svi znamo kako se tmao dolazi...

Još u kampanji MT za predsjendika RH sam pisao o tome,pa su me svi napadali...

A samo sam rekao da neće biti dobrog rezultata jer nema love i logistike...

Nekima se to nije sviđalo,pa su me pljuvali...a samo sam iznosio činjenice...
Činjenice o kojima govoriš su poražavajuće.

Od toga je gore samo to što smo ih prihvatili kao nužnost i što ih više ni ne pokušavamo mijenjati. Iako svjesni amoralnosti društva u kojemu je sve na prodaju, smatramo normalnim prilagoditi mu se. Istodobno se zgražamo nad novcem utrošenim na političke kampanje... sve skupa, licemjerno do bola!

Preostaje samo nadati se da će Miroslav Tuđman (a i drugi političari koji su u sličnoj situaciji, odnosno medijskoj izolaciji) pronaći neki alternativan, a ipak djelotvoran način komunikacije sa svojom izbornom bazom.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 21:14   #77
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Činjenice o kojima govoriš su poražavajuće.

Od toga je gore samo to što smo ih prihvatili kao nužnost i što ih više ni ne pokušavamo mijenjati. Iako svjesni amoralnosti društva u kojemu je sve na prodaju, smatramo normalnim prilagoditi mu se. Istodobno se zgražamo nad novcem utrošenim na političke kampanje... sve skupa, licemjerno do bola!

Preostaje samo nadati se da će Miroslav Tuđman (a i drugi političari koji su u sličnoj situaciji, odnosno medijskoj izolaciji) pronaći neki alternativan, a ipak djelotvoran način komunikacije sa svojom izbornom bazom
.
Tuđman ima toliko zastarjele političke poglede da bi sa svojom izbornom bazom najlakše komunicirao na spiritističkim seansama. Većina njegovih birača davno su umrli.
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 21:15   #78
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
Tuđman ima toliko zastarjele političke poglede da bi sa svojom izbornom bazom najlakše komunicirao na spiritističkim seansama. Većina njegovih birača davno su umrli.
Tuđman je jedini koji ima moderne političke poglede.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 17:38   #79
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
Tuđman ima toliko zastarjele političke poglede da bi sa svojom izbornom bazom najlakše komunicirao na spiritističkim seansama. Većina njegovih birača davno su umrli.
Nisi rekao što smatraš zastarjelim.

Politika utemeljena na istinskoj državnoj samostalnosti i samosvojnosti u ovom trenutku nikako ne može biti zastarjela. Baš naprotiv, ona je pravi i, ako se mene pita, jedini pravilan odgovor na aktualne probleme pristupanja EU i ostalim međunarodnim asocijacijama.

A ni životna dob M. Tuđmana ne opravdava povezivanje njegove izborne baze sa spiritističkim seansama. Većina političara pripada tim generacijama i nisu prestari za politiku. No, možda su neki od njih "moderniji" zbog svoje politike olakog odustajanja od nacionalnog suvereniteta...
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 17:48   #80
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Nisi rekao što smatraš zastarjelim.

Politika utemeljena na istinskoj državnoj samostalnosti i samosvojnosti u ovom trenutku nikako ne može biti zastarjela. Baš naprotiv, ona je pravi i, ako se mene pita, jedini pravilan odgovor na aktualne probleme pristupanja EU i ostalim međunarodnim asocijacijama.

A ni životna dob M. Tuđmana ne opravdava povezivanje njegove izborne baze sa spiritističkim seansama. Većina političara pripada tim generacijama i nisu prestari za politiku. No, možda su neki od njih "moderniji" zbog svoje politike olakog odustajanja od nacionalnog suvereniteta...
mozemo li se toga najesti? isto ste tvrdili i za sanadera i zdusno glasovali za njega, a sada smo na rubu gladi iako su voljenom vodji bila puna usta drzavnih interesa. ne kazem da imam ista protiv mireka, cak mi je i simpatican, ali za nikoga ne treba davati ruku u vatru i bezrezervno navijati. to je onda ideologija koje nam je vec svima dosta.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.