Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2011., 15:43   #61
Ima li netko da mu dijete ide u OŠ Malešnica, malo da cujem iskustva od tamo?
Znam da je Malešnica jedna od najvecih škola u državi, pa me baš zanima broje djece u razredu, neka učiteljica za preporučiti..

hvala
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 19:09   #62
Kaj baš nitko iz OŠ Malešnica??
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Ima li netko da mu dijete ide u OŠ Malešnica, malo da cujem iskustva od tamo?
Znam da je Malešnica jedna od najvecih škola u državi, pa me baš zanima broje djece u razredu, neka učiteljica za preporučiti..

hvala
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 20:05   #63
Meni kolegice tamo rade, više njih, da je najveća škola u Zgb, prvi info, moja u kojoj radim šiša ih samo za 400 učenika.
Razredi su po 21-24 učenika, ono što je super je da su super opremljeni, što računalima, što vezom, projektorima koji vise sa stropa, novim drvenim namještajem, novom kuhinjom, velikim boravkom, svaki razred ima svoje ormariće za cipele i kapute, točnije dva učenika dijele jedan ormarić, nove sportske terene itd.
U toj školi radi nekih 5-6 učitelja mentora.
petra23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 20:32   #64
Hvala puno na odgovoru.
Samo me zanima što to znači učitelji mentori?
Budući imaš kolegice u toj školi bi li ti bio problem saznati tko od učiteljica na jesen dobiva prvašiće i koja je učiteljica za preporučit.
hvala, hvala, hvala
Quote:
petra23 kaže: Pogledaj post
Meni kolegice tamo rade, više njih, da je najveća škola u Zgb, prvi info, moja u kojoj radim šiša ih samo za 400 učenika.
Razredi su po 21-24 učenika, ono što je super je da su super opremljeni, što računalima, što vezom, projektorima koji vise sa stropa, novim drvenim namještajem, novom kuhinjom, velikim boravkom, svaki razred ima svoje ormariće za cipele i kapute, točnije dva učenika dijele jedan ormarić, nove sportske terene itd.
U toj školi radi nekih 5-6 učitelja mentora.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 21:07   #65
Odeš na stranice škole i vidiš tko je sada 4.razred
Učitelj mentor je od države jedan stupanj više od mene obične učiteljice, znači da se istaknuo u nečemu, pisao udžbenike itd.
http://os-malesnica-zg.skole.hr/
Raspitat ću se tko ide u prvi, većina mojih kolegica je sada 1.razred i dio 3.razred
petra23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 21:17   #66
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odgovoru.
Samo me zanima što to znači učitelji mentori?
Budući imaš kolegice u toj školi bi li ti bio problem saznati tko od učiteljica na jesen dobiva prvašiće i koja je učiteljica za preporučit.
hvala, hvala, hvala
To je pravo pitanje. Od prvog do četvrtog razreda najvažnija je učiteljica, i to po mogućnosti u najbližoj školi da dijete bude s djecom iz susjedstva. Ako je u najbližoj školi baš nesretan raspored učiteljica, tek bih onda savjetovala upis djeteta u dalju školu. Svaka učiteljica zna djecu naučiti osnovne stvari, u to uopće ne treba sumnjati. Mislim da je bitno kakve su osobe. Po moje mišljenju važno je da su tople, suosjećajne, vedre u kontaktu s djecom, da znaju uspostaviti kontakt s djecom i da su uljudne prema odraslima, da imaju iskustva s djecom s posebnim potrebama (jer u razredu može biti i takvo dijete), da su hrabre i da su predane poslu. Znanje imaju sve.
Čak i kad se govori o upisu djeteta u više razrede, slično bih rekla. Ako dijete hoće i može učiti, sasvim mu je svejedno - svagdje će dobiti dovoljno dobro znanje, barem u Zagrebu, ako neće ili ne želi, još je manje bitno. U svakoj školi ima poteškoća. Je li koji ravnatelj ovakav ili onakav, nije toliko važno koliko to da se roditelj bavi djetetom, da zna sve što se zbiva, da je s djecom koja će mu biti prijatelji i u slobodno vrijeme.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 20:28   #67
Smile Osnovna škola Savski gaj ili Trnsko

Može li mi netko molim Vas reći kakva je osnovna škola u Savskom gaju?
Moram dijete upisati u drugi razred,pa nisam sigurna Trnsko ili Savski gaj gdje su bolji nastavnici,koja je sretnije rješenje za moju djevojčicu????
Antonio.liger22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 16:16   #68
s kzšis-a
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 00:22   #69
re

Quote:
Antonio.liger22 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko molim Vas reći kakva je osnovna škola u Savskom gaju?
Moram dijete upisati u drugi razred,pa nisam sigurna Trnsko ili Savski gaj gdje su bolji nastavnici,koja je sretnije rješenje za moju djevojčicu????
Trnsko definitivno, Gaj je već godinama koma
senjorita mamita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 23:27   #70
Davorina Trstenjaka zbilja nebi nikome preporucila...hitleri od profesora!!!
Drilaju djecu pod izlikom..''mi smo malo zahtjevniji, ali to je u konacnici bolje za vase dijete''...!!! Na kraju ti ubije svaku volju i zelju u dijetetu za skolom i ucenjem!!! Nase dijete ide u 4 razred, ali uskoro cu ga prebaciti u neku drugu, jer mi roditelji sa starijom dijecom tamo kazu da su ucitelji od 5 do 8 razreda jos gori (a mislila sam da gore nemoze...)!!! Cula sam da roditelji masovno upisuju djecu u drugu skolu kad dodje u visi razred! Pitam se kako se uopce mozeju sami nazivati ''super skolom'', kad se djeca nakraju ispisu iz te skole???
Tko je jos dijete ispisao iz ove skole i ima slicna iskustva???
idado is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 11:05   #71
Quote:
idado kaže: Pogledaj post
Davorina Trstenjaka zbilja nebi nikome preporucila...hitleri od profesora!!!
Drilaju djecu pod izlikom..''mi smo malo zahtjevniji, ali to je u konacnici bolje za vase dijete''...!!! Na kraju ti ubije svaku volju i zelju u dijetetu za skolom i ucenjem!!! Nase dijete ide u 4 razred, ali uskoro cu ga prebaciti u neku drugu, jer mi roditelji sa starijom dijecom tamo kazu da su ucitelji od 5 do 8 razreda jos gori (a mislila sam da gore nemoze...)!!! Cula sam da roditelji masovno upisuju djecu u drugu skolu kad dodje u visi razred! Pitam se kako se uopce mozeju sami nazivati ''super skolom'', kad se djeca nakraju ispisu iz te skole???
Tko je jos dijete ispisao iz ove skole i ima slicna iskustva???
očito ti dijete u školi nema sjajne rezultate pa je najlakše okriviti školu. da se djeca iz te škole "masovno ispisuju," ona bi se vjerojatno već morala zatvoriti. a s obzirom na tvoju razinu pismenosti, ni tebi ne bi škodilo da si imala malo strožu učiteljicu.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 19:24   #72
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
očito ti dijete u školi nema sjajne rezultate pa je najlakše okriviti školu. da se djeca iz te škole "masovno ispisuju," ona bi se vjerojatno već morala zatvoriti. a s obzirom na tvoju razinu pismenosti, ni tebi ne bi škodilo da si imala malo strožu učiteljicu.
Kao prvo, koliko ja znam mi si nismo na ''ti''. Kao drugo, nisam trazila analizu moje pismenosti, a kao trece, nemorate meni vjerovati...jednostavno otidjite u osnovnu skolu ''Tin Ujevic'' pa ce vam tamo reci koliko se djece preseli iz Davorina k'nijma!!
idado is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 19:40   #73
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
očito ti dijete u školi nema sjajne rezultate pa je najlakše okriviti školu. da se djeca iz te škole "masovno ispisuju," ona bi se vjerojatno već morala zatvoriti. a s obzirom na tvoju razinu pismenosti, ni tebi ne bi škodilo da si imala malo strožu učiteljicu.
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 19:44   #74
Quote:
idado kaže: Pogledaj post
Kao prvo, koliko ja znam mi si nismo na ''ti''. Kao drugo, nisam trazila analizu moje pismenosti, a kao trece, nemorate meni vjerovati...jednostavno otidjite u osnovnu skolu ''Tin Ujevic'' pa ce vam tamo reci koliko se djece preseli iz Davorina k'nijma!!
ja bi bila presretna da moja djeca dospiju u skolu u kojoj su profesori Hitlerovci. Zato nam i je tako u drustvu jer u skolama rade profesori kojima nije posao naucit djecu nova znanja nego zadovoljiti zelje slijepih roditelja pa djeca masovno zavrsavaju skole sa 5 a da po nekim mjerilima nisu niti za dobar.Ovdje na forumu su svi na ti.
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 20:39   #75
Ja sam jedna od profesorica-hitlerovki, doduše ne iz gore spomenute škole. U svakom slučaju puštam svoje učenike mirne savjesti u srednju školu, jer znam da sam svoj posao odradila kako najbolje znam. Isto tako, kod mene se bune samo oni kojima je lakše prigovarati i kukati, nego učiti. No taj dio tako i tako ide od kuće, tj. od roditelja koji i sami uglavnom kukaju kako im je sve teško...
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 22:16   #76
Quote:
Inica kaže: Pogledaj post
Ja sam jedna od profesorica-hitlerovki, doduše ne iz gore spomenute škole. U svakom slučaju puštam svoje učenike mirne savjesti u srednju školu, jer znam da sam svoj posao odradila kako najbolje znam. Isto tako, kod mene se bune samo oni kojima je lakše prigovarati i kukati, nego učiti. No taj dio tako i tako ide od kuće, tj. od roditelja koji i sami uglavnom kukaju kako im je sve teško...
potpisujem.
ja svojoj djeci kazem da ne zelim da me sramote u srednjoj skoli. i kad mi se zale na prof hitlere ja pitam ima li tko brat i sestru u srednjoj skoli. i onda djeca kazu kako braca nemaju problema sa predmetom doticnog prof, nema instrukcija---- dok oni prof koji su im u oš super, bez problema imaju 5, dodju u srednju i tad nastaju problemi i onda tek cijene "prof. hitlere"

najvise mi se zale mame koji i same imaju srednju skolu vecinom trogodisnju jer su one svoju djecu ispitale i dijete sve zna a dobilo je 2 ili 3.
ne znam ali valjda te mame misle da je nastrebati def iz knjige sve sto se trazi od djeteta. razumjevanje ne treba....
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 10:41   #77
Quote:
stanka17 kaže: Pogledaj post
Ako ste ikako u mogucnosti upisite vasu dijecu u OS: Cvjetno naselje!!!Skola djeluje u jednoj smijeni,cijelodnevni boravak zakljucno s trecim razredom.Super okruzenje i odlicno osoblje!!!Cijela skola je za 5!!Kao da ste dijete upisali u elitnu privatnu osnovnu skolu!!Ja je svima preporucujem!!!Neka skola bude najveca radost za nasu dijecu i nas!!!
Stanka, ne znam ako se znamo, ja predajem u Cvjetnom naselju i buduci da radim na dvije skole (Cvjetno je maticna) mogu reci samo najbolje o njoj. Inace, ja sam isla u tu skolu i za moje vrijeme nije bil otako bajno, ali otkako se promijenio kadar, skola je postala raj za nastavnike i za ucenike..



Quote:
Inica kaže: Pogledaj post
Ja sam jedna od profesorica-hitlerovki, doduše ne iz gore spomenute škole. U svakom slučaju puštam svoje učenike mirne savjesti u srednju školu, jer znam da sam svoj posao odradila kako najbolje znam. Isto tako, kod mene se bune samo oni kojima je lakše prigovarati i kukati, nego učiti. No taj dio tako i tako ide od kuće, tj. od roditelja koji i sami uglavnom kukaju kako im je sve teško...
Kolegice, svaka cast. Vrlo cesto znam reci svojim ucenicima da ako ih "maltretiram" sa nekim gradivom da je to za njihovo dobro, i koliko mi se mojih bivsih osmasa doslo zahvaliti i reci da sam ih dobro pripremila za ono sto ih ceka u srednjoj skoli.
A ovo sa roditeljima.... treba li to posebno komentirati? Djeca su danas, po novim pravilnicima, zasticenija nego licki medvjedi, a sto se kazni na razini skole tice, ionako ih nije briga za to sto im mi pisemo u imenik (iskustva iz druge skole u kojoj radim)
__________________
Give a girl the right shoes and she can conquer the world.
Tara_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 14:23   #78
ima li netko dijete (ili predaje) u OŠ Jordanovac i OŠ I.G. Kovačić? kakva su vam iskustva?
Klara 32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 12:34   #79
Cvjetno naselje je bila i moja osnovna škola prije dosta godina. Drago mi je da je spominjete u pozitivnom smislu. Škola je i onda bila mala, nije imala baš puno učenika. Mislim da je to baš dobro. Meni je ostala u jako lijepom sjećanju, kao najljepše razdoblje u životu. I danas rado prođem uz školu, a nije mi niti daleko.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 16:18   #80
Pozdrav, nova sam ovdje.
Meni mali isto na jesen kreće u prvi razred pa me interesira ima li tko iskustva sa o.š. Oton Iveković.
milumeda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.