Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2011., 16:11   #101
Pitanje: ima li kod nas slikovnica / crtića na eng. Mr Men ili na fra. Le monsieur madame. Je li to prevedeno na hrvatski? Super su mi, website me oduševio.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 20:59   #102
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Ako ti malena ide u vrtić nećeš moći izbjeći fazu opsjednutosti sa princezama/tijarma,tilovima..i inim princezastim ludorijama.
ide u vrtić i trenutno jest u princezastoj fazi
(nisam to povezivala s crtićem, misliš da to dođe od drugih cura? baš sam se pitala odakle joj tolika fascinacija princezama, nisam nikako mogla proniknut u to..)

ima ipak čini mi se nekoliko normalnih zbirka priča za djecu. danas sam bila do profila, al sam bila s gđicom princezom pa nisam uspjela detaljno proučiti knjige. ima dosta knjiga koje vrte u naslovu 365, priče i laku noć. meni je zapela za oko neka od foruma, zove se doslovno 365 priča za laku noć, sve su o životinjama i čine mi se ok. prodavačica mi je preporučila disneyevu neku, isto 365 priča za laku noć, isto se čini ok, priče o simbi, dalmatincima, ali kao kraće epizode s likovima iz uobičajenih disneyevih priča. vidjela sam i nekoliko zbirki andersenovih i grimmovih bajki, al te nisam stigla ni otvoriti.
za malo stariju dob mi se ok čine i ilustrirane hrvatske bajke (lončiću, kuhaj - otkad to nisam čula!), a za još stariju (6-7) ima i zbirka klasičnih priča (ili tako nekako se zove), unutra sam vidjela heidi, otok s blagom, robina hooda..za trogodišnjake su preprepredugačke.

a da ste nas vidjele...ja u potrazi za neseksističkom i neprincezastom zbirkom priča i gospojica koja se - nakon što je ipregledala sve hello kitty olovke, pernice, šiljila, blokiće i slične pizdarije - zaletila ravno do najpink knjige od svih koja se zove 'kako biti princeza'
a unutra majko mila! kako princeze trebaju biti finih manira, smjerne, ne smiju trčati po stepenicama nego lagano hodati (čak ima upute i kako saviti nogu pritom!), pa za održavanje haljina, pa neka damska društva pa kako princeza mora imati dugu kosu i kako ju češljati, pa upute kako hendlati prosce
a moja princeza će 'mama, ovo mi je NAJLJEPŠA knjiga!'
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 21:14   #103
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Pitanje: ima li kod nas slikovnica / crtića na eng. Mr Men ili na fra. Le monsieur madame. Je li to prevedeno na hrvatski? Super su mi, website me oduševio.
ima na Tiji-ju, franc program na kabelskoj, zove se Mr Mansieur and Madame, tako nesto..moja ga obozava- nema titl
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 21:25   #104
evo što je meni palo prvo na pamet kao prijedlog za manje klince


klinci ih obično obožavaju
i osim tih zbirki, postoji još hrpa naslova s Pikom
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 21:30   #105
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
evo što je meni palo prvo na pamet kao prijedlog za manje klince


klinci ih obično obožavaju
i osim tih zbirki, postoji još hrpa naslova s Pikom
Yes,i i Piko je suuuuper

Jesu tebi dobre Tri mačke,i Veliko putovanje maloga puža??Priče na cd-u.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 21:37   #106
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ide u vrtić i trenutno jest u princezastoj fazi
(nisam to povezivala s crtićem, misliš da to dođe od drugih cura? baš sam se pitala odakle joj tolika fascinacija princezama, nisam nikako mogla proniknut u to..)

meni je zapela za oko neka od foruma, zove se doslovno 365 priča za laku noć,

sve a moja princeza će 'mama, ovo mi je NAJLJEPŠA knjiga!'
Ovo prvo-da to je pokupila od drugih curica.Kažem sve više manje moraju proći tu princazastu fazu.

Ovo drugo-baš sam tu knjigu spomenula ti na prošloj strani.Zapela mi je za oko,i mislim da ima ok priča unutra.

I zadnje-da...to je uvijeeek tako-neka mama bi dala sve da joj kćer odabere tu knjigu,ali ta curica će doći da enciklopedijom o dinosurima
__________________
ALBOOOM...

Zadnje uređivanje lunica26 : 11.03.2011. at 21:46.
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 22:21   #107
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Jesu tebi dobre Tri mačke,i Veliko putovanje maloga puža??Priče na cd-u.
nisam poslušala još
zašto?
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 22:37   #108
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
nisam poslušala još
zašto?
Ma ja sam zaluđena njima..pusti mene nisam baš normalna

U izvedbi kazališta Zebra iz Splita,poslušaj-isplati se
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 23:18   #109
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
Imas mozda kakvog sellera sa knjigicama za preporucit...
I ako netko zna, ima li u Algoritmu knjige baby einstein, imamo jednu zivotinje i mala ju jako voli pa bi uzela jos neke!
http://cgi.ebay.co.uk/Peppa-Pig-Litt...#ht_3630wt_915

ne znam kolko ti je dijete, mi smo njoj kupili ove male oko 1. rodjendana, i obozava ih. jako lijepe ilustracije, i taman za male rucice

ima i ovo:
http://cgi.ebay.co.uk/Peppa-Pig-Annu...1#ht_500wt_922


i ovakav set sam izbidala za manje para, al ne cini mi se ovo skupo
http://cgi.ebay.co.uk/Peppa-Pig-10-C...#ht_9801wt_915

(obicno se vrti oko 20-25, i shipping bude oko 8...meni je pisalo na kuverti 7funti)

i ovaj seller ima zanimljivih knjigica, pogotovo ovih malih slikovnica, jedino ne spaja shipping, a nije mu shipping jeftin

http://shop.ebay.co.uk/bangzo/m.html...&_stpos=&gbr=1
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 07:29   #110
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Jesu tebi dobre Tri mačke

Budi uvijek to sto jeeeesi!

imamo teror vec neko vrijeme s tim cd-om, kad god netko dodje u kucu, mora se stavit da poslusaju

(+sad znam kako mora biti iritantno nekome iz dalmacije kad slusa karikirani "zagorski" u crticima)
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 08:27   #111
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Ma ja sam zaluđena njima..pusti mene nisam baš normalna

U izvedbi kazališta Zebra iz Splita,poslušaj-isplati se
daleko najbolja priča od njih je Tko sam, što sam?
bundevica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 08:43   #112
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
Budi uvijek to sto jeeeesi!

imamo teror vec neko vrijeme s tim cd-om, kad god netko dodje u kucu, mora se stavit da poslusaju

(+sad znam kako mora biti iritantno nekome iz dalmacije kad slusa karikirani "zagorski" u crticima)

Ali kak ih klinci vole

Quote:
bundevica1 kaže: Pogledaj post
daleko najbolja priča od njih je Tko sam, što sam?
Je,na nju sam sam zaboravila.Odlična je

Bitno da je pile na kraju našlo svoju mamu

Ima još novosti,pa poslušajte ako volite kazalište Zebru,možda će vam se i ovo svidjeti:

Keko-eko,i Put oko svijeta..Produkcija Z

http://www.crorec.hr/crorec.hr/izdan...JECT_ID=622565
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 13:23   #113
Pozdrav

A gdi se mogu kupiti te priče na cd-u?
jelika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 14:12   #114
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a da ste nas vidjele...ja u potrazi za neseksističkom i neprincezastom zbirkom priča i gospojica koja se - nakon što je ipregledala sve hello kitty olovke, pernice, šiljila, blokiće i slične pizdarije - zaletila ravno do najpink knjige od svih koja se zove 'kako biti princeza'
a unutra majko mila! kako princeze trebaju biti finih manira, smjerne, ne smiju trčati po stepenicama nego lagano hodati (čak ima upute i kako saviti nogu pritom!), pa za održavanje haljina, pa neka damska društva pa kako princeza mora imati dugu kosu i kako ju češljati, pa upute kako hendlati prosce
a moja princeza će 'mama, ovo mi je NAJLJEPŠA knjiga!'
pa jesi joj je kupila?

...ja sam prije jedno godinu dana svojoj kupila na trafici neki dječji časopis u kojem je bila knjiga o winksicama...kako je baš tada bila zaluđena s njima, kupila sam joj iako je zbog celofana nisam mogla prelistati, računajući da ne može unutra bit bogznakako loših stvari...e pa prevarila sam se...to je u stvari bila kao neka polu priča, polu kuharica, polu slikovica i odmah negdje na prvim stranama rečenica u stilu :djevojčice ne smiju jesti puno kako bi ostale lijepe i mršave
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 19:55   #115
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Ovo prvo-da to je pokupila od drugih curica.
pa dobro, al otkud to drugim curicama? nisu došle do toga same od sebe. izgleda da roditelji/igračke/slikovnice nafilaju većinu njih pa onda te kvare poštenu djecu.

nisam kupila kako biti princeza (iako mislila sam da si ti mislila na 'princeze svijeta', ta čak ima i neke dodatne vrijednosti - pročita dijete o tome kako se oblači ruska princeza, kako izgleda japanska bla, al otvorila sam jednu priču, bila je o nekoj koja nije po cijele dane ništa radila...)

gica -
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 20:04   #116
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
http://cgi.ebay.co.uk/Peppa-Pig-Litt...#ht_3630wt_915

ne znam kolko ti je dijete, mi smo njoj kupili ove male oko 1. rodjendana, i obozava ih. jako lijepe ilustracije, i taman za male rucice

ima i ovo:
http://cgi.ebay.co.uk/Peppa-Pig-Annu...1#ht_500wt_922


i ovakav set sam izbidala za manje para, al ne cini mi se ovo skupo
http://cgi.ebay.co.uk/Peppa-Pig-10-C...#ht_9801wt_915

(obicno se vrti oko 20-25, i shipping bude oko 8...meni je pisalo na kuverti 7funti)

i ovaj seller ima zanimljivih knjigica, pogotovo ovih malih slikovnica, jedino ne spaja shipping, a nije mu shipping jeftin

http://shop.ebay.co.uk/bangzo/m.html...&_stpos=&gbr=1
Ajme, puno ti hvala!
Moja je tek 6,5 mjeseci, ali jako voli kad joj citam. U biti ja izmisljam neke kratke pricice uz sliku koju vidi, koja je jednostavna i bez puno detalja.

EDIT-jel mi mozes od prilike reci koja je to velicina kad pise pocket size? Ne nalazim kod sellera!

Zadnje uređivanje ashley : 12.03.2011. at 20:38.
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 20:17   #117
uhm.... moja je princeza
I vidim da je dosta curica u vrticu u toj fazi. Pa kaj onda? Ja sam sigurna da cu bar jednom u zivotu i ja doc na red Tako mi svega, prije neg kaj otegnem papke, bar jedan dan u zivotu bit cu- princeza.... ote vrit

Moja je s tri vec debelo imala kolekciju kompliciranih knjiga koje smo mi smjerno citali. Inace je fascinirana Pepeljugom. Grimma i Andersena pricam ja, po sjecanju i selektivno izbacujem sve agresivno cega se slucajno sjetim.... za nekog tko uopce nije volio bajke kao dijete (grozila sam se tih gluposti nerealnih ) moram priznat da jako dobro poznajem bajke i da ih se izvrsno sjecam....
U vrticu citaju bracu Grimm i rade igrokaze na teme to me ponukalo da se bajki i prisjetim....
Inace, od drazih knjiga preporucam zbirku prica o "Curious George"
http://en.wikipedia.org/wiki/Curious_George
iliti " Coco der neugierige Affe" u njemackoj inacici.... imamo knjige na oba jezika, tak i tak kad citam simultano prevodim na hrvatski. Ne znam da li je nekaj prevedeno na hrvatski.
I oko trece godine nam je bila aktualna zbirka pripovjetki "Janosch" o medi i tigru....
http://www.amazon.de/s/?ie=UTF8&keyw...l_2rjgpznbf9_b
E... i s tri moja jedina ljubljena bajka "Snijezna kraljica" nije bila shvacena (zavoljela sam ju s 19, gledala crtic dok sam spremala ispit.... ), ali vec s tri i po pricala sam o Kaju i Gerdi do onesvijescivanja....mojega
Ali Pepeljuga i dalje rulz, Pepeljuga je jedna i jedina....

Bum prerovala, ima bas lijepih knjigica sam se nemrem sjetit imena napamet...

Eh da... "Reise nach Tripiti".... svakako nac! (kamo idu stare potrgane igracke.... prekrasno nesto)
http://www.amazon.de/Reise-nach-Trip.../dp/3257005164

Pettersson und Findus... jaoj sto su to lijepe knjige, kuca nam je puna Muklasica

http://de.wikipedia.org/wiki/Pettersson_und_Findus
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1

Zadnje uređivanje Dora K : 12.03.2011. at 20:26.
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 20:31   #118
Ak ovu knjigu itko uspije nabavit nek i meni uzme jednu molim , ovo je za dob od oko 18 mjeseci, 2 godine najljepsa knjiga koja postoji

http://www.gkri.hr/katalog/upiti/katzapis.asp?id=35765

E u toj dobi sam joj citala i Jezurku od Copica (MOJA SLIKOVNICA, a-ha ), sad zna sve stihove napamet
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 21:00   #119
pih, moja već sad zna ježurku napamet, al to imamo na cd-u

e, da, i one čarobne svjetiljke sam pogledala i neke 'priče koje pomažu djeci', tako nešto. super su, al to ćemo kupit kad bude starija.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 21:42   #120
Quote:
jelika kaže: Pogledaj post
Pozdrav

A gdi se mogu kupiti te priče na cd-u?
U Croatia Records dućanima

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa dobro, al otkud to drugim curicama? nisu došle do toga same od sebe. izgleda da roditelji/igračke/slikovnice nafilaju većinu njih pa onda te kvare poštenu djecu.

nisam kupila kako biti princeza (iako mislila sam da si ti mislila na 'princeze svijeta', ta čak ima i neke dodatne vrijednosti - pročita dijete o tome kako se oblači ruska princeza, kako izgleda japanska bla, al otvorila sam jednu priču, bila je o nekoj koja nije po cijele dane ništa radila...)

gica -
A čuj većina roditelja ne razmišlja dal su Gormiti,Bakugani,i sva ostala čuda ok ili ne...Vide ih na reklami i kupe klincima...
Meni je još uvijek manji bad te princeze za curke nego one spike o celulitu o kojima sam pisala na predhodnoj strani,ili ovo što spominje gica...

Svaki roditelj ima tu mogućnost da izabere,i ponudi....tak da malo tog kića,a puno svega ostaloga kvalitetnog,pa i slikovnica od kartona napravljena doma..i onda ispadne sve super.

I još sam nešto skužila-jako puno roditelja će prihvatiti nove ideje,drugačije i kvalitetnije od onog što nude tv reklame,ako ih se upozna sa time.I naravno da ima i onih koje je apsolutno briga što im dijete gleda/čita...
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.