Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje
Korisničko ime
Lozinka

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 14:45   #1
palčica01
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2010.
Testovi na trudnoću

curke, ja sam sa ebay-a naručila one step ovulation test i one step pregnancy test (50 kom - i možete kombinirati koliko želite jednih i koliko drugih). sveukupno me to koštalo cca 80kn. koliko se sjećam došlo mi je iz velike britanije u roku 2-3 tjedna. vrlo povoljno. a koliko sam skužila od cura sa nekih drugih foruma, jednako su ok kao i svi drugi testovi za trudnoću koje vi spominjete, koštali oni 10, 50 ili 80kn! samo je stvar toga što će vam kod nas u ljekarnama npr. testove za ovulaciju upakirati neka firma, staviti unutra 5 kom i tako nešto naplatiti 100kn.
palčica01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 16:18   #2
Het
503-Moderator Unavailable

Het Avatar

Registracija: Aug 2007.
Pozdrav svima,

Imam malo pitanje uz povecu pricu. Prvo cinjenice, menstruacija mi je inace svakih 28 dana skoro pa u minutu tocna, sat minus plus ali gotovo uvijek skoro pa u isti sat. Nikakvih ginekoloskih problema nemam. Ne davno sam preboljela jaku gripu koja me drzala skoro pa 3 tjedna ( ne znam koliko ovo utjece na ista ali eto info u svakom slucaju).
Zadnju menstruaciju sam trebala dobit 6.3 u nedelju, kako se nije pojavila u svoje odredjeno doba sljedeci dan sam u ljekarni uzela neki Prima test (iskreno zenska mi je nudila sve i svasta ali navodno ovaj je jedini koji se moze radit u bilo koje doba dana pa ja uzela..) test je bio negativan a ja i dalje nemam menstruaciju. Jedina promjena je da me sise 'bole' kad sam bez grudnjaka ili kad dignem ruke gore,apetit mi se uzasno pojacao toliko da mogu jest skoro pa stalno,inace sam nocna mora za hranu i prirodno sam mrsavija, umor me nesto malo drzi vise nego uobicajeno ali svejedno nista previse.
Naravno kako mi menstruacija jos nije dosla odmah sam zatrazila pomoc google-a i naravno sad svojih forumasa jer sam na nekim stranicama nasla informaciju da je moguce da test nije tocan ako se radi testiranje tokom dana zbog mogucnosti razrijedjene mokrace.
Ali kako je na Prima testu pisalo da moze u bilo koje dana smatrala sam ga tocnim jer mi se i pokazala kontrolna crta tj.da je test obavljen tocno.

Sad sam u fazi gdje se pitam dali da kupim drugi test jer me sve ovo istrazivanje natjeralo na mogucnost da je neka druga marka testa bolja i tocnija, kako sam do ne davno zivjela vani dugi niz godina tamo sam za svoje prve dvije trudnoce kupila Clearblue koji je bio super no zena u ljekarni tvrdi da se to u Hr ne moze kupit.

Mogucnost preranog testiranja,trudnoce itd..?
Unaprijed hvala za bilo koji savjet

( Pozdrav svim onima koje dugo nisam vidjela online)
Old 11.03.2011., 00:44   #3
žmnkica
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2010.
čitala sam sad zadnjih par stranica ove teme i vidim da se spominje dosta testova, pa me zanima koji biste od tih svih preporučile kao najtočniji? unaprijed hvala
žmnkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 12:48   #4
Sigurna
*i nezamjenjiva

Sigurna Avatar

Quote:
Het kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Imam malo pitanje uz povecu pricu. Prvo cinjenice, menstruacija mi je inace svakih 28 dana skoro pa u minutu tocna, sat minus plus ali gotovo uvijek skoro pa u isti sat. Nikakvih ginekoloskih problema nemam. Ne davno sam preboljela jaku gripu koja me drzala skoro pa 3 tjedna ( ne znam koliko ovo utjece na ista ali eto info u svakom slucaju).
Zadnju menstruaciju sam trebala dobit 6.3 u nedelju, kako se nije pojavila u svoje odredjeno doba sljedeci dan sam u ljekarni uzela neki Prima test (iskreno zenska mi je nudila sve i svasta ali navodno ovaj je jedini koji se moze radit u bilo koje doba dana pa ja uzela..) test je bio negativan a ja i dalje nemam menstruaciju. Jedina promjena je da me sise 'bole' kad sam bez grudnjaka ili kad dignem ruke gore,apetit mi se uzasno pojacao toliko da mogu jest skoro pa stalno,inace sam nocna mora za hranu i prirodno sam mrsavija, umor me nesto malo drzi vise nego uobicajeno ali svejedno nista previse.
Naravno kako mi menstruacija jos nije dosla odmah sam zatrazila pomoc google-a i naravno sad svojih forumasa jer sam na nekim stranicama nasla informaciju da je moguce da test nije tocan ako se radi testiranje tokom dana zbog mogucnosti razrijedjene mokrace.
Ali kako je na Prima testu pisalo da moze u bilo koje dana smatrala sam ga tocnim jer mi se i pokazala kontrolna crta tj.da je test obavljen tocno.

Sad sam u fazi gdje se pitam dali da kupim drugi test jer me sve ovo istrazivanje natjeralo na mogucnost da je neka druga marka testa bolja i tocnija, kako sam do ne davno zivjela vani dugi niz godina tamo sam za svoje prve dvije trudnoce kupila Clearblue koji je bio super no zena u ljekarni tvrdi da se to u Hr ne moze kupit.

Mogucnost preranog testiranja,trudnoce itd..?
Unaprijed hvala za bilo koji savjet

( Pozdrav svim onima koje dugo nisam vidjela online)
Jel ti stigla menstruacija u međuvremenu?

Prima test je meni najgori. Clearblue pak je, s druge strane, jedini test koji mi je ikad pokazao krivi rezultat. Tako da....iz vlastitog iskustva:

GRAVIGNOST - bilo koji, ali ULTRA je najosjetljiviji, kojih 70kn, ostala dva su jeftiniji

A najbolji meni se pokazao SIGN test - 23kn. Ali ga nemaju baš sve ljekarne, a i nekad ti ga namjerno neće ponuditi, jer je jeftin. I BEBY CHECK, 35kn.
I može se raditi i par dana prije izostanka menstruacije. Kao i Gravignost ULTRA.

Plivin INTIM PLUS standardno dobar. I točan.

Nikako ne bi preporučila taj Prima i onaj neki ONE step ili tako nekako, taj je po 12kn.

A Clearblue je, za moje pojmove preskup, 100kn bačenih. (U SLO npr, košta upola manje, kao i drugi neki testovi) I MOŽE SE KUPITI U HR, taj je valjda jedini test koji imaju baš u svakoj ljekarni, barem koliko sam ja vidjela.

Quote:
žmnkica kaže: Pogledaj post
čitala sam sad zadnjih par stranica ove teme i vidim da se spominje dosta testova, pa me zanima koji biste od tih svih preporučile kao najtočniji? unaprijed hvala
Ovisi u kojoj si fazi, odn. koliko bi eventualno mogla biti trudna. Najprije i najtočnije - cca 12 dana nakon odnosa će ti pokazati testovi koje sam gore navela kao preporučljive.

Ako je prošlo više od 21 dan, svaki će pokazati trudnoću, ako si trudna.

U principu, za točan rezultat, preporuča se raditi testove 14 dana nakon odnosa, ako su menstruacije redovite i tek nakon 19 dana, ako nisu.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 13.03.2011., 00:34   #5
_hex_
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2011.
menstruacija mi kasni vec 15 dana, radila sam test prije neki dan bio je negativan, doduse uradila sam ga navece jer jutra nisam mogla cekati....ceto mi se desava da mi menstruacija cak i mjesec kasni, ali u zadnje vrijeme mi je bila redovna pa se nekako bojim

Ali test bi pokazao, ipak sam trebala dobiti prije 15 dana, kaj ne?
_hex_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 01:13   #6
manuela..
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2009.
Quote:
_hex_ kaže: Pogledaj post
menstruacija mi kasni vec 15 dana, radila sam test prije neki dan bio je negativan, doduse uradila sam ga navece jer jutra nisam mogla cekati....ceto mi se desava da mi menstruacija cak i mjesec kasni, ali u zadnje vrijeme mi je bila redovna pa se nekako bojim

Ali test bi pokazao, ipak sam trebala dobiti prije 15 dana, kaj ne?

ja jedino mogu reći da je bolje napraviti test ujutro,prva mokraća...
manuela.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 11:22   #7
_bejb_
Registrirani korisnik

_bejb_ Avatar

Registracija: Mar 2011.
hmmm...i ja sam napravila glupost isto sam napravila prerano test i pokazao mi je negativno....a sada mi kasni menstruacija već 6 dan... nazalost nisam u financijskoj mogućnosti da si ponovo kupim test i sad neznam sta da radim...sogor je primjetio da su mi grudi veće...mene boli kao da ću dobiti...(tako mi je bilo i u prvoj neuspijeloj trudnoći)...ludim a neznam šta da radim
_bejb_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 11:23   #8
Sigurna
*i nezamjenjiva

Sigurna Avatar

Quote:
_bejb_ kaže: Pogledaj post
hmmm...i ja sam napravila glupost isto sam napravila prerano test i pokazao mi je negativno....a sada mi kasni menstruacija već 6 dan... nazalost nisam u financijskoj mogućnosti da si ponovo kupim test i sad neznam sta da radim...sogor je primjetio da su mi grudi veće...mene boli kao da ću dobiti...(tako mi je bilo i u prvoj neuspijeloj trudnoći)...ludim a neznam šta da radim
Šogor ti gleda grudi?

Najeftiniji test je cca 20-tak kn.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 11:30   #9
_bejb_
Registrirani korisnik

_bejb_ Avatar

Registracija: Mar 2011.
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Šogor ti gleda grudi?

Najeftiniji test je cca 20-tak kn.
hahahah slučajno je zagledo...mlad je pa mu se neuzima za grešku niti neke namjere...

ovdje u zadru je najjeftiniji 36 kn....al nije to problem strah me da nebude negativno...neznam dali da pričekam možda još koji dan
_bejb_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 11:33   #10
Sigurna
*i nezamjenjiva

Sigurna Avatar

Quote:
_bejb_ kaže: Pogledaj post
hahahah slučajno je zagledo...mlad je pa mu se neuzima za grešku niti neke namjere...

ovdje u zadru je najjeftiniji 36 kn....al nije to problem strah me da nebude negativno...neznam dali da pričekam možda još koji dan
Ak si trudna, neće nestati samo zato ako ne napraviš test.

Ili ti želiš da bude pozitivno? Nisam sad Sigurna više.

U svakom slučaju, nemoj sad da nemaš 36kn, ako si trudna trebati će ti i puno više od 36kn.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 18:22   #11
0hara
Registrirani korisnik

0hara Avatar

Registracija: Oct 2009.
jeli 10ak dana od zacesca rano za napravit test ?
0hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 18:26   #12
Sigurna
*i nezamjenjiva

Sigurna Avatar

Quote:
0hara kaže: Pogledaj post
jeli 10ak dana od zacesca rano za napravit test ?
U pravilu - da. Ali možeš probati sa Gravignost ULTRA koji ima veću osjetljivost od većine testova. Ili Sign-test koji obećava točan rezultat 4 dana prije očekivane menstruacije. Ako bude koji pozitivan - to je to. Ako je negativan, ponoviti nakon 14 dana od odnosa ako imaš redovite cikluse ili 19 dana ako su neredoviti.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:44   #13
gLVgospodična
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2009.
Test za trudnoću

zanima me,ako se provjera radi nakon 3 dana očekivane menstruacije,a prošlo je 17 dana od odnosa,s Intima plus jedno jutro i Gravignost mini sljedeće i oba su negativna,jel se zbog onih 1% u slučaju da ne dođe u roku sljedeća 2 dana isplati ići vadit krv (btw,kolika je cijena po privatnim labaratorijima ili se to može i u ambulanti?)? Naime,na dan očekivane menstruacije počelo me sve bolit kao početak gripe,ne kao uobičajne menstrualne tegobe,od glave do rebara,trbuha,bubrega.Jeli to mogući uzrok kašnjenja ili da ipak zbog priče bliske osobe da je nakon 5 neg.testova u 3.mjesecu trudnoće ostala trudna (ja iskreno ne vjerujem u tu priču al kaže da je ginekologica rekla da se može desit al u 1/10 000 slučajeva) ipak histeriziram na tih 1%?
Hvala
gLVgospodična is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 16:31   #14
Sigurna
*i nezamjenjiva

Sigurna Avatar

Quote:
gLVgospodična kaže: Pogledaj post
zanima me,ako se provjera radi nakon 3 dana očekivane menstruacije,a prošlo je 17 dana od odnosa,s Intima plus jedno jutro i Gravignost mini sljedeće i oba su negativna,jel se zbog onih 1% u slučaju da ne dođe u roku sljedeća 2 dana isplati ići vadit krv (btw,kolika je cijena po privatnim labaratorijima ili se to može i u ambulanti?)? Naime,na dan očekivane menstruacije počelo me sve bolit kao početak gripe,ne kao uobičajne menstrualne tegobe,od glave do rebara,trbuha,bubrega.Jeli to mogući uzrok kašnjenja ili da ipak zbog priče bliske osobe da je nakon 5 neg.testova u 3.mjesecu trudnoće ostala trudna (ja iskreno ne vjerujem u tu priču al kaže da je ginekologica rekla da se može desit al u 1/10 000 slučajeva) ipak histeriziram na tih 1%?
Hvala
Nisi trudna, ti testovi koje si kupila su dobri. Ali ponovi test 21 dan nakon odnosa, kupi neki najjeftiniji, đst in kejs....ne moraš na nikakvo vađenje bete, nisi trudna.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 18:50   #15
Sigurna
*i nezamjenjiva

Sigurna Avatar

Inače, ako kojoj treba, imam ja jedan viška, test-trakica koja se dobije uz LH trakice za određivanje ovulacije, ne može se inače kupiti u ljekarnama, ali je osjetljivost 20mIU/mL, dakle osjetljivija od većine testova, pa....slobodno se javite na pm.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 20:06   #16
teta raketa
Registrirani korisnik

teta raketa Avatar

Registracija: Jan 2011.
Quote:
palčica01 kaže: Pogledaj post
curke, ja sam sa ebay-a naručila one step ovulation test i one step pregnancy test (50 kom - i možete kombinirati koliko želite jednih i koliko drugih). sveukupno me to koštalo cca 80kn. koliko se sjećam došlo mi je iz velike britanije u roku 2-3 tjedna. vrlo povoljno. a koliko sam skužila od cura sa nekih drugih foruma, jednako su ok kao i svi drugi testovi za trudnoću koje vi spominjete, koštali oni 10, 50 ili 80kn! samo je stvar toga što će vam kod nas u ljekarnama npr. testove za ovulaciju upakirati neka firma, staviti unutra 5 kom i tako nešto naplatiti 100kn.
potpisujem! ja sam naručila 40 komada (25 LH trakica i 15 trudničkih) za 38 kuna i sad svaki dan pišam testiče i gledam kako mi se testna linija deblja
teta raketa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 13:27   #17
hondaCBR
23729780

Registracija: Nov 2008.
Curi stalno kasni menga, dosta je osjetljiva pa joj sve smeta.... kaže da je zadnju dobila pred nekih mj. dana. a jučer smo imali odnos gdje mi je možda malo pobjeglo ali nisam ziher. Dali može ona odma 2. ili 3. dan poslje odnosa napraviti test?
hondaCBR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 19:56   #18
Sashica
Mmm, fino...

Sashica Avatar

Registracija: May 2008.
Naravno da ne.

Preporuča se u prosjeku pričekati cca 14 dana nakon odnosa. Iako ima i onih kvalitetnih dosta osjetljivih testova koji se mogu raditi ranije, ali najranije se može dobiti pozitivan rezultat (i to na jako osjetljivim testovima) 7 dana nakon ovulacije.

Ali mnogim ženama se očita negativan rezultat i tada, iako su trudne. Zato je najbolje pričekati do onog dana kad treba dobiti menstruaciju pa onda raditi test (ili čak i kasnije).
Old 08.04.2011., 15:23   #19
perezira
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2010.
Test za trudnoću

Nova sam na forumu i molila bi vas ako ste imale sličnu situaciju da je podijelite sa mnom!
Menga mi kasni 8 dana.Inače je školski točna! Treći dan po izostanku Prima Stick kaže negativno! Radilmo na bebi i bas smo se potrudili zadnjih plodnih dana. Stalno piškim, imam problema sa stolicom(po prvi put u životu!), jezik i nepce kao da su drveni, okusi su mi nekako drugačiji i otprilike 1 put dnevno imam kratke grčeve kao kad trebam dobit. Grudi su mi malo veće ali nisu bolne. Glavna sestra na ginekologiji mi je rekla da sa kućnim testovima treba sačekat 10-tak dana da bi bila sigurna i tako sad ja čekam ponedjeljak za novi test i ludim od čekanja i vi ste mi do tad jedina moguća pomoć! Pa Vas molim pomagajte! Ponedjeljak je too far away!
perezira is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 16:57   #20
leeloo27
...

leeloo27 Avatar

Registracija: Jun 2009.
Quote:
perezira kaže: Pogledaj post
Nova sam na forumu i molila bi vas ako ste imale sličnu situaciju da je podijelite sa mnom!
Menga mi kasni 8 dana.Inače je školski točna! Treći dan po izostanku Prima Stick kaže negativno! Radilmo na bebi i bas smo se potrudili zadnjih plodnih dana. Stalno piškim, imam problema sa stolicom(po prvi put u životu!), jezik i nepce kao da su drveni, okusi su mi nekako drugačiji i otprilike 1 put dnevno imam kratke grčeve kao kad trebam dobit. Grudi su mi malo veće ali nisu bolne. Glavna sestra na ginekologiji mi je rekla da sa kućnim testovima treba sačekat 10-tak dana da bi bila sigurna i tako sad ja čekam ponedjeljak za novi test i ludim od čekanja i vi ste mi do tad jedina moguća pomoć! Pa Vas molim pomagajte! Ponedjeljak je too far away!
Ma uzmi neki malo skuplji test, taj će ti pokazati točno 100 posto. Neki testovi mogu detektirati trudnoću i prije nego što treba doći menga a tebi tvoja kasni više od tjedan dana.

I ne znam zašto ti nisu na ginekologiji odmah izvadili betu iz krvi pa da si mirna.
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja