Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2011., 14:42   #1001
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Ma sve je super ako se radi o Tomi i Dorji . Uvijek mi je bilo zanimljivo da Tajana i Ivan, iako zapravo glavni par romana, mi nikada nisu bili tako dragi ko ovo dvoje.
Ni meni!
Nekako su cmoljasti, hladni, ona plačljiva, dok kod Tome i Dorje sve pršti od strasti
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 14:59   #1002
Ha ne znam...meni su dragi i Tajana i Ivan

Ivan mi je jako drag lik... izvana kao neki hladan, al zato iznutra... on je i veći romantik nego Tomo kroz šta je sve prolazio za za svoju voljenu... Tajana mi je pak išla malo na živce sa svojom opsesijom o vitezu... al eto dobro je završilo

Al Dorja i Tomo su mi najdraži Zagorkin par, od svih koje sam čitala
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 15:08   #1003
Ma ja volim bad boys, zato mi srce treperi za Tomu . A Ivan je onak, vrlo good boy .

Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
Al Dorja i Tomo su mi najdraži Zagorkin par, od svih koje sam čitala
Definitivno!
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 15:51   #1004
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Da, imas pravo, staviti cu taj na trece mjesto Kako ono kaze, "Kneginjica je zalutala? Sada cu pozvat Kozaka da vas otprati vasem bratu" i onda ono cudjenje "Moja, stvarno moja?". Awwww, eto, najezila sam se opet.
A kad mu ona kaže da osedla konja da ode ili neka šalje po fratra.I on očajan, ne može je pustiti, zatraži da šalju po fratra i govori da će počiniti najveću otimačinu u životu.

I tako se vjenčali.
Aliera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 15:57   #1005
Da, da, cijelu noc budan, razmislja sta da radi, muci se i onda ipak .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 16:32   #1006
Quote:
Aliera kaže: Pogledaj post
A kad mu ona kaže da osedla konja da ode ili neka šalje po fratra.I on očajan, ne može je pustiti, zatraži da šalju po fratra i govori da će počiniti najveću otimačinu u životu.

I tako se vjenčali.


E cure baš vam hvala što ste me podsjetile na Inkvizitore, super kraj radnog tjedna

Čitala sam ih tri puta, ali čim negdje naiđem, planiram si ih i kupiti, tako da mogu još sto puta
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 16:36   #1007
Ajme, ovo moram čim prije čitat, Plamene inkvizitore kako romantično, uživat ću

A od ostalih Zagorkinih likova koje sam upoznala dosad najdraži mi je Jelenko Kušević, njega obožavam Idealan muškarac koji bi mene privukao
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 16:38   #1008
Quote:
Luna Lovegood kaže: Pogledaj post


ja sam se cijelo vrijeme nadala da će se nekako uspit spasit
I ja sam se cjelo vrjeme nadala da ce odnekud izleti ekipa i sve ih osloboditi.Meni je takoder to tuzan dio al tuznije mi je oprostajno pismo od Josipa Kralja i Lackovica.
Zolena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 16:53   #1009
Jelenko je frajer i pol ali mogla mu je nac malo muzevnije ime,nekak ne pase ovo na cjelu njegovu pojavu i osobnost.
Zolena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 17:08   #1010
Quote:
Zolena kaže: Pogledaj post
Jelenko je frajer i pol ali mogla mu je nac malo muzevnije ime,nekak ne pase ovo na cjelu njegovu pojavu i osobnost.
Baš tako.
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 17:18   #1011
To mi je od pocetka bilo malo neobicno.Njezini glavni muski likovi uvjek imaju prava muska imena koja zvuce snazno kao i lik koji ga nosi.Ivan,Tomo,Sinisa,Damir,Divljan,Delivuk iliti Goroslav.Jelenko mi se ne uklapa u tu ekipu.
Zolena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 21:54   #1012
Tomo Crni
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 12:52   #1013
Ekipa, samo da vam javim da sam zbog vas odlučila prije opet pročitati Plamene. Mislila sam to ostaviti za ljeto ali ste me sa svojim Tomo i Dorja citatima jednostavno natjerali. Već sam na pola 1. knjige. Mislim da prošlo čak 10 god kad sam ju prvi puta čitala. Ali neke stvari su ostale u glavi.
alfonsina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 13:04   #1014
Quote:
alfonsina kaže: Pogledaj post
Ekipa, samo da vam javim da sam zbog vas odlučila prije opet pročitati Plamene. Mislila sam to ostaviti za ljeto ali ste me sa svojim Tomo i Dorja citatima jednostavno natjerali. Već sam na pola 1. knjige. Mislim da prošlo čak 10 god kad sam ju prvi puta čitala. Ali neke stvari su ostale u glavi.
baš san ovo mislila napisat!
ko će čekat lito, pročitat ću je sad, prije prvih kolokvija.
DailyProphet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 15:54   #1015
Uzivajte . I meni je palo na pamet da ju opet procitam
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 21:37   #1016
Ajmo cure, ja večeras počinjem s drugim dijelom, po tko zna koji put
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 22:25   #1017
Ah, ''Plameni inkvizitori'', meni najdraže njeno djelo. Ivan i Tajana.
Sunny4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 21:53   #1018
Ajme, meni su onaj Jurica Meško i Stanko najdraži ljubavni par svih vremena Uglavnom za one koji ne znaju, Stanko je ustvari Stanka, preobučena u muškarca koja se dugo druži s mladim plemićem Juricom i dijeli s njim svo dobro i zlo kao pravi prijatelj Ajme, to mi je bila tinejđerska fantazija, pročitala sam tu knjigu valjda 25 puta. Još je uvijek puna mrlja od hrane, a neke stranice su i sljepljene (ali samo od hrane)

Ja obožavam Zagorku i njenu predivnu maštu i savršene povijesno-ljubavne romane...
__________________
Ti ništa ne znaš Jone Snow.
Pink Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 08:51   #1019
Quote:
Sunny4 kaže: Pogledaj post
Ah, ''Plameni inkvizitori'', meni najdraže njeno djelo. Ivan i Tajana.
Drago mi je da netko i njih voli! Ma i oni su zanimljivi, njihova priča podsjeća na neku bajku ili srednjovjekovnu legandu. Ali Tomo i Dorja od prvog trenutka kad se sretnu imaju energiju koja može izazvati nuklearnu eksploziju!
I ja sad ponovno čitam Plamene inkvizitore i uživam. Umirala sam od smijeha kad su građani Griča vikali rimskim inkvizitorima "Van, dotepenci!"
Quote:
Pink Freud kaže: Pogledaj post
Ajme, meni su onaj Jurica Meško i Stanko najdraži ljubavni par svih vremena Uglavnom za one koji ne znaju, Stanko je ustvari Stanka, preobučena u muškarca koja se dugo druži s mladim plemićem Juricom i dijeli s njim svo dobro i zlo kao pravi prijatelj Ajme, to mi je bila tinejđerska fantazija, pročitala sam tu knjigu valjda 25 puta.
I meni je priča o Mešku i Stanki dirljiva, a i Katarina Lehotska mi je odličan lik. Mrzim je u trenucima kad je zla prema Stanki, ali sam totalno na njenoj strani kad manipulira dvoličnim muškarcima, a pogotovo u njenom konačnom obračunu s Makarom...
Agatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 20:30   #1020
I meni su Inkvizitori njena najbolja knjiga iako mi je posebno srcu prirasla Gordana, ona mi je najdraža. Ne znam zašto me se Grička nije tako dojmila, morat ću je još jednom pročitati da utvrdim gradivo.
Jadranka mi je loša, kao da je nije Zagorka pisala. Dugi dugi zaplet, i na kraju expresni rasplet bez ikakve napetosti i emocija.
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.