Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2011., 14:37   #41
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nema u tom smislu.
pa jel ne postoji neka odredba tipa: da je zbog neposredne opasnosti tjekom preticanja morao ubrzat da bi je izbjegao tj da mu je nailazio auto iz susjednog smjera pa da ne ugrozi druge sudionike je morao ubrzat radnju preticanja?. Hmm mislim da sam si sad dao odgovor na pitanje neznam
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 14:48   #42
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
pa jel ne postoji neka odredba tipa: da je zbog neposredne opasnosti tjekom preticanja morao ubrzat da bi je izbjegao tj da mu je nailazio auto iz susjednog smjera pa da ne ugrozi druge sudionike je morao ubrzat radnju preticanja?. Hmm mislim da sam si sad dao odgovor na pitanje neznam
U takvoj situaciji ne smije ići u pretjecanje, prvo mora biti siguran da to može izvesti u skladu s propisima i bez ugrožavanja ostalih sudionika u prometu (ovih u suprotnom smjeru npr.).
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:30   #43
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
nemoj mi molim te pravdu tjerat, ako nemaš pojma o prekšajnom pravu bolje šuti i ne skreći sa teme. Hvala i doviđenja.
Ali zato ti i tvoj kolega imate pojma o kršenju istog, i predstavljate opasnost za ostale vozače. Nemojte to raditi. Drive safe.
__________________
MIŠO - Legenda za sva vremena
Torcida Vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:44   #44
Procitao sam zakon. Pa toliko je opcenit i nefiniran da gotovo da nema stavke po kojoj te ne moze kazniti. Neki clanci u prvom djelu odrede jedno a u drugom nesto sasvim drugo a i postoji famoznih odredbi koje mozes rastezati kako ti odgovara a zna se koga se slusa kad objasnjava smisao odredbe. Ne bi ti pomoglo ni da nosis kameru sprijeda i straga dokazujuci nacin svoje voznje. Jer je gotovo sve diskutabilno. Neke odredbe su pisane kao da smo u finskoj ili canadi a ne na nasim cestama koje su takve kakve jesu pa to izgleda kao zakon o tome kako napisati sto vise kazni a ne zakon o sigurnosti prometa.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:57   #45
Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
Procitao sam zakon. Pa toliko je opcenit i nefiniran da gotovo da nema stavke po kojoj te ne moze kazniti. Neki clanci u prvom djelu odrede jedno a u drugom nesto sasvim drugo a i postoji famoznih odredbi koje mozes rastezati kako ti odgovara a zna se koga se slusa kad objasnjava smisao odredbe. Ne bi ti pomoglo ni da nosis kameru sprijeda i straga dokazujuci nacin svoje voznje. Jer je gotovo sve diskutabilno. Neke odredbe su pisane kao da smo u finskoj ili canadi a ne na nasim cestama koje su takve kakve jesu pa to izgleda kao zakon o tome kako napisati sto vise kazni a ne zakon o sigurnosti prometa.
upravo to sam i ja zaključio, tako su sročili zakon da si u biti za sve kriv, nemožeš se ni na jedan članak konkretno pozvat, jedino da krivim drugog da nije postupio po odredbi čl. (nedamise gledat)i da je on trebao usporit kad ja pretičem jer je doveo mene u opasnost, hahah a nisam ja kriv što sam pretjecao. Pa tu dolazimo do onoga što si naveo..
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 16:39   #46
Pravite se bedasti.

Na pitanje ti je već odgovoreno.
Ako je ograničenje 50km/h, ne smiješ voziti ni kilometar na sat više od toga. Nikakvo pretjecanje ne opravdava luđačku vožnju i dovođenje u opasnost drugih sudionika u prometu. To ti je to. Nema tu puno filozofije i ne moraš se truditi tražiti nešto u ZOSPC-u jer nećeš naći.

Quote:
Opaki kaže:
jedino da krivim drugog da nije postupio po odredbi čl. (nedamise gledat)
nedatise gledati ili ne možeš pronaći jer ne postoji?

Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
i da je on trebao usporit kad ja pretičem jer je doveo mene u opasnost, hahah a nisam ja kriv što sam pretjecao.
hahah

Ne treba on usporiti kada ga ti pretječeš, nego ne smije ubrzati - a to je različito.
Drugo je to što postoji neformalna norma da se uspori kada te se pretječe i to bi svakako trebalo prakticirati.

Ja bih rekao, isto kao i Torcida Vž, da je taj čovjek vozio 50km/h ili čak i više i da ga je tvoj prijatelj išao pretjecati s 80km/h (ili čak i 90km/h pa su mu smanjili za 10km/h ) i sada bi se još izvukao na neke imaginarne birokratske začkuljice. Ako mu je autobus išao u susret, onda nije trebao pretjecati. I to ti je rečeno --> ne smije se ni započeti radnju pretjecanja ako ju se ne može izvršiti sigurno i po propisima, a to ovdje znači bez vožnje brže od 50km/h i bez ugrožavanja drugih sudionika (autobus).

Ako piše 50, vozi 50 i nećeš morati pisati nikakve žalbe.

Budite pametni i nemojte pametovati

Zadnje uređivanje Ne zato jer ne : 17.03.2011. at 16:46.
Ne zato jer ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 16:53   #47
Dva puta do sad mi je gamad probala izvuć pare sa narihtanim radarom... Oba puta im je svijetlio spomenuti LIMIT, i odbili su mi pokazati na kojoj su me udaljenosti slikali...a koja bi trebala stajati na drugom ekranu ispod brzine.

Prvo nek vam pokažu udaljenost, a onda brzinu...

A kako gamad odmah postane fina kad ih skužiš...blesavi teleći osmijeh i neugodnjak...pa počne pričat o trenutnim ''akcijama'' koje provode...budale
wasx is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.03.2011., 16:58   #48
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
A kako gamad odmah postane fina kad ih skužiš...blesavi teleći osmijeh i neugodnjak...pa počne pričat o trenutnim ''akcijama'' koje provode...budale
Što je najbolje napraviti?

Otići od njih i odmah nazvati policiju i prijaviti ih unutarnjoj?

Meni je čudno da toliko varaju. Ja stanujem vrlo blizu mjesta na kojem svakih nekoliko dana policija kontrolira promet već godinama i ovdje je ograničenje 50km/h, a rijetko tko vozi ispod 70km/h s time da svakih sat - dva proleti neki majmun i preko 100km/h. Toliko ljudi u Zagrebu vozi brže od ograničenja i to značajno brže 20km/h+ da mi je čudno da uopće imaju potrebu muljati s LIMIT-om. A i mislio sam da su to prestali raditi od kada su prije par godina kružili oni mjelovi i to je bilo posvuda.
Ne zato jer ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 18:55   #49
on je slikan sa radarom i došao nalog kući, slikan sa guzice jer to čudo slika i straga, ja sam mu rekao da kaže da je vozio unazad i da su drugog slikali, hahahah, no dobro ništa mi niste pomogli, jer nitko nije znao ništa ni sugerirat što bi prošlo, al ste me definitivno uvjerili da je moj prijatelj zaista loš čovjek što je vozio preko ograničenja...., Fala i doviđenja, pouzdaj se u se.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 20:03   #50
Nista ne bi proslo... moze tvoj prijatelj imati izgovore kakve hoce, ali nece mu proci.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 21:54   #51
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Nista ne bi proslo... moze tvoj prijatelj imati izgovore kakve hoce, ali nece mu proci.
ja od vas dragi forumaši tražim malo logičkog razmišljanja i rješenja pa i prakse ako netko ima, a ne da sjedim sa prstom u guzici i platim kaznu, jer to nije nikakvo znanje, a Katarina da ti nije ime crno i ti bi me čula
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.

Zadnje uređivanje Opaki : 17.03.2011. at 22:08.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 23:36   #52
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
nemoj mi molim te pravdu tjerat...
Znači, kad se radi o našim pravima, pozivamo se na pravdu jer pravo ne valja, ali kada je riječ o obvezama, dobro je i pravo, tj. rupe u pravu?


Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
pa jel ne postoji neka odredba tipa...
Ne postoji.


Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
Procitao sam zakon. Pa toliko je opcenit i nefiniran...
Zakon je sasvim OK, barem u globalu. Treba ga i razumjeti.


Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
... jer to nije nikakvo znanje...
Kako nije znanje? Znamo da nema načina da izbjegne tu kaznu. To što se tebi ne sviđa takav odgovor je neki drugi problem.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 00:07   #53
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
ja od vas dragi forumaši tražim malo logičkog razmišljanja i rješenja pa i prakse ako netko ima, a ne da sjedim sa prstom u guzici i platim kaznu, jer to nije nikakvo znanje, a Katarina da ti nije ime crno i ti bi me čula
Pa lijepo ti ljudi sve objasne i tebi to nije dosta sorry, ali to je tvoj problem. Ako hoces mozemo ti lagati da si u pravu, ali se svejedno neces izvuci. Jedina ti je sansa da naletis na nezamislivo glupog suca.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 10:16   #54
molim da se procitaju pravila prije nego se krene s pisanjem kojecega, hvala.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 12:17   #55
Meni je policijski presretac presreo kako sam vozio 160km/h a prometni znak na jendom mjestu pokazao 80km/h, to je bilo na dijelu autoputa. Prvo mi je trazio 1000kn kazne da bi onda smanjio na 500kn kazne, a dao mi je papir upozorenja. Nisam nista platio. Onda j epolicija uz smjeska otisla, a upitnik se pojavio nad mojom glavom. Da li t oznaci da cu dobiti posatom uplatnicu za platiti 500kn ili je policija malo igrala sa mnom? Nisam dobio uplanticu niti sam policiji morao dati 500kn, a ne znam ni kolikokaznenih bodova cu dobiti. Mzoda ce to proci a da nista nije se dogodilo?!?!?!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 13:51   #56
Ništa nećeš dobiti doma. Izašli su ti u susret, iako nisu smjeli, i napisali ti samo upozorenje. Nisu trebali.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:35   #57
Ufff, pao kamen s srca! Sigurno?!?! Sada nekako vise volim policiju....))
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 19:59   #58
Quote:
Ne zato jer ne kaže: Pogledaj post
Što je najbolje napraviti?

....
a ništa, pustit budalu... i kad te opet zaustavi samo ga pitaj na kolko je narihtao i odmah dobiješ dozvolu za produžit dalje
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 16:43   #59
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ništa nećeš dobiti doma. Izašli su ti u susret, iako nisu smjeli, i napisali ti samo upozorenje. Nisu trebali.


zlatno pravilo ne vjeruj policajcu i ženi koja laže

tako su i mene pustili samo kao upozorenje i za 1 god dolazi poziv za sud i još sam ih pitao hoce li pisat rekli ovaj put ne pošto sam im uredno stao i bio ljubazan ..pripremi pare
ghostrider750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 16:45   #60
Ozbiljno?! Zašto godinu dana? Zašto ne želiš da budem sretan što me je policija pustila?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.