Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2011., 08:11   #281
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
gle... ja vas razumijem poštenje i sl ali kada ti trebaš njima platiti i zakasniš jedan dan odmah kamate i dali ti možeš onda reći "nisam dobio plaću" i kasnije samo zbrajaju kamate.... znate u ugovoru piše.....

ništa ja njima nebi dao... kad zaj na poslu ja moram platiti sada je ona sje i kaj sad

na kraju od čega da ti uzmu ako nemaš???
ma ko su to ONI???

Ona je žena koja radi za plaću, ti nisi oštetio ni banku ni bankare oštetio si ženu koja nema milijune i ne barata milijunima, nego vjerovatno živi u istom govnima ko i ti, samo eto što radi, jedina prednost

svaki manjak u blagajni pokrivaš sam - ako si se ikad sa blagajnom sreo tako je kod svakog gazde! na kraj smjene ako ne štima, torbu uzmeš novčanik i keširaš, i za šta si onda došao taj dan ili mjesec na posao=????

a koji to čovjek ne griješi??
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 10:56   #282
meni šogorica radi u banci
imali su slični slučaj
uplatili su veći iznos na račun koji je trebao
zvali su čovjeka da dođe u banku
on nije došao i bankarica je morala iz svog džepa nadoknaditi taj manjak novaca
a dalje se ona navlačila s tim čovjekom
i znam samo da je jako dugo trajalo
trebala je podnjeti privatnu tužbu da joj vrati novac
e sada dali je podnjela ili ne neznam
inaće ako se novci ne vrate bankari moraju sami nadoknaditi
__________________
...
sasa00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 12:53   #283
Ja ne kažem da nemam putra na glavi ali mnogi brkate kompleksnost ove situacije.Jednostavno mi se desilo što mi se desilo,svjestan sam da sam imao ovrhu,i imao sam je namjeru platiti ali ne na ovakav prisilno neočekivani način.
Nisam nikakav kriminalac niti išta ali se nalazim u moralnoj dilemi upravo radi bahatog ophođenja bankarice prema meni samome-što oni misle da ču se ja ustrtariti ako imaju takav neljubazan način i potrčati uplatiti jer je ona u govnima u koja se sama gurnula?

Kratki rezime događaja-Kao i obično,osobna me bankarica jutros zvala izrazito bahata napurena,stvavom kojekakvog šefa-da se što prije pojavim u poslovnici.(još me usput napada da gdje mi je stari broj telefona i zašto ga ne koristim-mobitel,iako sam nedavno naveo promjenu broja mobitela u banci.
Došao sam u banku u namjeri da potpišem,gdje je uslijedila maksimalna bahatost te verbalni napad bankarice na mene(upravo kako sam i očekivao).Čim sam spomenuo moje neke uvijete,te tko će mi refundirati put,jer ovo apsolutno nije moja greška,te da kako su novce stavili na račun tako da ih i maknu(što nemogu bez moga potpisa ).Jednostavno jer rekla da ona sa time nema ništa te da je to moja osobna dužnost prema oštečenoj osobi,mislim wtf sad sam ja krivac???
Da se dotična bankarica nije tako bahato odnosila prema meni,potpisao bih istoga momenta,kao što sam i imao namjeru.
Plaćanje njima na rate je bajka,ona zahtijeva automatsko skidanje cijeloga minusa pri čemu ulazim unedozvoljeni minus,zatvara mi se račun i slijede tko zna kolike zatezne kamate,pri čemu ja pazite ovo-kao naknadu za skidanje novca plaćam još 1,83 kune po svome računa.
Žena mi nije htjela reći kakve su mi sankcije ako ne potpišem i ne pristanem na traženo,što je totalno neprofesionalno od nje.Mislim stvarno,umjesto da se odnose prema meni kao prema janjetu jer su sami zeznuli stvar oni obrnutom psihologijom i izražavanjem nekoga stava pokušavaju mene zastrašiti jer su očito svijesni da puše.

Ja sam se elegantno digao,i rekao ženi da ću joj se javiti kada razmislim,te da ću ako dođem,doći svojom voljom potpisati,na što je ova vidno ljuta šutila.
No ja apsolutno neznam što mene čeka ukoliko ne potpišem,jer mi žena nije htjela odgovoriti na to pitanje.

Nemam riječi!
__________________
Obavezno pročitati prije bilo kakve kupnje-prodaje na forumu:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post28789564
bringitback is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 12:57   #284
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
Nazovi banku i potpiši nalog za proknjižavanje preostalih 1500 kuna na računu, tako da to odmah povuku, a ostalih 1500 pokušaj dogovoriti tako da otplaćuješ u obrocima koje si možeš priuštiti. To ti ne mogu odbiti jer ih držiš za jaja, a ako budu bezobrazni, lijepo traži nekog razumnog i ljubaznog.
Radi se o grešci, njihovoj, vrati što možeš i pokaži dobru volju za ostalo. U konačnici ispada da ćeš taj telekomunikacijski dug vratit u ratama i bog te veseli.
Nisi kradljivac, ali nemoj se potpuno oglušivati.
Savjetujem ti da im prvo pošalješ e-mail gdje predlažeš takav dogovor i moliš za termin, kako bi mogao dokazati da si pokazao svu dobru volju da ispraviš stanje koje nije nastalo tvojom greškom.
Ja mogu reći sa zakonskog aspekta tj.pravnog.
Ovako dakle ako želiš biti bezobrazan ti možes zadržati svoj stav i za ništa nečeš odgovarati jer: nisi to napravio ti namjerno i da imaš na računu 10000kn nesmiju dirati tvoj račun po zakonu. Znači ovdje se samo radi o tvojoj dobroj volji.
Ako je službenica bila bezobrazna možes joj se ovako osvetiti. Sa moralnog i božjeg zakona za to češ odgovarati( ne uzmi ono što nije tvoje) Ona za svoju " bezobraznost" je već mislim izgubila koju kilu i to bi joj trebalo biti dovoljna kazna. Sa pravnog aspekta ona mora podmirit nastali manjak a privatnu tužbu pokrenuti radi nadoknade troškova koju će u najmanju ruku izgubiti i na to platiti parnične troškove + sve tvoje troškove i troškove odvjetnika. Ono što preporučam je da se dogovorite ( ali prethodno pisanim putem) uputiti želju za vraćanjem novaca. Ali na njima je da osmisle taj način. Kredit ti neće dati banka jer nema osnove. Dakle tu možete riješiti samo na način da ti ona plati troškove dolaska u grad i odlaska( cijenu karte, troškove ručka, izmaklu dobit(eventualnu) koju ti nemaš) I da se dogovorite da joj plačaš na rate kako ti neki novac pristigne. To je jedini način da budeš pošten pravda zadovoljena i usput ti se desilo da ti telekom neće uzeti taj kompjuter ovrhom. A možeš se i ponuditi da taj iznos vrtaiš radom ili uslgom ako nešto znaš a njoj treba. Načina je 100 a pravda je samo 1
bolix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 13:11   #285
Quote:
bringitback kaže: Pogledaj post
Ja ne kažem da nemam putra na glavi ali mnogi brkate kompleksnost ove situacije.Jednostavno mi se desilo što mi se desilo,svjestan sam da sam imao ovrhu,i imao sam je namjeru platiti ali ne na ovakav prisilno neočekivani način.
Nisam nikakav kriminalac niti išta ali se nalazim u moralnoj dilemi upravo radi bahatog ophođenja bankarice prema meni samome-što oni misle da ču se ja ustrtariti ako imaju takav neljubazan način i potrčati uplatiti jer je ona u govnima u koja se sama gurnula?

Kratki rezime događaja-Kao i obično,osobna me bankarica jutros zvala izrazito bahata napurena,stvavom kojekakvog šefa-da se što prije pojavim u poslovnici.(još me usput napada da gdje mi je stari broj telefona i zašto ga ne koristim-mobitel,iako sam nedavno naveo promjenu broja mobitela u banci.
Došao sam u banku u namjeri da potpišem,gdje je uslijedila maksimalna bahatost te verbalni napad bankarice na mene(upravo kako sam i očekivao).Čim sam spomenuo moje neke uvijete,te tko će mi refundirati put,jer ovo apsolutno nije moja greška,te da kako su novce stavili na račun tako da ih i maknu(što nemogu bez moga potpisa ).Jednostavno jer rekla da ona sa time nema ništa te da je to moja osobna dužnost prema oštečenoj osobi,mislim wtf sad sam ja krivac???
Da se dotična bankarica nije tako bahato odnosila prema meni,potpisao bih istoga momenta,kao što sam i imao namjeru.
Plaćanje njima na rate je bajka,ona zahtijeva automatsko skidanje cijeloga minusa pri čemu ulazim unedozvoljeni minus,zatvara mi se račun i slijede tko zna kolike zatezne kamate,pri čemu ja pazite ovo-kao naknadu za skidanje novca plaćam još 1,83 kune po svome računa.
Žena mi nije htjela reći kakve su mi sankcije ako ne potpišem i ne pristanem na traženo,što je totalno neprofesionalno od nje.Mislim stvarno,umjesto da se odnose prema meni kao prema janjetu jer su sami zeznuli stvar oni obrnutom psihologijom i izražavanjem nekoga stava pokušavaju mene zastrašiti jer su očito svijesni da puše.

Ja sam se elegantno digao,i rekao ženi da ću joj se javiti kada razmislim,te da ću ako dođem,doći svojom voljom potpisati,na što je ova vidno ljuta šutila.
No ja apsolutno neznam što mene čeka ukoliko ne potpišem,jer mi žena nije htjela odgovoriti na to pitanje.

Nemam riječi!
Kako ne znaš što te čeka, zar ne čitaš postove!? Kazneni progon zbog kaznenog djela utaje.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Crna...1/Default.aspx
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 13:14   #286
Ja sam se elegantno digao,i rekao ženi da ću joj se javiti kada razmislim,te da ću ako dođem,doći svojom voljom potpisati,na što je ova vidno ljuta šutila.
No ja apsolutno neznam što mene čeka ukoliko ne potpišem,jer mi žena nije htjela odgovoriti na to pitanje.

Nemam riječi!


pa naravno da ti nije ništa rekla kad ništa nemože. Dakle banka ti nema i nesmije što uzeti, a ona sam nemože podići parnicu jer joj se to neeće isplatiti nikako. Apsolutno loš pristup ako je bilo po tvojim riječima. I baš se pitam a na koji način češ ući u nedozvoljeni minus. ??? Po kojem osnovu??? To nije zakonski pravno da ti sam a bankarica uz dopuštenje banke skine 3000kn i ti odeš u minus. Sa svojim dopuštenjem možeš jer minus ionako određuje program banke koji prati stanja ( uplata-isplata) i na osnovu toga ga određuje. Banka ovdje može izići ususret svojoj zaposlenici utoliko što će tebi odobriti dopušteni minus od 3000kn. E sada ti na to moraš plaćati kamatu. Ali ionako bi bio u večim problemima sa ovrhom , pa bi opet bolje prošao. E sad banka može izvanrednim mjerama tebi ukinuti dopušteni minus i pokrenuti ovrhu za vraćanjem sredstava. Hm ! Igra mačke i miša.! Sačinite ugovor ovjeren kod javnog bilježnika na njihov trošak gdje će sve biti definirano ( Iznos minusa, vraćanje, i da ti nesmiju ukinuti dozvoljeni minus nakon 1 mjeseca. Nakon 5 bi mogli) Ja bi samo pod tim uvjetima pristao otići u nedozvoljeni - dozvoljeni minus, jer nezaboravi da će i te ta avantura koštati rejtinga kod HROK-a.
bolix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 13:21   #287
Možda još da nadodam

Neki ljudi imaju više sreće neg pameti
bolix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:06   #288
Quote:
bringitback kaže: Pogledaj post
Ja ne kažem da nemam putra na glavi ali mnogi brkate kompleksnost ove situacije.Jednostavno mi se desilo što mi se desilo,svjestan sam da sam imao ovrhu,i imao sam je namjeru platiti ali ne na ovakav prisilno neočekivani način.
Nisam nikakav kriminalac niti išta ali se nalazim u moralnoj dilemi upravo radi bahatog ophođenja bankarice prema meni samome-što oni misle da ču se ja ustrtariti ako imaju takav neljubazan način i potrčati uplatiti jer je ona u govnima u koja se sama gurnula?

Kratki rezime događaja-Kao i obično,osobna me bankarica jutros zvala izrazito bahata napurena,stvavom kojekakvog šefa-da se što prije pojavim u poslovnici.(još me usput napada da gdje mi je stari broj telefona i zašto ga ne koristim-mobitel,iako sam nedavno naveo promjenu broja mobitela u banci.

cut
Ček, ček, bankarica je radi svog personalnog problema (brljotine pri proknjižavanju) ulazila u tvoj račun, čitala tvoje osobne podatke tj. tražila broj telefona ne bi li te uznemiravala + čitala ti bukvicu zašto nisi ažurirao mobitel. Priceless. Mogla bi ona još nadrapati jer ulaziti neovlašteno u podatke o klijentima je veliki pec pec po prstima.

Što te nije kontaktirala normalnim službenim putem - preporučenim pismom nekog odvjetnika ili slično nego se skriva iza službenog radnog mjesta i odatle zove iako samu banku boli ona stvar tko će novac nadoknaditi.

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kako ne znaš što te čeka, zar ne čitaš postove!? Kazneni progon zbog kaznenog djela utaje.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Crna...1/Default.aspx
To je, ako jako "nategnemo", stjecanje bez osnove, utaja nikako.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:14   #289
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
To je, ako jako "nategnemo", stjecanje bez osnove, utaja nikako.
Tako piše na onom linku... U svakom slučaju treba vratiti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:35   #290
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
Ček, ček, bankarica je radi svog personalnog problema (brljotine pri proknjižavanju) ulazila u tvoj račun, čitala tvoje osobne podatke tj. tražila broj telefona ne bi li te uznemiravala + čitala ti bukvicu zašto nisi ažurirao mobitel. Priceless. Mogla bi ona još nadrapati jer ulaziti neovlašteno u podatke o klijentima je veliki pec pec po prstima.
Čekaj,hočeš reći da ona nesmije imati uvid tj ulazak u moje podatke?Ima li to logike sa samim time da se ujedno boji da ne popuši pare,jer mi praktički tako reći nemože ništa.

Još mi jedna stvar nije jasna,kakvu vezu ima osobni bankar,koji jest dotična žena,sa ženom koja radi na šalteru i koja je zeznula transakciju.
Jer ja nisam dobio odgovor na dotičnu situaciju,jer su toliko šturi u odgovorima(što neznam zašto je razlog i zašto to čine jer su ipak njihovi novci u pitanju),da li je firma koja je uplačivala novce upisala krivi račun ili je bankovni sužbenik sa šaltera(žena)krivo proknjižila novce.
Osobna bankarica sa kojom sam razgovarao je izbjegavala odgovor na moje pitanje.
Očito u smislu štićenja interesa nekoga.

Da se nisu tako bahato odnosili samnom već bi jutros potpisao nalog za vraćanje,ali pošto se situacija ovako odvija,na vagi sam,za što mislim da imam opravdane osnove.

Cjenim vašu podršku,mišljenja i odgovore dragi forumaši.
__________________
Obavezno pročitati prije bilo kakve kupnje-prodaje na forumu:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post28789564
bringitback is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:36   #291
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Tako piše na onom linku... U svakom slučaju treba vratiti.
Mislim da se u tome slučaju radilo o iznosu od 70000 kuna ako se ne varam što je itekako velika razlika sa obzirom na iznos koji je meni greškom uplaćen.
__________________
Obavezno pročitati prije bilo kakve kupnje-prodaje na forumu:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post28789564
bringitback is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:52   #292
Quote:
bringitback kaže: Pogledaj post
Da se nisu tako bahato odnosili samnom već bi jutros potpisao nalog za vraćanje,ali pošto se situacija ovako odvija,na vagi sam,za što mislim da imam opravdane osnove.

Cjenim vašu podršku,mišljenja i odgovore dragi forumaši.
Ja bih na tvom mjestu vratio novac, ali tek nakon vraćanja duga zbog kojeg je došlo do ovrhe. To je pošteno prema tebi, jer tada ne plaćaš tuđu grešku, a pošteno je i prema službenici jer na kraju dobiva taj novac.

Za to što bi ona u međuvremenu pizdila i bahatila se, pucao bi mi kurac.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 15:12   #293
Quote:
bringitback kaže: Pogledaj post
Čekaj,hočeš reći da ona nesmije imati uvid tj ulazak u moje podatke?Ima li to logike sa samim time da se ujedno boji da ne popuši pare,jer mi praktički tako reći nemože ništa.
Naravno da ne smije bez nekog službenog posla tj. opravdanja među koje bi uplazilo da ti dodeš u banku nekim poslom pa npr. uplatiš si ili digneš novce, tražiš kredit, internet bankarstvo itd. itd. Nije tvoj račun plot na cesti nego su to podatci zaštićeni bankarskom tajnom. Svaki ulazak se bilježi i zna se odakle je ostvaren. Ako baš hoćeš tjerati mak na konac kažeš da sumnjaš da ti je "netko" nelegalno pristupao računu, vidi se točno vrijeme, pregledaju se kamere i skuži službenica kako pristupa podatcima, a ti fizički 20 km daleko tj. nisi joj u uredu. Dernek zagarantiran.

A što ti može? Privatno te tužti. Za tako mali iznos (koji u biti nije mali, ali ako se gleda isplativost tužbe) se ne isplati.
Quote:
bringitback kaže: Pogledaj post
Još mi jedna stvar nije jasna,kakvu vezu ima osobni bankar,koji jest dotična žena,sa ženom koja radi na šalteru i koja je zeznula transakciju.
Jer ja nisam dobio odgovor na dotičnu situaciju,jer su toliko šturi u odgovorima(što neznam zašto je razlog i zašto to čine jer su ipak njihovi novci u pitanju),da li je firma koja je uplačivala novce upisala krivi račun ili je bankovni sužbenik sa šaltera(žena)krivo proknjižila novce.
Osobna bankarica sa kojom sam razgovarao je izbjegavala odgovor na moje pitanje.
Očito u smislu štićenja interesa nekoga.
Izbjegavala je jer postoje minimalno 3 solucije.
-Solucija 1 je neka žnj firma uplatila krivo jer je netko u toj firmi slučajno, ali krivo ispunio nalog/virman/hub obrazac koji je u tom obliku ispravno proveden Umjesto računa 123123 upisao 123124 i banka uplatila na račun 123124. Što banka zna kome je firma namjeravala uplatiti. Karikiram naravno. Nadrlja teta iz računovodstva te firme jer nije pazila što radi. Firma se naimiri od tete, a do tebe nitko iz firme ni ne može doći jer ti ne znaju identitet (znaju samo da si ti račun 123124 kojem su poklonili lovu, ali tko si ti ne znaju).
-Solucija 2 je da je obrazac/nalog/virman ispravno ispunjen, ali je netko u banci u program krivo pretipkao i to baš tako da je taj krivo utipkani račun bio tvoj. Onda je greška banke i to se stornira, a da te se ni ne pita.
-Solucija 3 službenica na šalteru je svojim nemarom zabrljala tipa ti uplaćuješ 300 kn, ona utipka 3000, primi 300 kn, da ti potvrdu, ti ni ne gledaš, strpaš je u džep "bok"-"bok" i na kraju se vidi da joj u kasi fali 2700kn. Onda ili plati ona sama ili ti novce vratiš jer si dobra duša.

U biti presudan je podatak gdje je zaštekalo.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 15:23   #294
ne može mu banka ništa....mi smo imali sličan slučaj, i odvjetnik nam je rekao da ako bi i dobili ( a postoji mogućnost da i ne dobijemo jer je računovodstvo krivo) da bi suđenje trajalo dosta..pogotovo ako okrivljenik ne bi ni došao na suđenje...tako da smo popušili te pare..doduše bilo je nekih 1000-1500kn...tako da zakonski te oni mogu tužiti..ali ako je tako kako pričaš, ne znam kako će oni dokazati da si pronevjerio-ukrao tu lovu kad ih je banka odmah proslijedila drugome temeljem ovrhe...uglavnom mislim da će samo službenica dobiti po nosu btw, sada ti je račun na 0 kn? odi u jednu poslovnicu i zatvori račun i promjeni banku
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 16:07   #295
Jednostavno, traži razgovor sa nadređenim te službenice. Ona je napravila grešku i obično kada nije riječ o velikim iznosima njoj skinu sa plaće. Klijenti ne smiju biti oštećeni u ovakvim slučajevima (greška službenice). Ona može ići na privatnu tužbu, ali joj nije isplativo. Osim toga, ako je tako bahata, možda i zaslužuje...
Blackbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 16:25   #296
oteto je prokleto...u buducnosti ces sigurno vise novaca izgubit nego sto si ovdje "zaradio"....u zivotu se sve vraca i placa....vec sam to dozivio nebrojeno puta...
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 17:11   #297
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
Naravno da ne smije bez nekog službenog posla tj. opravdanja među koje bi uplazilo da ti dodeš u banku nekim poslom pa npr. uplatiš si ili digneš novce, tražiš kredit, internet bankarstvo itd. itd. Nije tvoj račun plot na cesti nego su to podatci zaštićeni bankarskom tajnom. Svaki ulazak se bilježi i zna se odakle je ostvaren. Ako baš hoćeš tjerati mak na konac kažeš da sumnjaš da ti je "netko" nelegalno pristupao računu, vidi se točno vrijeme, pregledaju se kamere i skuži službenica kako pristupa podatcima, a ti fizički 20 km daleko tj. nisi joj u uredu. Dernek zagarantiran.
moš mislit. prvo i osnovno, nije ona sama njega zvala. za njen manjak u blagajni znaju i njena kontrolka/kontrolor a i direktor/ica poslovnice. istina, banka zabranjuje petljanje po računima klijenta dok klijent nije ispred službenika, ali u situaciji kad nekome nedostaje 2.950,00 kn u kasi, vjeruj mi itekako dozvoljavaju uvid u podatke, kao i broj telefona
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 17:33   #298
Kako nije ona njega zvala kada jest i to tako da je odavala privid da zove u službenom svojstvu i da joj banka čuva leđa dok je istina da je to njen privatni problem za kojeg banku boli briga. Štoviše da se pročuje da su im službenici "takvi i takvi" patiti će im imidž.

Ako za manjak znaju kontrolorka, voditelj i svi više u hijerarhiji neka skupe pametne glavice na kup i odluče hoće li namaknuti manjak od službenice ili od klijenta. Ako se odluče obratiti klijentu to moraju napraviti jednim finim, umiljatim dopisom da se umile klijentu jer ipak ovise o njegovoj dobroj volji. Tako se službeno i na "odrasli" način komunicira, a ne upadanjem u račune.

Kažeš da nadređeni dozvoljavaju uvid u podatke, u to ti vjerujem (iako to opet nigdje u općim uvjetima ne stoji), ali nije isto ako direktor pogleda osobne podatke i složi dopis klijentu u kojem ga moljaka da novce vrati i kad to napravi službenica i počne privatni obračun.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 17:36   #299
50ak postova na temu gdje se sve vrti oko nekakvog vračanja novca što se, koliko sam ja shvatio, a pokretač teme nije, uopče ne traži od njega.
Iz nečitkog prvog posta kontam da je FINA sa računa povukla 1500 kn na ime ovrhe i banka ne može stornirati prethodno napravljeno krivo knjiženje (jer bi time dovela račun u nedozvoljeno prekoračenje). Čovjek je pozvan da potpiše zahtjev za povratom sredstava (ili sličan dokument) a ne da uplati novac. Sve ostalo ne bi imalo smisla.

Što se tiče "neovlaštenog ulaženja u podatke" ne vidim što je tu sporno.. Svojevoljno si ustupio banci osobne podatke na raspolaganje. A pitanje ovlasti korištenja je interno pitanje banke.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 18:02   #300
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
Naravno da ne smije bez nekog službenog posla tj. opravdanja među koje bi uplazilo da ti dodeš u banku nekim poslom pa npr. uplatiš si ili digneš novce, tražiš kredit, internet bankarstvo itd. itd. Nije tvoj račun plot na cesti nego su to podatci zaštićeni bankarskom tajnom. Svaki ulazak se bilježi i zna se odakle je ostvaren. Ako baš hoćeš tjerati mak na konac kažeš da sumnjaš da ti je "netko" nelegalno pristupao računu, vidi se točno vrijeme, pregledaju se kamere i skuži službenica kako pristupa podatcima, a ti fizički 20 km daleko tj. nisi joj u uredu. Dernek zagarantiran.

A što ti može? Privatno te tužti. Za tako mali iznos (koji u biti nije mali, ali ako se gleda isplativost tužbe) se ne isplati.

Izbjegavala je jer postoje minimalno 3 solucije.
-Solucija 1 je neka žnj firma uplatila krivo jer je netko u toj firmi slučajno, ali krivo ispunio nalog/virman/hub obrazac koji je u tom obliku ispravno proveden Umjesto računa 123123 upisao 123124 i banka uplatila na račun 123124. Što banka zna kome je firma namjeravala uplatiti. Karikiram naravno. Nadrlja teta iz računovodstva te firme jer nije pazila što radi. Firma se naimiri od tete, a do tebe nitko iz firme ni ne može doći jer ti ne znaju identitet (znaju samo da si ti račun 123124 kojem su poklonili lovu, ali tko si ti ne znaju).
-Solucija 2 je da je obrazac/nalog/virman ispravno ispunjen, ali je netko u banci u program krivo pretipkao i to baš tako da je taj krivo utipkani račun bio tvoj. Onda je greška banke i to se stornira, a da te se ni ne pita.
-Solucija 3 službenica na šalteru je svojim nemarom zabrljala tipa ti uplaćuješ 300 kn, ona utipka 3000, primi 300 kn, da ti potvrdu, ti ni ne gledaš, strpaš je u džep "bok"-"bok" i na kraju se vidi da joj u kasi fali 2700kn. Onda ili plati ona sama ili ti novce vratiš jer si dobra duša.

U biti presudan je podatak gdje je zaštekalo.
Treća mi solucija itekako otpada,jer se to sigurno nije desilo,mada je u kranjnjoj liniji moguće,jer sam taj dan uplaćivao onoliko novaca koliko je dovoljno da iz nedozvoljenog uđem u dozvoljeni minus,a i vidio bi na uplatnici na kojoj se jasno vidi stanje računa nakon uplate.

Solucija broj dva mi smrdi jer bi banka automatski povukla sredstva,što se u ovome slučaju ne događa jer traže moj pristanak na povrat novaca.Osim ako banka nema ovlasti da to napravi.

Sve mi se čini da je prva solucija u igri,ugl razmisliti ču do ponedjeljka,razmotriti sve opcije te naravno proispitati sebe pa vam javim.

Nego ova osobna bankarica je više nego dosadna,zvala je ponovo popodne,no nisam bio doma.Imam osječaj da zastrašivanjem mene samoga pokušavaju izvući tj napraviti povrat iako za to nemaju zakonski osnova objektivno gledajući,što će na kraju vjerovatno i postići.


Jedna jedina stvar koja mene zanima još;znači ja ukoliko ne platim nemam nikakve obaveze prema banci,banka me ne goni kazneno već ta službenica?Može li mi banka ili ti ga ta osobna bankarica koja me zvala blokirati račun.

Račun je u plusu nekih 190 kuna,sa time da mi je dozvoljeni minus još 1500 kuna.



Zašto sami korisnici usluga u određenim bankama nisu zaštičeni na način nekakve sigurnosne provjere,prije knjiženja ili nečega?Što bi se hipotetski desilo da je meni netko u tome vremenu ukrao karticu sa pinom i digao sva raspoloživa sredstva sa računa,a ja npr nisam znao stanje računa,tko bi odgovara,ja?
I u tome bi slučaju mi korisnici,tj oni koji su se našli u ovakvoj situaciji trebali žaliti službenice koje nesavjesno,nestručno rade svoj posao??
__________________
Obavezno pročitati prije bilo kakve kupnje-prodaje na forumu:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post28789564

Zadnje uređivanje bringitback : 18.03.2011. at 18:08.
bringitback is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.