Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2011., 15:12   #61
pozdrav!
zanima me koliko osoba treba biti prijavljenja na burzu za bi poslodavac njenom prijavom ostvario novcanu naknadu za njeno zaposljavaje? unaprijed hvala

Zadnje uređivanje patkiva23 : 06.03.2011. at 16:15.
patkiva23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 19:32   #62
1) Da li mogu primati novcanu naknadu s biroa ako volontiram? Drugim rijecima, ostanem bez posla al odlucim odmah poceti volontirati u drugoj firmi, da li ce mi biro isplatiti naknadu (pod uvjetom da imam uvjete za to) ili se to sto volontiram racuna kao da radim?
2) Da li ide staz dok se volontira?
3) Da li ide staz za vrijeme dok primas naknadu s biroa?
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 13:47   #63
Pravo na naknadu s burze

Moja otac ima 55 godina i 34 godine radnog staža. Sada ga zanima dali ima pravo na naknadu s burze ako da otkaz. Ako ima pravo, koliko dugo bi mogao dobivati naknadu?? Ima 35 godina neprekidnog radnog staža.
neznalica10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 13:48   #64
ako da otkaz, nema.

ako dobije otkaz, ima
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 14:44   #65
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
1) Da li mogu primati novcanu naknadu s biroa ako volontiram? Drugim rijecima, ostanem bez posla al odlucim odmah poceti volontirati u drugoj firmi, da li ce mi biro isplatiti naknadu (pod uvjetom da imam uvjete za to) ili se to sto volontiram racuna kao da radim?
2) Da li ide staz dok se volontira?
3) Da li ide staz za vrijeme dok primas naknadu s biroa?
Nabavi si volonterku knjižicu.I ne ide staž dok primaš naknadu,to je neviđena glupost
Sanja Grows is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 14:58   #66
Quote:
Sanja Grows kaže: Pogledaj post
Nabavi si volonterku knjižicu.I ne ide staž dok primaš naknadu,to je neviđena glupost
da ali se računa "staž" ako ako ti treba za polaganje stručnog ispita.... vjerojatno je na to mislila
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 22:16   #67
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
da ali se računa "staž" ako ako ti treba za polaganje stručnog ispita.... vjerojatno je na to mislila
Da, ako volontira za stručni, onda ide staž, ali se on nakon povratka na biro ne broji u one mjesece koji su potrebni da bi se ostvarila naknada.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 23:57   #68
Ne, zapravo sam mislila na radni staž. Ispricavam se na gluposti.
Ono sto me najvise zanima je da li mogu primati naknadu s biroa (na koju imam pravo) ako istovremeno negdje volontiram?
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 00:36   #69
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
Ono sto me najvise zanima je da li mogu primati naknadu s biroa (na koju imam pravo) ako istovremeno negdje volontiram?
Opet nam nisi rekla o kakvoj vrsti volontiranja se radi.
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
1) Da li mogu primati novcanu naknadu s biroa ako volontiram? Drugim rijecima, ostanem bez posla al odlucim odmah poceti volontirati u drugoj firmi, da li ce mi biro isplatiti naknadu (pod uvjetom da imam uvjete za to) ili se to sto volontiram racuna kao da radim?
Ako volontiraš da bi stekla radno iskustvo za polaganje stručnog ispita, tada te firma prijavljuje i bez obzira što ne primaš plaću, uplaćuje doprinose za mirovinsko i zdravstveno i u tom slučaju nemaš pravo na naknadu.
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
2) Da li ide staz dok se volontira?
U ovom gore slučaju da.
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
3) Da li ide staz za vrijeme dok primas naknadu s biroa?
Ne.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 10:15   #70
Quote:
patkiva23 kaže: Pogledaj post
pozdrav!
zanima me koliko osoba treba biti prijavljenja na burzu za bi poslodavac njenom prijavom ostvario novcanu naknadu za njeno zaposljavaje? unaprijed hvala
mislim da ovisi o godinama i da je do 29 g. 6 mj.a nakon 29 god. 1 godina dana..ali pitaj na zavodu..isto ovisi dal js osoba radila već il ne...
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 01:18   #71
Ma joooj, mislim na najobicnije volontiranje.
Ne za nikakav strucni ispit.
Imam usran posao trenutno i moguce da cu uskoro otici odavje, a posla nema pa bih rado volontirala u jednoj firmi koja mi je "zapela za oko" kako bih si povecala sanse da me mozda jednog dana tamo i zaposle.
Zanima me da li cu dobivati novce kao nezaposlena osoba na koje imam pravo ili ce mi to volontiranje znaciti da sam bez naknade.
Valjda cu sad konacno dobiti svoj odgovor.
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 12:39   #72
Quote:
MiNa8 kaže: Pogledaj post
Da, moguće je. Mi smo isto iskoristili naknadu na takav način, odjednom. A naknada je prvih 90 dana 70% od plaće, a za preostalo vrijeme 35% od plaće. Po ovom stažu koji si naveo, imao bi pravo na 420 dana. To ti isplate sve odjednom, ali moraš podnijeti zahtjev i imati rješenje o otvaranju obrta, kao i žiro-račun obrta na koji ti izvrše uplatu. Problem je jedino što ti se to odmah računa u prihode obrta, pa na kraju, ovisno o rezultatu poslovanja, na jedan dio platiš i porez, a kada bi primao redovnu mjesečnu naknadu, nebi platio ništa.
a šta ako uzmeš svu lovu, otvoriš obrt i zaposliš se u nekoj drugoj firmi u međuvremenu?
logično bi bilo da moraš vratiti novce jer si se zaposlio i više nemaš pravo na naknadu.
ili?

mislim, vjerujem da se HZZ osigurao na neki način...valjda.

Zadnje uređivanje indian : 28.03.2011. at 12:59.
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 15:40   #73
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
Ma joooj, mislim na najobicnije volontiranje.
Ne za nikakav strucni ispit.

Zanima me da li cu dobivati novce kao nezaposlena osoba na koje imam pravo ili ce mi to volontiranje znaciti da sam bez naknade.
Valjda cu sad konacno dobiti svoj odgovor.
A onda ti nema veze volontiranje, jer pretpostavljam da te firma neće na nijedan način prijavljivati.
Možeš onda dobivati svoju naknadu na koju imaš pravo.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 23:26   #74
Faaala
A gdje da potvrdim da budem sigurna?
Je jbo volontiranje i sve ako ostanem bez ta tri mjeseca jade s biroa zbog toga.......
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 12:02   #75
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
a šta ako uzmeš svu lovu, otvoriš obrt i zaposliš se u nekoj drugoj firmi u međuvremenu?
logično bi bilo da moraš vratiti novce jer si se zaposlio i više nemaš pravo na naknadu.
ili?

mislim, vjerujem da se HZZ osigurao na neki način...valjda.
Vidiš, u našem ugovoru uopće nema ni riječi o tome. Tako da ispada da je i ta opcija moguća. Oni su svoje isplatili, a da bi ostvario ponovo pravo na naknadu, moraš imati 9 mjeseci staža u 2 god. nakon posljednje isplaćene naknade. Ako ideš iz obrtništva ponovo na Zavod, nemaš apsolutno nikakva prava. To je inače tako s obrtnicima, bez obzira da li si dobio ovu jednokratnu naknadu ili ne. HZZ uopće ne priznaje staž proveden u obrtu.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 14:09   #76
Quote:
MiNa8 kaže: Pogledaj post
Vidiš, u našem ugovoru uopće nema ni riječi o tome. Tako da ispada da je i ta opcija moguća.
hm, pa to baš i nije pošteno. naime, znam jedan primjer gdje je osoba tražila jednokratnu naknadu, vjerojatno prije toga otvorila obrt, i onda u kratkom vremenu našla posao kod drugog poslodavca. ok, morati će platiti porez za taj prihod firme ali i dalje je u dobitku, naravno ako uskoro ne dobije otkaz pa nema više pravo na "obnovu" dobivanja naknade.
ali ako posao postane stalan, znači da je spremio u džep 10ak tisuća kuna.

Quote:
MiNa8 kaže: Pogledaj post
Ako ideš iz obrtništva ponovo na Zavod, nemaš apsolutno nikakva prava. To je inače tako s obrtnicima, bez obzira da li si dobio ovu jednokratnu naknadu ili ne. HZZ uopće ne priznaje staž proveden u obrtu.
znam da je i ovo tako, iako nemam veze s obrtništvom, ni to nije pošteno. al ako te tješi, navodno je i u Francuskoj tako (koja bi trebala biti zemlja uzor po socijalnim pravima).
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 14:18   #77
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
Faaala
A gdje da potvrdim da budem sigurna?
Je jbo volontiranje i sve ako ostanem bez ta tri mjeseca jade s biroa zbog toga.......
Ideja, nazvati HZZ?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 15:02   #78
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
hm, pa to baš i nije pošteno. naime, znam jedan primjer gdje je osoba tražila jednokratnu naknadu, vjerojatno prije toga otvorila obrt, i onda u kratkom vremenu našla posao kod drugog poslodavca. ok, morati će platiti porez za taj prihod firme ali i dalje je u dobitku, naravno ako uskoro ne dobije otkaz pa nema više pravo na "obnovu" dobivanja naknade.
ali ako posao postane stalan, znači da je spremio u džep 10ak tisuća kuna.
Slažem se. A sad ovaj iznos od 10ak tisuća kuna je individualan. Muž je imao pravo na 6000 kn (5 mjeseci naknade s HZZ-a), ali da, ima i onih koji imaju pravo na veći iznos, što naravno ovisi o stažu.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 19:06   #79
da, al kad imaš pravo na 1 godinu naknade i maximalni iznos naknade radi se od cca 27000kn, što i nije baš malo novaca.
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 01:44   #80
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ideja, nazvati HZZ?
Hahha, da vec mjesec dana ih "nazivam"....dok se ja probudim i artikuliram oni vec zatvore ured
(radim nocne)
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.