Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2011., 20:10   #2141
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
obrisano je par postova koji su imali samo i isključivo slike radova bez da su te slika sadržavle bilo kakvu poantu koja bi pokazala neku fazu posla, detalj kako se nešto radi, kako se ne radi, objašnjenje nečega itd...
takve slike imaju samo jednu svrhu (samohvala, tj. samoreklama), a to nije dozvoljeno.

isto tako molim sve da se nauče quotati, nema smisla niti je dozvoljeno quotati post sa 5 ogromnih slika da se ispod toga napiše tri riječi....

ako nešto sa quotanjem nije jasno pročitajte pravila podforuma...
Prikazana je razdjena traka, obrada spojeva i
površine spuštenog stropa po fazama.

Svaka čast.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 00:23   #2142
niste trebali brisat postove sa slikama, jer u ovom poslu slika puno više znači nego riječ... reklame nije bilo u njima....osobno mislim da se navedeni gospodin nikad nije osobno reklamirao na ovom forumu a puno je pomogao sa savjetima nama koji smo u knaufu prvi put i tko zna kad će mo opet to radi.
I hvala mu na tome a i svima drugima..
Za quotanje je kritika na mjestu...
glk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 02:49   #2143
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Prikazana je razdjena traka, obrada spojeva i
površine spuštenog stropa po fazama.

Svaka čast.
Bježi brate. Več sam ti rekao, kako ovo više nije mjesto za Nas... vidimo se uskoro, poz...
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 10:15   #2144
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Prikazana je razdjena traka, obrada spojeva i
površine spuštenog stropa po fazama.

Svaka čast.
Ako imaš što za prigovoriti znaš mjesto i adresu, a nemoj meni prosipati lažni moral tu po forumu....

Kad prvi puta napraviš slike koje imaju poantu osim samohvale onda se možemo razgovarati. Inače se drži one svoje da ne ulaziš u konflikte jer si ipak ti vertikala morala na forumu....zajedno sa ovim drugim čije sam slike obrisao.

Ako nekome nije jasno kako bi trebale izgledati slike koje nešto pokazuju onda je to ovako

https://picasaweb.google.com/Kicho27...uracijaStolica
ili
https://picasaweb.google.com/Kicho27/KakoNastajeKrevet

a ovo što vi stavljete je u rangu najobičnijih slika kakvih ima milion na google-u.
Na slikama bi trebalo biti pojašnjenje faza rada, detalji, a ne gotovi zidovi kakve možeš vidjeti kad uđeš u bilo koji prostor, znači totalno beskorisno.

Da si ti mislio bilo kakvu korist za forum onda bi stavio slike te razdjeljne trake izbliza sa objašnjenjem kako se koristi i ZAŠTO, a ne izdaleka slike na kojima se vidi nešto kao selotejp zaljepljen po zidu.

A pogotovo slike ovog drugog lika koji stavlja slike sa svog gradilišta bez ijedne riječi osim što je naveo da su mu to najnovije reference.

Sve što imam reći na to je LOL.

@maler

ako imaš potrebu svoju "braću" braniti daj onda nađi neki primjer gdje ste barem približno u pravu.
niti tebe niti bilo koga drugoga se ne sili da sudjelujete u radu foruma, isto kao niti mene, niti o bilo kome od nas forum ovisi niti 1%....tako da malo više skromnosti ne bi škodilo.
ako želite pomagati ljudima svaka čast, ali nitko vas na to ne sili....

P.S.
Da se ne radi o ljudima koji pozitivno sudjeluju u radu foruma pobrali bi kartone sam tak jer ste ih debelo zaslužili.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 10:16   #2145
Quote:
glk kaže: Pogledaj post
niste trebali brisat postove sa slikama, jer u ovom poslu slika puno više znači nego riječ... reklame nije bilo u njima....osobno mislim da se navedeni gospodin nikad nije osobno reklamirao na ovom forumu a puno je pomogao sa savjetima nama koji smo u knaufu prvi put i tko zna kad će mo opet to radi.
I hvala mu na tome a i svima drugima..
Za quotanje je kritika na mjestu...
Ajde sad objasni meni neukome što si ti naučio iz tih slika.....
Ako mi navedeš bilo što korisno slike vraćam isti tren.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 17:12   #2146
Napokon da netko vidi ono šta je očito več od davno.

Kako su se "brača" udružila pa če pobrat mušterije sa foruma iako im je znanje mizerno,pogotovo ovog koji je stao u obranu.

Kao video materijal koji če pomoči drugima da vide kako se radi,a na video materijalu ništa doli samohvale iako se jasno vidi da dotični majstor ne posjeduje ni osnovno znanje,stvarno hrabro. Čista REKLAMA !

Pa tako gletuju s teranilom ekstra GV-žbuku,pilaju pocinčane profile s brusilicom i sto drugih novotarija iz grupe kroativa ha,ha,ha.

Kao rade samo eliti (završna obrada zidova cca.50ak kn m2) a žicaju posao preko foruma ha,ha,ha

Spominjale su se cifre od 100 000 kn samo da bi se pomoglo drugima. Prošlo od toga ... nema videa ni za ljeka,toliko o pomoči drugima,i priči da se to radi da bi se pomoglo,možda samo vlastitom đepu.

Vjerojatno se video izjalovilo kao i nalaženje posla na forumu,koji majstori,koliko samohvale,arogancije...a posla ni za ljeka,pa se kao zadnja slamka spasa vabe mušterije preko furuma,facebooka,.
Godinama su u poslu i nema šta se ne zna,a posla nema.Zašto,prosudite sami.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 06:11   #2147
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Napokon da netko vidi ono šta je očito več od davno.

Kako su se "brača" udružila pa če pobrat mušterije sa foruma iako im je znanje mizerno,pogotovo ovog koji je stao u obranu.

Kao video materijal koji če pomoči drugima da vide kako se radi,a na video materijalu ništa doli samohvale iako se jasno vidi da dotični majstor ne posjeduje ni osnovno znanje,stvarno hrabro. Čista REKLAMA !

Pa tako gletuju s teranilom ekstra GV-žbuku,pilaju pocinčane profile s brusilicom i sto drugih novotarija iz grupe kroativa ha,ha,ha.

Kao rade samo eliti (završna obrada zidova cca.50ak kn m2) a žicaju posao preko foruma ha,ha,ha

Spominjale su se cifre od 100 000 kn samo da bi se pomoglo drugima. Prošlo od toga ... nema videa ni za ljeka,toliko o pomoči drugima,i priči da se to radi da bi se pomoglo,možda samo vlastitom đepu.

Vjerojatno se video izjalovilo kao i nalaženje posla na forumu,koji majstori,koliko samohvale,arogancije...a posla ni za ljeka,pa se kao zadnja slamka spasa vabe mušterije preko furuma,facebooka,.
Godinama su u poslu i nema šta se ne zna,a posla nema.Zašto,prosudite sami.
Mali lajavi miš, od kojega nismo ovdje vidjeli apsolutno ništa. PROSTORIJA ti je sljedeća priča. Ili razdvoji riječ PROSTOR I JA... Zato nema videa i zato Ppart neće više pisati kao niti ja, jer za sve postoji riječ koja se zove ugovor... No to su za Tebe (kako bi rekli srbi) Španska sela...pozdravinjo... tu ti je adresa na kojoj još nema ništa, tek toliko da se ne opustiš :-)

http://www.prostorija.hr/

Zadnje uređivanje maler & CO. : 05.05.2011. at 06:23.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 21:26   #2148
Samo se neznalice diče (kao ti) onim čega se drugi srame.

Da snimam pa stavljam video,nema potrebe da se reklamiram na taj način.
Ne radim ja (kao vi) 15 m2 pa snimam,zašto ? ? ?
Nemam ja vremena za prodavanje magle i reklamiranje

Postavi video potkrovlja,pa da ti objasnim po čemu se jasno vidi da nemaš pojma šta pričaš,i da ti to služi samo kao reklama,ali to su ionako svi svatili.

Nemaš ti pojma o poslu,i to se vidi iz aviona.

To su najbolje shvatile mušterije koje su te popljuvale na forumu

Sretno ti bilo.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 19:00   #2149
Pozdrav svima!Imao bih par pitanja za znalce,naime zanima me razlika odnosno prednosti i nedostaci postavljanja knauf ploča na zid umjesto recimo strojnog žbukanja.Imam novogradnju i u njoj ču svakako spuštat plafon zbog ugradbene rasvjete pa me zanima dali je i zašto bolje ili lošije umjesto strojnog žbukanja postavit na zidove knauf!Unaprijed hvala na odgovorima!!!
st.kilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 20:11   #2150
Quote:
st.kilda kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!Imao bih par pitanja za znalce,naime zanima me razlika odnosno prednosti i nedostaci postavljanja knauf ploča na zid umjesto recimo strojnog žbukanja.Imam novogradnju i u njoj ču svakako spuštat plafon zbog ugradbene rasvjete pa me zanima dali je i zašto bolje ili lošije umjesto strojnog žbukanja postavit na zidove knauf!Unaprijed hvala na odgovorima!!!
Suha žbuka
- vrijeme sušenja
- mala težina
- besprijekorno ravna i glatka površina
- zvučna, toplinska, protupožarna izolacija ukoliko se postavljaju izoploće-ploće s kaširanom mineralnom vunom
- mikroklima
-...

Nešto od navedenog moguće je izvesti i žbukom.
Ovaj sistem je nešto skuplji od žbukanja tj. kad pridodate obradu žbuke cijena je ista.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 20:55   #2151
Ja mislim da je razlika u cijeni dupla tj.knauf je duplo skuplji od žbukanja
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 21:13   #2152
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je razlika u cijeni dupla tj.knauf je duplo skuplji od žbukanja
pa u konačnici i nije, kad dodaš gletanje žbuke onda nije duplo skuplje

a ako ćeš o cijeni, onda računaj da unutra radiš x centi termo žbuke da bi dobio istu toplinsku vodljivost onda je knauf barem duplo jeftiniji

nemojmo mješati kruške i jabuke
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 03:28   #2153
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Samo se neznalice diče (kao ti) onim čega se drugi srame.

Da snimam pa stavljam video,nema potrebe da se reklamiram na taj način.
Ne radim ja (kao vi) 15 m2 pa snimam,zašto ? ? ?
Nemam ja vremena za prodavanje magle i reklamiranje

Postavi video potkrovlja,pa da ti objasnim po čemu se jasno vidi da nemaš pojma šta pričaš,i da ti to služi samo kao reklama,ali to su ionako svi svatili.

Nemaš ti pojma o poslu,i to se vidi iz aviona.

To su najbolje shvatile mušterije koje su te popljuvale na forumu

Sretno ti bilo.
Odlično, ako si završio samo pusti vodu. A sada pusti ljude da nastave dalje u revijalnom tonu.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 14:10   #2154
Imaš čovjeka (on mi je zapeo za oko po znanju) Nemo01 se zove,čovjek ima znaje i razumije ono šta radi i piše.
Nije stavio niti jednu sliku ni video ali se jasno vidi da čovjek posjeduje znanje i da je tu da pomogne ljudima.

Za razliku od tebe kod kojeg se vidi očito pomanjkanje znanja kako praktičnog (to se vidi iz video materijala) tako i teorijskog (vidi se iz pisanja).
Ne poznaješ osnovne stvari (to su ti i mušterije pisale tema:Soboslikarstvo-pitanja... stranica broj 8 postovi 300,302,306,307,koja sramota,poslje toga pričaš o nekom zanju,ima takvih stvari bar još 10 komada).
Te su se mušteije upecale,teško da če se itko više upecat,pa kao nečeš više pisati...

Dakle dolazimo do zaključka da nemaš pojma o poslu,več si tu samo radi samopromocije,reklamiranja,punjenja đepova,u ostalom kao i na facebooku.

Ja se nadam da možemo nastavit u revijalnom tonu,buduči da sam pustio vodu.

Ljepi pozdrav i puno sreče u budučem poslovanju.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 16:32   #2155
Quote:
st.kilda kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!Imao bih par pitanja za znalce,naime zanima me razlika odnosno prednosti i nedostaci postavljanja knauf ploča na zid umjesto recimo strojnog žbukanja.Imam novogradnju i u njoj ču svakako spuštat plafon zbog ugradbene rasvjete pa me zanima dali je i zašto bolje ili lošije umjesto strojnog žbukanja postavit na zidove knauf!Unaprijed hvala na odgovorima!!!
Po mojem mišljenju definitivno knauf pogotovo ako imaš vremena volje i nekog alata (ništa posebno sa svime se možeš iskoristiti).
Dakle kreneš i onda dodjes ovdje na forum,uvijek imaš dobrih ljudi koji če te uputiti što,kako i kada
kod knaufa su ti nedostatci jedino cijena ako nečeš ništa sam raditi tj ako za sve misliš angažirati nekoga da ti napravi posao tj i za žbukanje i za knauf
Ožbukati ti nitko neće toliko dobro a za neku razumnu cijenu ako nemisliš poslije toga gletati.A sa knaufom sve to dobiješ na kraju ako je naravno sve dobro napravljeno.
S tim da knauf bude brže gotov a i izolacija ti je bolja od žbuke.
Tako da češ nakraju uštediti na energiji i na vremenu i na eventualnom naknadnom gletanju na čega se večina ipak na kraju odluči ako ne odmah onda kroz par godina.
Pozdrav
velemaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 16:49   #2156
lijepio bih knauf ploce debljine 12,5 na unutrasnji zid od opeke(unutrasnji u smislu da je s druge strane zida prostorija)
1. treba li između ploca ostavljati kakav razmak ili bi ploce trebale biti pravilno stisnute jedna do druge?
2. treba li ploce podignuti od poda na nekakve letvice prilikom lijepljenja ili ploce leže na podu i samo se stisnu na zid? idu li ploce skroz do plafona ili treba ostaviti nesto lufta između ploca i plafona?
3. neobrađene rubove treba zarezati ukoso.....koliko otprilike? da li je dobro do pola debljine ploce i pod kutem od 45 stupnjeva?
bozid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 20:43   #2157
1. ne treba razmak
2. Digni na letvice bar pola centimetra
3.dobro je tako (ali ako ti je prostorija niza od recimo 2.70, uzmi ploce od 2.70,pa neces imat neobradjenih rubova)

4. koristi uniflott za spojeve,bar prvu ruku
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 21:07   #2158
hvala na informacijama.
nazalost, materijal je vec kupljen priije 2 mjeseca tak da nista od zamjene...
bozid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 22:02   #2159
Malo smijeha

http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews[cat]=384

8. kat
Majstori u kući

ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 12:39   #2160
Pozdrav,

Imam jedan problem i ne mogu nigdje naći odgovor, ako ima na temi a ja nisam vidio sorry .


_______________
/
/
/
/

Zanima me koliki razmak između CD profila treba biti na spoju plafona i krova?
Ili se stave jedan do drugoga?

Gore sam "nacrtao" što me muči, uglavnom gdje je ovaj ćošak, zanima me kako postavti ispravno profile.


Pretpostavljam da kod montaže samo treba rub ploče odrezati ukoso da se spoje ploče plafona i krova, te na to staviti mrežicu i zagletati.

Techmobile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.