Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2011., 03:20   #1
Gledanje u grah

Zanima me imali neko na ovome forumu da zna da gleda u grah. Ja znam da bacim grah, ali ne znam da protumačim dobijene kombinacije.

Hoće li mi se ispuniti želja, ako je grah pao ovako?

I bacanje
2 4 3
1 4 3
4 4 4
444


II bacanje
2 1 1
2 3 3
2 4 2
44444


III bacanje
3 1 1
1 3 4
4 2 2
44444
grešnica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 14:44   #2
nije moguće da nezna niko
grešnica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 15:11   #3
Quote:
grešnica. kaže: Pogledaj post
Zanima me imali neko na ovome forumu da zna da gleda u grah. Ja znam da bacim grah, ali ne znam da protumačim dobijene kombinacije.

Hoće li mi se ispuniti želja, ako je grah pao ovako?

I bacanje
2 4 3
1 4 3
4 4 4
444


II bacanje
2 1 1
2 3 3
2 4 2
44444


III bacanje
3 1 1
1 3 4
4 2 2
44444
Hm... ja cu pokusati, ali zaboravila sam gledati, jer nisam jako dugo....
U proslosti su osjecanja bila na njegovoj strani i falio je glas od tebe da bi se to realizovalo (ili da da dodje do ozbiljnije veze, mozda cak i do braka, ali to se nije desilo). Njemu je zbog toga ostala praznina na srcu, a ti si zadrzala osjecanja u srcu i cini se da su bili neki dobici izmedju vas, ali u svemu tome je bilo veliko razocarenje....
Sadasnjost....
nisi dobro razgrnula prvi red.... tako da ti tu ne mogu nista reci, jer je uvijek gore neparan broj zrna moze biti ili 221 ili 122 ili 212
trenutno su opet osjecanja kod tebe, a kod njega su stope. On je sav u nekim stopama kao da je negdje na putu ili intezivno razmislja o tome i vidi se tvoje razocarenje u svemu tome....
Buducnost
Ti si i dalje razocrana i pod teretom u srcu kroz vas odnos, kod tebe postoje emocije, ali je kod njega praznina, ali na kraju vam ipak stoji neko zadovoljstvo i to brzo. Da nije neki susret u pitanju, jer mi tako nesto vuce i to nesto sto bi ti mogla potencirati????

Toliko od mene.... Ako nije problem prokomentarisi, moze i na pp....
__________________
Nisam andjeo, jer mi crveno mnogo bolje stoji...
dorothea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 16:42   #4
Quote:
dorothea kaže: Pogledaj post
Hm... ja cu pokusati, ali zaboravila sam gledati, jer nisam jako dugo....
U proslosti su osjecanja bila na njegovoj strani i falio je glas od tebe da bi se to realizovalo (ili da da dodje do ozbiljnije veze, mozda cak i do braka, ali to se nije desilo). Njemu je zbog toga ostala praznina na srcu, a ti si zadrzala osjecanja u srcu i cini se da su bili neki dobici izmedju vas, ali u svemu tome je bilo veliko razocarenje....
Sadasnjost....
nisi dobro razgrnula prvi red.... tako da ti tu ne mogu nista reci, jer je uvijek gore neparan broj zrna moze biti ili 221 ili 122 ili 212
trenutno su opet osjecanja kod tebe, a kod njega su stope. On je sav u nekim stopama kao da je negdje na putu ili intezivno razmislja o tome i vidi se tvoje razocarenje u svemu tome....
Buducnost
Ti si i dalje razocrana i pod teretom u srcu kroz vas odnos, kod tebe postoje emocije, ali je kod njega praznina, ali na kraju vam ipak stoji neko zadovoljstvo i to brzo. Da nije neki susret u pitanju, jer mi tako nesto vuce i to nesto sto bi ti mogla potencirati????

Toliko od mene.... Ako nije problem prokomentarisi, moze i na pp....
Dobro očitano
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 20:00   #5
Quote:
cb3000 kaže: Pogledaj post
Dobro očitano
potpsiujem
grešnica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 09:24   #6
U grah je vrlo tesko gledati jer klasicno gatanje u grah dijeli se na različita tumačenja i podtumačenja. Uglavnom, najpoznatija kombinacija u grahu je kada padne 333 što znači ispunjenje želje. Mada vlada misljenje da je 9 četvorki u grahu dobar znak često se zna desiti da baš bude obrnuto.
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 13:34   #7
Moja baka je meni davno prije znala bacati grah i gledati u salicu. Bila sam klinka. Prognozirala svasta i ostvaruju se neke stvari i sad. Nije njoj trebao grah da bi ona vidjela buducnost. Naslijedila sam od nje vidovitost, ali mi je gledanje u grah i dan danas velika enigma niti imam bas zelju nauciti. Ali, bavila se ona svacim necim jos uz taj grah i zbog nje sam dobila averziju za koristenjem magije u bilo koje svrhe. Pokojna je sad, laka joj zemljica
__________________
I think every woman should have a blowtorch! Not only ... , Once
frontalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 20:20   #8
Quote:
Svih 42 zrna stavljaju se u desnu saku, koja se zatim drzi na ustima, kao da zelite u nju da huknete. Za to vrijeme intenzivno mislite na odredenu zelju, problem ili situaciju ciji ishod zelite da odgonetnete. Potom grah spustate na sto ili na neku ravnu plohu i nasumice ga dijelite na – tri hrpe – prvo krajnju desnu, pa srednju, a ono sto vam ostane predstavlja trecu gomilicu.Kada ste to ucinili, desnu hrpu rascinite na po cetiri zrna. Ako vam neko zrno ostane viska, stavite ga dvadesetak centrimetara ispred. Ako, pak, ne ostane, onda cete ispred staviti cetiri zrna. To isto ponovite s srednjom i krajnje lijevom hrpom. Tako cete, zdesna nalijevo, formirati tri hrpe, koje nisu brojnije od cetiri zrna. Ponovo cete potom ostatak graha pomijesati, pa ponovo nasumice podijelite na tri gomile i istim redom ponovo podijeliti na cetiri zran, a sto vam ostane oformirti drugi vodoravni red. Tako jos jednom: sto ostane graha, pomijesati u jednu hrpu, pa podijeli na tri, a onda te tri, zdesna na lijevo, dijeliti na po cetiri zrna. sto ostane formirati treci horizontalni (vodoravno) red. Cetvrti horizontalni red sacinjavaju uvijek - cetiri kucice sa po cetiri zrna.

ja sam uradila kako ovdje piše i dobila :

2 4 3...........4 4 1...........1 4 4
1 1 2...........1 1 2...........1 3 4
4 2 1...........3 3 2...........2 4 2
44444.........44444..........4444


šta to znači ?
blackeyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 23:11   #9
Ma molim te šta grah zna
Ne mogu vjerovati da neko vjeruje u to
Zašto baš grah ,zašto ne kava ,kikiriki ,orasi ....
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 09:59   #10
Quote:
blackeyes kaže: Pogledaj post
ja sam uradila kako ovdje piše i dobila :

2 4 3...........4 4 1...........1 4 4
1 1 2...........1 1 2...........1 3 4
4 2 1...........3 3 2...........2 4 2
44444.........44444..........4444


šta to znači ?
Evo ja cu pokusati, mada opet napominjem da nisam dugo gledala i da to vise smatram igrom, nego da sam neki poznavalac.
Proslost
Prvo sto mi upada u oci je da si pogrijesila u razgrtanju 3. reda, ali uzecu da je vjerovatno bilo 2 zrna.
Ono sto se vidi da je kod vas sve bila neka brzina i cak i neko zadovoljstvo kroz tu brzinu. Samo sto su emocije bile kod tebe i ti si o njima razmisljala, dok su ti stope bile i u srcu i vani. Rekla bi da si samo razmisljala o sastancima sa njim, kojih je i bilo, ali je njemu kroz to sve srce bilo prazno i on je imao teret. Cak bi rekla da si ti ta koja je i potencirala tu vezu i ljubav, ali da nije ispalo onako kako si htjela i da ti je ostao teret i kad si uspjela da ga dobijes.

Sadasnjost
Ovdje opet vidim brzinu i zadovoljstvo, mada ne bi rekla da ce to biti kroz neku vezu izmedju vas, jer njemu stoji ljubav vani (postoji li neka druga djevojka), kao i ljubav na kucnom pragu, tako da bi rekla da je moguce da se sretnete negdje i da ti to shvatis kao pozitivno, ali ipak vidim da je njegove misli pod teretom, a srce prazno dok su tebi stope samo na pameti, kao da samo razmisljas o tome kako ga sresti, kako dobiti na sastanak???
Da li postoje neki problemi i u kuci? Ono vidim da se provlaci neki teret, tenzija i kroz proslost i sadasnjost dok bi u buducnosti trebalo da se to popravi.

Buducnost
Zanimljivo....
Rekla bi da ce se ovdje u buducnosti i desiti neki sastanak, neko drustvo, ali da ces ipak cekati na to i da ce se on razocarati kroz to sve. Da li je moguce da kad on shvati neke stvari da se ti ohladis od njega i da ti vise nece biti stalo? Rekla bi da ce ova situacija tebe toliko opterecivati (kao sto te opterecuje i sad) da ce se osjecanja izgubiti pod teretom. Isto vidim da ce i njegovo srce ostati prazno, a nema vise ni tvojih osjecanja kao ni njegovim vani prema toj nekoj osobi, samo teret i praznina....

Ja zelju gledam na drugi nacin jos, pa cu pokusati objasniti. Izvucem 5 zrna koja slozim u jedan red, a ostatak isto razgrnem kao i kod osnovnog gledanja i odvajam po 4. Ostatak slazem na ta izdvojena zrna. Ako mi ostane 1 zrno, slazem ga na prvo, sve dok ne dobijem i gore 4. Ako iz 3 pokusaja popunim taj gornji red sav sa po 4 zrna (da imam gore 5 gomila i dole) zelja ce se ispuniti, ako popunim 4 gore, a imam 6 dole, ima sanse ali uz cekanje, a ako je manje zelja se nece ispuniti.

Ko se razumije u grah, voljela bi da baci komentar da li je dobro ocitan, kao i autorica posta. Hvala
__________________
Nisam andjeo, jer mi crveno mnogo bolje stoji...
dorothea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:56   #11
Quote:
dorothea kaže: Pogledaj post
Evo ja cu pokusati, mada opet napominjem da nisam dugo gledala i da to vise smatram igrom, nego da sam neki poznavalac.
Proslost...

...Ko se razumije u grah, voljela bi da baci komentar da li je dobro ocitan, kao i autorica posta. Hvala
Nevjerovatno, sve si pogodila, apsolutno je sve tačno.
Kako si to naučila. Imali neka knjiga gdje detaljno opisano kako se gleda u grah?

Nego rekla si da ti gledaš drugačije. Ne mogu nikako da shvatim to što si napisla
Koliko zrna treba (jel isto 41) i onda izvučem bilo kojih 5 zrna i poredam ih ovako 1.....1.....1.....1.....1
Ostatak razgrnem u 3 djela i odvajam po 4. Tako sam uradila i ostatak mi je bio 3..4..1. U srednjoj mi je ostatak 4 pa kad ga dodam gore na 1 bude 5. Ti si rekla da treba biti 4. Kako to?
blackeyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 15:04   #12
Quote:
blackeyes kaže: Pogledaj post
Nevjerovatno, sve si pogodila, apsolutno je sve tačno.
Kako si to naučila. Imali neka knjiga gdje detaljno opisano kako se gleda u grah?

Nego rekla si da ti gledaš drugačije. Ne mogu nikako da shvatim to što si napisla
Koliko zrna treba (jel isto 41) i onda izvučem bilo kojih 5 zrna i poredam ih ovako 1.....1.....1.....1.....1
Ostatak razgrnem u 3 djela i odvajam po 4. Tako sam uradila i ostatak mi je bio 3..4..1. U srednjoj mi je ostatak 4 pa kad ga dodam gore na 1 bude 5. Ti si rekla da treba biti 4. Kako to?
Znala sam da ce biti problema sa tim da se vidi zelja, cak sam sad pokusala da objasnim frendici i islo je jako tesko....
Od 41 zrno uzmes 5 i slozim u gornji red, a ostale odvajas po 4. Ti si dobila
3 4 1 ali ova 4 se isto odvaja dole, a preostala 4 zrna slazes na ovo 11111, tako da sad gore imas kombinaciju 42111
Postupak ponovi jos 2 puta i ako gore budes imala 5x4 i jedno zrno viska, a dole isto 5x4 znaci zelja se ispunjava, ako je gore 4x4 i zrno viska, a dole 6x4zelja se ispunjava uz cekanje, a ako je manje nista od zelje...
To uvijek pogledam nakon tumacenja, kao 4 razgrtanje.

Ne znam da li ima knjiga, ja sam skupljala sa svih strana kao klinka, osnove od bake, a ostalo od susjeda, frendica, malo logike, intuicije i to je to....
__________________
Nisam andjeo, jer mi crveno mnogo bolje stoji...
dorothea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 19:16   #13
blackeyes kaže:
ja sam uradila kako ovdje piše i dobila :

2 4 3...........4 4 1...........1 4 4
1 1 2...........1 1 2...........1 3 4
4 2 1...........3 3 2...........2 4 2
44444.........44444..........4444

šta to znači ?

Ako ti je ovo treći grah sa desne strane onda od ove veze nema nista, ima samo patnja i tuga i tvoje razocaranje. Inace ni u jednoj ti se kombinaciji nije pojavila kombinacija istog razmisljanja (ljubav) tako da sve to ostaje samo vise kao zelja i nadanje nego li stvarna veza ili ljubav.
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 01:48   #14
Quote:
Jamshid kaže: Pogledaj post
blackeyes kaže:
ja sam uradila kako ovdje piše i dobila :

2 4 3...........4 4 1...........1 4 4
1 1 2...........1 1 2...........1 3 4
4 2 1...........3 3 2...........2 4 2
44444.........44444..........4444

šta to znači ?

Ako ti je ovo treći grah sa desne strane onda od ove veze nema nista, ima samo patnja i tuga i tvoje razocaranje. Inace ni u jednoj ti se kombinaciji nije pojavila kombinacija istog razmisljanja (ljubav) tako da sve to ostaje samo vise kao zelja i nadanje nego li stvarna veza ili ljubav.
vjerovatno si u pravu, nego meni se sada sviđa jedan drugi , jel moguće da bude nečega između nas

3 2 3.........2 2 1.........4 1 4
1 1 2.........2 3 3.........3 3 2
2 2 4.........4 2 2.........3 4 1
44444.......44444........4444


Quote:
dorothea kaže: Pogledaj post
Znala sam da ce biti problema sa tim da se vidi zelja, cak sam sad pokusala da objasnim frendici i islo je jako tesko....
Od 41 zrno uzmes 5 i slozim u gornji red, a ostale odvajas po 4. Ti si dobila
3 4 1 ali ova 4 se isto odvaja dole, a preostala 4 zrna slazes na ovo 11111, tako da sad gore imas kombinaciju 42111
Postupak ponovi jos 2 puta i ako gore budes imala 5x4 i jedno zrno viska, a dole isto 5x4 znaci zelja se ispunjava, ako je gore 4x4 i zrno viska, a dole 6x4zelja se ispunjava uz cekanje, a ako je manje nista od zelje...
To uvijek pogledam nakon tumacenja, kao 4 razgrtanje.

Ne znam da li ima knjiga, ja sam skupljala sa svih strana kao klinka, osnove od bake, a ostalo od susjeda, frendica, malo logike, intuicije i to je to....
mislim da sam shvatila hvala na objašnjenju.

Zadnje uređivanje blackeyes : 06.06.2011. at 01:58.
blackeyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 12:00   #15
Trudim se, ali stvaaarno se trudim i nikako da skuzim kako da si bacim grah
__________________
I think every woman should have a blowtorch! Not only ... , Once
frontalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 14:32   #16
3 2 3.........2 2 1.........4 1 4
1 1 2.........2 3 3.........3 3 2
2 2 4.........4 2 2.........3 4 1
44444.......44444........4444

Hehehe, ne daš se ti...koliko sam ja upućen u ovu tematiku, bar kako se vjeruje u Bosni, od jednog falanja (gatanja) u grah do drugog treba proći 40 dana inače ti se grah uzlaže pa ništa ne pogađa.
Ni ovaj grah ti nije dobar, ni ovdje nema ljub.kombinacija. Prvi ti red u lijevom redu prvog kupa nije dobro rasporeden.
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 15:24   #17
Quote:
frontalna kaže: Pogledaj post
Trudim se, ali stvaaarno se trudim i nikako da skuzim kako da si bacim grah
Ako te to tješi, nisi jedina
__________________
...
lost2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 15:56   #18
Quote:
lost2 kaže: Pogledaj post
Ako te to tješi, nisi jedina
Bit cu ti iskrena, ne, ne tjesi me ni najmanje
Koliko puta sam babu svoju gledala kako mi baca grah, al' bilo je to davno. Ne sjecam se sad vise. Je l' mi moze to netko "detaljno" objasniti? Kad idem guglat i citam kako, sva se zbunim od silnih tih hrpica, pa ne znam koliko sta gdje tih grahova, iznad il' ispod.. ajajaj
__________________
I think every woman should have a blowtorch! Not only ... , Once
frontalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 16:00   #19
Nije li jednostavnije bacati novcice ili prebirati stapice, ima i cijela knjiga koja tumaci dobivene rezultate, metoda se zove i ching.
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 18:32   #20
Quote:
frontalna kaže: Pogledaj post
Bit cu ti iskrena, ne, ne tjesi me ni najmanje
Koliko puta sam babu svoju gledala kako mi baca grah, al' bilo je to davno. Ne sjecam se sad vise. Je l' mi moze to netko "detaljno" objasniti? Kad idem guglat i citam kako, sva se zbunim od silnih tih hrpica, pa ne znam koliko sta gdje tih grahova, iznad il' ispod.. ajajaj
Nemoj onda ni forsirati to učenje graha, očito je da ti ne leži. Ali zato imaš na desetine drugačijih gatanja. Pokušaj sa drugim metodama i vidi koja ti "sjeda".
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.