Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2011., 11:32   #1641
Zanima me jos nesto- ispricavam se ako je vec objasnjeno, pokusala sam pronaci trazilicom ali bez uspjeha.

Zbog cega se izmedju 2 tretmana ne smiju dlake uklanjati recimo pincetom? Odnosno zbog cega se nakon ipl-a ne mogu dlake koje ce ionako same otpasti ukloniti?
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 15:29   #1642
Evo i da ja prokomentiram.
Bila sam prošli tjedan na 2. tretmanu IPL u Lavande..
Stvarno pohvaljujem ekipu koja tamo radi. Koliko god nas dnevno sigurno prođe uvijek su ljubazne tete.
Meni su s nausnice zaista neke jače dlačice otišle odmah pri prvom tretmanu.
Ko što su cure napisale, bilo mi je koma onda brkata hodati po svijetu do drugog tretmana.
Za drugi tretman su imali neki jači uređaj i nadam se da će on biti još bolji. Jedino što me malo više peklo. Držite mi fige da to ode sve! hehe
__________________
dobra curica http://www.youtube.com/watch?v=C-u5WLJ9Yk4
malibebach is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 15:37   #1643
Quote:
malibebach kaže: Pogledaj post
Evo i da ja prokomentiram.
Bila sam prošli tjedan na 2. tretmanu IPL u Lavande..
Stvarno pohvaljujem ekipu koja tamo radi. Koliko god nas dnevno sigurno prođe uvijek su ljubazne tete.
Meni su s nausnice zaista neke jače dlačice otišle odmah pri prvom tretmanu.
Ko što su cure napisale, bilo mi je koma onda brkata hodati po svijetu do drugog tretmana.
Za drugi tretman su imali neki jači uređaj i nadam se da će on biti još bolji. Jedino što me malo više peklo. Držite mi fige da to ode sve! hehe
Nakon koliko su ti ispale dlacice?

Meni je kod dermatologice kod koje sam isla prije, isti dan nakon tretmana otisla masa dlacica, kako bi prosla prstom, tako bi se skidale.


Kada sam otisla drugdje, nista, ni nakon 4 dana
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 16:24   #1644
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Nakon koliko su ti ispale dlacice?

Meni je kod dermatologice kod koje sam isla prije, isti dan nakon tretmana otisla masa dlacica, kako bi prosla prstom, tako bi se skidale.


Kada sam otisla drugdje, nista, ni nakon 4 dana
Dlacice otpadaju otprilike nakon 4-10 dana. Ovisi o zoni gdje se nalaze. Problem je u tome sto ne otpadaju sve vec samo one koje su bile spojene sa korijenom (dlacnim bulbusom). Kod takvih dlacica, vanjska strana dlake (korteks dlake) je pune melanina i crne te djeluje kao vodic (zica) za svijetlo. Tako se svjetlosna energija moze prenjeti do korijena i kolko tolko ostetit ga. To ostecenje je na vise razina, termicko i kemijsko. Dakle kroz narednih nekoliko dana dolazi do izbacijavanja (izgleda kao da i dalje raste) te dlake te ako je termoliza izvedena,onda ona ispada bez otpora. Te dlake koje bi i same ispale mozemo izvuci sa bilo cime,ali ostaju one druge. One ne ispadaju i njih nesmemo cupati jer trebaju biti u dlacnom kanalu radi razloga recenog prije. Razlika izmedju tretmana dolazi od jacine samog tretmana ,ali ukoliko se predje jedna razina snage,ne dobija se znatno bolji rezultat, tako da cinejnica da dlake ispadaju odmah ili za 4 dana nista ne govori. Bitno je vidjeti koliko ce ih ponovo narasti.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 16:42   #1645
Joj, dosadna sam opet s istim pitanjem, ali... nitko mi nije odgovorio, pa stoga ponavljam.
Prije 3 tjedna, napravila sam 6. tretman uklanjanja dlaka sa nausnice i brade sa laserom Cutera ND Yag.
Izvedbom sam zadovoljna. Ostalo mi je jos samo par dlacica, koje su izrasle nakon tremana laserom, ali su dosta svijetle. Sa brade mi je otislo oko 95% dlaka, a sa nausnice nesto manje, oko 70%. Nausnicu bih stoga ponovila jos 1x, bradu ne.
Sto napraviti s njima... jos jedan laser, elektoepilaciju ili nesto trece?
delilaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 17:25   #1646
Phoenix, može još jedno dosadno pitanje, dovoljan je kratak odgovor.
Aparat Dermopolis 2000 valja li išta ili bolje da ne bacam novac? Kažu da ima vodeno hlađenje.
laraix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 20:37   #1647
Quote:
delilaxx kaže: Pogledaj post
Joj, dosadna sam opet s istim pitanjem, ali... nitko mi nije odgovorio, pa stoga ponavljam.
Prije 3 tjedna, napravila sam 6. tretman uklanjanja dlaka sa nausnice i brade sa laserom Cutera ND Yag.
Izvedbom sam zadovoljna. Ostalo mi je jos samo par dlacica, koje su izrasle nakon tremana laserom, ali su dosta svijetle. Sa brade mi je otislo oko 95% dlaka, a sa nausnice nesto manje, oko 70%. Nausnicu bih stoga ponovila jos 1x, bradu ne.
Sto napraviti s njima... jos jedan laser, elektoepilaciju ili nesto trece?
Neznam koja su tvoja ocekivanja? 100%?? To mozes zaboraviti. Napravi za ovih par elektro kod nekoga koji je stvaaaarno dobar. Platiti ces daleko manje od lasera,a efekat na tim dlacicama ce biti isti.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 20:38   #1648
Quote:
laraix kaže: Pogledaj post
Phoenix, može još jedno dosadno pitanje, dovoljan je kratak odgovor.
Aparat Dermopolis 2000 valja li išta ili bolje da ne bacam novac? Kažu da ima vodeno hlađenje.
Nema nikakvih informacija o tom aparatu. To mi dovoljno govori.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 21:05   #1649
Quote:
delilaxx kaže: Pogledaj post
Joj, dosadna sam opet s istim pitanjem, ali... nitko mi nije odgovorio, pa stoga ponavljam.
Prije 3 tjedna, napravila sam 6. tretman uklanjanja dlaka sa nausnice i brade sa laserom Cutera ND Yag.
Izvedbom sam zadovoljna. Ostalo mi je jos samo par dlacica, koje su izrasle nakon tremana laserom, ali su dosta svijetle. Sa brade mi je otislo oko 95% dlaka, a sa nausnice nesto manje, oko 70%. Nausnicu bih stoga ponovila jos 1x, bradu ne.
Sto napraviti s njima... jos jedan laser, elektoepilaciju ili nesto trece?
Zasto ih, ako su svijetle ne cupas voskom?

Ima neka tehnika bojanja dlake karbonom? ako su svijetle i onda unistavanje ipl-om, tako se barem reklamira jedan lokalni salon...ali ne znam ima li to smisla...
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 23:29   #1650
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Neznam koja su tvoja ocekivanja? 100%?? To mozes zaboraviti. Napravi za ovih par elektro kod nekoga koji je stvaaaarno dobar. Platiti ces daleko manje od lasera,a efekat na tim dlacicama ce biti isti.
Za pocetak, hvala na savjetu!!!
Ne ocekujem nestanak dlaka zauvijek. Uspjela sam ih dobrim dijelom reducirati,a to mi je i bio cilj. Isto tako, svjesna sam da cu u blizoj, ili uz malo srece i daljoj buducnosti, opet, morati u posjet dermatologu. Na to sam spremna! Dakle, moja klasa je 'realist'!
Kako sam napisala, sa bradom sam jako zadovoljna i na njoj ne mislim raditi ponovno laser, ali na nausnicama nisu tako dobri rezultati, kao na spomenutom podrucju. Nisam ocekivala uklanjanje dlaka 100 %!
Na nausnici je dlaka manje nego prije i sada su svijetlije i mekane na dodir. Tu i tamo ima i koja tamnija. Po mojoj procjeni, uklonjeno ih je oko 60 %. Kada stanem bolje na svjetlo, vidim da ih je manje uklonjeno, nego sto sam napisala u prethodnom postu, a to je bilo oko 70%.
Voljela bih se naruciti kod nekoga pouzdanog kozmeticara za elektro, po savjetu, ali... gdje naci takvu osobu. Ja sam iz Split-a i moram priznati da nisam cula za provjeren salon koji to odlicno radi.
Laser mi za, samo podrucje nausnica, nije toliko skup, pa se mislim da ipak napravim jos jedan tretman. Lijecnicima ipak najvise vjerujem!
Ako netko zna dobar salon koji radi elektro u Splitu, neka mi posalje na PM!
U protivnom, odoh jos 1x kod dermatologa.
delilaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 23:53   #1651
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Zasto ih, ako su svijetle ne cupas voskom?

Ima neka tehnika bojanja dlake karbonom? ako su svijetle i onda unistavanje ipl-om, tako se barem reklamira jedan lokalni salon...ali ne znam ima li to smisla...
Kad vidim rezultate, nakon lasera... tko se uopce vise zeli zezati sa dosadnim dlakama Inace, prije tretmana laserom, bradu i nausnicu sam uklanjala pincetom. Nikada nisam koristila nista drugo. Svjesna sam da to nije trajno i da me ceka jednom godisnje ili kada vec bude trebalo, odrzavanje sadasnjeg stanja.
Zato se nadam da ce mi i nausnica ubrzo postati proslost i da ce poluciti rezultate kao moja brada.
Hvala na savjetima!
Moram priznati da prvi put cujem tehniku bojanja dlaka karbonom. Znala sam da su neke cure to radile hidrogenom. Nisu mi se svidjeli rezultati. Setale su sa zutim, poprilicno vidljivim dlakama,
Radije bi ih uklonila, nego izbjelila vec i tako svijetle. Samo, meni je problem i sto bas na podrucju nausnice imam i blagu pigmentaciju. Pa bi mi idealno bilo kada bi jednim tretmanom uspjela rjesiti i dlake i nju.
Istina, pigmentacija je jedva uocljiva i nastala je od sunca. Ali, tu je i meni dodatno otezava situaciju.
delilaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 10:16   #1652
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Zasto ih, ako su svijetle ne cupas voskom?

Ima neka tehnika bojanja dlake karbonom? ako su svijetle i onda unistavanje ipl-om, tako se barem reklamira jedan lokalni salon...ali ne znam ima li to smisla...
Nema smisla jer kao sto sam rekao,treba biti crna unutra.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 10:35   #1653
Quote:
delilaxx kaže: Pogledaj post
Kad vidim rezultate, nakon lasera... tko se uopce vise zeli zezati sa dosadnim dlakama Inace, prije tretmana laserom, bradu i nausnicu sam uklanjala pincetom. Nikada nisam koristila nista drugo. Svjesna sam da to nije trajno i da me ceka jednom godisnje ili kada vec bude trebalo, odrzavanje sadasnjeg stanja.
Zato se nadam da ce mi i nausnica ubrzo postati proslost i da ce poluciti rezultate kao moja brada.
Hvala na savjetima!
Moram priznati da prvi put cujem tehniku bojanja dlaka karbonom. Znala sam da su neke cure to radile hidrogenom. Nisu mi se svidjeli rezultati. Setale su sa zutim, poprilicno vidljivim dlakama,
Radije bi ih uklonila, nego izbjelila vec i tako svijetle. Samo, meni je problem i sto bas na podrucju nausnice imam i blagu pigmentaciju. Pa bi mi idealno bilo kada bi jednim tretmanom uspjela rjesiti i dlake i nju.
Istina, pigmentacija je jedva uocljiva i nastala je od sunca. Ali, tu je i meni dodatno otezava situaciju.
Na svijeltim dlacicama ,po meni nema bas smisla laser jer je termicki prenos los. Eventualno sa specificnim laserima ali obicno ordinacije jedva imaju jedan laser a kamoli 2-3 za istu aplikaciju.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 13:51   #1654
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Nakon koliko su ti ispale dlacice?

Meni je kod dermatologice kod koje sam isla prije, isti dan nakon tretmana otisla masa dlacica, kako bi prosla prstom, tako bi se skidale.

Kada sam otisla drugdje, nista, ni nakon 4 dana
Meni su počele ispadati recimo nakon 2 tjedna tek.
Drugi tretman sam radila nakon mjesec dana jer nisam stigla prije.
Vidim i sad nakon drugog tretmana da je još bolja situacija već nakon nekoliko dana, jedino se drže ove na krajevima usana, te su ne znam kako jake, al možda i one odu za koji tjedan.. :S
No i to će vidjeti pincetu ako se ne skine i nakon trećeg tretmana.

Inače, mislim da će mi ostati samo ove žute dlačice, što je ok, i preživljivo.
Ako dobro završi s nausnicom i bikinijem na duže vremena onda ću nekako sakupiti pare i za noge. Jednog divnog dana..
__________________
dobra curica http://www.youtube.com/watch?v=C-u5WLJ9Yk4
malibebach is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 22:16   #1655
Bila sam danas na IPL-u bikinija i brazilskoj pa da podijelim iskustva sa drugima... Inače mogu svašta podnesti i nisam osjetljiva, ali ne mogu vjerovati koliko to peče :O Da sam znala da će biti toliko strašno, ne bi nikada otišla Sve me strah idućeg puta, a već sam uplatila. Nisam mogla izdržati veću razinu, jedva sam podnijela i najnižu koju su mogli staviti :O i još se bojim da neće biti rezultata budući da imam jako tamne dlake i tamnu kožu koja je još uz to sva iziritirana i puna onih tamnijih mrlja nastalih od upala nakon brijanja pa nije neki kontrast... ima li još tko ovakvih neugodnih iskustva ili sam samo ja osjteljiva?
nadalje, tete u salonu su bile ljubazne, ali nitko mi nije ranije nije ništa objasnio o samom postupku niti me u išta uputio, nisu mi niti rekle da se moram obrijati dan ili čak dva ranije pa sam se taj dan u jutro što prema njihovim riječima baš i nije najbolje
Loa Leana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 17:17   #1656
Inače, ako netko neće iskoristiti kupon za IPL, i
prodaje svoj kupon za IPL iz salona Lavanda (onaj za bikini, brazilsku i pazuhe), nek mi se javi na privatne poruke.
Shvatila sam da će mi trebati ipak više tretmana od 3 za bikini, a sad je kasno za kupiti preko grupnih popusta..
Vidim da neki odustaju pa eto, da uletim!
Hvala unaprijed!
sjajna07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 22:37   #1657
ajd ljudi tko se razumije d ami kaže koliko bi tretmana bilo potrebno za neku trajnu depilaciju leđa i kolika bi cijena bila otprilike... recimo površina cijelih leđa...

hvala
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 01:45   #1658
Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
ajd ljudi tko se razumije d ami kaže koliko bi tretmana bilo potrebno za neku trajnu depilaciju leđa i kolika bi cijena bila otprilike... recimo površina cijelih leđa...

hvala
Broj tretmana kojie je potreban ovisi o vise faktora, variraju i cijene.

Ovo mozda nije najbolje doba godine za takvu vrstu zahvata.

I znam da ti je vjerojatno strasno, ali dlakava ledja nisu takav bauk. Mozes skinuti voskom ako te bas smeta, ili se mozes prihvatiti takav kakav jesi. Mislim da je bio topic na Ljesu nedavno o dlakama, ima zena koje to svidja, a ako si nekome drag prihvatiti ce te takvog kakav jesi.

Sto se tice voska, mislim da ces preporuku dobiti lakse na topicu depilacija.
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 18:42   #1659
ok, hvala, leđa znam počistiti onim kremama, ali ode cijela tuba i moram ponovo za par dana, ak ništa drugo, ramena bi skidao, čist da mogu majice bez rukava preko ljeta, ugl, hvala, proučit ću malo

btw. nije meni neki bed, nego već mi počinju i smetati
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 00:24   #1660
pitanjce: isla sam na elektroepilaciju..sto nije uspjelo..nikako..bila sam na 4 tretmana..nista.
ima li smisla ici na laser ili mi to dodje na isto? jel to jos uvijek znaci da moram izbrijat dlacice prije il ima neka nova metoda, jel radi se licu.
naiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.