Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2010., 15:46   #21
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
OK , Fish,
a da li donosi neki ¨konkretan dogadjaj ulazak progresivnog Meseca u prvu kucu? Sta bi simbolicki onako ogoljeno znacio

(Prelazak preko planeta iz 12 . je bio jedan dosta pozitivan period mog zivota, kad je presao Merkura i preko svog vladara Urana)
Sam po sebi ne mora donositi konkretan događaj naravno. Progresije su i općenito najviše usmjerene na unutrašnje promjene, tj. one primarno ukazuju na cikluse "unutrašnjeg rasta" (sama riječ "progresija" govori o kretanju naprijed). Makar je progresivni Mjesec snažan indikator općenito za progresije kao tehniku, te može donijeti i fizičke promjene ukoliko ima podršku.

Ključna riječ (ogoljeni značaj) kod ulaska progresivnog Mjeseca u novo polje jest - unutrašnja potreba za promjenom interesa. A jedna od najvažnijih u pogledu progresija je upravo ona koja se odvija prelaskom iz 12. polja u 1. polje jer time započinje i novi ciklus. No kako je kod tebe ASC na samom kraju znaka ta potreba će se "još jednom vidjeti" kada bude mijenjao i znak.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 02:26   #22
... pročitala sam prethodne postove i shvatila da je kod progresija važan prijelaz osobnih tijela i/ili ključnih točaka (ASC, MC ...) iz jednog znaka u drugi ... a koliko je važan prijelaz osobnih tijela iz jednog polja u drugo? Primjerice, kada Sunce iz 12. prijeđe u 11. polje - što to za osobu konkretno znači?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 01:57   #23
Što bi mogao značiti saturn u 1 polju u vagi, naravno u progresivnoj karti, neznam kako to objasniti ,hoću li biti ograničena s tim saturnom,a opet vaga ne slaže mi se s njom taj opis...joj tumačiti progresivne karte, jel ima tko kakav odgovor?
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 03:24   #24
Moze li mi netko, tko se razumije u konverzne progresije, molim lijepo, objasniti sta bi znacilo kada neka planeta u konverznom krene retrogradno - a u biti krece naprijed, po stupnjevima gledano, u smjeru kretanja konverznih? Da li se i dalje ta planeta gleda kao da krece retrogradno, ili obratno, kao da krece direktno? (Npr. moja konverzna Venera ce mi uskoro krenuti retrogradno, ali po stupnjevima unaprijed, sa 26 Co na 27 Co, pa 28, 29 Co, pa 0 Aq, itd, itd - kako se to interpretira?)

Ma, nek' mi se javi tko god je barem razumio pitanje!
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 21:12   #25
Quote:
UpsyDaisy kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko, tko se razumije u konverzne progresije, molim lijepo, objasniti sta bi znacilo kada neka planeta u konverznom krene retrogradno - a u biti krece naprijed, po stupnjevima gledano, u smjeru kretanja konverznih? Da li se i dalje ta planeta gleda kao da krece retrogradno, ili obratno, kao da krece direktno? (Npr. moja konverzna Venera ce mi uskoro krenuti retrogradno, ali po stupnjevima unaprijed, sa 26 Co na 27 Co, pa 28, 29 Co, pa 0 Aq, itd, itd - kako se to interpretira?)

Ma, nek' mi se javi tko god je barem razumio pitanje!
Svrha bavljenja astrologijom je demistifikacija... !

Molim te, procisti pitanje od kontradikcija pa ga ponovno postavi. I, izjasni se na koje progresije mislis !

Pretpostavljam da govoris o rx Veneri, ali to ti moras ustvrditi!?

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 21:18   #26
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... pročitala sam prethodne postove i shvatila da je kod progresija važan prijelaz osobnih tijela i/ili ključnih točaka (ASC, MC ...) iz jednog znaka u drugi ... a koliko je važan prijelaz osobnih tijela iz jednog polja u drugo? Primjerice, kada Sunce iz 12. prijeđe u 11. polje - što to za osobu konkretno znači?
ne može Sunce prijeći iz 12. u 11., bar ja mislim da je tako
sunčica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 00:47   #27
Quote:
sunčica. kaže: Pogledaj post
ne može Sunce prijeći iz 12. u 11., bar ja mislim da je tako
... nisam se puno bavila progresijama, a kada napravim progresivnu kartu, vidim da mi se ASC iz znaka Blizanca pomakao u znak Raka, a Sunce iz Bika i 12. prešlo u Blizanca i 11. polje.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 00:56   #28
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... nisam se puno bavila progresijama, a kada napravim progresivnu kartu, vidim da mi se ASC iz znaka Blizanca pomakao u znak Raka, a Sunce iz Bika i 12. prešlo u Blizanca i 11. polje.
ma ne, to ti je natalno Sunce kao u 11.kući kad gledaš po tom novom tj. progresivnom asc, ali ne gleda se tako malo natalno malo progresivno ,
gledaš da ti se asc pomaknuo u raka, vidiš da je i sunce progresiralo u Blizance, jer za toliko godina koliko računaš (koliko se pomaknuo asc) pomičeš i natalno sunce pa ti onda natalno pomaknuto za toliko i toliko stupnjeva postaje progresivno sunce, onda gledaš u kojoj je kući i znaku sad to progresivno sunce u tom progresivnom horoskopu, a onda opet gdje je u odnosu na položaje ostalih planeta u natalnom horoskopu

neka me netko ispravi ako griješim
sunčica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 01:08   #29
Quote:
sunčica. kaže: Pogledaj post
ma ne, to ti je natalno Sunce kao u 11.kući kad gledaš po tom novom tj. progresivnom asc, ali ne gleda se tako malo natalno malo progresivno ,
gledaš da ti se asc pomaknuo u raka, vidiš da je i sunce progresiralo u Blizance, jer za toliko godina koliko računaš (koliko se pomaknuo asc) pomičeš i natalno sunce pa ti onda natalno pomaknuto za toliko i toliko stupnjeva postaje progresivno sunce, onda gledaš u kojoj je kući i znaku sad to progresivno sunce u tom progresivnom horoskopu, a onda opet gdje je u odnosu na položaje ostalih planeta u natalnom horoskopu

neka me netko ispravi ako griješim
... misliš da se trebam držati natalnih kuća i samo "pomaknuti" Sunce (stupanj za godinu) i na taj način odrediti trenutni položaj Sunca? Po tomu je kako kažeš (i dalje u 12. ali je prešao u novi znak i ide prema natalnom ASC). Znaš, nisam se baš puno bavila ovim dijelom astrologije pa ne bih nagađala, malo ću se više pozabaviti time ...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 06:51   #30
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... misliš da se trebam držati natalnih kuća i samo "pomaknuti" Sunce (stupanj za godinu) i na taj način odrediti trenutni položaj Sunca? Po tomu je kako kažeš (i dalje u 12. ali je prešao u novi znak i ide prema natalnom ASC). Znaš, nisam se baš puno bavila ovim dijelom astrologije pa ne bih nagađala, malo ću se više pozabaviti time ...
ne, sve se pomiče, i asc i Sunce i ostali planeti, samo pri tome oni sporiji ostaju gotovo na mjestu dok brzi kao npr. mjesec ajmo reći daleko odmaknu od natalne pozicije
gledaš taj novi raspored planeta tzv. progresivni horoskop najprije za sebe pa ga onda kombiniraš s natalom

bar sam ja tako to shvatila
sunčica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 12:38   #31
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Svrha bavljenja astrologijom je demistifikacija... !

Molim te, procisti pitanje od kontradikcija pa ga ponovno postavi. I, izjasni se na koje progresije mislis !

Pretpostavljam da govoris o rx Veneri, ali to ti moras ustvrditi!?

Pozdrav Deuse

Da, govorim o rx Veneri!

evo, da pokusam ponovo:

konverzne sekundarne progresije idu dan-za-godinu unatrag, pa ako sam npr. rodjena 31. svibnja, za stanje u konverznima u mojoj 20. godini zivota gledam kako su planete stajale 11. svibnja, za stanje u mojoj 35. godini gledam kako su stajale 26. travnja, itd.

Kad se tako gledaju ove progresije (konverzne, u suprotnom smjeru), onda ce, naravno, vecina planeta (jer vecina se uglavnom krece direktno) u konverznom progresivnom kretanju ici "unazad" (npr. Venera je 31. svibnja bila na 0 Ta, 11. svibnja na 7 Ar, 26. travnja na 21 Pi, itd.). Moje pitanje je: kako se tumaci kad u konverznima "naletimo" na planetu koja krece retrogradno - ali povrsno gledano, naravno, "direktno", tj. npr. da je ta moja konverzna Venera 25. travnja stacionirana, 20. travnja na 22 Pi, 10. travnja na 26 Pi, itd, itd? Tumaci li se to isto kao svaka druga planetarna retrogradacija, ili, na neki nacin, "dva minusa daju plus"?

(Vec naslucujem odgovor, u biti, jer retrogradna energija je retrogradna energija sa koje god strane da se gleda, pretpostavljam, ali eto, nisam u knjigama o tome nista nasla, pa se pitam...).

Hvala!
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:35   #32
Quote:
UpsyDaisy kaže: Pogledaj post
Pozdrav Deuse

Da, govorim o rx Veneri!

evo, da pokusam ponovo:

konverzne sekundarne progresije idu dan-za-godinu unatrag, pa ako sam npr. rodjena 31. svibnja, za stanje u konverznima u mojoj 20. godini zivota gledam kako su planete stajale 11. svibnja, za stanje u mojoj 35. godini gledam kako su stajale 26. travnja, itd.

Kad se tako gledaju ove progresije (konverzne, u suprotnom smjeru), onda ce, naravno, vecina planeta (jer vecina se uglavnom krece direktno) u konverznom progresivnom kretanju ici "unazad" (npr. Venera je 31. svibnja bila na 0 Ta, 11. svibnja na 7 Ar, 26. travnja na 21 Pi, itd.). Moje pitanje je: kako se tumaci kad u konverznima "naletimo" na planetu koja krece retrogradno - ali povrsno gledano, naravno, "direktno", tj. npr. da je ta moja konverzna Venera 25. travnja stacionirana, 20. travnja na 22 Pi, 10. travnja na 26 Pi, itd, itd? Tumaci li se to isto kao svaka druga planetarna retrogradacija, ili, na neki nacin, "dva minusa daju plus"?

(Vec naslucujem odgovor, u biti, jer retrogradna energija je retrogradna energija sa koje god strane da se gleda, pretpostavljam, ali eto, nisam u knjigama o tome nista nasla, pa se pitam...).

Hvala!
Pozdarav i tebi Daisy (Ivancice),

Krasno si to razjasnila ! Hvala ti!

Jos je samo ostalo nedoreceno, da li zodijak miruje (Asc. se ne pomice) ?

Kad nadjes malo vremena, molim te reci jos ponesto o primjeni i pokazateljima koje dobivamo iz ovakovog povratnog kretanja planeta !

Sto se tice tvojeg pitanja, ako se progresije zasnivaju na principu vremenskog povrata u kojem zodijak miruje, a planete se po efemeridama vracaju u svoje prenatalne polozaje, onda planeta koja se krece rx - retrogradno je zapravo jedina pokretljiva planeta u sustavu. Ostale naime prividno miruju, a ona se krece...

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 02:23   #33
Pomice se i Ascendent, unatrag, kao i sve drugo u konverznim progresijama.

Konverzne progresije se temelje na istom nacelu kao i "normalne" sekundarne progresije, samo, za razliku od "normalnih", idu u suprotnom smjeru - unatrag u vremenu i prostoru. Prema tome, bas kao i ta moja "retrogradna a direktna" Venera, i sve ostale planete se krecu, samo one koje su bile u direktnom kretanju svo to vrijeme prije mog rodjenja, recimo, za njih vidimo da se, u smjeru pracenja konverznih, krecu, naravno, retrogradno (kao npr. moj konverzni [direktni!] Merkur: 31. svibnja je bio, recimo, na 3 Ca, 1. svibnja na 7 Ta, 20. travnja na 15 Ar itd.).

Neki astrolozi upotrebljavaju konverzne progresije u tandemu sa "normalnima" pri predikciji, ali razlika je navodno u tome sto one vise karmicki djeluju (sto god to znacilo ), dok je energija ovih normalnih nama prepoznatljivija na svjesnoj razini, i tako to. Nista vise ne znam o tom, tek sam ih pocela proucavati, pa otud i moje pitanje, koje je sigurno jedno od prvih pitanja vezanih uz te konverzne progresije (nekako logicki...)!

Isto tako, kazu da se cesto (i pomalo misticno , navodno) desi da se tema koju daje kombinacija neke dvije planete u odredjenoj godini zivota vidi/dogodi "i na jednoj i na drugoj strani", tj. vidi se i u normalnim i u konverznim progresijama u istoj godini zivota jedinke.

Npr. meni je u mojoj 30.-oj godini zivota progresivno SO napravilo sekstil na natalni JU, a u konverznima mi je iste godine konverzno progresivno SO napravilo konjunkciju na moj natalni JU. To je bila godina u kojoj sam se udala za stranca (muz - SO, stranac - JU). I tako postala legalna (JU) u stranoj zemlji (natalni JU u 9. kuci). Moj vanjski status se popravio stupanjem u brak (natalno SO u 10. kuci).

U mojoj 38.-oj godini zivota, stanje je obrnuto: u normalnim progresijama, progresivno SO cini sekstil na progresivni JU, a u konverznima, konverzno progresivno SO cini konjunkciju na konverzni progresivni JU.

I tako... ali kako tumaciti to moju konverznu rx Veneru? Isto kao i retrogradaciju inace? Uh...
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 16:54   #34
U zadnje vrijeme pratim progresivna kretanja mjeseca....e sad..znam da on ima veliku ulogu u predvidjanjima buducih dogadjaja. Ono sto me interesuje je to da li se gleda kojom kucom mjesec vlada, pa se u vezi sa tim tumaci na sta se odnosi njegovo kretanje, ili u kojoj je kuci progresivni, ili u kom je znaku-te kakav je vladaoc tog znaka???
pokusavam da povezem o cemu se radi kod mene, pa bi mi dobro dosla pomoc.
Dakle moj progresivni mjesec je u Jarcu i u 2. kuci. Natalno mi mjesec vlada 8. kucom, i natalna pozicija mi je u 11.kuci. Trenutni dispozitor mom mjesecu je Saturn u 9. Uffff....ne kapiram sta da protumacim iz svega ovoga. Mjesec mi je jos par mjeseci u Jarcu i onda ode u vodoliju, a Uran mi je dobar natalno(valjda)...pa se pitam da li onda, kad udje u Vodoliju mogu ocekivati napokon svoju diplomu i posao?
Nadam se da ne zvucim previse konfuzno (posto sebi zvucim)

http://tinypic.com/r/zxrus7/7







http://tinypic.com/r/zxrus7/7

http://tinypic.com/r/nnv6dz/7
evo je progresivna karta

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 29.08.2011. at 12:30. Reason: spajanje postova
tum peccet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 20:48   #35
Vidjeh u svojoj progresivnoj karti da mi progresivni neptun prolazi progresivnim suncem na 2° riba, samo izgleda da neće još prestati sa svojim obmamljujućim djelovanjem, bar dok se prog. sunce ne makne još koji stupanj, a još mi je i progresivna venera na 22° vodolije blizu egzaltacije neptuna
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 22:22   #36
gdje se na netu mogu naći tumačenja progresivne karte, kao za natalnu? Konkretno, za svaki planet u kući i znaku i aspekt.
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 13:32   #37
Koliko progresivna Venera predje u jednom mjesecu ili godini?
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 14:21   #38
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Koliko progresivna Venera predje u jednom mjesecu ili godini?
Postoje:

▪ sekundarne progresije (oslikavaju kretanje principom jednog dana za jednu godinu), primarno se očituju na fizičkom nivou

▪ minorne progresije (prikazuju kretanje planeta po principu jednog dana za jedan lunarni mjesec), primarno se očituju na emocionalnom nivou

▪ tercijalne progresije (prikazuju kretanje planeta tokom jednog lunarnog mjeseca za jednu godinu), primarno se očituju na metalnom nivou


Pretpostavljam da misliš na sekundarno progresivno kretanje, Venera prosječno prođe oko 1º a najčešće 0º 72'. Venera naime znatno uspori prije promjene pravca, njeno najbrže dnevno direktno kretanje je 1º 16' za godinu, a najsporije u retrofazi 0º 38'.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 21:49   #39
Zahvaljujem!
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 16:24   #40
Progresivna Venera egzaktno na natalnom Suncu u V

Progresivni Mars (vladar VII) menja znak iz strelca u jarca krajem avgusta

Natalno visestruko dobro (tr Jupiterom i tr Uranom) aktivirane planete I,V,VII

Da li su ovo ozbiljnije indikacije da nesto (za razliku od uobicajenog nista) na polju ljubavi i partnerstva treba da se desi ili moze biti a ne mora znaciti?
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.